Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Felnik (dh, fr, ns, 4x)

- - - - -

  • Lezárt topik Lezárt topik
488 hozzászólás a témában

#41
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
véletlenül nem egyszerüen csak nekiverõdik a fék a felninek? mert azt merevvillánál kifejezetten lehet hallani, semmi köze nincs semmiféle hajlongáshoz. durva is lenne, ha 4 küllõ ennyit számítana... méghozzá nem kicsit.

#42
AGA

AGA

    AGA

  • fórumtag
  • 2.353 hozzászólás
Ehejnye, kösz :) Vére el tudom olvasni nagyságod irományát :D
Hidd el, hogy mikor lecseréltem 32-re nagyon éreztem a különbséget. Nekem nincs annyi rugóutam, és erõsen gondolkodom, hogy visszatérek merevvillára. Valszeg akkor is érezni fogom. Nem vagyok profi, de amatõr bringás végképp nem, szerintem más is észrevenné, hogy jobban hajlik, ha nem is érezné, akkor azt amikor a felnifék kopog a felni hajlongásától, mert én hallom...

Ride everywhere.

.


#43
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
oké, csak most akkor feketével: ez a kerekem már sokadik, ami van, és azt kell mondjam, most is csak azért fûzettem elõre 36-osat, mert nem volt a roox agy 32-esben. 100-120 mm rugóúttól felfelé elveszik az, hogy érzed, milyen merev egy kerék, kivéve ha pro vagy, de itt a fórumon olyan nincsen. (na jó, mondjuk vole ;)) ez az én véleményem. jól megfûzött jó kerék (normális felni, normális küllõ, értõ ember aki füzte) mellett 4 küllõ elhanyagolható. (persze 12 vagy 16 nem mindegy, de 32 vagy 36 igen)

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#44
AGA

AGA

    AGA

  • fórumtag
  • 2.353 hozzászólás
Merevségbe számít az a négy. Ha tönkremegy a 32-es elsõkerekem újra 36-ost fogok összerakni, mert ez hajlik mint az állat! rob engem zavar, hogy kékkel írsz, hülyén néz ki a monitoromon :)

Ride everywhere.

.


#45
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
nyersz vele kb 50 grammot. maximum. nem a világ vége. és nem lesz szignifikánsan erõsebb. elõre véleményem szerint tökmindegy.

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#46
ZSIROSMACSKA

ZSIROSMACSKA

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.931 hozzászólás
négy küllõ súlya? nevicceljmán'

erõsségen sem sokat dob. ...tem.
Too many times your body can't take
Too many times you've made a mistake
Too many times you haven't realized
Too many times your mind became paralyzed

A biciklim. Saját konstrukció.

vmi állást én is keresnék. esetleg ha vki tudna vmi testhezállót, egészen nyugodtan ne fogja vissza magát...

#47
jabbar_aki_kristóf

jabbar_aki_kristóf

    vendég

  • fórumtag
  • 43 hozzászólás
köszi.

azt vágom, h erõsebb a 36, csak nem tom, hogy a súlycsökkentés vs merevségvesztés (+4 küllõ ára :)) milyen arányban vannak. már a 36os lesz, ennyi.
Mit mivan??

#48
vendég_Charon_*

vendég_Charon_*
  • vendég
Súlyban neked minimális, erõsségben, ha könnyû vagy és jó a stílusod akkor elég a 32, egyébként meg 36. Utóbbi egyébként erõsebb.

#49
jabbar_aki_kristóf

jabbar_aki_kristóf

    vendég

  • fórumtag
  • 43 hozzászólás
most szerzek be egy pike-ot, hozzá kell átütõs kereket is gyártmányolnom. freerideozgatok, dh-zgatok, de maximum midi keménységgel :) gondolkozom rajta, hogy súlycsökkentés miatt elég lenne 32es szett, ami lesz az singletrack felni, bike+ átütõs agy, sima küllõk. van értelme ezen bohóckodni, h 32es legyen? számit az a súly valamit? merevség??

köc
Mit mivan??

#50
AGA

AGA

    AGA

  • fórumtag
  • 2.353 hozzászólás
ha már nem vagyok törölve akkor annyit, hogy egy 24 colos kerékkel is lehet az uci szerint menni mert a kerék külsõ kerülete számít, 3 colos külsõvel a 24-es pedig kb akkora mint a 26-os 1,5-el. Máramelyik.
Mellékesen: ezek szerint igazam volt. Anyázás mindenhonnan. Találkozzatok oszt kiderül ki mit tud...
Végül is én csak úgy 10 éve nyomom...

Ride everywhere.

.


#51
Mantis

Mantis

    vendég

  • fórumtag
  • 16 hozzászólás
mintha nem elugattam volna értelmesen, hogy no személyeskedés. vagy nem magyarul írtam? vagy olvasni nem tudsz?

Follow the white pigeon...


#52
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
jólvan, fejezzétek be a személyeskedést, itt nem szokás. ez mindekire voatkozik! itt az alkatrészekrõl beszélgetünk. a haverod egy felni? nem. akkor ne a haverodról beszélj. ennyi.

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#53
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
mert az nem ebbe a topicba vonatkozik.
gizmó magára is azt mondta hogy elsõ... pedig.
azért nem tetszik egy dolog, mert megkönnyíti a sportot? tedd fel a cc-s stucnit, egyenes kormányt, és még egy két ilyen dolgot. azzal tuti nehezebb, szal jó lesz!
mér kell felvágni h egy ismerösöd szallerozik? képzeld, én egyik haverom is nyomja. meg az én apukám erõsebb!
senki se akart meglincselni. magára veszi mindenki, akivel nem ért egyet a többség.

#54
MaTT

MaTT

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.649 hozzászólás
talán ha nem ilyen arogánsan és csõlátással közelítenéd meg a témát, lehetne normálisan vitatkozni elõnyökrõl hátrányokról. amugy meg semmi értelme. mindenki eldönti hogy neki melyik a jobb és azt veszi/használja..

#55
Mantis

Mantis

    vendég

  • fórumtag
  • 16 hozzászólás
Nem fikázom tovább a 24est, mert mindjárt meglincseltek...
De komolyan, mindenki csak ellenkezett velem, egy ember se volt, aki legalább egy szavamra azt mondta volna, hogy ja, ez így van.
Csík szallerjérõl nem tudok, gizmo 24essel nyomul, és õ mondta, hogy a haverom az elsõ szallerugró 26ossal... Nem leszek több attól, hogy ilyen haverom van, egyébként is péladként hoztam fel, nem dicsekvésképp, ja, és pont valamelyikõtök írta pár lappal ezelõtt, hogy büszke a haverjaira, mert nem tudja megcsinálni, amit õk... Egyébként van tapasztalatom 24essel, mert próbáltam már párat, könnyebbnek könnyebb, de nekem speciel pont ezért nem tetszik. Ja, és a mellvért kérdésemre sem válaszolt senki...

Egyébként kösz

Mantis

Follow the white pigeon...


#56
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
másik meg: haver szó
ez egy iszonyat nagy és tág fogalom.
nekem kb meg sem tudom számolni hány haverom van, és ha az egyik bead vmit, én nem leszek több, és nem állítom be úgy magam, mintha.
vagy mi is van.
hátraszallert meg Gizmo is elõször adta be. umf-el. mindig az az elsõ, aki a tv-ben van, ill az ezt leíró/leíró haverja.
és 2 col ám sokat számít a levegõben.

#57
Shaun_Palmer

Shaun_Palmer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.323 hozzászólás
Mantis, a Te haverod az egyetlen aki itthon 26os kerékkel ugrott hátraszaltót?
Mikor volt az elsõ ilyen ugrása? Kb 4-5éve? Esetleg Barak "Csík" Balázsnak hívják??
Nem hiszem...
"Ha nem lehetsz a legjobb, légy a legrosszabb!"

bptitans.hu


#58
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
végre leírta valaki!
én nem akartam.
3 hét és megjönnek a felnijeim, csak hogy on legyek:-)

#59
bocika

bocika

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 789 hozzászólás
az az érdekes benned Mantis, hogy te elõadod a nagy freeride "életérzést",
de te azért lefikázod a 24-est mert neked nem az van.
meg a haverodnak se. meg a haverod haverjának se.

mindenki azzal megy amivel akar, még ha segíteni is akarsz, fõleg úgy hogy neked nincs is személyes tapasztalatod a 24-essel, szerintem ne vitatkozz másokkal.

ez olyan mintha cc-znél, és meg akarnád magyarázni hogy a duplavállas minek mikor már van 170 mm szimpla is.....

de ne vedd a lelkedre amit írtam...

t
"ezek ám a gondok, nem a faláb!"

#60
Mantis

Mantis

    vendég

  • fórumtag
  • 16 hozzászólás
Ja, ja, nagyon jó a 24es. Azt, hogy erõsebb, nem vitatom, azt sem, hogy nagyobb gumi fér a vázba. De miért kéne nagyobb gumi? nekem elöl-hátul 2.5ös van, de cserélem le, mert nehéz, nem kanyarodik jobban, kevésbé veszi jól a technikás pályákat, és elég egy kis nyolcas, és máris beleér a kerék...
Télleg, könnyebb is a 24es, de ennyi könnyítés miatt nem vennék olyat. Namost a negatív dolgok: Nem hiszem én se, hogy fordulékonyabb, bár ti (BikeMagosok) azt írjátok (Pl tavalyi GMP A235 teszt), ráadásul kevés vázon van hozzá vfékkonzol, a lánctányér megakad fûben-fában, a pedál leér, és hülyén is néz ki. Mondom, 20"osat is lehetne venni, mert a bmx nem a kerekei miatt nehéz, viszont a trükkök könnyebbek lennének montiban 20"os felnivel. Apropó, a rollerkerékkel még könnyebb:) Ha 24es montival beadod a Backet, te leszel a harmadik, aki beadta Magyarországon (Vagy lehet, hogy már a negyedik...) Viszont 26os montival csak a haverom adja be Magyarországon... (Kép van róla az egyik korábbi hozzászólásomban, a videó meg túl nagy, de a filmünkben benne lesz.) Mindegy, most bocsássátok meg, tudom, hogy ez OffTopic, de most estem egy 4 métereset, csõrbõl a hátamra, meg sem tudok mozdulni, tudtok ajánlani egy olcsó mellvértet?

További jót mindenkinek!

Mantis

Follow the white pigeon...