Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Athen 2004

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
85 hozzászólás a témában

#41
Tiberius

Tiberius

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 280 hozzászólás
Aha rájöttem, hogy "csak" döntõ van, itt nincsenek selejtezõk meg ilyesmi...
::)

Arra leszek kíváncsi, hogy a magyar tv mennyit közvetít belõle, de én úgy érzem nem sokat. :(

#42
vendég_Charon_*

vendég_Charon_*
  • vendég
Szinte hihetetlen, de egy nappal Fazekas Róbert után egy másik magyar olimpikonnal, a súlyemelõ Kovács Zoltánnal történt meg szinte ugyanaz. A versenyzõ a doppingvizsgálaton képtelen volt eleget pisilni és távozott a laborból. A közrádió szerint késõbb megjelent az olimpiai falu poliklinikáján, de az orvosok onnan elküldték.

;D ;D ;D ;D

Görög televíziós értesülés szerint pozitív lett a nõi hármasugrásban olimpiai bajnoki címet szerzett kameruni Francoise Mbango Etone doppingtesztje.

A MEGA csatorna úgy tudja, hogy a 28 éves atléta közvetlenül a hétfõi diadala után akadt fenn a szûrésen. A 15,30 m-es eredménnyel gyõztes Mbango Etone lehet a súlylökõnõ Irina Korzsanyenko és a diszkoszvetõ Fazekas Róbert után a harmadik sportoló, akit megfosztanak athéni aranyérmétõl.

Adig fosztjuk meg az aranyérmeseket, amíg nem lesz görög a gyõztes.... ;) ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

#43
vendég_Charon_*

vendég_Charon_*
  • vendég
Fazekas megszólalt

http://index.hu/spor...pia2004/fr3389/

Az aranyérmétõl megfosztott magyar diszkoszvetõ hazaút közben a nyilvánosság elé állt és közleményt adott ki, amit a szombathelyi nyugat.hu weboldalon jelentetett meg. Fazekas szerint a leadott mintát megvizsgálták és a lelet negatív. A sportoló cáfolja, hogy csalt volna, és fontolgatja, hogy befejezi a sportolást. Közben Schmitt Pál, a MOB elnöke nyilatkozatban cáfolta Kamuti Jenõ, a NOB doppingbizottsági tagjának korábbi állítását, miszerint a leadott mintát megvizsgálták volna és az negatív lett. Pedig Fazekas is erõsen hivatkozik arra, hogy negatív lelettel vették el tõle az aranyat.

A levett mintát tudomásom szerint nem vizsgálták meg, de erre nincs is szükség, mert amit adott, az nem volt elegendõ" - mondta Schmitt.

A poén, hogy bõven elegendõ lenne egy kevés is a vizsgálathoz....

http://www.nyugat.hu....cgi?cikk=14093

Dr. Frenkl Róbert egyetemi tanár, sportorvos szerint a kis mennyiség ugyanakkor nem akadálya, hogy szakszerûen elvégezzék a tesztet, így a leadott mennyiségbõl is meg lehetett volna állapítani, hogy a sportoló tiszta-e.

Dr. Kamuti Jenõ, a NOB orvosi bizottságának tagja a közszolgálati televíziónak nyilatkozva elmondta, hogy elvégezték a leadott minta vizsgálatát, ám az negatív lett. Ezt azonban a leadott minta mennyisége miatt nem vették figyelembe.

Fazekas Róbert közleménye

Elõször is szeretném megköszönni azt, hogy a hozzám eljutott információk szerint a magyar közvélemény egy emberként kiáll mellettem, és maximális támogatásáról biztosít. Külön köszönöm. Az engem ért méltánytalanságról elõször egy szombathelyi sajtótájékoztatón szerettem volna beszélni, ám a rengeteg kósza hír és információ miatt úgy döntöttem, nem várok, és a nyilvánosság elé tárom gondolataimat.
A diszkoszvetés döntõje után valóban nem sikerült a szabályban elõírt mennyiségû vizeletet produkálni, ugyanakkor a WADA helyszínen tartózkodó ellenõre az általam leadott mennyiségû vizeletet lezárta és szabályos körülmények között tárolta. Ekkor úgy gondoltam, hogy a minta megvizsgálása után nem veszik el az olimpiai aranyérmemet. A Magyarországon megjelentekkel ellentétben nem próbáltam csalni. Aki egy kicsit is ismeri a doppingvizsgálatok menetét, az tudja, ez lehetetlen. Csalás, vagy annak kísérlete nem szerepel a vizsgálat jegyzõkönyvében. Mint ahogy nem szerepelt az eddigi több száz doppingvizsgálatom jegyzõkönyvében sem. Alaptalan minden erre utaló vádaskodás, ezek részei annak az akciónak, aminek végén annak ellenére zártak ki, hogy vizeletem vizsgálata során negatív eredmény született. Azt hiszem, ilyen még soha, egyetlen sportágban sem fordult elõ.
Természetesen élek fellebbezési jogommal, nem fogadom el a döntést. Az IAAF fõtitkára, Gyulai István támogatásáról biztosított, és segít a szükséges lépések megtételében. Biztos vagyok benne, hogy a fellebbezés után korrekt döntés születik, és az olimpiai aranyérem visszakerül ahhoz, aki valóban megnyerte ezt a versenyszámot.A hírekkel ellentétben klubtársammal, Annus Adriánnal nem menekülünk, a távozásra engedélyt kértünk és kaptunk. Úton vagyunk hazafelé. Csütörtökön 14 órakor a szombathelyi városháza házasságkötõ termében sajtótájékozatót tartok, ahova minden érdeklõdõt várok. A jövõmmel kapcsolatban még nem hoztam döntést, de komolyan gondolkodom azon, hogy mit tegyek. Jelenleg úgy érzem, nem sok értelme van annak, hogy ilyen körülmények között sportpályafutásomat folytassam.



#44
Kislust

Kislust

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.507 hozzászólás
AZért ez gáz...nem ilyen esetekre vannak a "hivatalos" emberek? pl MOB elnök, stb?? õk nem tesznek semmit?

#45
vendég_Charon_*

vendég_Charon_*
  • vendég
A világsajtó csalónak állítja be Fazekast

A nagyobb külföldi napilapok és hírügynökségek a doppingbotrány kipattanása után forráskritika nélkül átvették a görög Mega televízió állítását, miszerint Fazekas Róbertet rajtakapták, amint egy idegen vizelettel teli zacskóval manipulál.

http://index.hu/spor...a2004/dope9206/

#46
vendég_Charon_*

vendég_Charon_*
  • vendég
12:50 | Újabb magyar doppingeset    Súlyemelés »
Fazekas Róbert után újabb magyar sportoló hagyta ott a doppingvizsgálatot. A súlyemelõ Kovács Zoltán ugyan egy kísérlet után kiesett, de így is doppingvizsgálatra kellett mennie. Ott - Fazekashoz hasonlóan - nem tudta teljesíteni a megfelelõ mennyiséget, mégis távozott. A súlyos vétség tárgyalása délután négykor lesz.

#47
Smici

Smici

    vendég

  • fórumtag
  • 25 hozzászólás
Hehe, Athénban úgy tudják, hogy Buruczki is indul :-)

http://www.athens200...cpage=3&lang=en

Az index meg azt sem tudja, hogy Zerge indul :-(

http://index.hu/spor...ain&op=magyarok

#48
PR

PR

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.651 hozzászólás
  • LocationRákosmente
Nem velünk szívóznak, ezt minden pontszerzõ helyen végzettel megcsinálják. Srácnak biztos nagy lett az arca, "én vagyok az olimpiai aranyérmes", aztán úgy döntött õt ne cseszegessék ilyen hülyeségekkel. Megszívta, pont. Nekem hiába van jogosítványom, ha anélkül vezetek megkef*l a rendõr. Itt az eljárással van gond. Katéterezzék be, oszt oké, nem bámulnak akárhányan csak leszívják a pisit, s mindenki mehet amerre lát.

#49
Tiberius

Tiberius

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 280 hozzászólás
Nem tudja valaki, hogy mikor a mountain bikével min van? Az oké, hogy szombaton döntõ, de elõtte?
???

#50
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
Az esti közvetítésben a kisérõ, aki Fazekast kisérte, nem említett 10 embert. se olyat, h tapogatták volna. 2 embert mondott, akik közel hajoltak, nézni, hogy nem e más vizeletét önti e bele a palackba. Fazekas meg szimplán lámpalázas, bár ezt azért elviselhette volna egy aranyért, az ország hírnevéért, de inkább nem. bevágta a durcit, és "pápá, megyek inkább haza... az aranyotok sem kell"
:-X
nemtom miért kell amúgy pont velünk szívózni >:(

#51
PR

PR

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.651 hozzászólás
  • LocationRákosmente
Ez szemétség. A szabály az szabály, de hogy 10en kukkoljanak vizelés közben....
Az Amnesty International is elmehet e pics*ba, ilyenkor miért nem szólalnak fel az emberi jogok "védelmezõi"? Mert a bûnözõket embertelen körülmények közt tartják.... és a sportolók?
Ez nevettséges, a görögök most biztos örülnek, hogy nem az õ doppingbotrányikról beszél a világ.
A magyar sportvezetésre meg a sportdiplomáciára meg keresztet vethetünk. ÁMEN >:(

#52
Gyalogkakukk

Gyalogkakukk

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.739 hozzászólás
"Valami van az ügy mögött" ??? :-X

#53
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
-1 arany...
Fazekas által.
:-\ :-X

#54
PR

PR

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.651 hozzászólás
  • LocationRákosmente

ezzel az a valaki sok másik sporttárs tiszteletét kiváltaná ;)

Például az enyémet is, mert nincs ZDF-ünk



#55
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
'2-ös magyar gyözelem'
Kövágó Zoltán 3.ik Fazekas meg elsö...
arany + bronz rulz :D
magyar zászló szépen körbefutott a stadionban :D :D
ígykellezt!!!!
gratulálunk. :D

#56
tmls

tmls

    vendég

  • fórumtag
  • 227 hozzászólás
Magyarország- Ukrajna, nõi kézilamda :((
bírók suxx

Fazekas Róbertnek és Annus Adriánnak hatalmas gratula!! Fazekas olimpiai csúccsal nyert.
:) :D ;D 8)

#57
_Alex_

_Alex_

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.086 hozzászólás
Na hazaértem nyaralásból, épp én is keresgélek ki tudná felvenni, lehet hogy egyik haver bevállalja. :)

#58
tmls

tmls

    vendég

  • fórumtag
  • 227 hozzászólás
ezzel az a valaki sok másik sporttárs tiszteletét kiváltaná ;)

#59
Gyalogkakukk

Gyalogkakukk

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.739 hozzászólás
Nem lenne valaki aki felebaráti/sporttársi szeretetbõl rögzítené valahogy a ffi/nõi CC versenyt a ZDF-rõl?

Sajna melóznom kell, és fájna ha nem tudnám megnézni... :'(

azt már csak halkan merem kérni, hogy bedigitalizált formában maga a csúcs lenne... ;D

#60
bulldoglovas

bulldoglovas

    vendég

  • fórumtag
  • 23 hozzászólás
Megvan a második arany!!! Gratulálunk Diána !!!!!!!!!!!!