Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Tájkerékpározás

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
442 hozzászólás a témában

#421
burce

burce

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.694 hozzászólás
Én is voltam.....

Ott igen jól éreztem magam, de aztán a verseny után este amikor nézegettem a térképet, akkor jöttem rá, hogy tévesztettem :( Baky által emlegetett okok miatt, amikor ott az a csomó vonal, a pontok sorrendje meg egy másik kis fecnin, ami valamelyik zsebem mélyén pihen, hát akkor nem sok kedvem, idõm van összehasonlítani hogy mi hol merre.

Volt egy olyan rész, hogy a 10es számú után jött a 11 majd 14, máskor pedig szintén a 10es után 12, 14, na én ezt a két részt felcseréltem, és ezért nincs hivatalos idõm. Pedig cm-re ugyanannyit mentem. Mindegy. Így lett 77p. Füzy megelõzött :( (és még ez így is lesz egy ideig, pedig tök zavaró :-P), meg JankóT, egyaránt 66p-t mentek (érdekes, de tizedmásodpercre hasonló idõt mentek, pedig 16km, és nem tudhattak egymásról!)

És azt hiszem az idõ hûvösödésébõl, hogy idénre ez volt az utolsó tájbringaversenyem, jövõre újult erõvel és higgadtabban fogok nekiállni :-)

Na és még mindig nem tudom elképzelni, hogy milyen lehet egy igazi tájbringa, amikor erdõben, hegyen.... de kíváncsi vagyok :-)

@Baky, gesztenyés kert ~merre van?

"Milyen állat, aki bennem él?
Aki helyettem élvez, helyettem fél
Aki helyettem fázik, ha hideg a tél"


#422
baky

baky

    vendég

  • fórumtag
  • 117 hozzászólás
era: hosszú volt ... ~16km, Budafokon, jó meredek utcákkal.
Fent a hegyen, a csendesebb utcákban annyira nem volt zavaró, hogy házak között tekertünk, de lent a forgalmasabb utcákon furcsa érzés fogott el. Idegennek kezdtem érezni magam, a munkából hazafelé igyekvõ emberek között. Kezdett jobban foglalkoztatni, hogy mit gondolnak rólam az emberek, miközben fel és alá tekerek, mint egy õrült, térképpel a kezemben, mint hogy merre van a következõ pont. Nem is lettek "olyan" jók azok az idõim. Viszont összességében tetszett a pálya, de ennél hosszabb már nem esett volna jól.
A pontok sorrendjét a rajtnál kellett átmásolnunk a térképre, amit jól el is bénáztam. Kint a pályán pedig már nem volt olyan egyértelmû, hogy melyik a következõ pont, amikor egybe 6 vonal fut be. Én "megúsztam" annyi idõveszteséggel, ami 2 extra pont fogásához kellett. 91 perc ... kicsit sok lett, de még ezzel is 3. lettem.

Jó lenne 19-én is menni a Gesztenyés-kertbe. Igaz nem sokat tudok róla. :)

:mypage:

Tíz féle ember létezik a világon: egyik ismeri a kettes számrendszert, a másik nem.


#423
era

era

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.531 hozzászólás
Burce, Baky! Milyen volt a szerdai tájbringa? Milyen volt a pálya, meséljetek!

#424
SanDiablo

SanDiablo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 443 hozzászólás
Á! Sufnituning! Abban jó vagyok. :) Majd jól megnézem vkiét. Bár egy versenyen megjelennem... hát legfeljebb nézõként. :( Csirkecombú versenykollégákhoz képest testes gyikusz vagyok. :(
"Aki embernek hitvány, az magyarnak alkalmatlan." Tamási Áron
Durung forever!

#425
era

era

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.531 hozzászólás
A térképtartó szerintem itt az országban még sk. megy. Kérj meg valakit, akinél látsz, hogy csináljon neked is! :)

Bruce írásánál több infót sajnos nem tudok. :)

Természetesen lehet nevezni a helyszínen, õk rugalmasabbak, mint a maratonok.

#426
SanDiablo

SanDiablo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 443 hozzászólás
Hmm... Jól hangzik... Tájkerékpározás... :) Annak idején tájfutó voltam, persze csak hobbi szinten, de akkor is térképpel a kezemben rohangáltam. Idén kezdtem újra bringázni és eme mûfaj felkeltette az érdeklõdésemet. Igaz inkább túrásabb beállítottságú vagyok, de piszkálja a csõröm a kérdés. Ha esetleg még néhány hasznos infót tudnátok szolgáltatni, annak örülnék. Apropó! Hol lehet kormányra szerelhetõ térképtartót beszerezni?
"Aki embernek hitvány, az magyarnak alkalmatlan." Tamási Áron
Durung forever!

#427
burce

burce

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.694 hozzászólás
éééés megvan! :)

1.Õszi szerdai parkverseny és szerdai tájbringa-verseny

Idõpont: 2005. október 5.

Helyszín: Bp. XXII.kerület (Rózsavölgy) Ady Endre út, Anna utca elágazás

Megközelithetõ: 41-es és 47-es villamossal a Budafoki elágazás megállótól szalagozás

Pályák: Parktájfutás: 4-5db

Tájbringa: 2db: 6km, 15km

0-idõ: 15.30 (18.00-ig)

Nevezési díj: 350ft

Pontérintés: SI-rendszer, dugóka bérelhetõ


http://www.unitis.hu...2005/Park9.html

vajon lehet a helyszínen nevezni?:chin:

"Milyen állat, aki bennem él?
Aki helyettem élvez, helyettem fél
Aki helyettem fázik, ha hideg a tél"


#428
burce

burce

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.694 hozzászólás
Jó volt, tetszett nagyon, csak 4-5 pontot csúnyán bebuktam.
Nagyon akartam menni, de eközben a térképre nem nagyon figyeltem, nem nagyon tudtam figyelni.
Nehéz összeegyezteti ezt a térképnézést és bringázást! (ennyire nem gondoltam)
Ráadásul ez csak egy parkverseny volt, milyen lehet egy igazi terepen?
...nem tudom, de ki fogom próbálni :-)

..amúgy a kormányos térképtartó jobb megoldás, de sztem ott is kell lassítani, mert különben rázhat nagyon... no meg elég távol is van...
összetett sport ez :)

Era: arról a szerdairól tudsz többet mondani?
én csak ennyit találtam: 10.05 10. Parkverseny (3SZ)
de ez nekem nem sokat mond...

"Milyen állat, aki bennem él?
Aki helyettem élvez, helyettem fél
Aki helyettem fázik, ha hideg a tél"


#429
era

era

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.531 hozzászólás
Tegnapi eredmények itt: http://www.unitis.hu...005-EREDM5.html

Tök jó volt, és könnyû pálya. Jó volt látni azt a sok szép fehér és kék mezben villogó fórumost. :) (Nagyon csinos ez a mez.)

Legközelebb, ha jól tudom szerdán lesz még egy rendezvény.

#430
burce

burce

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.694 hozzászólás
http://www.unitis.hu/mtbo/2005/cstsz/

;)

"Milyen állat, aki bennem él?
Aki helyettem élvez, helyettem fél
Aki helyettem fázik, ha hideg a tél"


#431
73Kacsa

73Kacsa

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 639 hozzászólás

Holnap, akinek van kedve jöjjön velünk ki a Hajógyári szigetre egy kicsit bohóckodni!
Kapunk egy-egy térképet, aztán hajrá, ki ér vissza gyorsabban, miután megtalálta az összes bólyát!


Mikor hanykor? hol tali?

#432
era

era

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.531 hozzászólás
Holnap, akinek van kedve jöjjön velünk ki a Hajógyári szigetre egy kicsit bohóckodni!
Kapunk egy-egy térképet, aztán hajrá, ki ér vissza gyorsabban, miután megtalálta az összes bólyát!

#433
era

era

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.531 hozzászólás
Na végre megtaláltam ezt a topikot!
Elmondom, bár már véget ért, voltunk kint a VB-n Besztercebányán. A bringás lányok topikban már beszámoltam az eseményekrõl.

Csütörtökönként van edzés a tájbringásoknak. Most csütörtök sajnos a felvonulással egyidõben, vagyis 4 órától van a Hárs hegyen (végülis a felvonulás elõtt még lehet tekerni egyet).
Jövõ hét csütörtökön a Hajógyári szigeten lesz ismét.
Kapunk térképet, meg dugókákat aztán hajrá!

Van egy link is a tájbringa versenyekrõl: http://www.unitis.hu/mtbo/

#434
TheDeath

TheDeath

    vendég

  • fórumtag
  • 93 hozzászólás
December 26-31 között (amikor a legtöbb embernek megfelel) Pécsrõl indul egy kis kerekes móka (betonon, illetve remények szerint hóban) a közeli tetõkre!
Jelenkezni az én emilemen keresztül lehet és +infót beszerezni nov. 20-ától a www.zselicteam.fw.hu -n! Minden megszállotatt várunk! :)
The Death
bringásdolgokszervezõje
www.sportolokegyesulete.hu

#435
TheDeath

TheDeath

    vendég

  • fórumtag
  • 93 hozzászólás
Figyelem!
Akit érdekel ez a sportág és úgy érzi kipróbálná, illetve aktívan versenyezne, csak nincs csapata, azoknak jelezném, hogy lassan elkezdjük építeni a kis kaposvári csapatunkból a nagy országost... ;D

#436
Zéé

Zéé

    vendég

  • fórumtag
  • 90 hozzászólás
Nekem bebukott. Tolna 50-en leszek.

#437
TheDeath

TheDeath

    vendég

  • fórumtag
  • 93 hozzászólás
FIGYELEM! :D

Verseny lesz! :)

Szeptember 11-12-én!
Szept. 11. : tájfutás, tájkerékpározás
Szept. 12. : cross country
Helyszin: Kaposvár, Gyertyános-völgy
netes elérés: www.zselicteam.fw.hu
email: bytd@freemail.hu
telcsi: 70/25-44-124

Mindenkit várunk aki nem nyúszika... ;D

#438
TheDeath

TheDeath

    vendég

  • fórumtag
  • 93 hozzászólás
:)
Nem gondoltam volna, hogy ilyen nagy lesz azonnal az érdeklõdés! :D
No, sorrendben:
- link: www.zselicteam.fw.hu ez a saját kis oldalunk (Somogy megyei csapatunké) és a www.unitis.hu/mtbo (ez országos összesítõ és miegyéB)
- Verseny pedig legközelebb a Hétvégi Hajtás II. lesz ami Somogy megye, Kaposvár, Gyertyános-völgy, de a zselicteam oldalán fenn van szinte minden róla...
Persze csak így tovább, gyûjtsétek a további versenyzõket!!! ;D

#439
Ras

Ras

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.021 hozzászólás
itt Veszprémben tavaly õsszel volt valami verseny.. bár nem jutottam el rá... a jól bevált TT-t nem akartam kihagyni :-[

amúgy halkan jegyezném meg hogy lehet a saját hozzászólásodat javítani ;)

#440
PR

PR

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.651 hozzászólás
  • LocationRákosmente
Na ez engem is érdekelne, térképolvasás meg minden váó.