Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Trial2

- - - - -

  • Lezárt topik Lezárt topik
642 hozzászólás a témában

#221
don_iNSECT

don_iNSECT

    vendég

  • fórumtag
  • 192 hozzászólás
amugy mert nem jottok irc-re???? kb 4-en vagyunk mindig.... lehetnenk sokkal tobben.... naaaaa!! pleeeaassee! na jo... ennyi...

#222
don_iNSECT

don_iNSECT

    vendég

  • fórumtag
  • 192 hozzászólás
amikor tanultam bunny-zni padkara, akkor kb minden alkalomkor :) azutan tanultam leugrani akkor az elsot agtam soxor oda, most mar nyugi van tobb mint egy honapja :)) csak egyszer utodott fel a hatsom,akkor is a haverom ugott vele :) szoval mostanaban nem verem oda... mondjuk nem is egy agyonkopott IRC energy-t hasznalok... :)))

#223
LordAndrew

LordAndrew

    vendég

  • fórumtag
  • 93 hozzászólás
Na, ma is faján felütéses defekt...Beszarok. Hát tul.képp én csak Borszéki Viktort, Szerda Lacit ismertem fel, mást nemigen:) Nem nehéz átszokni sc-re? Milyen gyakran/ritkán ütitek fel a kereketek defektre?

#224
don_iNSECT

don_iNSECT

    vendég

  • fórumtag
  • 192 hozzászólás
csak a reteszeles miatt kell a trialra,meg a dob 'belemegy' az agytestbe,ezert nehezebben torik,ja es nem kopik annyita,mint egy kalapacsos,es nem lehet 'attorni' a reteszeket... = sokkal tobb ideig birjak...

#225
don_iNSECT

don_iNSECT

    vendég

  • fórumtag
  • 192 hozzászólás
imho a sc sokkal jobban gordul... lehet erezni is... es a reteszelese is sokkal surubb,tehat nincs az a holtjatek,amit lehet a kalapacsos agyaknal erezni... sokkal jobb vele tekerni... es halk... sokkal simabb a bringazas vele...

#226
TOM

TOM

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 836 hozzászólás
Hat ez az.... en mennek versenyekre is..

#227
Sekee

Sekee

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 309 hozzászólás
Szerintem a súrlódása is nagyobb, de ez csak versenyeknél számít! Annyira nem lehet nagy a különbség!

#228
TOM

TOM

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 836 hozzászólás
Probalni probaltam mar sokat... tudom milyen :>
Persze az atallas dolog igaz visszafele is....

Akkor csak a suly a gazos?
10E a bolti ara ugye?

TOM

#229
Yoshida

Yoshida

    vendég

  • fórumtag
  • 150 hozzászólás
A szabadonfutása biztos hogy nem lassítja jobban mint egy kalapácsos rendszerû, sõt, itt görgõk vannak, ott meg egy-kettõ stb. kalapács surlódik.

Nehezebb mint a sima agy, az LX SC asszem 510gramm, a sima nemtom mennyi. kábé 4xx lehet.

viszont a SC nem reteszel annyira hirtelen, mint egy kalapács. Ha elkezdessz tekerni, akkor folyamatosan fog be, mint egy kontra fék. :)
Persze ez nem ilyen durva, de átálláskor érezhetõ.

#230
TOM

TOM

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 836 hozzászólás
Gondolom itt sok ember hasznal SC -ot...

Szoval a kerdesem az lenne hogy milyen hatranyai vannak egy LX SC nak XC nel...

Gondolok itt suly, meg hogy ha pl szabadonfut a kerek akkor masmilyen-e /jobban fekezi e a kereket mint a hagyomanyos/?

#231
Yoshida

Yoshida

    vendég

  • fórumtag
  • 150 hozzászólás
Nah, új képek.
http://tar.hu/yoshid...portsziget1.jpg

És 36ig van. Az újak 21-tõl.

Még lesznek :)

Pontosan melyik rider neve kell? mert én keveset ismerek.

A képeket Balázs csinálta, a Sárga FOX, sárga Magellan Trial-os Laci haverja.

#232
maceee

maceee

    vendég

  • fórumtag
  • 163 hozzászólás
nekem most szingülszpid a bicom d e hát nemtom

mert azért a gépet meg magamat is cipelni kell felfele mert hát miost legalson használom

#233
Sekee

Sekee

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 309 hozzászólás
A láncot mindig ahoz a fogaskerékhez szabjátok amiben gyakoroltok. Ilyenkor legfeszesebb a lánc. Ennél nagyobb nem is kell hátra. Nekem a legnagyobb, egyben gyakorló, fogaskerekem a legfelsõ és alatta van még kettõ hogy gyorsabban is tudjak menni!

Váltó nélkül meg versenyen sem indulhatsz!

#234
TrialTom

TrialTom

    vendég

  • fórumtag
  • 236 hozzászólás
Hát nemtom sokszor levenném a váltót,(amikor szarakszik) meg mondták is hogy vegyem le de én nem tudnák anélkül bicajozni!

#235
Gabi07

Gabi07

    vendég

  • fórumtag
  • 156 hozzászólás
Úgy látom pont arról van szó, amivel gondjaim vannak. Hátul egy TY40-es váltóm van Q gyenge rugókkal. A gyári lánccal szabályosan csapkodott, elugrált a lánc elöl...stb.  Kivettünk pár szemet, így nagytányéron és hátul 1esben vízszintes a váltó, de kisebbekben, amiben ugrálni szoktam, alig feszesebb.
És most gyakran megugrik a lánc, ami lehetetlenné teszi a sprinteket, ugrásokat... >:(   Ma hívtak a boltból, hogy a rövid lánc miatt!  ??? ???
Ha most visszaraknak nekem néhány szemet, akkor gyakorlailag ismét használhatatlan és életveszélyes lesz... ,ha meg nem akkor ugrik a lánc...

Ötlet ??? ??? ???

#236
tpresident

tpresident

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 898 hozzászólás
forgolódás dolog nekem se megy, de most nagyobb a bajom.
1 hónapja szedtem szét a magurámat, mert a fékkarnál engedte az olajat.
Kicséltem a dugatyún lévõ gumigyûrût, lelégtelenítettem, de most megint engedi az olajat, és turó a fékhatás(mert ugye ha kijön 1 kis olyaj, a helyén levegõ lesz :( )
Szóval, el nem tudom képzelni, mi lehet a gáz.
Szét kellene szednem újra??????????????,

#237
KMT

KMT

    vendég

  • fórumtag
  • 97 hozzászólás
Forgolódni csak behajlított kézzel és lábbal lehet. Az egyiket behúzod, a másikat kinyújtod és ekkor a gép elforog hozzád képest.
A 360-t nem tudom jól leírni, úgyhogy most nem írom le, de az érintésesnek az a lényege,h egyenes háttal csináld, az elsö féket
ne húzd (hacsak elsökeréken nem akarsz maradni) és elöre és felfele nyomd a kormánynál a bikeot.  Mellesleg rohadtul összetett
dolog, már 5 hónapja próbálom, de nem igazán megyeget, eddig 2szer tudtam hátsón maradni 75cm-en.

#238
Balage_3al

Balage_3al

    vendég

  • fórumtag
  • 90 hozzászólás
Én tegnap szedtem ki a fölösleges "pár" elég sok láncszemet addig amíg a váltókanál szinte vízszintes helyzetbe került !
MINDENKINEK AJÁNLOM MINTHA EGY MÁSIK BICÓN ÜLNÉK ugrasz egy boony-t és a lánc mintha nem is lenne leszedhedném a láncvillavédõt de azt azért nem !!!  


Balage

#239
don_iNSECT

don_iNSECT

    vendég

  • fórumtag
  • 192 hozzászólás
a lanc-feszitesrol annyit,h en sem a vaznal feszitem,hanem kiszedtem ugye az osszes folos lancszemet,majd (bar mar amjdnem tokeletes feszito nelkul is) belerakok egy feszitot is,valami konnyut es olcsot.... apropo nem tudtok egyet v.hol?

#240
LordAndrew

LordAndrew

    vendég

  • fórumtag
  • 93 hozzászólás
Hát a béna póz az már megvan, de akármit mókerolok, vagy elesnék, vagy csak elõre-hátra mozgok, akármit csinálok, ki nem mozdul az elõre-hátra tengelybõl:)