Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

A legnagyobb fa

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
32 hozzászólás a témában

#1
nagybub

nagybub

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.615 hozzászólás
Halihó

Erdõtekergõ társaim:a határidõ vészesen közeledik!
A beküldött képeket díjazom és mivel Palmi,K_,és Ano fotózott illetve küldött képet õk bizti számíthatnak egy piros mogyorósra.
Remélem azért a kezdeményezésem nem hal ki és találunk még hasonló nagy esetleg szép,érdekes fákat.

#2
nkarcsik

nkarcsik

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.226 hozzászólás
Nagybub! A szilvásmaraton után megnézhetnénk már azt a fát.

#3
bikezozo

bikezozo

    vendég

  • fórumtag
  • 40 hozzászólás
Skacok óóóriási amit elindítottatok!!!!!
Ha vége van a Zemplém Marci szervezésének én is beszállok a kutatásba( nem a csoki miatt! bár édes szájú vagyok).
Én Füzéren a kastély parkjában tudtam egy irgalmatlan öreg fáról, de ez ezek szerint kiesett. A másik az természetes környezetben nõtt ki, de az meg a Bihar hegységen láttuk tavaly amikor 17-es bringatúrán voltunk.
H.bagos környékén szõllõtelkünk volt, ezek szerint érdemes szétnézni, Pl.: Ghuti erdõ .
Na csá mindenkinek jó "paparazzi " munkát a fákról! :D

#4
nagybub

nagybub

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.615 hozzászólás
Halihó

A határidõ?Mátra marci.
A csokinak az a veszéje inkább,hogy megeszem addig ;)

#5
B-man

B-man

    vendég

  • fórumtag
  • 33 hozzászólás
És mi a határidõ?

Mert ha most megveszed a csokikat, a szavatossági idejük - TÉNYLEG: mit szolsz Nagybub, ha a pályázatok benyújtási határideje egy hónappal a csokik szavatossági ideje elõtt lenne?
Bár egyenlõre én esélytelenül állok a csokikra gondolva, de örvendek, hogy ily királyság kezdeményezésed volt.
:D

#6
nagybub

nagybub

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.615 hozzászólás
Halihó

Hát igen-igen.Én is csak könyv alapján azonositom be õket legfeljebb.A levél azért néhol segít.A kocsánytalan tölgy bõrszerû levelei a kocsányossal szemben hosszú nyelûek,termõs virágai pedig rövid kocsányon ülnek.Az erdeink 17%-a kocsánytalan mig 10%-a kocsányos.A csertölgyet bozontos kupacsáról(makksapka)törzsének kemény mély bordázatáról lehet felismerni.A juharokat a levélrõl lehet beazonosítani.
Ha lesz kérdés és tudok akkor felelek.
Addig is elmegyek valami csokinagykerbe megrendelem a szállítmányt ;D

#7
lensver

lensver

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.944 hozzászólás
Hát, én egy kicsit gondban leszek, mert nem minden fát tudok fölismerni. Pl. nem tudom mi a különbség a kocsányos meg a kocsánytalan között, továbbá nem vagyok képes felismerni a csertölgyet vagy a sokféle juhart sem.(ez azt jelenti, hogy csak meg tudom állapitani, ez egy valamilyen juhar). Gondolom más emberek hasonlóan tudatlanok! Hogyan lehetne kiküszöbölni e problémát? Fotózzuk le a levelét is?

#8
nagybub

nagybub

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.615 hozzászólás
Halihó

A további csokikat is állom,ha már ekkora a lelkesedés! ;)HAJRÁ!Kutassatok fotózzatok.
Akkor bontsuk kategóriákra a fákat Skeletron testvér javaslatára.
A netes oldal jó alapot ad,de például az "ezeréves tölgyet"az alapján nem találnám meg az erdõ közepén.Így tehát lehet tovább barangolni kutakodni az erdõkben.
Leírok egypár latin nevet,mert az oldalon csak igy vannak a fák:
bükk: fagus silvatica
kocsányos tölgy: quercus robur
csertölgy: quercus cerris
kocsánytalan tölgy: quercus petrea
platánfa: platanus hybrida
akác: robinia pseudoacacia
fehér nyár: populus alba
mezei juhar: acer campestre
korai juhar: acer platanoides

és igy tovább...
Burce-nak igaza van fedezzétek fel az otthonotok környékét egy kicsit más szemmel is.Ne csak száguldjunk a jól megszokott erdei utainkon,hanem álljunk meg,csodálkozzunk rá a természetre,váljunk vele eggyé,hiszen mi is a részesei vagyunk(mégha gyarló módon is)

#9
burce

burce

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.694 hozzászólás

Egyébként gondolom ez a verseny arról szól, hogy ki tudja lefotózni a legnagyobb fát. Tehát nem elég az, ha a neten talál róla infót! ;)


de segítséget nyújt ahhoz, hogy megtaláld, hogy elbringázhass a legnagyobb fához! :-)

#10
ggx

ggx

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.613 hozzászólás
gondolom pár éve valaki összeszedte ezeket az adatokat, és valószínûleg magára maradt az oldal, nem tartják karban, ezért nem mindenhol lehet idõszerû
talán érdemes lenne lemásolni, és egy kicsinosított formában máshol karbantartani az adatbázist, az újonnan (kerékpáros módon ;) ) szerzett információk alapján

#11
Ano

Ano

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.653 hozzászólás
  • LocationCsömör
Szerintem a szervezõ költségvetése nem fog összedölni ha megnöveli plusz 3-4 tábla csoki árával ... ;)

#12
Skeletron

Skeletron

    vendég

  • fórumtag
  • 15 hozzászólás

Azért érdekes hogy az a fa amit én fotóztam nincs is felsorolva ... amúgy mi a tölgyfa latin neve?? :)


Quercus Robur, ha jól sejtem.

Egyébként nagyon ötletes kezdeményezés! Mi lenne, ha kibõvülne annyival, hogy különbözõ fafajtánként lehetne legnagyobb (nyílván egy nyírfa és egy tölgy vagy bükk nem mérhetõ egy kategóriába) az igazolás pedig egy Ano fotójához hasonlóan a bringás jelenlétet kell bizonyítania. MOndjuk ez felveti annak a problémáját, hogy több osztályban kellene gyõztest hírdetni ;D

#13
lensver

lensver

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.944 hozzászólás
"oucus" ;D de egyébként nem

Nahát, micsoda linket talált ggx, nem is tudtam, hogy létezik ilyen, és hogy Iváncon, ahol nekünk telkünk van, volt 3 olyan fa, ami 700m körüli törzzsel reldelkezik. Az egyiket mondjuk elvitte az árviz - az oldal szerint. Csak azt tudnám, merre vannak!

Egyébként gondolom ez a verseny arról szól, hogy ki tudja lefotózni a legnagyobb fát. Tehát nem elég az, ha a neten talál róla infót! ;)

#14
nagybub

nagybub

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.615 hozzászólás
Halihó

Van egy-két hiba benne.A hajdúhadházi nagyfák közül is egyet kivágtak tavaly vagy elõtte :(

#15
Ano

Ano

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.653 hozzászólás
  • LocationCsömör
Azért érdekes hogy az a fa amit én fotóztam nincs is felsorolva ... amúgy mi a tölgyfa latin neve?? :)

#16
ggx

ggx

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.613 hozzászólás
köszönöm :)

#17
nagybub

nagybub

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.615 hozzászólás
Halihó

Ezt nevezem! ;)
Egy kis keresgélés a neten és ggx mit nem talál?!
Attól még fel lehet kutatni,fotózni õket.Igy legalább már tudom,hogy a környékünkön Bagamérra is érdemes eltekerni fanézõbe.
ggx piros pont!

#18
ggx

ggx

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.613 hozzászólás
asszem lelõttem a poént :) :

http://oregfak.emk.n.../megye/menu.htm


ja és azt a 450 éves körmendi fát élõben is láttam:

http://oregfak.emk.n...u/megye/vas.htm








#19
Shaun_Palmer

Shaun_Palmer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.323 hozzászólás
Ahogy nézem egyenlõre egész jól állok, én az ét csokisat szeretem a pirosmogyisból ::)

#20
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás
Nagybub;
THNX :)
Most hétvége csak fûnyírással telt L...
Zalában még vannak erdõk,a kert is egynek a szélén van :)