Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Online bringásboltot keresek!

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
6016 hozzászólás a témában

#1081
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
kerd vissza a penzedet. nincs ilyen trusted shop, vagy mas biztositas?

#1082
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
mast nem nagyon tudsz. kuldj meg emaileket, akar minden nap.
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#1083
Bögre

Bögre

    vendég

  • fórumtag
  • 208 hozzászólás
Nem tudom kinek milyen tapasztalata van a bike-components.de -vel, de nekem az eddigi legrosszabb.
Oktober 3 -an rendeltem toluk egy DT Swiss EXM 150 villat 529€ ertekben. Kartyas fizetes utan masnap osszepakoltak a csomagot, es elinditottak.
A DHL tracking szerint oktober 5 -en elhagyta Nemetorszagot. Aztan 10-12 nap utan mar kezdtem aggodni, mivel a tracking valtozatlan maradt. Erdeklodtem a magyar postanal, ahova nem erkezett meg, erdeklodtem a nemet DHL -nel, valamint a Bike-components -nel is. Utobbi azzal probalt nyugtatni, hogy neha tovabb tart 10 napnal a kezbesites Magyarorszagra, mig a DHL munkatarsa szerint mivel 10 napnal nem tarthat tovabb, indittassam el a kerestetest a kuldovel. Vartam par napot, aztan Oktober 19 -en irtam nekik, hogy ideje lenne utana nezni. Oktober 22 -en sikerult is kuldeniuk egy emailt, amiben kozoltek, hogy elinditottak a kerestetest. Aztan nov 1 -en ujabb email, hogy ugyan megis mire jutottak. Ma jott a valasz, hogy meg dolgoznak rajta, es amint tudnak valamit jelentkeznek. Biztos csak en vagyok turelmetlen, de ez engem rohadtul bosszant. 10€ postakoltseg mellett, kovetheto csomagszammal egy honapja fogalmuk sincs, hol a csomag. Valaki jart-e mar hasonlo cipoben? Mit lehet meg tenni, azon kivul, hogy emailekkel bombazom oket, es vasarnaponkent eljarok imadkozni a templomba, hatha tortenik valami?

#1084
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
az a baj az áfával és a vámmal hogy a szállítási díj is áfa és vámalap képzõ tétel...

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#1085
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10.714 hozzászólás

Aki járatos vámügyekben, meg tudná mondani, hogy ha a nagyvizen túlról az ebayrõl veszek egy 500 dolláros vázat, az mennyibe lesz miután átlépi a magyar határt?

a vám általában 1 számjegyû, arra jön rá a 25% áfa, de ha nem sietsz, akkor hamarosan 27% lesz :D

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu



#1086
MaTT

MaTT

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.649 hozzászólás
(500+áfa)+vám
650 körül szerintem

#1087
McGywer

McGywer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.854 hozzászólás
Aki járatos vámügyekben, meg tudná mondani, hogy ha a nagyvizen túlról az ebayrõl veszek egy 500 dolláros vázat, az mennyibe lesz miután átlépi a magyar határt?

#1088
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás
És mit mond a futár szolgálat?
Én alapból csak olyan kézbesítési móddal rendelek amit le lehet követni és lehetõleg biztosítva is van.
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#1089
madgab

madgab

    vendég

  • fórumtag
  • 144 hozzászólás
Crc-rõl rendeltünk szeptember elején egy wtb nyerget, a csomag eltûnt, crc-sek nagyon rendesek voltak és küldtek egy másikat, az sem jött meg, ilyenkor mi van???

#1090
Sly78

Sly78

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.513 hozzászólás

sajna nagyon úgy néz ki, hogy mégiscsak neked lesz igazad. be fog fagyni a seggem a hétvégén :)


és megjött a cucc, jeeeee :D

#1091
Sly78

Sly78

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.513 hozzászólás

Ne reménykedj, hétfõ ill. kedd reálisabb.


sajna nagyon úgy néz ki, hogy mégiscsak neked lesz igazad. be fog fagyni a seggem a hétvégén :)

#1092
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

És azt, ami még relatív olcsón elõállítható és relatív jó árréssel eladható.


persze ebben is van vmi, bar egy 150-200e ftos kerekszettnel ez nemtom mennyire szempont. mindenesetre az arukban olcsobban lehet konnyebb kereket epiteni, de hogy ez ala a suly ala menj, olyan felniket kell hasznalni, amikrol nincsenek tul jo velemennyel a forumokat olvasva (ztr crest, frm 333 etc). ha normalis tomegu felnit hasznalsz, akkor kb ugyanide lyukadsz ki.

illetve az agyonkonnyitett agyak sem tudom, hogy mennyire valnanak be, nekem mar az sem szimpi, hogy alu kazettatestet hasznalnak, akarmennyire is el van terjedve. az acelbetetes megoldast jo otletnek tartom, hogy ne marodjon be.

a tomeg nagyon vonzo, es nagyon lightosan szoktam menni, de megenne a mereg, ha 100e+ penzert epitek egy kereket, es osszenyeklik. egy crest+hope2 parositassal kb 1600g jonne ki, de mar ez is 1.5x annyiba kerulne, mint egy fulcrum xl (igaz 300gal konnyebb).

ps: 29errol beszelek, 26osban mas a helyzet.

#1093
venember83

venember83

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.152 hozzászólás

az 1049 grammos 29er mtb kerekszett tobb mint eros :D amugy nem tudom, hogy jo e a megfigyelesem, de a nagyobb, nevesebb gyartok altal prezentalt tomegek vhol tukrozik azt, hogy mi az a tomeg, ami jol es biztonsagosan hasznalhato. a 29er szettnel ez olyan ~1750g.


És azt, ami még relatív olcsón elõállítható és relatív jó árréssel eladható.

#1094
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

Nem tudom ismeritek-e:
Willkommen
Gramm-mániásoknak kötelezõ :) Még a szemüvegtok tömegét is megmérik :)


az 1049 grammos 29er mtb kerekszett tobb mint eros :D amugy nem tudom, hogy jo e a megfigyelesem, de a nagyobb, nevesebb gyartok altal prezentalt tomegek vhol tukrozik azt, hogy mi az a tomeg, ami jol es biztonsagosan hasznalhato. a 29er szettnel ez olyan ~1750g.

#1095
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

Igen, ez amolyan távol-keleti kedvesség :)
Én vásároltam már olyan oldalról, hogy a megrendelés befejezõ lépéseként ki lehetett tölteni, hogy mi kerüljön a csomagra (alkatrész, ajándék stb), illetve, hogy a valós ár hány százalékát tüntessék fel.


azt hiszem mar van angliai bazisuk, ugy a vam miatt nem kell aggodni.

#1096
Sly78

Sly78

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.513 hozzászólás

Ne reménykedj, hétfõ ill. kedd reálisabb.


fenébe is, remélem nem lesz igazad :) szombaton megyek a Bükkbe tekerni, nincs semmi meleg cuccom. bár még az is lehet, hogy megjön, de nem lesz jó a méret...

#1097
MaTT

MaTT

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.649 hozzászólás
+1
max ha mégis megjön pénteken, akkor van egy jó napod .)

#1098
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás
Ne reménykedj, hétfõ ill. kedd reálisabb.
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#1099
Sly78

Sly78

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.513 hozzászólás

Nekem általában 5 munkanap szokott lenni.


köszi! remélem péntekig ideér...

#1100
balagedebr

balagedebr

    vendég

  • fórumtag
  • 243 hozzászólás
Nekem általában 5 munkanap szokott lenni.

sziasztok!

CRC ma küldte az emailt, hogy a cucc "dispatched" innetnõl kb mennyi idõ mire idér? én ráfizettem 10£-ot hogy Royal Mail-lel küldjék.