Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Online bringásboltot keresek!

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
6016 hozzászólás a témában

#421
xclajos

xclajos

    vendég

  • fórumtag
  • 158 hozzászólás

Azt hiszem a legegyszerűbb formában föladta a postán. Nem dhl v. ups. És félek, hogy nem ajánlva küldte. Elvileg az lenne biztosabb - úgy tudom.



#422
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

Kicsit off:

Posta szakértő Urak !

Szerintetek ha egy haver Franciaországból küldött egy csomagot Bp-re és az még 2 hét alatt sem ért ide, akkor az már kb. buka..Ugye annak már harangoztak és most van egy jól öltözött postás valahol az országban ? (ruha volt a csomagban..) :(

Mivel küldte?



A sebesség mindent megold.

 


#423
xclajos

xclajos

    vendég

  • fórumtag
  • 158 hozzászólás

Kicsit off:

Posta szakértő Urak !

Szerintetek ha egy haver Franciaországból küldött egy csomagot Bp-re és az még 2 hét alatt sem ért ide, akkor az már kb. buka..Ugye annak már harangoztak és most van egy jól öltözött postás valahol az országban ? (ruha volt a csomagban..) :(



#424
arpi07

arpi07

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.413 hozzászólás

actionsports nem olcsóbb ?

nézem

nem.van 1-2 ami megegyezik


arpi07 módosította - 2014. január 24. - 22:57


#425
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.267 hozzászólás

Nagy általánosságban a villák a bike-discountnál a legolcsóbbak?Gondolkodom esetlegesen egy sid-revelation valamelyikében

actionsports nem olcsóbb ?


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#426
arpi07

arpi07

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.413 hozzászólás

Nagy általánosságban a villák a bike-discountnál a legolcsóbbak?Gondolkodom esetlegesen egy sid-revelation valamelyikében



#427
simon23

simon23

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 949 hozzászólás

..itt is tudtok "bogarászni"

http://bikeboard.at/...ainbike-rennrad


Ridley Noah Fast 


#428
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás

Ezt az oldalt karácsonykor találtam az akciós cuccokat gyűjti össze, sajnos csak az angol oldalakat, de azért sokat segíthet.

http://www.cycleoffers.co.uk/

 


Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#429
mgy

mgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.091 hozzászólás

Vettem nemrégiben két csikkegyforma féktárcsát, az egyik gyári shimano kiszerelésben volt, a másik nejlonzacsiban. Ugyanaz a bolt, ugyanaz a megrendelés, ugyanaz a küldemény...



#430
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.267 hozzászólás

Először én is arra gondoltam, hogy OEM. Nem tudtam eldönteni létezik-e ilyen ebben az esetben.

létezik.


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#431
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.261 hozzászólás

inkább oem lehetett, mint bontott.  (azért tudják annyiért adni, nem azért mert nem keresnek rajta)

 

bringát meg beállítva kaptad, lehet rajta nyom. konára nem jellemző hogy ilyen apróságokra figyelne mint differenciált hajtókarhossz, az eltérő vázméretekhez.

 

Először én is arra gondoltam, hogy OEM. Nem tudtam eldönteni létezik-e ilyen ebben az esetben. Bízom benne, hogy igazad van és beállítva kaptam. Végülis jó lesz a 175-ös, most is elvagyok vele, nehezebben ér le a vége.



#432
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.267 hozzászólás

M


Évekkel ezelőtt vettem tőlük SLX hajtást, amit CRC-s dobozban kaptam. Fogalmam sem volt hogy kellene kinéznie, csak látszott, hogy új. Sosem raktam be, eladtam úgy ahogy volt. A vevőm mondta, hogy ez bontott volt. Vettem helyette XT hajtást, azóta tudom hogy néz ki a gyári doboz.

 

 

inkább oem lehetett, mint bontott.  (azért tudják annyiért adni, nem azért mert nem keresnek rajta)

 

bringát meg beállítva kaptad, lehet rajta nyom. konára nem jellemző hogy ilyen apróságokra figyelne mint differenciált hajtókarhossz, az eltérő vázméretekhez.


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#433
Barador

Barador

    vendég

  • fórumtag
  • 170 hozzászólás

Az olive a roppantógyűrűt jelenti és ehhez még jár egy tüske is. Ha rövidíteni szeretnél a fékkábelen, akkor a megvágás után a tüske a kábel közepébe, a gyűrű a külsejére megy. Ezek egyszer használatos eszközök. Olajat egyébként nem szoktak adni a fékekhez, mindig külön kell megvenni. Egyébként én ott azt látom, hogy gyantás fékpofával szállítják de fémessel is használató. Plusz fékpofáról nincs szó, ezt sem szoktak adni.

ez nem igaz... benézek valamit. durván, panaszkodok, és csak az marad meg amit benéztem, és azt szajkózom... :D oké. ma esti kabaré vége... :) mostantól délután, kipihenten intézem az ügyeimet. :)



#434
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.261 hozzászólás

Az olive a roppantógyűrűt jelenti és ehhez még jár egy tüske is. Ha rövidíteni szeretnél a fékkábelen, akkor a megvágás után a tüske a kábel közepébe, a gyűrű a külsejére megy. Ezek egyszer használatos eszközök. Olajat egyébként nem szoktak adni a fékekhez, mindig külön kell megvenni. Egyébként én ott azt látom, hogy gyantás fékpofával szállítják de fémessel is használató. Plusz fékpofáról nincs szó, ezt sem szoktak adni.


freddyke módosította - 2014. január 08. - 23:51


#435
Barador

Barador

    vendég

  • fórumtag
  • 170 hozzászólás

Nekem is trükközésnek tűnt. Ez nem "véletlen kicsusszant a zacskóból" hiba volt. Sőt... a kupont az első csomaggal kaptam, csak úgy. Végül is jól jöttem ki a dologból... 10 Font "ajándék", egy adapter "ingyen".
Mindezek után is, azt gondolom, hogy ilyen árak mellett megéri és a jövőben is tőlük rendelek, ha 3-4-5 ezer forintos (ha nem 7-8) árréssel adják a valóban akciós alkatrészeket. (hozzá kell tennem beszerző voltam egy ideig egy cégnél, kialakult egyfajta toleranciám a bepróbálkozó beszállítókkal, és talán rutinból kezelem őket... másnál lehet ez már az összes biztosítékot leverte volna...)

Azt a tartalék olajat honnan vetted, hogy jár hozzá? Én még sosem láttam olyat, hogy adtak volna... A többi jogosnak tűnik. Kupont már én is kaptam tőlük amikor nem jött meg a ~3000Ft-os nyeregcsőbilincsem. (természetesen elküldték újra)

Ezt írja a csomag specifikációjának egy sora, amit 2 pálinka után, hajnal kettőkor olvastam el... azt hiszem bekavart az olives szócska... :D

  • The kit also contains resin pads (can be used with sintered), plus spare olives and insert should you wish to adjust the length of the cuttable hoses

Barador módosította - 2014. január 08. - 23:19


#436
Fülee

Fülee

    vendég

  • fórumtag
  • 112 hozzászólás

Azt a tartalék olajat honnan vetted, hogy jár hozzá? Én még sosem láttam olyat, hogy adtak volna... A többi jogosnak tűnik. Kupont már én is kaptam tőlük amikor nem jött meg a ~3000Ft-os nyeregcsőbilincsem. (természetesen elküldték újra)



#437
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.261 hozzászólás

Már valahol korábban leírtam, hogy évekig saját ügyintézőm volt ott, vele simán ment minden. Voltak gondok, de akkor megkaptam a kupont vagy valahogy megegyeztünk. Most viszont azt érzem, hogy nagyon tömegcikként kezelik a vevőket, egyrészt mindig más válaszol, van amikor ellentmondóan, sablon és enyhén távolságtartó válaszokat küldenek. Ettől függetlenül végül pótolják a hiányzó dolgokat vagy kártérítenek plusz még esetleg kupont is adnak, amit több kevesebb erősködéssel lehet elérni. Nekem azért nem ment olyan könnyen.

 

Évekkel ezelőtt vettem tőlük SLX hajtást, amit CRC-s dobozban kaptam. Fogalmam sem volt hogy kellene kinéznie, csak látszott, hogy új. Sosem raktam be, eladtam úgy ahogy volt. A vevőm mondta, hogy ez bontott volt. Vettem helyette XT hajtást, azóta tudom hogy néz ki a gyári doboz.

 

Az új biciklimen ami elvileg 50% feletti leárazással volt közel 2000 EUR is úgy néz ki kicserélték az XT hajtást, mert azon szerszámnyomok látszanak. Gondolom az eredeti 180mm-es hajtókarral volt, most 175mm-es van rajta. (Ugyanitt volt rossz a fék is.) Szóval azért szeretnek trükközni.



#438
Barador

Barador

    vendég

  • fórumtag
  • 170 hozzászólás

A héten eme eset esett meg velem:
Rendeltem neten, részletesebben ezen: http://www.chainreac...ycles.com/hu/en, ezt, szettben: http://www.chainreac...e/rp-prod108802 Rendben megérkezett. Ez eddig remek.  :D DE!
Két shimano dobozt vártam ugye. Jött egy shimano doboz, benne a hátsó fékkel benne gyantás betéttel, de semmi tartalék olaj, ami a kisebb baj, de az árban benne levő tartalék fémes betétet is kifelejtették... ellenben egy 160-as IS-ről PM-re adapter ott figyelt rajta... Dúrom tovább a nagy csomagot... Nincs másik shimano doboz. "Csak egy, a bolt logójával. Abban volt az első fékem. vadi új, patyolat állapotban, gyűrt papírral kibélelt dobozban. Ebben pedig fémes tárcsa figyelt. :o de szintén semmi tartalék olaj vagy pótbetét...
Egyrészt a kedves felmenőikkel próbálkozzanak be ilyenekkel... Másrészt pedig. Honnan tudták, hogy elöl fémes, hátul gyantás betétre van szükségem, és az a hátsó adapter is szükséges, mert nincs??? :huh:   :D 

Végül, a mentségükre legyen, hogy a honlapjukon megtalált Costumer Service részleg remekül teszi a dolgát. Kiválasztottam a nekem megfelelő kategóriát, kitöltöttem a megfelelő mezőket, majd leírtam a bajom. (természetesen angolul, nem f#ck-olva sh/t-ekkel megtűzdelve. kulturáltan.) Egy nappal utána jött az email John-tól, hogy postázták a kimaradt dolgokat és nagyon sajnálják. :) Most várok. :)

Ja és kaptam egy 10fontos kupont is tőlük. :)

Vegyes az érzelem... ami a fékek első versenytesztje után biztosan átmegy csupa pozitívba. Remélem... 

(ugyanitt komplett BR-M555 eladó olcsón, ha kell tárcsával  ;) )



#439
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.261 hozzászólás

Sajnos ami nekem kellene az csak 20% off. Pont ugyanannyi az akció a gyártó weboldalán is.



#440
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.309 hozzászólás

nézd.. a kerekek drágák. sok alkatrész drága, de..

 

vannak olcsó kormányaik. vannak olcsó gumijaik. vannak olcsó cipőik.

 

a többi áru meg sajnos brit áron megy. : ) 

Na, a mai napra viszont TÉNYLEG gumi akció van..

 

http://www.planetx.c...c5333-272247289

 

a kód vásárláskor:

 

UKTYRE15

 

Lugano meg Zafirro áron vehetsz akár "open tubular" kategóriás külsőket. Nice.