Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Online bringásboltot keresek!

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
6016 hozzászólás a témában

#401
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.261 hozzászólás

Az actionsportsnál változott a postaköltség, 150 euró feletti rendelés esetén már nem kell megfizetni. (Ráadásul tegnap este óta megújult a honlapjuk :)

Viszont továbbra is kérnek kártyás és paypal fizetés esetén 2.3%-os díjat. :(

 

A levonás szerintem nem korrekt. A paypal és a kártyatársaság levesz 2-3 százalékot, de ezt a kereskedőnek be kell nyelni. Másképp hogyan lehetne fizetni? Az átutalás mégtöbbe kerül, idő és már elavult is.



#402
mgy

mgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.091 hozzászólás

Az actionsportsnál változott a postaköltség, 150 euró feletti rendelés esetén már nem kell megfizetni. (Ráadásul tegnap este óta megújult a honlapjuk :)

Viszont továbbra is kérnek kártyás és paypal fizetés esetén 2.3%-os díjat. :(



#403
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.261 hozzászólás

Ez igaz, kifelejtettem valamit a csomagból, felhívtam őket és azt mondták, hogy nem tudják módosítani, de ha akarom törlik a rendelést és visszateszik a kártyámra az összeget. Mivel sürgős volt, ezt nem akartam. Amiatt az egy hiányzó dolog miatt újrarendeltem és fizettem 2x a szállítást.



#404
mgy

mgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.091 hozzászólás

Értem, megfontolandó.

Nekem amúgy a bike-discounttal jó tapasztalataim vannak, kimaradt egy hordós recovery ital nyáron a küldeményből, írtam egy levelet, s bár kicsit nyegle stílusban reagáltak, de "ingyen" újraküldték.

Ami viszont hátrány náluk, hogy az egyszer elküldött megrendelésen változtatni már nem lehet, hiába vár az egész csomag egy beszerzés alatt álló cikkre. Bezzeg a hibike...  Ott szinte nem volt még olyan rendelésem, aminél pontosan az elsőre összerakott kosár jött volna meg. :-D Viszont már nem dolgozik ott a cég magyar hangja, pedig ez biztos sokaknak szempont volt korábban. :(



#405
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.261 hozzászólás

Köszönöm. Ejnye-bejnye elfogadva, de nem találtam /sorry/. Posta csomag gondolom nyomkövetéssel vagy ha kissebb a súly akkor ajánlott esetleg tértis levél? Nyomtatvány csomagba+email-ben

 

Én elküldtem nekik minden opciót és azt kérték, hogy értékbiztosítva adjam fel, pedig majdnem kétszer annyiba került úgy, közel 7000 forintba (Európa plusz csomag). Jobb előre lebeszélni velük mindent (e-mail-ben), mert különben utólag problémázhatnak. Ha van bizonyítékod hogy ezt ígérték, akkor tuti fizetik. Valami kísérőlevél kell a csomagba (angolul vagy németül), hogy mit szeretnél (csere, pénzvisszatérítés, stb.) illetve számlamásolat.

 

Megéri belemenni a huzavonába, nem egyszerűbb feltolni az apróba a cuccot?

Nem kötekedésből kérdem, én valszeg ezt csinálnám.

 

1.) Csomó macera fényképezni, szöveget írni, felrakni, figyelni, frissítgetni, vevőkkel bajlódni. 2.) Buksz rajta. 3.) A bolt visszafizeti a teljes vételárat a teljes visszaküldési költséggel együtt. Kinek mi éri meg...



#406
mgy

mgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.091 hozzászólás

Megéri belemenni a huzavonába, nem egyszerűbb feltolni az apróba a cuccot?

Nem kötekedésből kérdem, én valszeg ezt csinálnám.



#407
mail-box

mail-box

    újonc

  • fórumtag
  • 13 hozzászólás

Ejnye-bejnye! :) Már többször is leírtam részletesen hogy megy ez. Nem most volt, de a kereső biztosan kiadja. Nekem nem engedte letölteni a papírt az oldalukon. Nyilván ha engedi, azt kell használni. Vitáztam velük már telefonon és emailben is emiatt, aztán az lett, hogy nem működik az oldal. Ezért mindig számlát kértem a postán, elküldtem nekik emailben és fizették az utolsó forintig. Hitelkártyás vásárlásnál a teljes összeget az eredeti áron rakták vissza a számlára. Igaz, van 1-2 hét átfutási ideje (az áru visszaérkezését követően), de ki lehet várni. Kapsz tőlük két emailt, amiben látszódnak az összegek és a második után pár napra már elvileg várhatod a pénzt. Ha nem pénzt szeretnél, gondolom cserélik is amire kéred.

Köszönöm. Ejnye-bejnye elfogadva, de nem találtam /sorry/. Posta csomag gondolom nyomkövetéssel vagy ha kissebb a súly akkor ajánlott esetleg tértis levél? Nyomtatvány csomagba+email-ben



#408
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.261 hozzászólás

Ejnye-bejnye! :) Már többször is leírtam részletesen hogy megy ez. Nem most volt, de a kereső biztosan kiadja. Nekem nem engedte letölteni a papírt az oldalukon. Nyilván ha engedi, azt kell használni. Vitáztam velük már telefonon és emailben is emiatt, aztán az lett, hogy nem működik az oldal. Ezért mindig számlát kértem a postán, elküldtem nekik emailben és fizették az utolsó forintig. Hitelkártyás vásárlásnál a teljes összeget az eredeti áron rakták vissza a számlára. Igaz, van 1-2 hét átfutási ideje (az áru visszaérkezését követően), de ki lehet várni. Kapsz tőlük két emailt, amiben látszódnak az összegek és a második után pár napra már elvileg várhatod a pénzt. Ha nem pénzt szeretnél, gondolom cserélik is amire kéred.


freddyke módosította - 2014. február 26. - 00:00


#409
mail-box

mail-box

    újonc

  • fórumtag
  • 13 hozzászólás

Tudna vki segíteni, hogy egy terméknél mi a visszaküldés menete bike-discountnál? Nekem nem teljesen világos az oldalon leírtak. 40€ feletti termékről van szó. Az megvan , hogy my accoun-ból papír letölt és kitölt.



#410
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.261 hozzászólás

A bike-discount.de -n minden 150 EUR feletti rendelésre 10 EUR hétvégi kedvezmény van. Épp összeállt a rendelésem, kapóra is jön.



#411
stp1

stp1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.283 hozzászólás
ezek a retkek így csinálják. most küldtem féket győrbe, ugyanígy gondolatolvasónak nézték a címzettet, pestről kellett futnom a cucc után...
remélem minden megkeresett forintjukat gyógyszerre fogják költeni.

#412
xclajos

xclajos

    vendég

  • fórumtag
  • 158 hozzászólás

Kicsit off:

Posta szakértő Urak !

Szerintetek ha egy haver Franciaországból küldött egy csomagot Bp-re és az még 2 hét alatt sem ért ide, akkor az már kb. buka..Ugye annak már harangoztak .... :(

Megoldódott a dolog. Egy hétig Bp-en volt a csomag és utána visszaküldték Franciaországba. Csak annyi a bibi, hogy én semmiféle értesítést nem kaptam, hol lehetne érdeklődni a csomag iránt ha már nem sikerült átadnia szállítónak. Más cég így csinálta.

De legalább nem tűnt el a rendszerben. Elég drága cucc volt benne.



#413
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.309 hozzászólás

Üdv, rendelt már valaki bringát vagy alkatrészt a http://www.sale-bikes.com/-tól? nagyon jó áron adnak minőségi gépeket( karbon giant országúti 105el 675dollár+ 120szállítás), csak nemtudom hogy erre még mennyit számoljak rá a vám és áfa miatt?

http://www.sale-bike...D-BIKE/Genesis/

 

árulkodó, hogy össze-vissza áraz.. nézd:

Equilibrium 00 2012 1108 dollár, sora-tiagra mix..

 

Equilibrium 20 2013 105-ös szettel 760 dollár, na persze..

 

Volant 20 105-össel 1530 dollár, az ultegrás volant 30 meg 658? :D

 

nagyon erősen rossz illat lengi körül.



#414
arpi07

arpi07

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.413 hozzászólás

Üdv, rendelt már valaki bringát vagy alkatrészt a http://www.sale-bikes.com/-tól? nagyon jó áron adnak minőségi gépeket( karbon giant országúti 105el 675dollár+ 120szállítás), csak nemtudom hogy erre még mennyit számoljak rá a vám és áfa miatt?

Kamu cég



#415
Dago

Dago

    újonc

  • fórumtag
  • 4 hozzászólás

Üdv, rendelt már valaki bringát vagy alkatrészt a http://www.sale-bikes.com/-tól? nagyon jó áron adnak minőségi gépeket( karbon giant országúti 105el 675dollár+ 120szállítás), csak nemtudom hogy erre még mennyit számoljak rá a vám és áfa miatt?



#416
xclajos

xclajos

    vendég

  • fórumtag
  • 158 hozzászólás

Mindenkinek köszönöm a biztató szavakat !

Nincs más, mint a reménykedés. Végül is, a jó pap is holtig tanul....Még akár meg is jöhet a csomag. :-)

Innentől: Online bringásboltok ON


xclajos módosította - 2014. február 01. - 21:26


#417
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.309 hozzászólás

Alapvetően nem drága ajánlva feladni egy küldeményt, lehet, hogy úgy lett feladva, csak a track&trace nr elszóródott? : ). Fro-ból egyszer küldtek nekem, az 1.5 hetet vett igénybe, szóval még ne temessétek. 

 

Amúgy van pár aggasztó dolog..

 

először is, a magyar királyi posta nyomkövetése csapnivaló. Ha külföldre küldök ajánlva, azt nyomon tudom követni, de a belföldit NEM.. Azért ezt orvosolniuk kéne.

továbbá, a mostani euró-árfolyam.. hmm, nyáron 296-nál is volt, most meg 315 körül.. Azért az már egy 100 eurós tételnél is elég szignifikáns különbség. 


Vejnecske módosította - 2014. február 01. - 11:26


#418
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.261 hozzászólás

Nekem az Európa+ csomag (közel 7000 forintos áron) két hét alatt ért Németországba tavaly decemberben. Az nyomonkövethető volt. Örültem, hogy nyomkövetéssel és értékbiztosítva került feladásra. Várj még, bár az esély már sajnos elég kevés.



#419
simon23

simon23

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 949 hozzászólás

Kicsit off:

Posta szakértő Urak !

Szerintetek ha egy haver Franciaországból küldött egy csomagot Bp-re és az még 2 hét alatt sem ért ide, akkor az már kb. buka..Ugye annak már harangoztak és most van egy jól öltözött postás valahol az országban ? (ruha volt a csomagban..) :(

Szerintem még ne temesd, én belföldről kaptam hat nap elteltével csomagot. A Magyar Posta útja kifürkészhetetlen. :) Talán majd változik ez ha liberalizálják a piacot.  


Ridley Noah Fast 


#420
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

Azt hiszem a legegyszerűbb formában föladta a postán. Nem dhl v. ups. És félek, hogy nem ajánlva küldte. Elvileg az lenne biztosabb - úgy tudom.

Még megérkezhet, de a sima leveleknél nagy az esélye az eltűnésnek.



A sebesség mindent megold.