Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Nyári túra: Francia Alpok vagy Osztrák és Svájci Alpok

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
6 hozzászólás a témában

#1
gabriel8

gabriel8

    vendég

  • fórumtag
  • 14 hozzászólás
Üdv!

Nyugodtan kérdezhetsz mailen is túráról (Szlovákia, vagy más), stb...

Ha érdekel megnézésre, "ötletlopásra", 3 videoanyagom van az 5 szlovák túrából. (heteken belül a 4.is meglesz remélem)

GyG

Írtam egy Szlovákia túra-ajánlót, útvonalértékelõt is...

az is fent van a honlapon.


Huuu Gabriel8, ez a terv nagyon jol hangzik. Kar, hogy ezen a nyaron nem tudok arrafele menni. Es a bringas oldalad is nagyon tetszik. Szerintem fogunk toled otleteket lopni, ha Szlovakiaba megyunk csomagos bringaturara.
Sok sikert a terv megvalositasahoz!



#2
bors

bors

    vendég

  • fórumtag
  • 202 hozzászólás
Huuu Gabriel8, ez a terv nagyon jol hangzik. Kar, hogy ezen a nyaron nem tudok arrafele menni. Es a bringas oldalad is nagyon tetszik. Szerintem fogunk toled otleteket lopni, ha Szlovakiaba megyunk csomagos bringaturara.
Sok sikert a terv megvalositasahoz!

#3
gabriel8

gabriel8

    vendég

  • fórumtag
  • 14 hozzászólás
Eddigi túráimon nem volt kísérõautó. Ennek be/megszervezése kérdéses: valaki vállalná, hogy csak autózgat (?? - bár lehet, hogy az épp tekerni nem akarna)
Azt megvalósíthatóbbnak érzem, hogy esetleg ha csatlakozik olyan, aki által kocsival le lehetne menni és 2-3 helyrõl helyenként 3-4 csillagtúrát tenni .

GyG

#4
pcycle

pcycle

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.247 hozzászólás
Értettem ezen azt, hogy csomagszállításra alkalmas bicókkal, kisérõ kocsi nélkül mindenféle cuccal (házat bepakolva) kínlódni heteken át, amit aztán késõbb 'milyen jó kis kerékpártúrán vettem részt' címen interpretálunk. Válaszodból körülbelül megértettem a kezdeményezés jellegét, szerintem nem lenne megvalósíthatatlan az élvezetesebb, sportosabb változata sem, ahol a teherhordás feladatát valami kocsi venné át. Nem cseszegetésnek írtam, csak érdeklõdtem.

#5
gabriel8

gabriel8

    vendég

  • fórumtag
  • 14 hozzászólás
Mit nevezünk "szokásos MTB-s málhás túrának ? :-)

Az enyém nem MTB, hanem túrabringa, de korábban akikkel együtt jártam, azok MTB-vel jöttek.

Igen, málhás túra, ugyanakkor azért tervezek bele 3-4 málha nélküli napot is, amikor pihenni is lehet, vagy csomag nélkül hágókat mászni; így legalább változatosabb és néha jól esik könyû bringával nyomni a 7-9-10%-os emelkedõt.

Elsõdlegesen vonulós túrát szeretnék, de minden variációról lehet beszélni, aminek része, hogy sok Francia alpok-beli emelkedõt legyûrünk. ....

GyG

Ui: Tegnap már a térképeket is megvettem :-)
Nagyjából tervezett napi beosztás is van (azzal is kalkulálva, ha esõ miatt rövidíteni kell, vagy egy napot kihagyni), de ez simán feltozhat, mint írtam





#6
pcycle

pcycle

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.247 hozzászólás
Ez is a szokásos MTB-s csomagos málhatúra lenne? :(

#7
gabriel8

gabriel8

    vendég

  • fórumtag
  • 14 hozzászólás
Sziasztok !

Nyáron mindenképp az Alpokba készülök csomagos túrára.
Idõpont: július : hogy meleg legyen és viszonylag hosszú nappalok

Elsõdleges cél a Francia Alpok (ott kb 13 nap, melybõl 3-4 csomag nélkül) : a Mont Blanc mellõl a Fr riviéráig. A megközelítés jobb híján: Ljubljanáig vonat, majd bringa és Olaszo-ban megint vonat.
Napi távok: 100 km körül, ill felette, szintben pedig 2000-3000m szint

Örömmel látok bárkit, ha van kedve csatlakozni.

Ha inkább a másik variáció tetszik jobban, lehet róla szó:
Osztrák-Svájci Alpok
Vonattal Ljubljanáig, onnen körtúra Au végébe ill Svájcot is felkeresnénk pár hágóút kedvéért.
Napi távok és szint ua mint fent.

Györgyi Gábor
(gyorgyi@bert.hu)

www.angelfire.com/pro/gyorgyigabor/index.html