Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Giant

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
3192 hozzászólás a témában

#3121
NoFear

NoFear

    vendég

  • fórumtag
  • 206 hozzászólás
ptom:A V***trade honlap van fent egy leírás a hydrofrming lényegérõl, kicsit tömör, de szerintem a lényeg benne van.
http://www.velotrade...44&load=novelty

#3122
thommey

thommey

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.344 hozzászólás
Hát én csak a fluidformingot ismerem,mert az van a giantnál.Az a lényege,hogy készítenek két olyan negatív formát,amilyen csõformát szeretnének.Ebbe beleteszik a már kész csöveket,legyen az hõkezelt,vagy hõkezeletlen,és a csõ belseje felõl rohadt nagy olajnyomással,mert itt az olaj alakítja a csövet,megnyomatják belülrõl a csövet,mely így a negatív formába idomul.Ezután nem kell újra hõkezelni,így a felülhegesztést lehet mellõzni,pl.Itt az anyagszerkezet tömörödik asszem,így merevebb lesz.De hogy tartósabb is-e,azt majd az idõ eldönti.Ha valamit nem jól írtam javítsatok ki.
Kérem kapcsolja ki:)

#3123
ptom19

ptom19

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 410 hozzászólás
tudna valaki nemi infoval szolgalni a hydroformingrol? :)
nem tudom megszerezni a bikemagot ugyhogy ha valaki lenne szives es egy par szot irna rola ;D
jobb mint a normalis? erosebb?
koszi

#3124
KillerTom

KillerTom

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.570 hozzászólás
rob


ha ram halgatsz kiprobalod a 375 ost ..betores utan szerintem jonak kell lenni .. en 73 vagyok, es a 425 az OK volt ! , igaz nekem mas az ertek a vazba..

en nem sietnem el...

#3125
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
BombrideR

igyekszem megelégedett lenni, de ahogy tûnik, nem lesz jó az a 375-ös, ami van, mivel 325-ös kell, sajnos még legjobb formámban sem vagyok 70... már megtanultam, hogy mi mit befolyásol, de még mindig nem baszogattam, ugyanis nincs kormányom.

vinnie: igazad van, nem néztem szét rendesen, ahogy megtaláltam az egyszerûsített beállítási útmutatót, örültem, mint majom a farkának, és ctrl c - ctrl v, majd nyomtattam is kifelé, nem foglalkoztam ilyesmivel.
de most találnom kell valakit, aki elcseréli a 325-ös rugóját az én 375-ösömre. inkább odacsavarom neki az odaútcsilit, és kicsit több levegõt fújok bele, minthogy kemény legyen a rugó.

#3126
thommey

thommey

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.344 hozzászólás
hát ez néha kicsit offtopic:) 8)

#3127
Major

Major

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.320 hozzászólás
Simán lehet!!! A vegánál nagy ugrásnál még a bika erõs rugók is lekoppannak!!!

#3128
sala

sala

    Telóguru

  • fórumtag
  • 13.233 hozzászólás
  • LocationSvájc
OFF
Az lehetséges hogy vegámba a 850-es rúgót lekoppantom a 80 kilómmal?
ON

#3129
vinnie

vinnie

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 424 hozzászólás

...
Egyébként az 5th Elementh lapján azt írják, hogy Bullitba 45-83 kilóig 225-475 rugó ajánlott. Tehát 45 kilóhoz 225-ös, 83-hoz pedig 475-ös mondjuk. Innen már testreszabhatod a 65 kilódhoz. ;)
...


"Spring for Rider Weight Range 125-225 lbs. --> 225-475"

Ez a range szerintem inkább olyan 56.82 - 102.27 kg körül van. ;) Csak mert 450-est én használok, és a 83-nál kissé azért nehezebb vagyok.

#3130
vinnie

vinnie

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 424 hozzászólás

link=board=5;threadid=4397;start=45#msg154251 date=1074266511]
...
de még egyetlen táblázatot se találtam, hogy 65 kilóhoz mekkora rugó kell
...


akkor nem néztél szét eléggé a Tim Flooks bácsinál. ;)

65 kg = 143 lbs <-- Ez a 325-ös rugó alsó határa körül van.


#3131
CD-málna

CD-málna

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 902 hozzászólás
teszkaó bálk förevá

#3132
Major

Major

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.320 hozzászólás
Király cucc!!! ;)

Bárcsak ilyenem lenne!!! ::)

#3133
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás
Feltöltött kép
;D

#3134
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
odabasz... ;D

#3135
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11.799 hozzászólás
Szép munka fiam... maga fõiskolás? De ugye nem matekszakos...? ;D ;D ;D 225/45 az 5, nem 4, amúgy az egyenlet többi része helyes is lehet, de mivel a rugó progressziv, és a mozgás karakterisztikája és még egy valag tényezõ befolyásolja egymást, így azt mondom, hogy elvileg még jó is lehet, de maga menjen a helyére egy légtelennel. ;D
Egyébként inkább puhább legyen, mert az EZER beállítási lehetõséggel ezt ellensúlyozhatod, ám, ha kemény, akkor csak hízni tucc. ;D

#3136
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
igyekszikaember. ;D





ha ezt most nem én írtam volna, biztos kimoderálnám... ennyi offolást...

#3137
legszebbcsavo

legszebbcsavo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.125 hozzászólás
anyám ;D ;D ;D ;D, cukik vagytok :-*

#3138
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
a 225-öt elosztom 45-el, az pont 4. a 475-öt 85-el meg 5.58. Az 5.58 nak meg a 4nek a számtani közepe ~4.79 Na ha ezt megszorozzuk 70-nel (mert rob azárt sztem nem 65kiló) akkor kjön, hogy 335.5 Elvileg akkor a 375-ös majdnem jó, nem?

#3139
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11.799 hozzászólás
Rugóerõsség téma azért nem egyszerû, mert ugyanaz a tag más vázban mást csinál. Ezzel a bölcsességgel mondjuk most kinn vagy a szószból. ;D

Egyébként az 5th Elementh lapján azt írják, hogy Bullitba 45-83 kilóig 225-475 rugó ajánlott. Tehát 45 kilóhoz 225-ös, 83-hoz pedig 475-ös mondjuk. Innen már testreszabhatod a 65 kilódhoz. ;)

Forrás

#3140
KillerTom

KillerTom

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.570 hozzászólás
van meg 600 5th rugo is..


rob , en komolyan szurkolok hogy elegedett legy a rugoval..