Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj

Teljesítménytúrák

- - - - -

  • Please log in to reply
1257 replies to this topic

#561
dit

dit

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 441 posts

na eldöntöttem, hogy én is indulok holnap, ha már egyszer veszprémi vagyok, és onnan indul...elsõ TTm lesz, mit kell egy ilyenre vinni? kaja meg a szokásos (szõlõcukor, belsõ, pumpa, ragasztó, marokszerszám, leszedõ) ? az útvonal jelölve szokott lenni vagy azért vigyek egy Bakony térképet a biztonsáég kedvéért? frissítés van e?

edit: Mjani, köszi szépen. :) akkor megnyugodtam..

Mivel ez nem csak Teljesítmény túra hanem tájékozódási is benne van a pakliban az eltévedés lehetõsége.
Így kaját és vizet bõven pakolj - ajánlatos minden útba esõ kútnál is megállni - és a Bakony térkép se maradjon otthon :)
"Soha ne félj kimondani azt, amirõl egész lelkeddel tudod, hogy igaz." Márai Sándor

www.szaguldoviragok.hu

#562
emptytrash

emptytrash

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,789 posts

Ok, csak minek máshol parkolni.
Nagyrészt aszfalt-kaviccsal felszórt út-földút kombinációja, még mtb se kell hozzá, elég egy crossgép.


Csak egy jó teló kell, mert a kavicsok néhol elég nagyok, és
van a földúton néhány elég kellemetlen traktornyom!
Holnap a Hotel parkolójában lesz nekünk a találkozó 7.00-kor.
Ha valaki elkavarna, amit kétlek, minket ott megtalál!
Szerintem 7.10 körül tekerünk le a rajthoz.

#563
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6,811 posts
na eldöntöttem, hogy én is indulok holnap, ha már egyszer veszprémi vagyok, és onnan indul...elsõ TTm lesz, mit kell egy ilyenre vinni? kaja meg a szokásos (szõlõcukor, belsõ, pumpa, ragasztó, marokszerszám, leszedõ) ? az útvonal jelölve szokott lenni vagy azért vigyek egy Bakony térképet a biztonsáég kedvéért? frissítés van e?

edit: Mjani, köszi szépen. :) akkor megnyugodtam..

#564
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15,907 posts
  • LocationSzékesfehérvár
Ok, csak minek máshol parkolni.
Nagyrészt aszfalt-kaviccsal felszórt út-földút kombinációja, még mtb se kell hozzá, elég egy crossgép.


A sebesség mindent megold.

 


#565
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6,811 posts

A rajt helyén is lehet parkolni.


nem azt mondtam, hogy ott nem lehet. hanem azt, hogy hol lehet még a közelben
:)

#566
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15,907 posts
  • LocationSzékesfehérvár
A rajt helyén is lehet parkolni.


A sebesség mindent megold.

 


#567
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6,811 posts
aki nem tudja, merre is kell menni, vagy nem biztos a dolgában:

ha a 8as felõl jöttök, akkor csak végig kell menni a "fõúton". rögtön lesz 2 benzinkút, amint beértek, aztán keresztezõdés, balaton plaza, még egy benzinkút, aztán egy hotel jobb oldalt, nagy parkoló baloldalt, (itt talán érdemes leparkolni és legurulni a rajthoz a mcdonalds mögötti utcán, majd ott balra) na ott mész tovább egyenes, enyhe kanyar, jobbldalt 20emeletes, leérsz a "völgybe", ott keresztezõdés, 3 fele mehetsz: egyenes tovább van a viadukt, jobbra a vár, de mi balra megyünk a megyeháza (nagykönyvtár) felé, elmegyünk a megyeháza elõtt, majd nem követjük az út kanyarulatát, hanem levágunk egyenesen, elhaladuk a zeneiskola elõtt, és utána következik a lóczy múzeum.

itt van egy térkép ni, most csináltam:

Feltöltött kép

a piros pont a múzeum, a piros úton mész autóval, a kék út pedig a hotellal szembeni parkolótól való legurulás irányát mutatja (a Kórház u. nem olyan forgalmas és így a legrövidebb). az M logó az a McDonalds, ennek is van egy parkolója, ahol meg lehet parkolni.

kereket fújni azt a balaton plaza utáni benzinkútnál lehet jól, vagy rögtön ahogy beérsz a 8asról, ott is van 2 kút. van még egy shell kút az almádi úton kifele, ezt a mcdonaldssal "szembeni" útra kanyarodva lehet elérni.

lehet én is indulok a 90en, kék merida bringa fillaris mez..nyugodtan köszönjetek ám rám, ha ott lennék :D ismerõs hívott, õ ma lent alszik nálunk Almádiban, csakhát én 4 hete nem ültem úgy igazán biciklin....az út az nagyrészt terep vagy inkább földút-aszfalt?

#568
PTamás

PTamás

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,695 posts
Pontosítok, mielõtt babának tartana valaki :)

Szülõk visznek, mert arra sok a rokon és rég volt rokonlátogatás, plusz állandóan itthon vannak. Most legalább el tudtam rángatni õket valahova :)

Amúgy én fél 6-kor akarok indulni, mivel Veszprém annyira nem ismerõs. De nem lesz gond szerintem.

Ott találkozunk! Jó sokan leszünk ezekszerint :)
White Horse

Nothing is impossible. _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ Cipõ!!! :)_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ Minden jóban van valami grammánia.

#569
hozé

hozé

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5,747 posts
PTamás a szüleivel megy, már én is kerestem, hogy leviszem.

"Nem szeretném megmondani, hogy a függöny mögötti nõ jó-e.
De néha elhúzom a függönyt, hogy el tudd dönteni magad."


#570
era

era

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,531 posts
PTamás: Ti mikor indultok otthonról?
Mi fél 6 - 6 körül és ahogy hallom Kacsa is jön a szomszédból.
Ha jobban szervezkedtünk volna, akár 1 kocsiba is befértünk volna. :)

#571
emptytrash

emptytrash

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,789 posts

Azt nem mondta, hogy mennyi víz van a gázlókban? Remélem kevés, utálom amikor 30fokban a lábamra fröcsög a hideg víz, sok embernek meg ez a kedvenc szakasza.


Elméletileg, sajnos, nem lesz bennük sok víz! :(
Múlt hétvégén voltunk az elsõ szakaszon és ott,
Herend után, a dzsindzsa közepén "folyó" patakban
sem volt már víz! Persze a Gázlókban lesz de nem sok!
Nem annyi mint májusban.

#572
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15,907 posts
  • LocationSzékesfehérvár
Azt nem mondta, hogy mennyi víz van a gázlókban? Remélem kevés, utálom amikor 30fokban a lábamra fröcsög a hideg víz, sok embernek meg ez a kedvenc szakasza.


A sebesség mindent megold.

 


#573
vendég_Charon_*

vendég_Charon_*
  • vendég
Az infó Rástól származik. Ott lakik, fut, teker minden nap.

http://metnet.hu/
szerint szép idõ lesz
:)

#574
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15,907 posts
  • LocationSzékesfehérvár
Charon, merre vagy a Bakony aljában? 2 éve 6 napig esik esett a Gázló elõtt, és alig volt sár, az út 90%a kõvel felszórt utakon és aszfalton megy.


A sebesség mindent megold.

 


#575
vendég_Charon_*

vendég_Charon_*
  • vendég
Idõjárásjelentés a Bakony aljából: hétfõ-kedd-szerda esett, nedves utakra nagyobb tócsákkal lehet számítani. :)

#576
PTamás

PTamás

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,695 posts
Én is ott leszek, a megadott idõpontra :) 130-on megyek, leszünk elegen :)
White Horse

Nothing is impossible. _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ Cipõ!!! :)_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ Minden jóban van valami grammánia.

#577
Hotmaat

Hotmaat

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,150 posts
Akkor lehet csatlakozni?

Mi 2-en mennénk és a srác vonatja 6.14-kor ér fel Törökbálintra, ahol bepakoljuk a bringát a kocsiba és davaj. Esetleg együttmenés vagy valami?

#578
Hosi

Hosi

    törzsvendég

  • jóváhagyásra váró
  • 431 posts

Hosi,
megvan még a számom?
Hívj fel és egyeztetünk, ok ? Reggel 5-kor indulunk Bp.-rõl, úgy gondolom a 7-fél 8-as rajtolást megcélozhatjuk:)

Szerintem megvan, du hívlak.

#579
dit

dit

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 441 posts

Dit, mi is úgy szeretnénk, mint Hozé!

Jó, akkor én is úgy szeretném :)
Hja, a közös akarat:D
"Soha ne félj kimondani azt, amirõl egész lelkeddel tudod, hogy igaz." Márai Sándor

www.szaguldoviragok.hu

#580
era

era

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,531 posts
Dit, mi is úgy szeretnénk, mint Hozé!