Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj

Teljesítménytúrák

- - - - -

  • Please log in to reply
1257 replies to this topic

#521
73Kacsa

73Kacsa

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 639 posts

"Már alig várjuk, hogy feltölthessük! "

Mi is.
:)



hehe.. Naponta 8-10x nézem meg azt az oldalt :D

#522
hozé

hozé

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5,747 posts
"Már alig várjuk, hogy feltölthessük! "

Mi is.
:)

"Nem szeretném megmondani, hogy a függöny mögötti nõ jó-e.
De néha elhúzom a függönyt, hogy el tudd dönteni magad."


#523
zsizsi

zsizsi

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4,939 posts
Helló Oldbike! Szóval Ön tisztelt meg jelenlétével az ominózus szakaszon? Örülök!
Savanyugabi-bátyó! Ez Neked is tetszene! Bizony, bizony. Megéri eljönni ide, a Bakonyba jövõre - de amúgy is - mert illlyen jó kis murit ritkán találni!
Megjegyzem, még idén szervezünk egy hétvégét ide a Bakonyba néhány bringás haverral, akik nem tudtak eljönni a Gázlóra. Végig tekerjük a hosszú távot mégegyszer.
Zemplén marci a hétvégén?

#524
oldbike

oldbike

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 652 posts
"pontosan uram!"

akkor együtt csorogtunk le a pokolcsárdáig a kõrisrõl/giant xtc kék/
annyira megtetszett a pyxised,hogy..../magellán topik-persze rókát nem fogtam még hozzá/
a vasárnapi pilised ez után....gratula...
szerintem hozé 25 km elõnyben volt tõlünk,néztem is nagyot mivel a herendi vasútnál még én szedtem fel a fekete "családi" magellánt a földrõl/az esésnél/
itt elhúztam és K.szépalmapusztánál-jött velem szemben-alig hittem el
bár a fodortanyai forrásnál idõztem egy kicsit-talán ott lehetett az elõzés hát...rendesen megnyomtátok az elsõ 60-km-t

#525
savanyugabi

savanyugabi

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6,707 posts
ja, uram, maga is felfedezhetõ egy píár sátor elõtt álldigállásban, némi zöld mezzel takarózva a bringa TV-n?
Látom, jövõre le kell szervezni egy brigádot innen a végekrõl, jól mutat eme gázló!!

#526
zsizsi

zsizsi

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4,939 posts
pontosan uram!

#527
oldbike

oldbike

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 652 posts
zsizsi te pyxis-fox összeállítású bringával tekertél,ez az új bringa amely...

#528
zsizsi

zsizsi

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4,939 posts
Szia Hotmaat!
Köszi kérdésed, a váltó problémát csak részben sikerült orvosolni, de megérdemlem! Aki hülye, az szivassa magát. A herndi aszfaltos emelkedõ tetjén álltam meg elõször szerelni. Ti ott hagytatok el Lacival. Ha nem állok meg Vinyén, akkor még simán beéárlek Téged is, de tán még Hozéékat is, mivel fõként nagytányéron tekertem - bár volt egy-két hotpont - igen jó tempót mentem.
A szervezõknek: nekem a Kõris-hegyen volt kellemetlen tapasztalatom. Az ep.-n lévõ srác közölte az egyik résztvevõvel, aki bukott, hogy nincsen elsõsegély dobozuk. Ez gáz! Szerencsére nálam volt, így összestoppoltan a térdét. Erre mindenképpen figyelni kell!
Amúgy egyet értek Hozéval. Grat a szervezésért!

#529
Hotmaat

Hotmaat

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,150 posts
Hoppácska

Elkészült a Gázló videója:
http://www.velo.hu/bringatv/#videok

Szerintem baromi hangulatos.

És még én is rajta vok :)

Már jól indul a reggel.

#530
Hotmaat

Hotmaat

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,150 posts
Na igen ez igaz. Ott pár pillanatig én se tudtam, hogy hol is fogok matricát kapni, de legyen ez a legnagyobb hiányosságotok a jövõben.

Én tuti jövõre is megyek, mert nagyon élveztem.

#531
hozé

hozé

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5,747 posts
Minden jó volt! :clap:
99.9%!

A 0.1% a vinyei ep. személyzetének lustasága, hogy benn ücsörögtek az étterem kertjében, nekünk kellett bevinni a biciklit a matricáért.
(Lehet, hogy nem egész nap volt így, nem tudom. Kicsit ügyetlenkedni kellett, pincért kerülgetni, stb...)

"Nem szeretném megmondani, hogy a függöny mögötti nõ jó-e.
De néha elhúzom a függönyt, hogy el tudd dönteni magad."


#532
Eerie

Eerie

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 514 posts
Köszönjük mindenkinek a részvételt, gratula a a nagy melegben teljesítõknek!
Igazán jó olvasni ezt a sok pozitív visszajelzést, és ha vannak, szívesen olvasunk konstruktív ötleteket és kritikákat :)
Az egyik Gázló szervezõ...

#533
savanyugabi

savanyugabi

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6,707 posts
vaz,TT csippes idõmérés?
hová fajul a világ! :-)

#534
Eerie

Eerie

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 514 posts

a képekrõl meg az jut eszembe, hogy a 3. epnél (márkói malom odafele) volt egy fotós srác, egybõl ugrott és helyekedett, amint megérkeztünk és készült rólam egy távolba tekerõs-szalmabálás sztárfotó...na az a fotós vajon ki lehetett és felteszi vajon a képeekt? (elég profinak tûnt, mintha fehér színû :) obija lett volna)


Itt lesznek majd a fotói http://dhpage.fw.hu/

#535
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6,811 posts
Balage: akkor jól emlékeztem, hogy Balázs vagy:) a másik név, ami eszembe jutott, az az Ádám volt...

a képekrõl meg az jut eszembe, hogy a 3. epnél (márkói malom odafele) volt egy fotós srác, egybõl ugrott és helyekedett, amint megérkeztünk és készült rólam egy távolba tekerõs-szalmabálás sztárfotó...na az a fotós vajon ki lehetett és felteszi vajon a képeekt? (elég profinak tûnt, mintha fehér színû :) obija lett volna)

#536
era

era

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,531 posts
Képek:
http://pix.bikemag.h...ry.php?cat=3048

#537
hozé

hozé

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5,747 posts
Zsizsi!

Hirtelen azt hittük elénk kerültél, vagy átmentél a 90-es távra.
Nem néztük a térképet. :)

"Nem szeretném megmondani, hogy a függöny mögötti nõ jó-e.
De néha elhúzom a függönyt, hogy el tudd dönteni magad."


#538
73Kacsa

73Kacsa

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 639 posts
Életem elsõ Gázlója, s egyben életem elsõ teljesítménytúrája.

Duplán deflorálva lettem :)

Kisebb haveri társasággal indultam el: Ákos haverom, Feke ismerõse, Gábor, s jómagam. Öcsémnem vállalta be a 90-es távot, lévén, hogy összesen 350 km van a lábában az idén, munkatársam pedig már egy triálos haverjával szervezett le egy 30 kmes túrát.

Tervek:

Reggel 7 órás indulás, s 13 órás érkezés 15km/h-s átlagsebesség.

Célok: tisztességes, nyugodt tempós tekerés.

Megvalósítás:

Regel 7kor találkoztunk a start helyen - Ákos eddig már benevezett engem. Sorba álltunk a chip aktiválása miatt, amikor jött az infó, nem müködik még a rendszer lehet indulni. Utolsó aprós simítások a biciklin, [van aki simogatta is] készülõdés, müzli szeletek a legjobb helyre bepakolva, szõlõcukor kibontva.

Ekkor veszem észre, chippes rendszer mégis mûködik: aktiváljuk mindannyian.

Start: 7:38. Kellemesen langyos, meleg idõ ván már most is. Hamar a viadukt alatt találjuk magunkat, miután az elsõ EP-t elhagyjuk. Lendületes tempóban vezeti fel Ákos a 4 fõs csapatunkat. Kb a 6.kmnél járhattunk,amikor egy földúton haladtunk a második EP elõtt. vizes volt a fû, s magas is volt, nem nagyon lehetett látni a nyomvonalat rendesen. Egy elõzésnél aztán sikerült egy mélyebb vájúnak megvezetnie az elsõ kereket, s pereceltem egyet: éppen Roger elé. Nem ütött el, s én sem mentem nagy sebességgel, így felpattantam, és mentem is tovább. Az esés megfogott még jópár km-enkeresztül. 1 kis horzsolás volt a jutalmam illetve a bal kezem középsõ ujja kezdett bedagadni, s fájni.

Hamar elértük a Herendi emelkedõt. Régebben jártam erre, így tudtam,hogy milyen. Nem is akadtam fel az emelkedõ milyenségén, inkább azn, hogy szabályosan folyik rólam a víz, mert a szél csak nem fúj [erõm meg nem volt annyi, hogy felfelé akkora sebességgel haladjak,hogy nagy legyen a menetszél.]. Jó volt látni a felfelé tekerõ bringásokat. A lejtõzés és az újabb EP után még mindig 20-as átlagunk volt. Hmm, kezdtem elfáradni. Ahhoz képest, hogy a tisztes helytállás a cél, belekezdtünk-tem. Szerdán még betegeskedtem a másfél hétig tartó légcsõhurut gyulladásommal. Az utolsó három napon 4-4.5 órákat aludtam. Tetszett viszont az aszfaltos száguldás, majd jött az emelkedõ. Az 5. EP-nél még együtt 4en, majd a többiek elhagynak. Saját tempóban haladok felfelé,majd a murvás szakaszon lefele megnyomom. Nagyon tetszik a táj, néha látni vélem a szemközti dopmbon a haverokat, ez erõt ad, s felfelé is lendületesebben tekerek. Jólesõ ez a szakasz: fáradtságom ellenére kifejezetten élvezem. Kellemes környezet és jó hangulat után megérkezek a 6.EP-hez.

Sokan gyûlünk itt össze. Kapunk friss vizet és müzliszeletet is. Gábor 4 perce vár itt engem, s együtt indulunk tovább Bakonybél felé. Kicsit tudtam pihenni a murvás részen, így az aszfaltos szakasz felüdülés és lendületesen tudunk haladni, miközben beszélgetünk. Ellenben a nap forrón tûz. Megérkezünk a 9.EP-hez. Gyors müzli és szölõcukor bevétel és pecsét után indulunk is tovább Gáborral az emelkedõre. Jön a nap folyamán -számomra- a feketeleves. A murvás úton felfelé a meleg teljesenkikészít. Egy darabig haladok Gáborral, majd lassan, de biztosan távolodik tõlem. küzdök a meleggel, iszok, néha csak 5tel megyek. ELfogyott a kraft. A gyomrom égni kezd, leesett a cukrom. Bevágok pár cukrot: nem segít. Az 58. km-nél lekell szállnom a bringáról. Azért itt,mert itt találtam árnyékos helyet. Megeszek másfél szendvicset, majd indulok tovább. Jobb egy picit a gyomrom, fõleg hogy a langyos vízzel leöblítettem a kaját. Balról zene szól, cserkészek táboroznak. Magamban egy nótát dúdolgatok, hogy menjen az idõ. 60. km.. teljesen kész vagyok,nincs erõm. Elegem van. Feladom. Fenéket!! Tekertem én már idén 95öt.. a lábaim továbbra is mozognak, a fenti párbeszéd a fejemben zajlik le. Elmegy mellettem egy leányzó, cirka 2x olyan gyorsan mint én. ehh...és jön az Augusztin tanya. kellemes meglepetés a víz, töltök is, majd bevágok egy müzlit, s indulok tovább.
A fáradtág miatt aztán itt 2x bénázok. Elbizonytalanodom nagy egyedül haladva, hogy jó irányba indultam-e el. 2x2 perc gondolkodás. Elsõ körben jó irányban voltam, aztán amikor jött a T elágazás Hárskút felé, a lejtõzés öröme miatt nekem valahogy a jobbra volt a szimpatikus. Mivel kb 30 másodperce elõzött meg két srác, s a hosszú belátható úton még csak porfelhõt sem látok, 300 méter után visszamegyek a keresztezõdéshez, s akkor veszem észre a jelet: balra. Innentõl minden sima. Megelõz egy srác, s dohog, hogy majdnem elvétette Õ is a T elágazást, de halad tovább. 3 kanyar után nemlátom, de ott elõl porzik valami. Meghajtom: egy traktor.

Na szép. Közben elõl aszfaltos út, irány. Kiérve Hárskút végébe, jön az újabb orgazmus: Lejtõzés a Márkói malomig. ÁÁÁÁÁÁ.. egy kisebb felfelén megelõz három srác, de aztán jön a lejtõ. Látszik kinek a bringája hány bárra van fújva. Rendszeresen fékeznem kell 15 méterre mögöttük, hogy ne fussak rájuk nagyon. Max speed itt 66 km/h lett nekem. Autók jönnek mennek, s máris a 10. EPnél vagyunk.

Itt gyors müzli és szölõcukor zabálás, kis vizzel lenyomatva: még 9 km. Már csak 9 km. A hdig csuda jól lehet tekerni: 24-32 között. Élvezem nagyon, de figyelek, nehogy bukjak. A visszafordítós hid megijeszt, hogy fel kell mászni az aszfalton. Látom valaki éppen a tetejére ér a 3 srác közül, míg én jobbra a jelzést követem. Aztán megérkezek a 8as körgyûrûhöz. Be kell érnem a Megyeháza térre ez van a szemem elõtt. Körgyûrûn tekerek sokág, majd a Viadukt felé balra be földútra. A börtön alatt jövök be a városba, s érkezek a célba.

4586 kaloriat egettem, max speed Harskut-Marko szakaszon 66 km/h.

Dist:86.25 km
avg Speed: 17.41 km/h
Netto Time:4h54m32
Brutto Time:5h23m46
avg HR: 151
max HR: 180


Elsõre jó...és ahhoz képest jó, hogy szerdán még beteg voltam, ahhoz képest jó, hogy 6 órát terveztem, s ahhoz képest jó, hogy igazán Buda Maraton óta nem tekertem terepen...:)

Amugy lehetne jobb is, olyan jó 30-40 perccel. De ezt majd jövõre, de akkor már 130 km-en.

#539
Hotmaat

Hotmaat

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,150 posts
Zsizsi téged hol hagytunk el?
Egyszer csak mentünk Lacival és néztük, hogy te sehol. Aztán amikor jöttem visszafele a Kõris hegyre, akkor húztál el mellettem. Akkor a végén sikerült megoldani a váltás problémát?
Mennyi lett a vége?
Nem tudod, hogy Lacinak milyen ideje lett? KB a Kõrisig mentünk együtt, de ott kicsit elléptem felfele, aztán már nem találkoztam vele.

#540
zsizsi

zsizsi

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4,939 posts
Üdv Mindenkinek!
Hosszú - tekerõs - hétvége volt! A Gázló? Hm... fincsi! De megszegtem egy aranyszabályt, nem indulj TT-nek, versenynek vadiúj bringával! Az elsõ kicsi dombon elõjött a távot végigkísérõ mumus. Ugrál a lánc. Így a Köris-hegy tetejéig csak a az alsó négy lánckereket tudtam váltani, elõl meg nagy tányér és középsõ. Azért ez így kicsit durva. Danterminátornak üzenem: tudom már, milyen érzés!:D
Vinyén nem kellett volna bemennem a Pokol csárdába, mert azt hittem kaját is kapok! Csak másfél órát vártam a semmire! Én ostoba. (Hozé, PTamás, veletek Vinye felé futottam össze, éppen szembe jöttetek!)
A bakonybél utáni emelkedõ - szégyellem - nekem nem volt kihívás, egyrészt már ismertem - csomagos túrán is tekertünk fel itt túragépekkel - másrészt két speckós lánnyal tekertünk fel, úgyhogy volt motiváció! Utólag is köszi Nekik érte!
A szervezés profi. Szerintem a magyar maratonokat is a HB-seknek kéne szervezni, ott akkor nem lenne hiba!

Hja, tegnap még 90 kilcsi pilisi terepezés befigyelt. Csak hogy lazítsunk.. ;)