Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Szûrõk

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
58 hozzászólás a témában

#21
Tommmas

Tommmas

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.086 hozzászólás
normál hmc-t is szeressük

IR-ben nem vagyok biztos: de elvileg a ccd-n is van már infraszürõ...( pl. nikon canon ) de pl. régebbi olympus-on nincs ( azzal lehet infra fényképeket készíteni ) asszem meg kell nézni h ha a távirányítót lefotózod miközben nyomod, akkor mien lesz a kép...de ez tipp...nem vágom az infrás témát.. X nm, az azt jelenti ,h láthatósági tartományt jelent. asszem 700tól infra a fény
/// Demalgon /// mert balul ütött be az élet, pedig jobbat vártam ///
de hiszen mindeki tudja, h az életet nem érdemes végigélni
Expinálom a pinarámát.

#22
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24.199 hozzászólás
akkor mondjuk dumaljunk itt.

szal hmc bevonat baratunk.
itt torekedjek a super hmc-re vagy holmi videki hmc is jo nekem uv szuronel? (hoya termekeknel igy irjak)

aztan latni idonkent ir (infra) szurot ami x nm felett vagy alatt? mukodik
ez miert jo?

NE ÍGY! NE ÍGY!

borzasztus falánkusz
lor-inc g-boxx designer
. . .sár. . .nem haldoklom, így élek. . .k.rva 3mm...


#23
thommey

thommey

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.344 hozzászólás
Van egy nagyon jó, és megbízható, de nem olcsó mûszerész az Örs mellett. Füredi út, és a 3. 10emeletes végében...

#24
raycoon

raycoon

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.206 hozzászólás
Ez engem is érdekelne, a Zenitem a polcon csücsül kb 5-6 éve redõnyzár hibával, pedig amikor szétszedtem csak egy rugó tûnt rossznak, csak annyira nem értek hozzá..

#25
Tommmas

Tommmas

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.086 hozzászólás
mi a konkrét hibája?

practika..jó lelkûen be akartam linkelni egy index-es topicot de nem találtam..esetleg index fotó,videó topicban keress rá hátha találsz és ott bizt tudnak mondani vkit..

esetleg soósnál megkérdezni, h õk tudnak e vkit..ha nem olyan sürgõs, kedden tudok kérdezni egy a fotóstanáromtól..
/// Demalgon /// mert balul ütött be az élet, pedig jobbat vártam ///
de hiszen mindeki tudja, h az életet nem érdemes végigélni
Expinálom a pinarámát.

#26
mammutkergeto

mammutkergeto

    vendég

  • fórumtag
  • 21 hozzászólás
Szevasztok fotósok!

én egy õsrégi pakticával fotózok, de most mutatkozott ki igazán a kora. Szeretem, és szerintem teljesen jó minõségû fotókat lehet vele készíteni. Eladni meg nem akarom, mert nem éri meg (egy csomó cucc van hozzá) Nem tudnátok ajánlani valami jó fotómûszerészt Pesten? Ha igen akkor megköszönném!

További jó fotózást!

#27
kergeeger

kergeeger

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.133 hozzászólás
na jó hogy ide is visszanézek ... végül állványt vettem szûrõ helyett de most már befektetek polárszûrõbe is mert úgygondolom télen talán nagyobb szükség is lesz rá.

#28
kergeeger

kergeeger

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.133 hozzászólás
na megrendeltem azt amit belinkeltem 14500.- .. majd leírom a tapasztalataimat meg pár képet majd felrakok szûrõvel , szûrõ nélkül.

#29
Tommmas

Tommmas

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.086 hozzászólás
szóval: a polárszürõ polarizálja a fénysugarakat, ami ebbõl látványos> relatíve kiszedi a csillogást, az ég kékjét bemélyíti, szinte mindenszínt bemélyít...telítettebb szebb szinek lesznek...nem egy nagy ördöngõsség a használata, hip hop rá fox jönni hogyan megy, amire figyelni kell, hogy elég sok fényt leszed, ezért pl. naon sötétben polarszürõzõl akkor megkívánhatja az állványt.
elvileg a cirkulár polár nem zavarja az autofocust és a fénymérést.
létezik HMC bevonatu asszem amin maga a szürõ sem csillog..
kb. ennyit tudok róla most mondani..
nekem hoya polarszürõm van,szeretjük egymást...hama, soligor stb szarok, kerüld..
/// Demalgon /// mert balul ütött be az élet, pedig jobbat vártam ///
de hiszen mindeki tudja, h az életet nem érdemes végigélni
Expinálom a pinarámát.

#30
kergeeger

kergeeger

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.133 hozzászólás
na akkor kérnék tapasztalatokat polárszûrõvel kapcsolatosan. ki használ , milyen gépen és mennyire van vele megelégedve. használatakor mire érdemes ügyelni és mit kell szem elõtt tartani ( a gépet ;o)) hogy igazán jó képek szülessenek.
most szeretnék beszerezni egy Raynox PLP-P20 kit-et a Pana FZ20-ashoz:
http://raynox.co.jp/...lmcfiltereg.htm
(alulról a második asszem)
köszi elõre is a segítségeket.

#31
Tommmas

Tommmas

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.086 hozzászólás
jah...én múltkor 200forint per darab áron vettem nálunk komplett színszürõ sort, aki fekete-fehérre fényképez annak elengedhetlen...ellenben circ polar szürõt az istennek se tudnak szerezni :)
és azért valljuk be hogy elég sok szemét cucc szokott náluk lenni ( kiváncsi lennék ki vesz lejárt színes filmeket ) .. és a sok szemét még nem is olcsó :)
/// Demalgon /// mert balul ütött be az élet, pedig jobbat vártam ///
de hiszen mindeki tudja, h az életet nem érdemes végigélni
Expinálom a pinarámát.

#32
Kutyanyul

Kutyanyul

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 644 hozzászólás
Hali.


ASmi még remekül használható szerintem az az átmenetes szûrõ, ha a kép alsó, és felsõ fele között a fényernagyuon nagy ( viszonylag sötét fõd, meg világos ég), ezek ollanok, hogy az alja tök átlátszó, a teteje meg sötét, közben átmenetes. Van mindenféle szinû.
Egyébként a Soósnál a József Attila utcában lehet használt cuccokat kapni, szûrõket is, ajánlom mindeni figyelmébe

#33
kergeeger

kergeeger

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.133 hozzászólás
nekem van olyanom madzsarul ,hogy photoshop alapok

edit: ja látom,hogy ez még a topik elsõ oldalán volt kérdés ... ha már nem aktuális akkor bocsesz

#34
küküllõ

küküllõ

    vendég

  • fórumtag
  • 101 hozzászólás
Viszont azt nem említetted, hogy elég drasztikusan csökkenti a géped objektívjéneek a fényerejét.
Meg a kék és sárga színû színhõmérsékletet szabályzó szûrõkrõl sem írt senki.


#35
Lacika

Lacika

    vendég

  • fórumtag
  • 229 hozzászólás
Halihó!
Én nem régen fotózom, de már rájöttem erre-arra.
Mindenek elõtt próbálj + beszerezni egy UV szûrõt. Ez kb 4-9ezer forint. Ez megszûri a nem kívánt fényeket, a tárgyak nem fognak annyira tükrözõdni. Majd ha lessz még pénzed , akkor érdemes venni egy polár szûrõt. Ez élesebbé , telítettebbé teszi a színeket Pl.:Kék víz, zöld fû, fehé hó stb. Ez már drágább lencse 10- 20 ezer forint, mérettõl,és minõségtõl függõen. Érdemes a jobb minõségût venni mert ezeknek a kerete erõsebb, és ha megütöd az optikát, nem fog a lencse rászorulni ÖRÖKRE!! Vannak még szines lencsék is, Kék, Piros Zöld, Sárga stb. Ha bõvebben érdekel írj
e-mailt a: sarkozilaci@freemail.hu- ra És még írok róla . Remélem tudtam segíteni egy picit.

#36
thommey

thommey

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.344 hozzászólás
Nincs mit.Ja most dolgozom fel a nyomtatott verziókat:)
Azok is jönnek majd:)
Üdv:Thy
érdemes megnézni a bikmakktáramon a kedven hegyeim képeit.Van ott egy két nemgyenge felvétel.El lehet gondolkozni,melyiknél milyen szûrõ volt:)

#37
burce

burce

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.694 hozzászólás
EZER köszönet lor és thommey! (thommey és lor)

#38
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24.199 hozzászólás
ooo he!
~fel ora mulva
http://193.91.80.179...fotoelmelet.zip

#39
burce

burce

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.694 hozzászólás
..akkor még nagyobb puszit kapnál ;-)

#40
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24.199 hozzászólás
felrakhatom bezippelve is az egszet.