Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Budapest az ország egyetlen lakott városa?

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
100 hozzászólás a témában

#1
KillerTom

KillerTom

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.570 hozzászólás

Bombrider:
Az emberek meg metróznak és kint hagyják a kocsijukat a város szélén (ha már néhány százalék is, az akkor is nagyságrendekkel több, mint Pesten).


talan mert keptelen parkolni azert .. es nem arrol van szo hogy nem akarja kifizetni a napi $16-20us , hanem mert nincs hely.. ugye nem ugy megy hogy leparkolok a bolt elott es majd setalok

szerintem legalabb metroznak annyian mint Bp-n aranyaban

a kulturat ugy kozelitem meg , hogy egyiranyu utcaban dupla parkolas.. tod.. amikor a parkolo auto mellett parkolsz ezzel eselyt nem adva a mogotte kozlekedonek ...old mar meg a 20 auto tolatasat..
+ az a sok anyazas ami megesik egy ki,es be menetelnel, az orrod elott lezarjak az utat mert valami sztar epp akkor hazasodik epp arra ..te meg old meg forogja kit erdekel elkesel stb.. az is a kultura resze .

teny nincs annyi tokolo mint kishazankban..nem a fogyasztas van szemelott,hanem az ido..! sokkal porgosebb ,gyorsabb .. de a kultura..?? ::)



#2
Chili de Palmer

Chili de Palmer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.806 hozzászólás
Bombrider:

Szerintem a NY-ki közlekedésnek van kultúrája, ebben mondjuk sokat segit a nem túl bonyolult utcarendeszer, meg ugye eltévedni is nehéz, de azért az se nagyon igaz, ami a filmekben van, hogy órákra bedugul a forgalom.
Az emberek meg metróznak és kint hagyják a kocsijukat a város szélén (ha már néhány százalék is, az akkor is nagyságrendekkel több, mint Pesten).

#3
ZSIROSMACSKA

ZSIROSMACSKA

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.931 hozzászólás
Szerintem elég elindúlni a fõvárosból Kelet felé. Szolnokig még egész kultúrált vonatok járnak, az után már a Nigger vonatoké a terep (mi így hívjuk a kék, koszos, lepukkant máv szerelvényeket) Esetleg teszel egy kört Pesten, milyen programok lesznek a hétvégén (bármelyik) és milyen programok lesznek pl Hajdú-Biharban. Pedig itt nem mindenki Szalacsi bácsi.
Más: sokszor érezhetõ egyfajta lenézés a nagy és intelligens fõvárosiak részérõl a "vidéki ember" iránt. Hallottam már olyat a tv-ben -vagy rádióban, tök mindegy- hogy "a vidéki embernek elég egy mosoly". Mint ha a vidéki ember lelki világa egy szellemi fogyatékoséval vagy egy birkáéval lenne elegendõ. A kedves nyilatkozón marhára látszott, mennyire nagyon büszke õ magár, hisz õ nagyon rendes, lám még a vidéki embert is szerete, pedig az nagyon egyszerû lélek ám. Na kabbe.
Nemtom ki volt, valami "médiaszemélyiség". Egyébként tényleg sok a buta ember, de szerintem a fõvárosban is, csak a sok ember közt több az okos (vagy intelligens vagy kifinomúlt vagy mûvelt vagy amitakarsz)

Ha volt már ilyesmi, akkor bocs.

#4
KillerTom

KillerTom

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.570 hozzászólás

Sokat szidott Amerikában ennek van kultúrája (hiába mindenhová kocsival mennek, tudom...) de pl. New Yorkban a saját szememmel láttam, hogy napközben az utcákon rengeteg taxi, meg teherautó van csak szinte. Mindenki metrózik.


...nem tom mit lattal es hol,valszeg egy vasarnapot..vagy nemtom, de 8 millio embert akinek az autoja a parkolohazban csucsul mig le nem telik a munkaido azert adjuk hozza a taxikhoz ,
es jahh.. a NY-i kozlekedesnek ku.vara van kulturaja..

ma bocs de a pelda rossz !!

#5
ors

ors

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.533 hozzászólás
Chili sztem pont fordítva van...

"A nyugati és keleti part a buziké" -egy amerikaitól idézet.
S hogy miért , mert véleménye szerint amerikát õk alkotják-már a farmerek, a "kenyér közepe".
Mivel õk dolgoznak a földeken, õk mennek háborúba ha kell stb stb...

#6
PR

PR

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.651 hozzászólás
  • LocationRákosmente
Én 17 éves koromig Dunaegyházán töltöttem szinte minden hétvégém, meg minden fél nyaram. Kb. 500 fõt számláló falu és király hely volt, csak ott kialakult valami HVCS vs. Pesti csákók konfliktus, azt azóta hanyagolom, pedig van ott egy k*rva jó motocross pálya, nagyon lehet ott nyomulni.
Ha arra jártok próbáljátok ki a homokbányát a focipálya mellett, állat.

#7
csavar

csavar

    vendég

  • fórumtag
  • 23 hozzászólás
Csákány Én vagyok.
Hát én miskolci vagyok és az Avason lakok ami úgy néz ki távolról hogy van egynagy hill és nagy sziklák állnak ki belõle vagyis bérházak. Itt mindenhol csak beton terem. Én szeretnék faluban élni. Ott valahogy mindenki ismer mindenkit és összetartanak az emberek. És itt is vannak munkás emberek meg cigányok is.

#8
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Csóri Csuka Csárda rulez! 8)

#9
eric

eric

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.147 hozzászólás
Jajj Csór, huh az télleg jó kis hely. Az aztán télleg olyan vidékies. ;D Osztálytársam onnan jár be egyébként.

Én jól érzem magam itt Székesfehérváron, mondhatjuk hogy a "külvárosban" lakom, tehát itt nyugis az élet, nem úgy mint a belvárosban. Szeretem ezt a helyet, mert nagyjából van minden megvan amire szükségem van. És kb 10-15p tekeréssel már ott is vagyok ahol szeretnék. ::)

#10
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
á olyan mindenhol van. Kedvenc falum neve Csór, a buszmegálló a kocsma elõtt van. Jönnek a jómunkásemberek az Inotai alukohóból, leszállnak, piros lantos szimfónia elõ, (esetleg mustang) kettõ deci piros bor, vagy egy fél szilva meg egy soproni, aztán kocsma után elsõ a család. ;D Ez EU konform?

#11
legszebbcsavo

legszebbcsavo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.125 hozzászólás
vidéken lenni nagyon jó, semmivel sem összehasonlítható élmény, de csak olyan helyen, ahol nem túl sok a Szalacsi bácsi ;D

#12
Vinyisoft

Vinyisoft

    vendég

  • fórumtag
  • 133 hozzászólás
Jeee!!!
Egyébként csak 8 hónapja vagyok pesti, mi is falurú' gyüttünk :D


#13
Chili de Palmer

Chili de Palmer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.806 hozzászólás
Ejha, ez mán vót egy lista, te gyerök, tudol te valamit!

Éljen a falusi turizmus. Évente tudod milyen sok pesti szabadul ki a városból, hogy a benzingõz helyett a friss trágyaszagot lélegezze be az orrán? Hát nagyon sok. És élvezik, hogy a cekkerrel elmennek Juli nénihez a kisbótba, meg látnak igazi lovat! ;D

Ezt nem szemétkedésbõl írtam, csak van egy ismerõsöm, aki kiadja a falusi házát ilyen pöstieknek, akiknek meg fülig ér a szájuk a nagy örömben! ;D

#14
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
azért birom, ahogy a pestieknek ezek a dolgok unikumszámba mennek. A teteje nálam az volt, mikor a Juventus rádióban egy játékon egy disznóvágás volt a fõdíj. mega lol. ;D
Émmág vidáiki párászgyárek vágyok. Ihaj. Csuhaj. emtézé (esetleg belarusz, 80 vagy 82), forsritt kombájn, k-700, rába steiger. Kultivátor, rendsodró, ocsú, hereliszt, hibridcsirke, akól, meg elszedik a kismalac fogát. Nesze nektek folklór. ;D

#15
Vinyisoft

Vinyisoft

    vendég

  • fórumtag
  • 133 hozzászólás
Személyszerint szívesen kipróbálnék valami köztudottan vendégszeretõ környéken megejtett túrát. Kisebb koromban jártam sokat Zalában, nagyon mély emlékeket hagyott bennem az aranysárgán gyöngyözõ tyúkhusleves és a káposztás rétes, amit a jó öreg széntüzelésû kályhában sütött nagymamám, aztán meg a traktorra felültünk és megkocsikáztattak minket a learatott kukoricaföldeken, a friss föld illata és a csendes szélsuhogás, nomeg a mindenfelé szabadon szaladgáló "vad" tyúkok kotkodácsolása szép emlék....
Ott még a temetõ is egyfajta szépséget sugallt, meg persze jó alkalom volt a szomszéddal való susmusra is.
Gondolom azért ez mostanában is így van, csak már van tévé meg telefon, meg 83'-as opel kadett a csûrben.

Éljenek a szép dolgok!

#16
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
borvidékeken megfigyelhetõ jelenség a vendéglátás "rátukmálása" mindenkire, és nem minden esetben a remélt profit érdekében, magyar magyart nem kopaszt meg annyira, mint németet, vagy osztrákot. ;D

Amugy barom emberek vannak nempesten (vidék) is. De még mennyi... ::)

#17
Chili de Palmer

Chili de Palmer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.806 hozzászólás
Csak még egyet, jó? És befejezem.
Szóval szerintem Amerikát úgy kell elképzelni, mint egy szelet kenyeret. A közepén, néhány kivétellel persze, nagyon, de nagyon unalmas és tele van buta, elhízott, zéróíkus emberrel, tele van farmokkal vagy csak sivatag meg szikla meg kisváros. A kenyér széle meg a nyugati ill. keleti part városai. New York, Frisco, LA, az Öt Tó vidéke is számít, tehát Chicago, Minneapolis. It rengeteg intelligens, jómódú, értelmes embert lehet találni. Na, csak ennyit akartam a vizuális típusoknak.

Én még sosem álltam meg egy faluban sem, hogy kaját kunyeráljak, de gondolom, hogy nyíltabbak egy kicsit. Tényleg, hogy megy ez?

#18
-NoVa-

-NoVa-

    vendég

  • fórumtag
  • 178 hozzászólás

link=board=7;threadid=4363;start=75#msg149333 date=1071735586]
Szal mostantól lassan áttérhetnénk szép "vidéki" tájak rövid bemutatására:


Helyes. Gödöllõi dombság képekben:
http://nova.ultraweb.../Kerepes/19.jpg
http://nova.ultraweb...esegyhaz/23.jpg
http://nova.ultraweb...oad_to_home.jpg

És egy kakukktolyás, van Pesten is szép hely:
http://nova.ultraweb...orning_Walk.jpg

#19
Vinyisoft

Vinyisoft

    vendég

  • fórumtag
  • 133 hozzászólás
Gondolom Palmer a mountain-bike kitalálójának titulálta Ricsi bácsit. Jogosan....

De hagyjuk má' amerikát, vagy legyen a topik neve duzzogó tökmindegy pesszimizmus topik.

Valaki meséljen nekünk a magyar falvakban szerzett (lehetõleg pozitív) élményeirõl! Tényleg olyanok, hogy becsöngetsz, aztán ebéd meg kertbejárás meg disznóetetés? :)

#20
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
én meg nem szeretem amerikát. Valami olyan érzésem van felé, mint pest felé. Sok dagadt buta ember egy helyen, akiknek sok pénze van. Persze ez helytelen, meg elõitélet, meg mittomén, de nem is tesznek róla, hogy ne ez a kép alakuljon ki róluk. Nem értek egyet a terrorizmussal, de fel tudom fogni, hogy miért amerika a célpontja 10-bõl 9 akciónak.