Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Scott

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
120 hozzászólás a témában

#21
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.861 hozzászólás

 

 

Itt van ez, ahol már tényleg ledobta az agyam a láncot: 

 

Ez egy HÁROM forgáspontos alu váz! Az hogy?? Ráadásul itt is oldalról lapítottak a lánc és támvillák. A saját szememmel akartam élőben látni, hogy ez valóban így van, és igen, tényleg nincsen negyedik forgáspont. Aki tudja, magyarázza el nekem légyszíves, hogy ez így hogyan lehet működőképes, mert tényleg nem látom rá az ésszerű magyarázatot. Vagy minden más gyártó bolond, hogy betesz még egy forgáspontot, vagy ez az alu verzió (feltételezve, hogy a karbon nyilván kimozogja) eltörik mondjuk az első bringázás 3. órájában... 

 

 

eltörni gondolom nem fog, illetve nem a 3. órában. nyilván hajlik és feszül is az egész rendszer mozgás közben (nagyon kíváncsi lennék rá, rugóstag nélkül megnyomkodva mekkora ellenállása lehet) és előbb-utóbb fel is fogja adni. a kérdés csak az, hogy mikor és az első tulajt (és a scottot) ez mennyire izgatja. feltételezem, a gondos tervezésnek hála nem nagyon. :)


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#22
Mars

Mars

    vendég

  • fórumtag
  • 519 hozzászólás

Tegnap elsétáltam a mostanában nagyon hirdetett scott-okat is forgalmazó boltba. (a bolt rettenetes, semmilyen tudásuk nincs, de ezt most hagyjuk.) 

 

Valójában mostanában egy számomra látszólag feloldhatatlan ellentét foglalkoztat az új, Nino féle scott spark-al kapcsolatban. 

 

Erről van szó: 

scott-spark-rc-700-world-cup-frameset-20

Jól látszik, hogy a forgáspontok száma 3 db. Ez alapvetően nem gond, mert a hátsó háromszög (is) karbon, ezért gondolom, a hátsó forgáspont pár mm-es elmozdulását simán kimozogja. Ugyanakkor már itt is fura, hogy a lánc és támvillák oldalirányból lapítottak, szóval pont nem abban az irányban, ahol hajladozniuk kellene. DE: 

 

Itt van ez, ahol már tényleg ledobta az agyam a láncot: 

Scott-Spark-RC-900-Comp-Mountain-Bike-Fr

Ez egy HÁROM forgáspontos alu váz! Az hogy?? Ráadásul itt is oldalról lapítottak a lánc és támvillák. A saját szememmel akartam élőben látni, hogy ez valóban így van, és igen, tényleg nincsen negyedik forgáspont. Aki tudja, magyarázza el nekem légyszíves, hogy ez így hogyan lehet működőképes, mert tényleg nem látom rá az ésszerű magyarázatot. Vagy minden más gyártó bolond, hogy betesz még egy forgáspontot, vagy ez az alu verzió (feltételezve, hogy a karbon nyilván kimozogja) eltörik mondjuk az első bringázás 3. órájában... 



#23
Gubi

Gubi

    vendég

  • fórumtag
  • 111 hozzászólás

Hivatalosan igen, viszont a Probike hírdeti, hogy ők tudnak behozni Scott bringákat.

Esetleg arccal a napfényes Ausztria felé... :)

azóta más irányba nézelődök. köszi azért



#24
CacheFinder

CacheFinder

    újonc

  • fórumtag
  • 8 hozzászólás
  • LocationPécel

Köszi a gyors választ. :) Tudom, megkérdeztem tőlük. Ezek szerint Scott kivonul az országból.

 

Hivatalosan igen, viszont a Probike hírdeti, hogy ők tudnak behozni Scott bringákat.

Esetleg arccal a napfényes Ausztria felé... :)



#25
Gubi

Gubi

    vendég

  • fórumtag
  • 111 hozzászólás

Köszi a gyors választ. :) Tudom, megkérdeztem tőlük. Ezek szerint Scott kivonul az országból.



#26
CacheFinder

CacheFinder

    újonc

  • fórumtag
  • 8 hozzászólás
  • LocationPécel

2016-tól a Biker nem forgalmazza a Scottot.



#27
Gubi

Gubi

    vendég

  • fórumtag
  • 111 hozzászólás

a Biker.hu oldalára mikor szokták felrakni a következő évi modelleket?



#28
CacheFinder

CacheFinder

    újonc

  • fórumtag
  • 8 hozzászólás
  • LocationPécel

Az én hőn szeretett Szikrám:

 

https://goo.gl/photo...S5ZyZnEnQ6oEc5A


  • CSEKONICS kedveli ezt

#29
rajnaszil

rajnaszil

    vendég

  • fórumtag
  • 11 hozzászólás
Valaki tudna abban segíteni, hogy egy scott mb. nek a korát (esetleg más infókat) hogyan lehetne beazonosítani a széria számból?

#30
poison

poison

    vendég

  • fórumtag
  • 84 hozzászólás
Sziasztok!

Légyszíves írjátok már meg,hol találok a neten retro Scott katalógust.Fõleg 1990-1997 közöttiek pontos leírása és fényképe érdekelne.

Elõre is köszönöm.



#31
petyus1988

petyus1988

    újonc

  • fórumtag
  • 4 hozzászólás
SCOTT SPEEDSTER S50 FB. Véleményetek? ÁR érték alapján megéri? Ha esetleg van valakinek tapasztatalatok? Menyire bírja budapesti utakat?

#32
drrdzsi

drrdzsi

    vendég

  • fórumtag
  • 28 hozzászólás

drrdzsi: http://rocknroad.hu/node/1513 itt találtam


Köszi, de sajnos itt már nincs!

#33
Maggi

Maggi

    maximus

  • fórumtag
  • 13.648 hozzászólás
drrdzsi: http://rocknroad.hu/node/1513 itt találtam

#34
drrdzsi

drrdzsi

    vendég

  • fórumtag
  • 28 hozzászólás
Sziasztok!
Új 2009-es scott sub 10 classic bringát szeretnék venni, de minden kereskedésben azt mondják, hogy már nem beszerezhetõ! Tudna nekem valaki ebben segíteni?

#35
Scotty19

Scotty19

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 377 hozzászólás
valaki nem tudna szerezni nekem gyári gumikat? Scott manx 2.0
Nekem nagyon tetszik :)
(szerintem rossz helyre írtam , de nem biztos) :)
Sírva születtél, körülötted mindenki nevetett, igyekezz úgy élni, hogy nevetve távozz, és körülötted mindenki sírjon.

#36
Scotty19

Scotty19

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 377 hozzászólás
Hát ez nem sok de....
http://forums.mtbr.c...=149&order=desc
Ha tudsz egy kicsit angolul.... :D

#37
lfattila

lfattila

    újonc

  • fórumtag
  • 1 hozzászólás
Szasztok!

Érdeklõdnék, hogy valaki tudna-e segíteni évjárat meghatározásban. Van egy Scottusa Team Issue scandium merev farú (Thomas Frischnekt replika) vázam.Matt fekete és sötétkék színû.Elég ritka darab.Szal tudtok segíteni?Elõre is kösz.

#38
Scotty19

Scotty19

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 377 hozzászólás
hát na.... :)

de legalább szép mind a kettõ

#39
_and/or_

_and/or_

    vendég

  • fórumtag
  • 172 hozzászólás
Egyébként a képen az egy Karakoram (lehet rosszul írom)?[/quote]


Nem írtad rosszul, viszont az nem egy Karakoram hanem egy Tequesta :D

#40
MR.YETI

MR.YETI

    vendég

  • fórumtag
  • 15 hozzászólás
scott gambler dh10:
http://scottusa.com/...9/gambler_dh_10