Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Cyclocross versenyek

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
383 hozzászólás a témában

#21
_Alex_

_Alex_

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.086 hozzászólás

Köszi az infókat, akkor több okból is a monti mellett döntenék. Azt használok (ahhoz szoktam), meg úgy egyébként is furcsállom, hogy terepen hogyan lehet egy országúti bicóhoz hasonló építésû géppel aszfaltot elhagyva biztonságosan közlekedni. :P

Na azt én is furcsálltam! :-)
Mondjuk Albertirsán pont nem volt lejtõ, de egyébként nem tudom elképzelni hogy lehet ezekkel a fékekkel megállni egy lejtõs kanyargós úton. A fékhatás és a kézreállóság is nagyon gáz a montihoz képest! :confused:
Hajtani egyenes úton tényleg sokkal jobb és könnyebb! Gézát idézve "ha abbahagyom a tekerést, nem áll meg!" :)

Balance a bike right, keep the pedals turning, forget about everything except right now...
Picasa _Alex_


#22
Kimura

Kimura

    vendég

  • fórumtag
  • 108 hozzászólás
men's race
https://www.facebook...15984968463779/
lenne egy ilyen kis verseny nov 11-én, családias hangulatban, további info fácsén

#23
tsanyi

tsanyi

    vendég

  • fórumtag
  • 38 hozzászólás

Nincs külön értékelés. Általában a pálya nem követeli meg a teleszkópok szükségességét, de tény hogy azzal a rázatós részek pl. sokkal elviselhetõbbek. Jó ha minél könnyebb a gép, igen! Szerintem leginkább azon múlik mihez vagy hozzászokva. Ha montihoz, akkor érdemesebb egy könnyû merev montival menni, vékony külsõkkel. A Master sport kategóriát pl. merev montival nyerte Petró Karcsi.


Köszi az infókat, akkor több okból is a monti mellett döntenék. Azt használok (ahhoz szoktam), meg úgy egyébként is furcsállom, hogy terepen hogyan lehet egy országúti bicóhoz hasonló építésû géppel aszfaltot elhagyva biztonságosan közlekedni. :P

#24
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10.714 hozzászólás

Karcsi hát nem tudom hogy milyen lehetett ott a 26os merev villással én konkrétan 1x próbáltam nagyobb tempóban átmenni a rázatón, de majdnem KKT lett belõle. te azért bõven nagyobb tempót mentél mint én:).

az nem KTT? :D

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu



#25
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás
Karcsi hát nem tudom hogy milyen lehetett ott a 26os merev villással én konkrétan 1x próbáltam nagyobb tempóban átmenni a rázatón, de majdnem KKT lett belõle. te azért bõven nagyobb tempót mentél mint én:).
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#26
karlitoe30

karlitoe30

    vendég

  • fórumtag
  • 58 hozzászólás
A rázatós rész brutál rossz volt, így merevvillás 26" -os montival. Pont ott, ill. a fûcsomós részen éreztem, hogy jön fel rám Tóth Andris cyclo géppel... szerintem mindenképpen elõny a cross bringa.

Egyébként örülök, hogy tetszett Nektek, reméljük legközelebb megint hasonló, vagy színvonalasabb versenyt tudunk összehozni.
Igazán ez volt a 2. megrendezett versenyünk itt Irsán, még tanulnunk kell ezt is:) Folyt. köv. , talán kora tavasszal.

u.i. várunk még egy rakat képet a ceglédi Györe Szabiéktól, Nagy Tomitól,..... õk fotóztak sokat az ugratóknál, rázatónál, pataknál...
Üdv.
Karesz

#27
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10.714 hozzászólás

Egy ilyen versenyen az MTB-vel indulók külön vannak értékelve? Elõny tud lenni a teleszkóp, vagy a pálya adottságai inkább a minél könnyebb bicók használatát igényli?

pályafüggõ, hogy elõny vagy hátrány a mountain bike. van olyan pálya, ahol elõny, van ahol hátrány.

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu



#28
_Alex_

_Alex_

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.086 hozzászólás

Egy ilyen versenyen az MTB-vel indulók külön vannak értékelve? Elõny tud lenni a teleszkóp, vagy a pálya adottságai inkább a minél könnyebb bicók használatát igényli?

Nincs külön értékelés. Általában a pálya nem követeli meg a teleszkópok szükségességét, de tény hogy azzal a rázatós részek pl. sokkal elviselhetõbbek. Jó ha minél könnyebb a gép, igen! Szerintem leginkább azon múlik mihez vagy hozzászokva. Ha montihoz, akkor érdemesebb egy könnyû merev montival menni, vékony külsõkkel. A Master sport kategóriát pl. merev montival nyerte Petró Karcsi.

Balance a bike right, keep the pedals turning, forget about everything except right now...
Picasa _Alex_


#29
tsanyi

tsanyi

    vendég

  • fórumtag
  • 38 hozzászólás

Igen el mentem nagyon jó volt és kifejezetten élveztem. A technikámon meg van némi csiszolni azaz inkább faragni való (Ács szekercével) :)
Legjobb példa ez a kép ahol is az elsõ akadályt simán felrúgtam:)


Egy ilyen versenyen az MTB-vel indulók külön vannak értékelve? Elõny tud lenni a teleszkóp, vagy a pálya adottságai inkább a minél könnyebb bicók használatát igényli?

#30
_Alex_

_Alex_

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.086 hozzászólás

Mi ez a szigszalagmánia? :)

TDF optikai tuning :D
A polár rögzítése megadta magát, a stucnin meg valószínû szintrajz lehetett hajdanán. :)

Balance a bike right, keep the pedals turning, forget about everything except right now...
Picasa _Alex_


#31
venember83

venember83

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.152 hozzászólás

Jó kis verseny volt! Én nem indultam, de mentem egy tesztkört a tunturival. Tetszett a pálya!
Az akadályokkal másnak is volt gondja :D


Mi ez a szigszalagmánia? :)

#32
_Alex_

_Alex_

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.086 hozzászólás
Jó kis verseny volt! Én nem indultam, de mentem egy tesztkört a tunturival. Tetszett a pálya!
Az akadályokkal másnak is volt gondja :D
Feltöltött kép

Balance a bike right, keep the pedals turning, forget about everything except right now...
Picasa _Alex_


#33
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás
Igen el mentem nagyon jó volt és kifejezetten élveztem. A technikámon meg van némi csiszolni azaz inkább faragni való (Ács szekercével) :)
Legjobb példa ez a kép ahol is az elsõ akadályt simán felrúgtam:)
Feltöltött kép
Ugyan itt társulnék kocsiba a vasárnapi Kazincbarcikai versenyre Bp-i vagy környéki indulással.
0630 6100 499
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#34
venember83

venember83

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.152 hozzászólás

Zeezoo! Végül eljutottál az irsai versenyre?


El.

#35
TheKop

TheKop

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 274 hozzászólás
Zeezoo! Végül eljutottál az irsai versenyre?
You'll never walk alone!
„A fájdalom elmúlik, a gyõzelem örökké megmarad."

#36
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás
https://www.facebook...654971/?fref=ts
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#37
McGywer

McGywer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.854 hozzászólás
Errõl van bõvebb infó?

#38
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás
Holnap Albertirsára az Irsacrossra jön valaki?
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#39
Bálna

Bálna

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.708 hozzászólás
SuperCross 2012/2013!

SuperCross immáron harmadszorra | www.nogradkerekpar.hu

#40
Kimura

Kimura

    vendég

  • fórumtag
  • 108 hozzászólás
remélem legközelebb csatlakozik még pár ember, a srácok nagyon élvezték
Illegal Cross I. - Ride4Life