Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Vázhegesztés

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
92 hozzászólás a témában

#81
Endroo

Endroo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.030 hozzászólás
és olyan 16e körül van ha jól emlékszem.

#82
husevotelefonfulke

husevotelefonfulke

    visszatérő

  • fórumtag
  • 2.332 hozzászólás
Húha. Ha ez igaz, akkor van vagy fél méter ez az adapter.:)

#83
Lord_Leslie

Lord_Leslie

    Házigazda

  • globális moderátor
  • 17.297 hozzászólás
Lehet kapni egy Point márkájú megoldást..
csak elég combos.

(képet most nem sikerült lelnem róla. kerékagyhoz és asszem V-fék csonkhoz csatlakozva ad neked tárcsafékkonzolt.)
Fekete Bárány........ Táltos Csacsi
.......+++Eladó "kacatok"+++...........:openarms: Lokálpatrióta Házigazda

#84
husevotelefonfulke

husevotelefonfulke

    visszatérő

  • fórumtag
  • 2.332 hozzászólás
Hegesztés. Ha lehet akkor a tám és láncvilla közé is. Ha mindenképpen akarod.

Amúgy ráfér egy ürítés a ládádra:) Ja, és a "p" hiány a tartózkodási helyre vonatkozott:)

#85
schnellthomas

schnellthomas

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.671 hozzászólás
Értöm...:chin: Azért köszi a válaszokat.
"Hogy soha többet ne fordulhasson elõ veled,hogy egy kapcsolatban elfogy a színes ceruzád! ":)

#86
Aske

Aske

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.880 hozzászólás

sziasztok!

Kérdésemmel azért ide fordultam,mert úgy gondolom ez a témakör ért a legjobban az vázanyagok tulajdonásairól.
Szóval a kérdésem,hogy van egy Heavy Tools acél cc vázam.Csakhogy nincs rajta tárcsaféknek rögzítõ szem.Ha esetleg sikerülne bonyolult számításokkal megalkotnom azt a kis alkatrészt amit a csomagtartót rögzítõ szemekre csavaroznék fel majd arra a tárcsaféket,akkor az bírná-e azokat az erõket,ami fékezéskor lép fel?Nem szakadna le az a két szem?!


Egy nagyon régi Bikkmakkban volt egy cikk, ott egy Moongoose alu vázra készítettek ilyen adaptert, remek kivitelezésben.
Jelen esetben én nem látom értelmét az egésznek. Nem hiszem, hogy pl a papucs elég erõs illetve elég nagy lenne ilyesmihez, sõt talán ha még sikerülne is, lehet szétszedné a fék az egészet.

#87
PTamás

PTamás

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.695 hozzászólás
Ha a váz eleve nincs tárcsafékre tervezve, akkor szerintem nem bírná el.
White Horse

Nothing is impossible. _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ Cipõ!!! :)_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ Minden jóban van valami grammánia.

#88
Facs

Facs

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 488 hozzászólás
Szal annyit, hogy az általad említett "csavarozás" sztem nem túl jó ötlet. A csavar korrodálódik,kilazul. Heggesztés kell oda.

#89
schnellthomas

schnellthomas

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.671 hozzászólás
sziasztok!

Kérdésemmel azért ide fordultam,mert úgy gondolom ez a témakör ért a legjobban az vázanyagok tulajdonásairól.
Szóval a kérdésem,hogy van egy Heavy Tools acél cc vázam.Csakhogy nincs rajta tárcsaféknek rögzítõ szem.Ha esetleg sikerülne bonyolult számításokkal megalkotnom azt a kis alkatrészt amit a csomagtartót rögzítõ szemekre csavaroznék fel majd arra a tárcsaféket,akkor az bírná-e azokat az erõket,ami fékezéskor lép fel?Nem szakadna le az a két szem?!
"Hogy soha többet ne fordulhasson elõ veled,hogy egy kapcsolatban elfogy a színes ceruzád! ":)

#90
cunthunter

cunthunter

    újonc

  • fórumtag
  • 1 hozzászólás
Szevasztok!

Cromo csövekre lenne szükségem. Vázamat erõsiteném Máriusznál.
Középcsapágyházra és hátsótámvilla és láncvillacsövekre tartanék igényt,
persze pénzért kellenének még 12mm-s bolt-on hátsópapucs tervrajzok, vagy egy olyan oldal ahol ilyesmik fellelhetõk.
Elõre is kösz.

Üdv.: Tóth Sándor

#91
-kisvajda-

-kisvajda-

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.269 hozzászólás
és ha jol tudom volt mar egy hasonlo topik..azt olvasgasd at ;)

#92
eric

eric

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.147 hozzászólás
Egyáltalán mit akarsz hegesztetni?

A bikemagban az apróknál van egy reklám vázhegesztõrõl, a neve Silvesán Máriusz. Telefont fejbõl nem tudok mondani, nézz utána!

#93
jancsibohoc

jancsibohoc

    vendég

  • fórumtag
  • 20 hozzászólás
Csá! Csak azt szeretném tudni, hogy ki mit gondol a vázhegesztésrõl! Hol érdemes, érdemes-e, hol, azaz mit hegesztessek? Kössz