Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Cannondale

* * * * * 2 votes

  • Please log in to reply
483 replies to this topic

#161
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,654 posts
Hûûha ! Beletenyereltem a "Röfike védegylet" nagygyûlésébe ? :D:) Nagyfiú Õ már, tud válaszolni maga is.
Szóval ült. És Ti is ültetek. O.k. Nem teccet. O.k. Ízlések és pofonok. Bár 6-7 Reba/Sid nem az elégedetlenség jele - ezt kijelenthetjük, ügye ? :P Azért annyira csak nem szar az.
Marci

#162
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6,068 posts

Most õszintén ! Te ültél már Rebán vagy Sid-en ? Szóval dual-air -es telón ?


Hidd el ült már pár biriglin, még akkor is ha nem kérkedik vele. Neki is van egy varázslatos fiókja-ágynemûtartója amibõl elõ-elõ bukkan valami finomságos bringa.
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#163
enté

enté

    titanium freak

  • fórumtag
  • 7,605 posts

Most õszintén ! Te ültél már Rebán vagy Sid-en ? Szóval dual-air -es telón ?

Igazolhatom, hogy legalább 6-7 SID/Reba villája volt az elmúlt 10 évben át és mindent láttak amit a rendeltetésük megengedett. Nemrég adtam el az összes hagyományos telóm, ha újra lesz valami rugós villám akkor az Lefty lesz.

"Some people say I'm a titanium freak - it's okay... I am."

"The titanium is the nicest way to reducing the carbon bikeprint."
[ˈeərəspeɪs tekˈnɒlədʒi]


#164
McGywer

McGywer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,854 posts
A görgõsor akkor lesz csak koszos, ha valaki arra lusta, hogy rendszeresen kenje/takarítsa a légszûrõt, esetleg ha szétszakad a gumiharmonika. 2db spéci szerszám kell hozzá, aki Lefty-t vesz, annak szerintem futja szerszámra is. ;) Máris nem kell kiküldeni szervízre külföldre.
Volt Rebám, 26os és 29es is, most a Lefty Max 140 mozog nagykeréknél 110et. Akkor lesz legközelebb 2lábú rugósvillám, ha a szponzor alámteszi...

#165
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,654 posts
Most õszintén ! Te ültél már Rebán vagy Sid-en ? Szóval dual-air -es telón ?
Marci

#166
Röfike

Röfike

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4,950 posts
Azt akartam kihozni, hogy álló helyzetben tuti a Reba, de menet közben úgysem fogod érezni, hogy darabosan jár-e, mert a terep miatt rezonál minden, de ilyen kis szimuláció, mint a video-n is látható jól szemlélteti ezt az apróságot.
Ennek ellenére nekem is hagyományos villám van (amíg nem tudok venni egy carbon Leftyt). :D


#167
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,654 posts
Bizony, azt a görgõsort lehetett érezni nyomkodáskor.
A Reba sem mondható darabos mozgásúnak, még állva sem. Vagy te úgy érezted ? Akkor ott valami nagy hiba lehetett.
Marci

#168
Röfike

Röfike

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4,950 posts

Persze akkor tervezgette a srác, hogy viszi Bécsbe szervizelni.


A lényeget leírtad, köszi.
Arról is mesélj, szeríz után hogy mozgott. Mert, ha elkoszolódik a görgõsor, akkor már vége a finom mozgásnak, terhelés sem kell. Nyugi én mentem újjal is, és az nem darabos, nem recseg. A Reba jó villa de más álló helyzetben nyomkodni, mint terhelés alatt. Persze terhelés alatt soha sem fog darabosan mozogni...


#169
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,654 posts

Nézd meg ezt a kis vidót, ez az igazi elõnye és ezért kerül csillióba:Benefits Cannondale Lefty fork by Beukers Bike Centre - YouTube (Szervizelni ritkán kell, igaz, ha kell az nagy szopó.)
:D

Ugye nem hiszed, hogy e-videó hatására kitépem a bringámból a Rebám ? :P Vagy bárki más rosszul alszik ezután a kispolgári telója miatt ? Ugyan ..............
Havernak volt Fatty-s Cannondale-je. Befogtuk a lábunk közé az elsõ kereket, csavargattuk a kormányt, brutál merev volt a mi telónkhoz képest. Na, ekkor megnyomkodtam a "csodát". Kb. hangosan fölröhögtem/tünk, annyira béna, darabos volt a mozgása. Persze akkor tervezgette a srác, hogy viszi Bécsbe szervizelni.
Szép, szép de ............ ........... De ha valaki erre vágyik, hát tessék.

igy megtekergetve lehet egy kenyelmesebb merevvilla sem igazan merevebb.

Bizony ! Haver Morati villáját megcsavargatnám így ! :)
Marci

#170
Aske

Aske

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,881 posts
Pont az a lényeg a videón, hogy a sima villa érzékenysége terhelés hatására lecsökken.

A csúszás meg gördülés közötti különbséget meg mindenki tanulta középiskolában.

#171
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7,205 posts
  • LocationBécs
igy megtekergetve lehet egy kenyelmesebb merevvilla sem igazan merevebb.

#172
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,932 posts
ezt a videót elnézve már értem, hogy mikor felülök szökõ-évente egyszer egy telós bringára, akkor miért érzem úgy, mintha a kerék és a kormány között csak egy nagyon laza és távoli kapcsolat lenne :D

#173
Röfike

Röfike

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4,950 posts

A Fatty óriási elõnye, hogy hihetetlen merev egy normál telóhoz képest. Más elõnye igazából nem nagyon lehet....


Nézd meg ezt a kis vidót, ez az igazi elõnye és ezért kerül csillióba:Benefits Cannondale Lefty fork by Beukers Bike Centre - YouTube (Szervizelni ritkán kell, igaz, ha kell az nagy szopó.)

A Kross topic elolvasása utána végig olvastam ezt a topicot is. Abszolút amatõr vagyok a témában, próbálok minél többet olvasni és minél többet megtudni a bringákról. Engem jelenleg és elsõsorban a cross-terkking vonal érdekel....


Ehez képest elég nagyratörõ Nick-ed van. :D


#174
Röfike

Röfike

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4,950 posts
Törölhetõ (ismétlés miatt)


#175
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,932 posts
Trekkingbe minek egyáltalán teleszkópos villa?

#176
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,267 posts

Csak egy trekkingvilla 20,használt reba meg 80 :)


asszem fatty sincs partiban egy 20 ropis trekkig villával árban :)

ellenben a 60-80 rugós "csúcs" trekking villa sem mozog szépen.
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#177
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15,907 posts
  • LocationSzékesfehérvár

Csak egy trekkingvilla 20,használt reba meg 80 :)


90be tudok újat, csak tapered.


A sebesség mindent megold.

 


#178
koga

koga

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 583 posts
na meg rebara bajos feltenni a sarvedot

#179
arpi07

arpi07

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,413 posts

ez itt off, de ha jó mozgású telót akarsz cross/trekking bicóba, akkor keress olyan vázat ami elvisel egy 29-es telót, (nekem volt cross trekkingem 29-er rebával) és építs abból. még a csúcs trekking telók sem mozognak igazán szépen.


Csak egy trekkingvilla 20,használt reba meg 80 :)

#180
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,267 posts
ez itt off, de ha jó mozgású telót akarsz cross/trekking bicóba, akkor keress olyan vázat ami elvisel egy 29-es telót, (nekem volt cross trekkingem 29-er rebával) és építs abból. még a csúcs trekking telók sem mozognak igazán szépen.
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való