Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Függõhíd túra Indiana Jones módra valamikor..

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
203 hozzászólás a témában

#1
sopron

sopron

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 433 hozzászólás
Mi mindenesetre Kexxel megyünk pilisezni vasárnap, és megpróbáljuk megkeresni a hidakat egyedül is. 10.00 UVH! Persze csak ha nincs esõ!

#2
skiri

skiri

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 271 hozzászólás

Én benne vagyok ebben is!
Persze lehet, hogy izomzatilag nem, de majd pótolom a lelkesedéssel!

#3
szammer

szammer

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 878 hozzászólás
Ha vasárnap megyünk függõhíd túrára akkor a Para féle túrával -ha lesz- nincs ütközés, mer' szombaton tervezik.
De mi lenne ha most a Para túra és a függõhíd túra együtt lenne, és akkor biztos több képet tudna csinálni Para barátunk?
Szammer


#4
sopron

sopron

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 433 hozzászólás
Az idõjósok vasárnapra kimondottan túraidõt mondanak: mi lenne ha most vasárnap ismételnénk meg KIsfish túráját változatlan adatokkal?

#5
kissfish

kissfish

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 454 hozzászólás
Lens: igen a bankban biztos néztek volna, bár nyáron soxor mentem bringával, úgyhogy valamelyest szoktatva lettek az õrök ... bár ilyen dzsuvásan nem biztos, hogy megismertek volna :D

Egyébként csak azért nem fordultam vissza már a Hungária krt-ról, mert nem fáztam ... igaz, hogy a cipõmben már ekkor is úszkáltam ;D

#6
rott3n

rott3n

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 263 hozzászólás
Gracca Kissfish! :) En is majdnem nekivagtam az erdonek penteken, de elkezdett esni az eso, meg sotetedni, szal inkabb hazatakarodtam. ::) Bar lehet, ha van velem vki akkor nyomtam volna. sot! ;D

#7
lensver

lensver

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.944 hozzászólás
Hát Kissfish, te minden vagy, csak nem normális! ;D Utána egybõl a melóhelyedre kellett volna menned (ha nyitva lettetek volna), tuti, hogy a biztonsági õr fel se ismert volna és ki is rúgott volna, mert azt hitte volna, hogy csöves közelit.

Gratula a túrádhoz, ehhez nem kis elszántság kellett. Én sárgombóc belsõt még nem cseréltem, de nem is akarok soha, fantasztikus élmény lehet, csak negativban. ::)
;D ;D
Remélem legközelebb már tudsz hozzánk társulni. Mondjuk most hiába is jöttél volna, mindegyikünk józanul otthon ücsörgött. :D

#8
szammer

szammer

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 878 hozzászólás
Hát gratulálok, de nem irigyellek ;)
Remélem minél elõbb pótolni tudjuk a kalandtúrát.
Szammer

#9
kissfish

kissfish

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 454 hozzászólás
Szevasztok!

Tudom, kicsit zaza vagyok, de szombaton elmentem, megkerestem, megtaláltam !!! 8)

... az úgy volt, hogy a haver, aki nem fórumozik jött volna velem a függõhídhoz, de lemondta az esõ miatt. Én viszont - mivel csak ilyenkor van idõm tekerni - elindultam. Igaz, hogy csak délután, mert akkor egy kicsit alábbhagyott az esõ. Na persze ez nem tartott sokáig :(
Az idõjárás miatt egy kicsit módosítottam az elõzetes terveken és nem terepen közelítettem meg a függõhidat, hanem a 10-es úton elmentem a téglagyári buszfordulóig és onnan a zöld jelzésen vágtam neki a természetnek ;)
Nem akarom nagyon ragozni, de krva nagy sár volt, de gondoltam, ha már idáig eljutottam, akkor nem adom fel ... a horgász tóid még egész egyszerû volt eljutni, de amikor elmentem a lovaskarám mellett olyan sár volt, hogy kipörgött a kerék ... gondoltam tolom, de a talpamra is hatalmas sárgombócok ragadtak ... a kerék teljesen bállt !!!! Végül nagy nezezen feljutottam a dombra, ahonnan már látszódott 2 õrtorony, ami jelezte számomra, hogy jófelé megyek, itt van a kiképzõ pálya. Legnagyobb szerencsémre egy olyan ösvény sikerült elcsípnem, ami pont a függõhídhoz vezetett ;D
Hatalmas öröm ... kb. 15 másodpercig, mert ekkor vettem észre, hogy a hátsó kerekem defektes >:( Nem tudom Ti csaréltetek már sárgombócban belsõt ??? hasonlít, amikor sima keréken teszi ezt az embre csak kicsit dzsuvásabb dolog :P
Amikor sikerült belsõt cserélnem fény derült arra tényre is hogy a pumpám besz@rt !!! Bringatolás a halastóig hátha a halõrnek van pumpája ... volt neki ! ;D
Sz@arrá ázva indulás haza ... 45 km és 3 óra volt a menet, de valahogy volt már jobb is ! 8)

Legközelebb remélem veletek is el tudok menni kicsit jobb körülmények között 8)

üdv

kissfish

ui.: bocs, hogy ilyen hosszú lett :-\



#10
vendég_Charon_*

vendég_Charon_*
  • vendég
Hó borítja a Kékestetõt

A vasárnap dél óta tartó intenzív havazás hatására este 6 órára 3-5 centiméteres hótakaró alakult ki az ország legmagasabb pontján, Kékestetõn – jelentette az Országos Meteorológiai Szolgálat kékestetõi obszervatóriuma.

A Mátrában 850 méteres magasságtól, vagyis Mátraházától maradt meg a hó, ezért a Mátraházáról Kékestetõre vezetõ út csak igen nehezen járható.

Kékestetõn vasárnap délelõtt 11 órakor havas esõ kezdett esni, majd 12 órától már intenzív havazás kezdõdött, ami csak este negyed hétkor állt el a nulla fokos hidegben.

A mostani hóesés korainak nevezhetõ, általában október 25-e után szokott lehullani az elsõ hó az ország legmagasabb pontján.

#11
era

era

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.531 hozzászólás
Egész hétvégén bent kuksoltam a lakásban, mint egy ürge és lestem a vízszint mikor éri el a nyílásokat. ::) Azt hittem itt az özönvíz. :o
Végülis igazuk volt a meteorológusoknak ::), ki sütött a nap, de ennek jobban örültem volna reggel :-\, így arra az 5 percre, amíg besütött a szobába megálltam az ablak elõtt és hagytam hadd vakítson el. Ahh, hogy lehet örülni egy kis napsugárnak...

#12
vendég_Charon_*

vendég_Charon_*
  • vendég


Hógolyózást a Kékesen? ;D ;D ;D


ahogy hallottam a hírekben, lehetne :D


Én intéztem! 8)

#13
tmls

tmls

    vendég

  • fórumtag
  • 227 hozzászólás

Hógolyózást a Kékesen? ;D ;D ;D


ahogy hallottam a hírekben, lehetne :D

#14
koga

koga

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 583 hozzászólás

ééééés láss csodát: kisütött a nap!
természetesen vasárnap délután 5kor >:( >:( >:(

Jó nektek!
Itt még esik. :'(

#15
tmls

tmls

    vendég

  • fórumtag
  • 227 hozzászólás
ééééés láss csodát: kisütött a nap!
természetesen vasárnap délután 5kor >:( >:( >:(

#16
tmls

tmls

    vendég

  • fórumtag
  • 227 hozzászólás
na jól van, megnyugodtam :-*

#17
lensver

lensver

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.944 hozzászólás
Na azért ennyire õrült én se vagyok: most zuhog ezerrel, úgyhogy csak a belvárosba megyek, azt hiszem, oda is gyalog.

#18
tmls

tmls

    vendég

  • fórumtag
  • 227 hozzászólás
Nati, minden elismerésem a Tied. Szerintem az õrület határát súrolja, - jó értelemben mondva - ha ilyen idõben egyáltalán kimozdulsz otthonról, nem hogy paprétezel ...

#19
lensver

lensver

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.944 hozzászólás
Halasszunk. Mindenesetre én holnap megpróbálok menni egy Paprétkört betonon. Aki akar, csatlakozzon!

#20
KeX

KeX

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.292 hozzászólás
:'(
kurvaesõ
jövõhétre halasztás?