Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Jó Bringa Bolt pesten?

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
180 hozzászólás a témában

#21
daniel.jozsef

daniel.jozsef

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 348 hozzászólás
Jó tapasztalataim voltak még a Bajnok kerékpárüzlettel is (Szív utca)...
Igaz ez elsõsorban fixi bolt, szóval sokaknak nem a terepe, viszont nagyon jó fejek voltak, profik, kellemes a hangulat. :)

Pedált vettem náluk legutóbb, és volt egy garis csere is egybõl másnap, mert szorult az egyik. Szó nélkül intézték, és azt is megoldották szájhúzás nélkül, hogy végül egy másik modellt vittem el a különbözet rendezésével.

#22
kiscsipás

kiscsipás

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 329 hozzászólás

Köszönöm a válaszokat!

Kiscsipás: ennek mi értelme van? Ha nem jut eszedbe semmi értelmes, akkor nyugodt szívvel ne írd be a kommentedet. (grátiszba elég egyértelmû a válasz... ha elolvasod a hozzászólásomat, akkor pedig már kérdésed sem lehet...)

Ride Bike-ban voltam, mert az itt van egy kilométerre, és estig nyitva van. Bementem, nekem kellett köszönni, mert õk nem voltak hajlandóak. Aztán szemeztünk pár másodpercig (semmi Miben segíthetek? Mit keresel? kérdés), majd felvetettem, hogy akkor én hátramegyek a külsõkhöz, amit a srác egy röpke Okéval nyugtázott. 5percig elnézelõdtem, nem jött volna oda hozzám egyik se. Majd bejött egy srác, aki valami váltó után érdeklõdött, amit már egy hónapja megrendelt. Szólt az eladónak, hogy utánanézhetne végre, mert örülne, ha megvehetné. Az eladó felhívta a munkatársát, és mint kiderült, még meg sem kérdezték a nagykertõl, hogy mennyiért, mikor jön meg... A vevõ furcsamód kiakadt, és közölte, hogy Na, PONT ez a baj...

Ezek után még körülnéztem, majd szép nyugodt léptekkel kisétáltam. Eszükbe se jutott köszönni... Szó, mi szó: a Ride Bike még mindig szar, ha normális eladókat vártok, ne menjetek oda. Ráadásul az áraik is magasak...

Így hát ma elmentem a Zöld Pont-ba (8kor mentem el itthonról, úgyh nem is láttam a kommenteket), ahogy megmutatták mi van, rögtön köszöntek, segítettek, ahogy azt illik, és a srác az egyik legolcsóbbat javasolta (!!!) nekem.... Azt hiszem, meglátszik a különbség a két üzlet között :).


ISTENCSÁSZÁRKIRÁLYVAGYHAVER!Ez a gond magyarokkal.Mindenhez értenek!Na szevasz!Aztán tekerj inkább,ne idegeskedj.Árt a szépségednek!

#23
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás
Menj Akerékpárboltba olcsó értenek hozzá és kedvesek. Bp XIII gömb-csata sarok
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#24
mci

mci

    vendég

  • fórumtag
  • 111 hozzászólás
Opp, félreérthetõen fogalmaztam :).

Nem attól féltem, hogy elküldenek, egyszerûen ha bemegyek egy boltba, azt akarom, hogy élhetõ hangulat fogadjon, és el tudjak beszélgetni az eladókkal.
Valójában ide bementem, és már elment a kedvem a vásárlástól, nekem ez a "kiszolgálás" nem tetszik. Én mindig azt várom el, hogy ha venni akarok valamit, akkor az eladóval folytathassak egy 5-10perces csevejt, hogy kikérhessem a véleményét. Lehet, hogy ez csak nálam elvárás, de a Zöld Pontban pl 15percet eltöltöttem, amibõl 10et elbeszélgettem az eladóval. Õ tanácsokat mondott ,elmondta a tapasztalatait, és én is, hogy milyet akarok, mik az elvárásaim.

Ezek szerint egyedül vagyok ezzel? (legalábbis, hogy kikérem az eladó véleményét. Természetesen, ha a témában tájokozott vagyok, akkor nem teszem, lehet, hogy ezért tûnik furcsának, hogy diskurzust akarok folytatni :) )

Nekem is van oda 10%os kedvezményt nyújtó kártyám, de így se olcsóbbak :). A múltkor bevittem, hogy a lánc nem igazán mozog, mit csináljak vele. Azt tanácsolták, hagyjam ott, megnézik nekem, és utána megszerelik, majd közlik velem az árat. Felvetettem, hogy mi lenne, ha megnézné, és mondana rá valamit, de erõsködött, hogy én márpedighagyjam ott azt a biciklit... Hazamentem, lemostam a láncot Brigéciollal, és azóta hibátlan :)

Ez egyébként a Rákóczi úti, 16keres Ride Bike, lehet, hogy csak itt jelentkeznek ezek a problémák

#25
stp1

stp1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.283 hozzászólás
határozott fellépés kell aztán kész. odamész, szevasz, ez az kéne, és nem fognak elküldeni.
mérete, meg a gárda folyamatos cserélõdése miatt lehet, hogy személytelenebb mint valami kis eldugott üzlet a régi szakikkal.
egyik kedvencem a récsei ridebike. törzsvásárlói kártyával nem is annyira vészes. rendeléseket max. 5 napon belül meghozzák.
kisebb szereléseket ingyen megcsinálják.

#26
mci

mci

    vendég

  • fórumtag
  • 111 hozzászólás
Köszönöm a válaszokat!

Kiscsipás: ennek mi értelme van? Ha nem jut eszedbe semmi értelmes, akkor nyugodt szívvel ne írd be a kommentedet. (grátiszba elég egyértelmû a válasz... ha elolvasod a hozzászólásomat, akkor pedig már kérdésed sem lehet...)

Ride Bike-ban voltam, mert az itt van egy kilométerre, és estig nyitva van. Bementem, nekem kellett köszönni, mert õk nem voltak hajlandóak. Aztán szemeztünk pár másodpercig (semmi Miben segíthetek? Mit keresel? kérdés), majd felvetettem, hogy akkor én hátramegyek a külsõkhöz, amit a srác egy röpke Okéval nyugtázott. 5percig elnézelõdtem, nem jött volna oda hozzám egyik se. Majd bejött egy srác, aki valami váltó után érdeklõdött, amit már egy hónapja megrendelt. Szólt az eladónak, hogy utánanézhetne végre, mert örülne, ha megvehetné. Az eladó felhívta a munkatársát, és mint kiderült, még meg sem kérdezték a nagykertõl, hogy mennyiért, mikor jön meg... A vevõ furcsamód kiakadt, és közölte, hogy Na, PONT ez a baj...

Ezek után még körülnéztem, majd szép nyugodt léptekkel kisétáltam. Eszükbe se jutott köszönni... Szó, mi szó: a Ride Bike még mindig szar, ha normális eladókat vártok, ne menjetek oda. Ráadásul az áraik is magasak...

Így hát ma elmentem a Zöld Pont-ba (8kor mentem el itthonról, úgyh nem is láttam a kommenteket), ahogy megmutatták mi van, rögtön köszöntek, segítettek, ahogy azt illik, és a srác az egyik legolcsóbbat javasolta (!!!) nekem.... Azt hiszem, meglátszik a különbség a két üzlet között :).

#27
SokadikX

SokadikX

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 695 hozzászólás

Szombaton, 2 után nem nagyon van nyitva bringabolt a Probike-on és egy-két bevásárlóközpontban lévõn kívül (Récsei, Árkád).


Pl. Újpesten a Pedaloman - bár nem tudom, õk mennyire számítanak boltnak.

#28
kipage

kipage

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.954 hozzászólás
Én a Probike-ba mennék. Szegedi vagyok de többször voltam Pesten alkatrésznézés/vásárlás miatt, a Probike tuti hely. Jó a kiszolgálás, nem rohannak le egybõl hogy mit szeretnék nem is akarnak rámtukmálni semmit. A Ridebikeban 2-3szor voltam egyszer cipõt (próbáltam) volna venni, de a két eladó ki sem nézett az újságja mögül, úgy mondta egyikük, hogy nincs méret :) Aztán lehet hogy országúti gumiból csillióféle választék lesz.

#29
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9.274 hozzászólás
Szombaton, 2 után nem nagyon van nyitva bringabolt a Probike-on és egy-két bevásárlóközpontban lévõn kívül (Récsei, Árkád).


#30
kiscsipás

kiscsipás

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 329 hozzászólás

Hello!

Bringaboltot keresek Bpn. Holnap kellene országútira külsõt vennem, délután 2tõl érnék rá. Ami fontos: jó ár és normális, esetleg jó fej eladó. A szûk keresztmetszet ugye a szombat délutáni nyitvatartás. Mindenképpen több lehetõség érdekelne, hátha az elsõ nem jön be.

Illetve: az mennyire gond, ha nem ugyanolyan külsõ van a 2keréken? Nem versenyre használom, hanem városba, illetve most egy túrára. Nyilván más lesz a tapadásuk, de egetrengetõ probléma?


Mi köze van a "jó fej" eladónak a te kerékpárod külsõ gumijához?

#31
mci

mci

    vendég

  • fórumtag
  • 111 hozzászólás
Hello!

Bringaboltot keresek Bpn. Holnap kellene országútira külsõt vennem, délután 2tõl érnék rá. Ami fontos: jó ár és normális, esetleg jó fej eladó. A szûk keresztmetszet ugye a szombat délutáni nyitvatartás. Mindenképpen több lehetõség érdekelne, hátha az elsõ nem jön be.

Illetve: az mennyire gond, ha nem ugyanolyan külsõ van a 2keréken? Nem versenyre használom, hanem városba, illetve most egy túrára. Nyilván más lesz a tapadásuk, de egetrengetõ probléma?

#32
Hegylako

Hegylako

    vendég

  • fórumtag
  • 62 hozzászólás
Hát ja, de ha viszem a hátsó kereket fogaskoszorú cserére például, akkor nem szeretnék napokat gyalogolni a boltig... :)

Mailnál egy pozitívum van, hogy jól lehet parkolni, + van egyéb más bolt is

Mailval annyi a bajom (eddig), hogy vettem 1 éve új vázat (nem ott) és odavittem átépíteni a bicót. Mondtam a legnagyobb darab embernek, hogy szertném megvárni, ráérek, válasz ígynemlehetúgynemlehet, jó belenyugodtam. Másnap hozom el, csak epphogy kipróbáltam, bevágtam a verdába. Itthon látom, hogy a félintegrált fejcsapágy alsó részén a telónyaknál a tömítés nem ül fel rendesen, monom f@sza. Másnap vissza. A nyüzüge szerelõ épp ebédelt(!), már szerelõ persze nem volt. Nézem a Cannondale-eket fél óráig (ami azért nem egy rossz elfoglaltság :D).. Megjön az arc, szétszedi. Tudjátok mi volt? A régi vázam egy nemintegrált váz volt, ehhez való Logic csapival. A telóról -nem- szedték le az alsó kónuszt, és benne hagyták az alsó csapágysort a Logicból egy félintegráltos vázban, a tömítést belerakták a újból, felülre meg az új cuccokat. Persze, hogy ferde, és rossz volta az egész, de annyira, hogy amikor meg lett csinálva még egy 5 mm-es alátétet kellett tenni a stücni alá... Hát mondtam a nagytestûnek, hogy ezért akartam itt lenni, az meg elnézést, meg nem is érti, stb... :(

edit: ja, meg a bowdenház sérült volt, azt mondjuk kicserélték másnap, de nemá, hogy szerelés közben nem vették észre..
'09 Merida FLX Carbon Team, '08 Rock Shox Reba WorldCup Carbon, '08 Mavic Crossmax SLR, 970-es XTR, Ritchey Carbon WCS, KCNC, Selle Italia

#33
Kislust

Kislust

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.507 hozzászólás
hát azért lássuk be, hogy egy bringaboltnál nem elsõdleges szempont a jóparkolási lehetõség..:)


a malit meg szerintem mindenki ismeri..hírhedtek..:)

edit: egyszer húzták a szájukat a zp-ben..bár igazuk volt...
bevittem a bicóm, és megkértem õket, hogy olajozzák már be a láncot..ezzel még nem is volt gond, sõt, a csávó egybõl meg is nézte, hogy meg van-e nyúlva a láncom..persze, hogy megvolt, de ez valahogy nem hatott meg, valószínû elég lesz@rom fejet vághattam..na ez váltott ki náluk egy szájhúzást...

szólval nagyon jó hely!!
Van állásom...:bananadan

#34
Hegylako

Hegylako

    vendég

  • fórumtag
  • 62 hozzászólás
Igaz, a Zöldpont nagyon jó hely, csak parkolni nem könnyû...
Ott vettem nemrég fogaskoszorút, azonnal fel is rakták a kerékre, nem volt szájhúzás, semmi.. Máshol tudjuk mi van: hát, talán 2 nap múlva, meg ha a kolléga ebédelt (!), stb...

Amit nem ajánlok az a Mali, ha akarjátok kifejtem bõvebben....
'09 Merida FLX Carbon Team, '08 Rock Shox Reba WorldCup Carbon, '08 Mavic Crossmax SLR, 970-es XTR, Ritchey Carbon WCS, KCNC, Selle Italia

#35
Kislust

Kislust

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.507 hozzászólás

esetleg obudabringa ? :D


hehe..:)

azért ez gáz..:) egészem Majoros lettem..2szer egymás után elgépelni..

LOL ME
Van állásom...:bananadan

#36
compressor

compressor

    vendég

  • fórumtag
  • 173 hozzászólás
Hali,

Mindenkinek (asszem Kislust és Thez,megmégakioadjárvásárolniésmondathogyjóbót) nagyon köszi hogy a Zöldpontot ajánlottátok.:)
Tegnap jártam ott,nagyon tetszett,korrekt hozzáértö eladókkal,ilyesmi.
Jó sok minden van,(még új PolarX vázat is láttam-2003 as) és télleg baráti áron sikerült vásárolni,igazi hiánycikket is.(single speed tárcsás agyat,meg Konáék elba**ott 30.0 ás nyeregcsövét,stb.):bananadan


Köszi mégeccer.

#37
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
http://www.obudabringa.hu/
:-D
hátigen, az a fránya helyesírás:-D
Dig:kb reggel 5töl este 6ig folyamtosan öcsivel mászkálok ide oda:_)
meló, ehh ehh.

És csókold meg öcsit a nevemben



#38
Bogár ··

Bogár ··

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 278 hozzászólás

a www.odudabringa .hu nem az..:)


esetleg obudabringa ? :D

69.



==================================================


#39
Kislust

Kislust

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.507 hozzászólás
messze van...:) 2 buszmegálló..:)


fenntebb említettek egy honlapot..tudja valaki? a www.odudabringa .hu nem az..:)
Van állásom...:bananadan

#40
Dig

Dig

    maximus

  • fórumtag
  • 10.884 hozzászólás
Menj az óbudába;) jó hely, nekem is segítettek már egyszer..
És csókold meg öcsit a nevemben;)
Vedd be a piros kapszulát, és kitágul az univerzum.