Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Autógyártók kerékpárjai: Bmw, Audi, Porsche stb..

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
226 hozzászólás a témában

#41
enté

enté

    titanium freak

  • fórumtag
  • 7.605 hozzászólás
Mindkét iparban szeptemberben van az évadváltás, papíron legalábbis...

"Some people say I'm a titanium freak - it's okay... I am."

"The titanium is the nicest way to reducing the carbon bikeprint."
[ˈeərəspeɪs tekˈnɒlədʒi]


#42
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás
tudod ebben az iparban hamarabb van szezonváltás, a fritzek már 2 hónapja tesztelik a 08-as bringákat - illetve régebben , mert ott is van nyomdai átfutás- egyébként ezen úgy néz ki full xt szett van kerekestûl, meg manitu r7. gyanitom nem 2 kilóért fogják adni :)

a szkenneléshaz most lusta vagyok
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#43
xtal

xtal

    vendég

  • fórumtag
  • 87 hozzászólás

viszont az ehavi bike-ban van új bmw bringa ....beszkenneljem nektek ? :) :)


hogy "uj", azt ketlem, mert vege a 2007es szezonnak, a 2008asok meg csak tavasszal jonnek, de persze johet, nyomjad!

#44
xenium

xenium

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.448 hozzászólás
Norco?

:):cool2::love1::beer:
Sei, soku Si.

#45
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás
viszont az ehavi bike-ban van új bmw bringa ....beszkenneljem nektek ? :) :)
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#46
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
ennek a topiknak mar mindegy

lassan ugy tunik lecsillapodtak a kedelyek, es visszaesik a topik a 14ik oldalra, ahol eddig is volt.

aki akart vitatkozott egy jot. Audi bringarol ugyse tudunk nagyon mit irni.
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#47
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár
Most már ilyen laza lesz moderálás? :)


A sebesség mindent megold.

 


#48
xtal

xtal

    vendég

  • fórumtag
  • 87 hozzászólás

Ezt mondtam en is: PRESZTIZS.

en megvettem a 6 eves audi A3-at, ismeros vett egy szinte uj chevrolet (daewoo) akarmit, kb uazert az arert. mindketten ugy gondoljuk, jol jartunk.

mert.


igy kerek a vilag.

#49
enté

enté

    titanium freak

  • fórumtag
  • 7.605 hozzászólás
Azért a márka sznobizmust ne keverjük a funkcionális maximalizmussal!
(Anyagi korlátok miatt általában az utóbbinál akadnak befejezetlen álmok.)

"Some people say I'm a titanium freak - it's okay... I am."

"The titanium is the nicest way to reducing the carbon bikeprint."
[ˈeərəspeɪs tekˈnɒlədʒi]


#50
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9.274 hozzászólás
Nem érted a tréfát:)


#51
xtal

xtal

    vendég

  • fórumtag
  • 87 hozzászólás

Akkor én most sznob kerékpáros vagyok?:(


mindenki sznob valamilyen szinten. van aki ezt bevallja, es nincs vele problemaja, mig masok tagadjak, es frusztraltak.

az elfojtas mindig ide vezet.

#52
Lord_Leslie

Lord_Leslie

    Házigazda

  • globális moderátor
  • 17.297 hozzászólás

amit akartam mondani az egésszel az, hogy ha a név helyett olyan dolgokra költene az ember, ami a gyakorlati örömöt növeli tán jobban megszereti magát a bicózást.


Matt nek sikerült összefoglalni az elmúlt 18oldal tanulságát röviden.

lehet egyet érteni, lehet hülyézni, de .
Fekete Bárány........ Táltos Csacsi
.......+++Eladó "kacatok"+++...........:openarms: Lokálpatrióta Házigazda

#53
MaTT

MaTT

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.649 hozzászólás
szívesen megyek én is bármivel, de ha van egy jó teló ami kisímítja az utat akkor azért jobban ereszti az ember és szélesebb a mosoly.

amit akartam mondani az egésszel az, hogy ha a név helyett olyan dolgokra költene az ember, ami a gyakorlati örömöt növeli tán jobban megszereti magát a bicózást.

#54
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.932 hozzászólás

valamilyen szinten persze sznob mindenki, de én speciel szívesebben megyek rázósabb utakra mióta, nem mozo/suntour villa van a gépben, hanem egy pike. anno meg csak szívtam a váltóval (alivio) és meg is utáltam, egysebességesre váltottam. aztán rájöttem h hegyen felfele így kikészül a térdem, visszakerült a váltó, immáron XT és X.9 és nincs velük problémám, nem idegeskedem miattuk. folytathatnám a fékekkel stb..


na ez is nagy baromság, már bocs. Én szívesen megyek terepre teló nélül is, pár éve azt sem tudta senki mi az. Az alivio váltó is jó, ha karban van tartva, be van állítva. Azért a gagyi kategória nem itt kezdõdik.

A minõség egy kerépáron elsõsorban azt jelenti, hogy az adott alkatrész teszi a dolgát és mûködik olyan körülmények között amire tervezték. Az alivio a katalógus szerint aszfaltra való, ergo ha hegymenetben nem frankó, meg szétrázódik, akkor te vagy a hibás, olyat vettél ami számodra nem jó és úgy használod amire nem kéne. Árkot ásni sem mész öltönybe, ha mégis akkor nem az öltönyt fogják lesajnálni, ha elszakad.....

A témához pedig annyit, hogy a kerékpározás sok embernek hobby, mármint, hogy a közlekedési eszköznél többet jelent neki. Ezért költünk is rá szívesen, mert érzelmek is kötnek minekt a keróhoz. Ha pöpec a paripa akkor szívesebben ülünk rá, akkor is ha rohadtul nem használjuk ki az adottságait.

#55
Rémhörcsög

Rémhörcsög

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.108 hozzászólás
Minden komolyabb kerékpáros sznob.
High5 ->A világ leggyorsabb sportitala

#56
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9.274 hozzászólás
Akkor én most sznob kerékpáros vagyok?:(


#57
MaTT

MaTT

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.649 hozzászólás
valamilyen szinten persze sznob mindenki, de én speciel szívesebben megyek rázósabb utakra mióta, nem mozo/suntour villa van a gépben, hanem egy pike. anno meg csak szívtam a váltóval (alivio) és meg is utáltam, egysebességesre váltottam. aztán rájöttem h hegyen felfele így kikészül a térdem, visszakerült a váltó, immáron XT és X.9 és nincs velük problémám, nem idegeskedem miattuk. folytathatnám a fékekkel stb..

#58
Mohus

Mohus

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.156 hozzászólás

a továbbiakban meg egy alacsonyabbkategóriás bicóról beszéltem,ahol csak a névért fizeted ki a felárat, amit esetleg más (mi) inkább a funkcionalitásra költ(ünk)



aham..na ez egy hülyeség. A kedves "bölcsbringások" nagyrésze (engem is beleértve) a megvásárolt funkciódús bicajának képességeit csak töredékben használja ki. Hiperszuper bringák, persze, ha lehet akkor nem merida, magellan mert az gáz, hanem speci, giant, kona, cannondale stb..mert azon menõ a felirat, még ha drágább is. Sznobok vagyunk mindannyian, nem kell álszenteskedni és fikázni itt másokat. UFF

#59
sysspo

sysspo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 890 hozzászólás

sorry,valóban félreérthetõ volt. az elsõnél a váz funkcionalitásáról beszéltem hisz az a porsche 'érdeme'.


A váz a VOTEC érdeme. "Hand made Germany". A bike 5500 EUR a súlya pedálok nélkül 12,4kg. A rugóutakat nem ismerem de ezzel a súllyal ennyi pénzért még AM-nek is nehéz.

#60
MaTT

MaTT

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.649 hozzászólás
sorry,valóban félreérthetõ volt. az elsõnél a váz funkcionalitásáról beszéltem hisz az a porsche 'érdeme'. a többit csak ráaggatták, amivel nincs is gond. de ezér' nem is annyit kérnek el sztem, mint egy ennél JOBB szintén full XTRrel szerelt de nem porsche bicóért, és pl Te sem fizetnéd ki a legfrankóbb BMW bicót ahogy említetted (,mert nem akarsz versenyt nyerni).

a továbbiakban meg egy alacsonyabbkategóriás bicóról beszéltem,ahol csak a névért fizeted ki a felárat, amit esetleg más (mi) inkább a funkcionalitásra költ(ünk), és ezért használhatóbb bicója(unk) van -> kevesebb bosszankodást okoz használat közben -> megszereti a bicózást.

de lehet tévedek. ha valaki szélesebb mosollyal teker a kocsi feelinggel, hát tegye, lényeg h jólérezzük magát. .)
az emberek többsége amugy sztem nem fikázott csak egyszerûen segíteni akart.

részemrõl lezárva.