Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Tour de Flúgos 2003

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
36 hozzászólás a témában

#1
lcs

lcs

    vendég

  • fórumtag
  • 160 hozzászólás
Hali

Na, csak leírom akkor, okulásképen, hogy is volt. Elõrebocsátom, hogy közel egy hónap telt el azóta, úgyhogy abszolút nem hirtelen felindulásból írok. A legfontosabb: még egyszer, azonos szervezõgárda esetén semmiképen nem mennék el. Alapvetõ hibák és bakik voltak, abszolút elégedetlen vagyok. Többen voltunk, akik végig mérgelõdtünk, mert a teljesítménytúra szóról nekünk egész más emlékeink és fogalmaink voltak, mint ami megvalósult. Ugyebár a szintidõ 24 óra lett volna, ez lett 30, mégpedig azért, mert a rendezõi koncepció az volt, hogy minden induló teljesítse a távot. Éppen csak az a baj, hogy a 30 fõs mezõnybõl többen nem voltak sem erõnlétileg, sem más szempontból felkészülve. A másik probléma, hogy ezt elõre nem tudhattuk. Szóval nem az volt, hogy akiket már ötvenedszer meg kellett várni, finoman megkérdezik, nem akarnak-e kiszállni- nem , inkább megfogták az egész mezõnyt. A felvezetõ autó vezetõje egy hónapos (!) jogosítványal vezette a mezõnyt végig, nagyon klassz volt, egy komplett garnitúra fékpofát majdnem leamortizáltam, ugyanis lejtõkön végig fékezni kellett, emelkedõkre bezzeg daliásan felhúzott az autóval. Amikora beállt volna az egész, az már csak az utolsó százas volt. A lefoglalt vacsora, mint kiderült, elõzõ este módosítva lett este 11-re, a szervezõk persze ebbe beleegyeztek, nemhogy egy másik helyet kerestek volna- ennek csak az lett a következménye, hogy reggel 8 helyett 9-kor indultunk (pedig, hajnalban mint a bolond tekertem, hogy idõben odaérjek), és gyakorlatilag az egész nap vissza kellet fogni a tempót, nehogy hamar odaérjünk. Pl. ebéd után több, mint egy óra céltalan döglés.

Na, még sorolhatnám, de egyelõre ennyit. Egy biztos, ennyi pénzért ez nagyon gyatra szolgáltatás volt. ha bárki kíváncsi, keressen, mesélhetek még.

#2
lcs

lcs

    vendég

  • fórumtag
  • 160 hozzászólás
Hali

Figurák, akik komolyan gondoljátok, hogy nem riadtok vissza egy kis extrém próbatételtõl, most a héten jelentkezzetek, mert a határidõ június 20., helyszíni nevezés nincs! Sajna pont a Duna Maratonal van egy idõben. Ha kéritek, holnap vagy holnapután délután el tudom faxolni a jelentkezési lapot.

#3
olaf

olaf

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 718 hozzászólás
Olaf a tervek szerint ott lesz.

#4
Lovas_Gabi

Lovas_Gabi

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.725 hozzászólás
Szerintem megcsinálható!

Úgy gondolom, ha idõm lesz rá, megcsinálom!

Ki jönne még?
Hol lehet jelentkezni?

#5
burce

burce

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.694 hozzászólás
Ez királyosul hangzik 8)

És idén akkor 500km? Vagy megint félreértek vmit?

Ha most kezdek el készülni rá, akkor már késõ? :)

#6
olaf

olaf

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 718 hozzászólás
kb 24 óra

#7
eric

eric

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.147 hozzászólás
És mennyi idõ alatt lehet letekerni? (mekkora sebességgel?)

#8
Buzz

Buzz

    vendég

  • fórumtag
  • 29 hozzászólás
neheeemm..

Elidulsz, tekersz. vége...

Csak 2-t szervezett az 1. 325, 2. 400 és azt írta le

#9
burce

burce

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.694 hozzászólás

Szevasztok!

Mint írtam az elsõ 2-õt szerveztem, és vettem részt rajtuk. Az elsõ a Várpalota-Pécs-Várpalota 325 km volt a mecsekkel együtt elég kemény volt, de mindenki símán letolta. Ezután jött a Vpalota-Baja-Vpalota közel 400 km-el. Ezen kisebb esésben volt részem másodmagammal a Bátaszék elõtti szerpentinen kb.70-el beleálltam a domboldalba, de azért még letekertem a hátralévõ 220 km-t. A legextrémebb esetek amikre én emléxem, a Pécsi túrát egy srác félig begipszelt kézzel nyomta végig a távot MONTIVAL ( nem titán vázassal )!!! Életkor megkötés sincs, de jó lenne ha hoznál valamilyen írást a szüleidtõl, hogy hozzájárulnak ahhoz, hogy indulhass a túrán. A nevezési lapon úgyis szerepel, hogy mindenki a saját felelõsségére indul a rendezvényen!! Korrekt volt a szervezés tavaly is, bár mivel a térgyem széjjelment már 150-nél hosszabb túrákra nem mehetek. Ha lesz pontos útvonaltev, akkor feltétlenül megírom!! Örülök ha érdekel a dolog, mert az biztos, hogy egy életre szóló élmény!!! Haj-Rá


Bocs, de nem vágom hogy is van ez.

Elindulsz egy reggel, tekersz 325km-t és beérsz másnap este.
Aztán alszol, majd a köv reggel megint elindulsz, mész 400at, és beérsz másnap estére.

Valahogy így? ???

#10
olaf

olaf

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 718 hozzászólás
Na mi ez a punnyadás?

#11
olaf

olaf

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 718 hozzászólás
Még vmi! Szervezõk!
Jó lenne szállást biztosítani másnapra is mivel az ember állat nem (biztos hogy) lesz olyan állapotban, hogy haza felé vegye az irányt. Meg lehet oladani?

#12
olaf

olaf

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 718 hozzászólás
Hát vmi hasonló kell. Akárhogy is gondolkodom a montim mégis csak kényelmesebb mint az országútim ;D Ezt meg kéne csinálni ::)

#13
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás
hmmm....Persze még messze van az idõpontja,de majd indulás elötti hetekben kezdjük L összeírni a tippeket,h mi az,ami megkönnyíti a végigtekerést...
Azt megelõzõ nap több zacskónyi fõtt tészta benyomása,kiadós alvás,no KV,sör,semmi, csak ásványvíz és citromlé beszerzése,stb :)
Teló majd ki,helyére merevvilla,nomintás virsligumi fel,leghosszabb stucni fel,legjobb nyereg fel,brutál Wellgo le,tárcsa le,legkönnyebb fék fel,és kész is a maratoni túragép :D


#14
lcs

lcs

    vendég

  • fórumtag
  • 160 hozzászólás
Na jó, akkor ha már elindítottam:
Július 5. szombat 8:00 az indulás, Várpalota, Sportcsarnok. Az útvonalat ináb most nem részletezem, nagy vonalakban: a Dél-Dunántúlt járjuk be, Kaposvár, Pécs, Paks szerepel benne, várpalotára is érkezik vissza mezõny. Hogy kibírja-e normál(is) ember? majd kiderül. Azért ha elolvasod a tavalyi beszámolót, látod, hogy nagyon szerény átlagot mentek a fiúk (17), talán nem véletlenül. Én a magam kiírását és nevezési lapját Papp Rudolftól kaptam SMS-ben kértem 06702217971
Alig várom! ;)

#15
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás
Természetesen vannak megállók,pl. kajolás céljából,de ha jól olvastam,pl. 1 Mber defektje is full stopot okoz.
Lényeg;mindig mindenki a két kisérõ kocsi között legyen.
Ennek lehet fílingje...Amikor már nem azzal foglalkozol,h a lábad bírja-e,hanem hogy mi van,ha elalszol a nyeregben...
Ericcartmen,te is jönnél ugye?(ne csak én legyek zöldfülû az indulók között :) )

#16
Buzz

Buzz

    vendég

  • fórumtag
  • 29 hozzászólás
jaja

vágom

vánszinalájftájm... téma... 8)

fiatal vagyok még, és gyûjtögetnem kell a sztorikat az unokáknak ..... ;D

Muahahahahaha

akkor öccáz idén.... és jövõre?

#17
eric

eric

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.147 hozzászólás
Hátt én egyébként sem vagyok normális... nem hogy bringázás közben. ;D ;D
És megállás nélkül kell letekerni? :o :D

#18
olaf

olaf

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 718 hozzászólás
Ilyenbe normális ember bele se kezd. Különben is kérdezd csak meg (Nem koca) kerékpárosismerõseid közül ki tartja magát normálisnak. ;D

#19
puffancs

puffancs

    újonc

  • fórumtag
  • 3 hozzászólás
Szevasztok!

Mint írtam az elsõ 2-õt szerveztem, és vettem részt rajtuk. Az elsõ a Várpalota-Pécs-Várpalota 325 km volt a mecsekkel együtt elég kemény volt, de mindenki símán letolta. Ezután jött a Vpalota-Baja-Vpalota közel 400 km-el. Ezen kisebb esésben volt részem másodmagammal a Bátaszék elõtti szerpentinen kb.70-el beleálltam a domboldalba, de azért még letekertem a hátralévõ 220 km-t. A legextrémebb esetek amikre én emléxem, a Pécsi túrát egy srác félig begipszelt kézzel nyomta végig a távot MONTIVAL ( nem titán vázassal )!!! Életkor megkötés sincs, de jó lenne ha hoznál valamilyen írást a szüleidtõl, hogy hozzájárulnak ahhoz, hogy indulhass a túrán. A nevezési lapon úgyis szerepel, hogy mindenki a saját felelõsségére indul a rendezvényen!! Korrekt volt a szervezés tavaly is, bár mivel a térgyem széjjelment már 150-nél hosszabb túrákra nem mehetek. Ha lesz pontos útvonaltev, akkor feltétlenül megírom!! Örülök ha érdekel a dolog, mert az biztos, hogy egy életre szóló élmény!!! Haj-Rá

#20
eric

eric

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.147 hozzászólás
kala:
olyan mint a 2 napos osztálykirándulás alvás nélkül? ;D Egy kávéval kibírtam nagynehezen... ;D

És kell edzeni ehhez? ;D Hisz csak 500km. ;D
Az útvonal az milyen? Nagy emelkedõk, stb-k vannak?