Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Merida

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
1982 hozzászólás a témában

#41
repasibalint

repasibalint

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.627 hozzászólás
20as van most jó árban,azért érdeklõdöm.csak félek,hogy nagy lesz..

#42
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

20as hfs váz 184 centis magassághoz megfelelõ lehet?viszonyítás képpen 19es kona kula 12 centis stucnival hibátlan


1 centivel hosszabb a tfs
(ha meg új van belõle is 19, az pont akkora mint a kona)
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#43
repasibalint

repasibalint

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.627 hozzászólás
20as hfs váz 184 centis magassághoz megfelelõ lehet?viszonyítás képpen 19es kona kula 12 centis stucnival hibátlan

#44
dudo

dudo

    vendég

  • fórumtag
  • 84 hozzászólás

speciel a one twenty egy rohadt jó váz, a maga kategóriájában, és elég jó ár/érték arány is szokott lenni a márkának.
májerfaktora 0, a sznobok lenézik de ne foglakozz vele. a 12-esrõl persze még nincs tapasztalat, tán teszt se nagyon, jelentõsen változtattak rajta szal az passz.


Hát a májerfaktor engem egy cseppet sem érdekel, pont az tetszet meg a 2012-es modellben hogy teljesen egy színû semmi csicsa-micsa csak a merida felirat fehér.
A mozgásvilág tesztnapon mentem vele 3 kört nagyon állat volt.

#45
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás
speciel a one twenty egy rohadt jó váz, a maga kategóriájában, és elég jó ár/érték arány is szokott lenni a márkának.
májerfaktora 0, a sznobok lenézik de ne foglakozz vele. a 12-esrõl persze még nincs tapasztalat, tán teszt se nagyon, jelentõsen változtattak rajta szal az passz.

szerk : lehet egy idei 1500-as most akciósan jobb vétel lenne

BikeFun - MERIDA - A KERÉKPÁROK - ONE-TWENTY - 2011
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#46
dudo

dudo

    vendég

  • fórumtag
  • 84 hozzászólás
Köszi!

Akkor jól éreztem én is hogy inkább a 16"-os felé kell kacsingatnom, csak az a baj hogy a tesztnapon nem volt semmibõl 16"-os.
Amúgy jó gépek a meridák?
Vagy nézelõdjek inkább régebbi nagyobb márkák környékén?

#47
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Sziasztok!

Szerintetek a 2012-es Merida One Twenty 3000-bõl mekkora méretû kelhet ha 173cm magas vagyok?
A boltos M méretût ajánl de nem vagyok biztos benne hogy ez jó, mert voltam a tesztnapon és az M méretûnél hozzáért a felsõ-csõhöz a zacsim mikor lábközé vettem a biciklit.


én ha boltos lennék, inkább S-est ajánlottam volna. pont azért is mert q. hosszú.
ha tudsz valahol próbálj ki egy 16-os merida montit (bármit, 140 rugóútig ( abból úgyis csak 17-es van) , merevseggût, nagyságrendben azonos a geó)
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#48
venember83

venember83

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.152 hozzászólás

Sziasztok!

Szerintetek a 2012-es Merida One Twenty 3000-bõl mekkora méretû kelhet ha 173cm magas vagyok?
A boltos M méretût ajánl de nem vagyok biztos benne hogy ez jó, mert voltam a tesztnapon és az M méretûnél hozzáért a felsõ-csõhöz a zacsim mikor lábközé vettem a biciklit.


Pont határeset vagy, inkább S, mint M, mivel a Merida vázak viszonylag hosszúak.

#49
dudo

dudo

    vendég

  • fórumtag
  • 84 hozzászólás
Sziasztok!

Szerintetek a 2012-es Merida One Twenty 3000-bõl mekkora méretû kelhet ha 173cm magas vagyok?
A boltos M méretût ajánl de nem vagyok biztos benne hogy ez jó, mert voltam a tesztnapon és az M méretûnél hozzáért a felsõ-csõhöz a zacsim mikor lábközé vettem a biciklit.

#50
TripleB

TripleB

    bentlakó

  • fórumtag
  • 9.190 hozzászólás
Útra készen
Feltöltött kép

-=B.B.B.=-
"Aki nevet,azzal együtt nevet a világ.Aki sír,az egyedül sír..." Oldboy


#51
TripleB

TripleB

    bentlakó

  • fórumtag
  • 9.190 hozzászólás
Kész a téliesítés. Itthon volt egy szett símanós v-fék , fékkart viszont kár volt vennem.
A sárvédõ is felkerült. Elég macerás volt, mert a csavarokat méretre kellett szabni.

-=B.B.B.=-
"Aki nevet,azzal együtt nevet a világ.Aki sír,az egyedül sír..." Oldboy


#52
TripleB

TripleB

    bentlakó

  • fórumtag
  • 9.190 hozzászólás

a normál v-fékhez viszont más bowdenhúzású kar kéne.

Tisztában vagyok vele.Elvileg van itthon elfekvõben fékkarom is. :)

Nekem 13 mm van a gumi és a fék között. Spyral (sok néven lehet még kapni ugyanezt) sárvédõm van. Ha neked kevesebb a hely, akkor talán ha a féknél lenne egy kis ablak (mondjuk a felsõ harmada lejönne a sárvédõnek, hogy még maradjon tartása), akkor elférne.

Az a baj, hogy pont a fékpipa-bowden vonalon van a a sárvédõ amit néztem (bikefun).Nézek más fajtájút is.

Feltöltött kép

Uploaded with ImageShack.us

-=B.B.B.=-
"Aki nevet,azzal együtt nevet a világ.Aki sír,az egyedül sír..." Oldboy


#53
bloke

bloke

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.821 hozzászólás
Nekem 13 mm van a gumi és a fék között. Spyral (sok néven lehet még kapni ugyanezt) sárvédõm van. Ha neked kevesebb a hely, akkor talán ha a féknél lenne egy kis ablak (mondjuk a felsõ harmada lejönne a sárvédõnek, hogy még maradjon tartása), akkor elférne.

#54
stp1

stp1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.283 hozzászólás
a normál v-fékhez viszont más bowdenhúzású kar kéne.

#55
TripleB

TripleB

    bentlakó

  • fórumtag
  • 9.190 hozzászólás
Conti Contact 37-es szélességben (valójában csak 32)
Ezt tettem fel õszre/télire.
A fényképen látszik a probléma forrása. Egy normál v-fékkel orvosolható (?), lehet egy szettet télire dobok is fel.
Feltöltött kép

Uploaded with ImageShack.us

-=B.B.B.=-
"Aki nevet,azzal együtt nevet a világ.Aki sír,az egyedül sír..." Oldboy


#56
bloke

bloke

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.821 hozzászólás
Milyen gumi van a bringán? A speeder az nem egy egyeneskormányos országúti? Nekem országúti fék alatt is elfér a sárvédõ, pedig ott aztán minimális a hely.

#57
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

Nincs, sajnos. Ráadásul a gumihoz hozzá is érne úgy a sárvédõ. Max elvágni lehetne a fék elõtt.


Fölötte? Vagy két sárvédõ, az egyik egy hagyományos elvágva, a másik meg egy nyeregcsõre szerelhetõ.


A sebesség mindent megold.

 


#58
TripleB

TripleB

    bentlakó

  • fórumtag
  • 9.190 hozzászólás

A fék alatt nincs hely?

Nincs, sajnos. Ráadásul a gumihoz hozzá is érne úgy a sárvédõ. Max elvágni lehetne a fék elõtt.

-=B.B.B.=-
"Aki nevet,azzal együtt nevet a világ.Aki sír,az egyedül sír..." Oldboy


#59
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

Jön az esõs idõ, mondom magamnak, hogy jó lenne a Speederre sárvédõ. DE nem lehet rá szerelni, mert a mini v-fék útban van! Köszönöm Merida! :(


A fék alatt nincs hely?


A sebesség mindent megold.

 


#60
TripleB

TripleB

    bentlakó

  • fórumtag
  • 9.190 hozzászólás
Jön az esõs idõ, mondom magamnak, hogy jó lenne a Speederre sárvédõ. DE nem lehet rá szerelni, mert a mini v-fék útban van! Köszönöm Merida! :(

-=B.B.B.=-
"Aki nevet,azzal együtt nevet a világ.Aki sír,az egyedül sír..." Oldboy