Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Merida

- - - - -

• Lépj be és szólj hozzá
1979 hozzászólás a témában

rob

rob

Executor-class Star Destroyer

• globális moderátor
  • 16.876 hozzászólás

Érdekes volt ez a beszélgetés, amit linkelt az elején, bár ebben is volt egy-két furcsaság, például mikor elkezdték többször felsorolni montis kategóriákat, meg a playstationt kikiáltani okként, hogy hova tűnhettek 2009 környékén a fiatalabb generáció.

nem lenne baj a Thommey podcast-jével, ha nem kérne máris patreonon pénzt.

talán kellene letenni egy-két évad komoly tartalmat, és utána lehetne adakoztatni. szerintem.

• dzsonhee és zeezoltano kedveli ezt

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.

blash

blash

vendég

• fórumtag
  • 848 hozzászólás

Ezt is megertuk, bringas cikk a totalcaron :) amugy egesz jo, en kooperalnek veluk.

totalcar.hu/belsoseg/2019/12/14/merida_one20_9600_2019/

Érdekes volt ez a beszélgetés, amit linkelt az elején, bár ebben is volt egy-két furcsaság, például mikor elkezdték többször felsorolni montis kategóriákat, meg a playstationt kikiáltani okként, hogy hova tűnhettek 2009 környékén a fiatalabb generáció.

Bikertigger

Bikertigger

maximus

• fórumtag
  • 21.211 hozzászólás

ilyesmin kár idegeskedni, szvsz. (vagy nem kell olvasni) az ő írásai a jobbak között vannak.

valamicskét javult azért a helyzet

kb 1,5 éve volt egy skoda fulli (ami egy átmatricázott 2017-es xf 969 superior 6 kilóval hosszabban), na az még vállalhatlan volt. de legalább az ordító hibákat javították a komment után.-

"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

Kisherceg

Kisherceg

fullamatőr kocabringás

• fórumtag
  • 7.191 hozzászólás

Csak eléggé idegesítő a futóművezés, most csak háromszor írta le. Legalább a középagy most kimaradt... Persze meg lehet érteni, hogy mire gondolt, de ha van valaminek valami meghonosodott kifejezése, akkor mé nem lehet azt írni.

ilyesmin kár idegeskedni, szvsz. (vagy nem kell olvasni) az ő írásai a jobbak között vannak.

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"

blash

blash

vendég

• fórumtag
  • 848 hozzászólás

Ugyesen ir, talan most a legjobb cikkeket irja ott. Bringazni meg szokott, minden adott.

Csak eléggé idegesítő a futóművezés, most csak háromszor írta le. Legalább a középagy most kimaradt... Persze meg lehet érteni, hogy mire gondolt, de ha van valaminek valami meghonosodott kifejezése, akkor mé nem lehet azt írni.

arn

arn

fórumfüggõ

• fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
Ugyesen ir, talan most a legjobb cikkeket irja ott. Bringazni meg szokott, minden adott.

Kisherceg

Kisherceg

fullamatőr kocabringás

• fórumtag
  • 7.191 hozzászólás

Ezt is megertuk, bringas cikk a totalcaron :) amugy egesz jo, en kooperalnek veluk.

https://totalcar.hu/...m_campaign=link

Nem ez az első, és te is csak a második vagy. 😀
http://forum.bikemag...k/#entry1238561

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"

arn

arn

fórumfüggõ

• fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

https://totalcar.hu/...m_campaign=link

fero969

fero969

fórumtag

• fórumtag
  • 31 hozzászólás

Köszönöm a bikefun-os linket, vak voltam, nem láttam meg!

@Gaboca, a fül típus érdekelt, a tengely X12-es átütős, menetes.

Köszi a válaszokat!

Bikertigger

Bikertigger

maximus

• fórumtag
  • 21.211 hozzászólás

Sziasztok!

A Merida BIGNINE 1500-nak milyen váltópapucsa van? A BikeFun honlapján ezt nem találom!

Előre is köszi a segítséget!

F

pedig fent van

http://bikefun.hu/downloads

Bikertigger módosította - 2013. december 15. - 14:54

"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

gaboca1

gaboca1

törzsvendég

• fórumtag
  • 2.345 hozzászólás

Sziasztok!

A Merida BIGNINE 1500-nak milyen váltópapucsa van? A BikeFun honlapján ezt nem találom!

F

Váltótartó fül típusára vagy  vagy arra vagy  kíváncsi milyen tengelyt fogad?

http://www.topgear.r...-1500?imageNo=7

gaboca1 módosította - 2013. december 15. - 12:49

fero969

fero969

fórumtag

• fórumtag
  • 31 hozzászólás

Sziasztok!

F

McGywer

McGywer

fórumfüggõ

• fórumtag
  • 2.854 hozzászólás
Tudja valaki, hogy ebben a bringában milyen széles hátsóagy van? BikeFun - A kerékpárok - Merida - S-Presso - 2011

dudo

dudo

vendég

• fórumtag
  • 84 hozzászólás
He he a Meridának a photoshop-ot még gyakorolni kell egy kicsit!

zscs

zscs

bringás

• fórumtag
  • 3.092 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee
Ahogy tudni lehetett már pár hónapja, VPP-s (?) felfüggesztés 2013-tól a One-Forty-n is, képek és specifikáció:
Full Suspension - All Mountain - One-Forty XT-Edition - Merida Bikes Deutschland
(A kinézetet meg inkább hagyjuk!...)
http://www.merida-bi...reset/bikeImage

---

1. Canyon GrandC CF SL 2016, 1x12 Sram XX1 Eagle AXS

2. Canyon Inflite AL 8.0S - CX/roadbike, SRAM Red eTap, 2014

3. Canyon Ultimate CF SL 9.0s - roadbike, SRAM Red eTap, 2019

https://www.strava.c...thletes/2373507

zscs

zscs

bringás

• fórumtag
  • 3.092 hozzászólás

Olyat kérdeznék hogy pontosan milyen fejcsapágy is kell a Merida One five O bicóba? Avataromon látni melyik kecaj.
MErt hozattattam én már többfélét de egyiksem volt bele jó. Vagy ha van vkinek és nemkell neki szóljon lehet megegyezünk.

Cane Creek Cycling Components :: Headset Fit Finder

Ha 2011-es tapered fejcsõvel, akkor a fejcsöved paraméterei:
- felül: SHIS:44 - 1-1/8" Zero Stack ZS Standard
- alul: SHIS:28.6|40 - Tapered-1.125"-1.5"
Tehát, télintegrált csapágyat keress. Tapered verzióból például Gravity SX Pro.

Ha korábbi évjárat a váz végig 1 1/8-as nyakkal, akkor vázadhoz szükséges headset paraméterei: SHIS:ZS44/28.6|ZS44/30 (1-1/8" Zero Stack ZS Standard). Rengeteg van ilyenbõl a piacon. FSA Orbit ZS széria, olcsóbb áron Ritchey stb. Elvileg ha bemész bármelyik boltba, a kezedbe kellene, hogy adjanak egyet ezekbõl, nagyon elterjedt.

---

Mtbsrác

Mtbsrác

vendég

• fórumtag
  • 263 hozzászólás
Olyat kérdeznék hogy pontosan milyen fejcsapágy is kell a Merida One five O bicóba? Avataromon látni melyik kecaj.
MErt hozattattam én már többfélét de egyiksem volt bele jó. Vagy ha van vkinek és nemkell neki szóljon lehet megegyezünk.

Treborida

Treborida

újonc

• fórumtag
  • 1 hozzászólás

Bikefun nem csak Mo.-on, hanem Romániában is forgalmazza a Meridát, a két piacon gyorsabban fogynak az akciózott dolgok. Ha nincs a listában a keresett váz, sajnos elég valószínû, hogy elfogyott.
Különben a Trans-Mission 1000-D-rõl én is egy héttel csúsztam le, még a listán kint volt, mikor érdeklõdtem utána, de pont elvitték elõttem. A One-Forty 1500D-nél már nem bíztam a dolgot a véletlenre, még akkor lecsaptam rá, mielõtt felkerülhetett volna az akciós listára. ;-) (Utolsó darab 19-es nálam landolt)

Amúgy ha jól tudom ide Romániába Magyarországról hozzák a bringákat is. És ja én is egy akció során vettem meg a bringámat. Szerelem elsõ látásra volt, avagy mentem körülnézni bringa után és még aznap meg is vettem.

zscs

zscs

bringás

• fórumtag
  • 3.092 hozzászólás

Ezt néztem, de sajnos nincs közöttük a keresett váz. Tavaly elég jól megszórták a piacot a tavasz végén a keresett vázakkal, ezért gondoltam, hogyha szerencsém van, akkor nem csak egyedi akció volt és az idén több szerencsével járok majd.

Bikefun nem csak Mo.-on, hanem Romániában is forgalmazza a Meridát, a két piacon gyorsabban fogynak az akciózott dolgok. Ha nincs a listában a keresett váz, sajnos elég valószínû, hogy elfogyott.
Különben a Trans-Mission 1000-D-rõl én is egy héttel csúsztam le, még a listán kint volt, mikor érdeklõdtem utána, de pont elvitték elõttem. A One-Forty 1500D-nél már nem bíztam a dolgot a véletlenre, még akkor lecsaptam rá, mielõtt felkerülhetett volna az akciós listára. ;-) (Utolsó darab 19-es nálam landolt)

---

Artika

Artika

vendég

• fórumtag
  • 103 hozzászólás
Ezt néztem, de sajnos nincs közöttük a keresett váz. Tavaly elég jól megszórták a piacot a tavasz végén a keresett vázakkal, ezért gondoltam, hogyha szerencsém van, akkor nem csak egyedi akció volt és az idén több szerencsével járok majd.