Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

V-fékek - általános eszmecsere

- - - - -

• Lépj be és szólj hozzá
4012 hozzászólás a témában

XC_Rider

XC_Rider

törzsvendég

• fórumtag
  • 1.218 hozzászólás
Az eredeti kérdésre visszatérve nekem nem igazán jön be ez a párhuzamosító rendszer. Az tény hogy a fékpofakopás terén elõnyben van, de másban nem igen. Súlyban egyértelmûen nehéz az XT, a forbópontok meg elõbb-utóbb kikopnak és elkezd kotyogni a fékpofa ami zavaró lehet. A forgópontok szvsz kevésbé állnak ellen a csavaró igénybevételnek és az erõk jopbban tekergetik a féktestet.

Ami a bowdeneket illeti, egyetértek Yalaman kollégával. Elsõsorban az a fontos hogy hosszanti szálas legyen a ház mert ezt lehetetlen összenyomni, azaz nem veszítessz a fékerõbõl. A hagyományos spirálnál valamennyi erõt elvesz a rugalmassága.
Persze a kis surlódás is fontos, ajánlom a fekete bevonatos bowdeneket.

yalaman

yalaman

törzsvendég

• fórumtag
  • 509 hozzászólás
hiába van jó féked!! ha ninics jó bowden és ház és megfelelõ kezeléés!!!

vendég_vdani_*

vendég_vdani_*
  • vendég

+ JagWire bowden (800 ft)
+ JagWire hosszanti szálas bowdenház (ez kicsit drága, 2300 Ft métere, de nagyon sok függ tõle...)

Miért olyan fontos a bowdenház. Kis surlódás?

VDaNi

eric

eric

fórumfüggõ

• fórumtag
  • 2.147 hozzászólás
Én most pénteken fogok venni használtan XT féket (garnitúrát) 17-ért, ami szerintem nem rossz ár. (megvettem pár hete egy LX garnitúrát 12500-ért, eladtam szombaton 17-ért, szal megvan belõle a lé ;D)
Azért az kemény 55km lehetett hogy elkopott! ;D Akkor tényleg jó puha lehet az a ricsi pofa.
A sár az nekem ismételten nem gond, mivel nem járok ilyen helyre (eddig legalábbis). :)
Kösz szépen!

Rave_Ace

Rave_Ace

Dömdödöm

• globális moderátor
  • 3.201 hozzászólás
Eric én vagyok az embered!
Tavaly vettem Jorustól az xt fékjét amit jóformán a Mecsek Maratonon használtam, ami ugye elég extrém igénybevétel.Ja és hátul kék ricsi volt benne ami vadiúj volt.
Tapasztalat:
Nekem végig tökéletesen müködött amikor tudtam haladni a bringával, Jorusnak nem mindig müködött rendesen mert a páhuzamosító miatt nekki mindig beragadt valami dzsuva és nem tudott vele fékezni, de én ezt nem tapasztaltam.Viszont a kék ricsi 55 km EXTRÉM saras körülmények között csontig kopott.
Nekem nagyon tetzsik nem bántam meg, hogy megvettem.Idén még nem ültem a saját bringámon ezért nem tudok tapasztalattal szolgálni! ;)

szanti

szanti

vendég

• fórumtag
  • 24 hozzászólás
Nekem V-fékben a Sram 9.0 nagyon bejön,olcso,jo minöségü,ha jol belövik tisztára mint az avid...
Ezenkivül ajánlom az XTR V-féket is mostanság a tavalyi modelleket leárazzák kb.10-12e-re és annyiért nagyon jo az ár/érték arány......

BrotheR

BrotheR

törzsvendég

• fórumtag
  • 284 hozzászólás
Szerintem a legjobb ár/érték arány:
- Avid 2.0 fék (mostmár használtan lehet kapni 4000ért, amúgy olyan 7-8e. körül van)
+ valami igényes fékkar (régi XT, vagy mondjuk nekem pontosan nem tudom a tipusát, de Avid van, olyan, ahol a karon állítható egy csavaróval a bowdenhúzás...abból a legalapabb, és 1500 ért vettem (le)használtan)
+ JagWire bowden (800 ft)
+ JagWire hosszanti szálas bowdenház (ez kicsit drága, 2300 Ft métere, de nagyon sok függ tõle...)
+ JagWire zöld fékpofa (asszem 4000 Ft körül van)
Összesen 13750 Ftot költöttem a fékemre (hátsó, 1.5m bowd.házzal), és esküszöm, majdnem úgy fog, mint az idei Hayes HFX9-HD (nagytárcsás), még kevésbé nyúlik (a bowden, és a ház miatt - ezekre érdemes rászánni a pénzt, nagggyon nagy mértékben tudják befolyásolni a fékerõt), és esõben is fog, mint a p*csa(JagWire zöld pofa rulez), igaz kicsit veszít a teljesítményébõl, de így is nagyon meggyõzõ...
Elsõ fékem nincs, ezért tudtam ilyen hátsót összehozni, és maximálisan megbízható (Dirt / Street, de lightosabb DHra is jó... mondjuk én már lejöttem hátsófékkel a Kõfejtõn meg a Libegõ alatt is nyáron, de elég limites volt, szal inkább nem ajánlom DHzásra a csak hátsó féket...). Csak ajánlani tudom azoknak, akik hasonló beállítottságúak, de nincs pénz / lehetõség tárcsafékre (nekem pl. 2001-es Scab-en van rajta, ahol ugye nincs tárcsakonzol...de elég sok tárcsánál JOBB, ugyanis nehezebben melegszik fel...)... hát ennyi lenne, örülök, ha segítettem v.kinek/kiknek

eric

eric

fórumfüggõ

• fórumtag
  • 2.147 hozzászólás
Nálam átmenetileg volt kék szinû Ritchey fékpofa, de nem volt alkalmam kipróbálni. Ahogy nézegettem elég puhának tûnt, ami szerintem biztos jól fogott volna, max gyorsan elkopik. Errõl a pofáról nem tud vki tapasztalatot?

Copilot

Copilot

vendég

• fórumtag
  • 80 hozzászólás
Üdv Mindenkinek!

Én a RitcheyPro fékeket használok, a fekete betétekkel. Eléggé brutál fékerõt produkál, viszonylag elég kis erõvel (DeoreLX fékkarokkal).
Könnyû és elegendõ fékerõt biztosít még Hárskútról lefelé is a Bakonyban, nem nyúlik és jól adagolható. Eddig SUN CR18-as felnivel használtam, de tegnap óta már a Shimano WH-M535-ös gyári kerekek vannak a bringán, ezekrõl tapasztalat majd késõbb. :D

yalaman

yalaman

törzsvendég

• fórumtag
  • 509 hozzászólás
A szitu hasonló volt nálam is!!!
oriási nagy túra tavaly augusztusban mentün galyatetõre és eccer csk k. nagy villám!! esõ...
beálltunk a "turista váróba" eltöltötünk csekély 2-3 órát. mentünk tovább újra nekiállt esni.
végeredmény a felni rõl vakargattam le a fépofa felét!!!! (azért az új nem volt olyan olcsó).

DE muszály volt!!
nem én választom meg az idõjárást... ;D

eric

eric

fórumfüggõ

• fórumtag
  • 2.147 hozzászólás
Nekem nem gond ha esõben kopik a pofa. Csak pecázásokkor szokott elkapni az esõ, szándékosan nem bringázok esõben. ::) Egyszer buszmegállóban vártam az vihar végét (nem vártam meg ;D), aztán csekély 20-30m-re tõlem csapott le a villám, amit még láttam is... ;D

yalaman

yalaman

törzsvendég

• fórumtag
  • 509 hozzászólás
én nekem deorem volt hoszú éveken át ( 3) ;D, nem XT bocs hogy nem a kérdésre fogok válaszolin:
de :
azt vettem észre, hogy esõben a pofák iszonyatosan kopnak. Amúgy a fékerõ nagyon meggyõzõ és az ár érték arányával sincs gond! egy kezdõ haladó fék.. ;)

eric

eric

fórumfüggõ

• fórumtag
  • 2.147 hozzászólás
Azért nyitottam ezt a topicot, mert még nemigazán láttam kimondottan V-fékkel foglalkozó topicot itt a fórumon (amennyiben van, akkor bocsesz).
Elsõ kérdésnek feldobnám, hogy kinek mi a véleménye/tapasztalata a Shimano XT V-fékkel kapcsolatban?