Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

CAPRINE Maraton Szilvásvárad 2003

- - - - -

  • Please log in to reply
212 replies to this topic

#161
Prefi

Prefi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 802 posts
Én a tavalyi 50re is edzettem bõven, csak hát a 110 az nem ötven. De Miskolc melletti lévén könnyen hozzá tudom szoktatni magam a hegyekhez (és nem most fogok elõször a Bükkben bringázni). Szal most még a 110re készülök aztán majd meglátjuk. Egyébként tavaly vmi 2óra 30p.et mentem a rövidtávon. És nekem ez is nagy siker volt...

bye

#162
Aramid

Aramid

    vendég

  • fórumtag
  • 11 posts
Hát az az igazság hogy én meg hegyigyerek vagyok 8) és 80 akat bármikor bevállalok de még 100-at nem próbáltam, lehet hogy addig teszek egy próbát.


#163
Ranger

Ranger

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 748 posts
Rákészüléssel és adott fizikummal biztos be lehet vállalni,de én tudom,hogy nem fogom alföldi gyerek lévén.A 45 biztos vagy esetleg az elõzetes felmérések ;D eredményétõl függõen a 65...
Haversráccal 3 éve évi 1-2 szer tudunk elmenni több napra valamelyik hegységünkbe,és tavaly úgy volt,hogy a Bükkben voltunk és neveztünk a Caprine-re. Namármost az elsõ napi magántekerésünk után (ami kb. 50 kilcsi volt) úgy döntöttünk,hogy inkább nem indulunk a maratonon,amit természetesen az indulás napján megbántunk.De akkor az elsõ napnagyon kikészültünk az 50-tõl.
Mindegy,idén ott leszek,de valamelyik kisebb távon az biztos.

Üdv. ;)

#164
Aramid

Aramid

    vendég

  • fórumtag
  • 11 posts
Szóval akkor a 110 sem olyan nagy mumus. ???
Rákészüléssel ezek szerint be lehetne válalni?
Vagy szerintetek?

#165
eric

eric

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,147 posts
Edzés nélkül el lehet boldogulni ezeken a távokon? :)

#166
lensver

lensver

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5,944 posts

A 110 Km-es távon senki sem akar indulni? ???
Mert én a 65 és a 110 között gondolkodom. :-\
Vagy a 110 az túl nehéz egy amatõrnek? ???


Párommal ezen indultunk, én már neveztem is. Van egy olyan gyanúm, hogy Thy is ott fog menni! ;D

#167
trakis

trakis

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 410 posts
anyátok kiskertyét!!!

most aztán jó nagy bogarat ültettetek a fülembe... ;D >:( ;)
elõször is 45 65 meg ~100 as táv van.

prefi! mentél már maratont... én tavaly kedtem és eddzés nélkül 3 órás idõrt mentem (nézd nmeg a listán!)

szoval ha bevállalod elõfordul hogy tásulok!!!!!!!!
de számits úgy 6-8 órás menetidõt (nyugi.. fejtõdtem tavalyhoz képest..) na meg én 87-es gyártmány vagyok...

akit érdekel az "amatõr100" ;D írjon privit!

#168
nkarcsik

nkarcsik

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,226 posts
Edzés nélkül a 40 km is sok. ;D

#169
Prefi

Prefi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 802 posts
Hali!

Én tavaly a rövidebb távon mentem, most a hosszabbon gondolkodom, de azért addig még kéne nyomni néhány 100 (1000?) kmt. És ez eléggé idõigényes folyamat. Az meg nem igen van...
Szóval én gondolkodom rajta. Bár anya azt mondja hogy ugye ennél több eszem van? Hát majd meglátjuk...
De sztem 17 évesen jó kis kihívás lenne (tök amatõrként)
bye

#170
nkarcsik

nkarcsik

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,226 posts
Az a 65 km-en is jó kis szintkülönbség van, hát még a 110-esen ;D

#171
Aramid

Aramid

    vendég

  • fórumtag
  • 11 posts
A 110 Km-es távon senki sem akar indulni? ???
Mert én a 65 és a 110 között gondolkodom. :-\
Vagy a 110 az túl nehéz egy amatõrnek? ???


#172
nkarcsik

nkarcsik

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,226 posts
Sziasztok!

Szerintem mindenkinek a magánügye, hogy visel-e sisakot vagy sem.
De a maratonokon nem árt ha van rajtad, mert a lefelék azért elég tempósak és ha csak egy defekt közbejön már akkor nagyon jó hasznát veszed a sisaknak.

Üdv...
azért gondold át még egyszer nem megér pár ezer forintot a saját testi épségednek a védelme?

#173
eric

eric

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,147 posts
Na jó, bevallom igazatok van. De azért még mindig vannak kétségeim hogy bukót mindenkinek. Én már kb '98 óta bringázom városban, és kb 5 éve túrázom. Eddig még nem ütöttek el, és én sem senkit. ::) Esni estem már, aszfalton ráadásul, és szép púp lett a fejemen. Ismét bevallom, bizony jó lett volna egy bukó a fejemre. De ez az ötlet még csak most kezdett motoszkálni bennem, hogy kéne szerezni egyet. Akkoriban gondolt a fene rá... Na szóval volt egy kis röntgen fejemen, de semmi komoly az ütõdöttségen kívül. :) Lehet h még most is tart... ;D
Na end...

#174
trakis

trakis

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 410 posts
a városbn is hordok bukót... (többit nem) egy jó bringás szemcsivel szerintem a kultúrabb bukók nagyon tatár...
nameg ottvannak a verdák... az rosszabb a fikálásnál... hálistennek még nem próbáltam...

nameg láccik rajtad hogy te nem tökörészel... ugorjanak... nameg állandóan megpróbálnak versenyezni velem ;D ;D

#175
trakis

trakis

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 410 posts
asszem likvidálódott a beírásom....

na mindegy:
Szoval: repültetek már nagyot ... má nem rampáról... én már egy párszor... és tudjátok marha nagy feeling tigrisgukfenc után fejjel lefelé háton csúszni 40-50 nel... ott nem mindig tudod tartani a fejed a földtõl távol.. aztán én mondom nincs az a protector ár amit meg ne akarnál kifizetni gipszes kézben vagy bekötött fejjel....

a caprine marathonnal meg van egy olan dolog hogy fele föl fele le... csak nézd meg a térképet... a lefelén olyan fáradt leszel, úgy szétveri a legjobb teló is a vállad hogy fékezni se bírsz.... aztán egyszercsak repülsz ... ja ami nincs kiírva a nevezésre: irtóköves a lefelé eleje... van ahol 10-zel mész...
aztán az uccsó 5 kilcsis tábla után fégre kiengedheted a féket....
40... 45... 50... k*** jó csak tépsz a puha murván... aztán egy keréknyom kicsit keresztbelök... az uccsó 3kilcsin 3- at repültem.... jó én nem a profit taposom...

de egy ziher: én könyökvédõt is veszek fel!


#176
Paraferee

Paraferee

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7,001 posts
huhhh...
ez nekem is idegen...
én általában nyúlok a sityakért, ha tkerek, van, hogy a sarki boltba menet is nfelveszem, aztán menetközben veszem csak észre....

8)

#177
Pinyo

Pinyo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 585 posts
Városban bukóval? Igen. Kb. 1 hónapja mentem bele egy 2m x 1 m-es munkagödörbe a Lánchíd és Erzsébet híd között a bicikliúton. Nem igazán volt elkerítve. A bukó miatt megúsztam annyival, hogy a fél arcomat csak lehorzsoltam.
Nem tudom, talán szabályozás/szövetségi ajánlás, de a maratononok való részvétel bukóhoz kötése részben önvédelem is a szervezõk részérõl is. Biztos nincs kedvük/idejük/pénzük a súlyosabb sérülések miatti hercehurcákhoz.

#178
Zöld

Zöld

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 579 posts

De vannak olyan emberkék, akik nem olyan bringások mint ti (maratonokon, versenyeken indultok), és azok csak a városban, meg túrákon bringáznak. ........ másrészt meg városban bukóval... :-\ Nem egy megszokott mifelénk. Bukót általában azon láthatsz, aki vmilyen ágon ûzi is a bringázást.


Nem én vagyok a legjobb példa mert csak keveset tekerek egy évben de ha bringára ülök akkor van bukó rajtam, városban is.

Nekem kicsit furcsa amit írsz, mert azt vettem le belõle, hogy ciki a bukó a városban! Szerintem sokkal szarabb ha elesel egy autós, egy gyalogos, egy kutya vagy bármi miatt és szétmegy a fejed. Én elég óvatosan megyek, tavaly mégis többször lekoppant a fejem és ha nincs sisak.... Na jó inkább nem gondolok bele! OK azt megértem, hogy ha nincs rá keret de sokat bringázni sisak nélkül szerintem orosz rulett!

#179
Ras

Ras

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4,021 posts
Bukót lehet venni 5-6e HUF ért is olyat ami már megvéd...
amúgy meg hallottam már olyat hogy srác ment gyök10zel a városban elesett valahogy padkába beverte a fejét két hét kóma aztán temetés :-\

szóval a nagy sérülés nem biztos hogy a sebesség függvénye ::) :-X

#180
eric

eric

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,147 posts
Ez mind oké amit mondotok. De vannak olyan emberkék, akik nem olyan bringások mint ti (maratonokon, versenyeken indultok), és azok csak a városban, meg túrákon bringáznak. Bukót meg városban sem én, sem haverom nem szoktunk hordani, mondjuk egyrészrõl mert egyikünk sem (tud) rászánni annyit hogy egy jó bukónk legyen, másrészt meg városban bukóval... :-\ Nem egy megszokott mifelénk. Bukót általában azon láthatsz, aki vmilyen ágon ûzi is a bringázást.
Mondjuk mindezek ellenére már gondolkozom egy bukó beszerzésén, de az sem most lesz. Ugyanis ahogy nézem, már mindenütt a bukó a minimum, mármint maratonokon, és egyet legalább szeretnék kipróbálni (maratont).
Na téma részemrõl ennyi. :-X