Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Vidéki Pestre költözik

- - - - -

  • Please log in to reply
27 replies to this topic

#1
thommey

thommey

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6,344 posts
Hát asszem ez a topic rolam is szol egy kicsit.Én elöször Kazincbarcikáról költöztem Székesfehérvárra.Ott még király volt az élet,mert nem kellett albit fizetni,vagyishogy fizette a cég(IBM).Utánna felköltöztem pestre.XIX.ker Kispest.Itt a haverokkal 23ért bérelünk fejenként egy lakást.Kibirható.
Üdv:Thy)

#2
Ras

Ras

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4,021 posts
20-25 közötti az a normál testalkat... szinte minden fitnessz könyv meg diétás könyv meg cikurbetegeknek szóló könyv ezzel kezdõdik...

a mértékegységgel meg ne foglalkozz... ;)

#3
TrollEmber

TrollEmber

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 905 posts
kg/m^2 ?! emmeg mi?
ésakkor a 23.8 az jó v. rossz ???

#4
Ras

Ras

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4,021 posts
én is nagy töltetért járok a tescoba: 70littyós túrazsákkal ;D

BMI: súly kilóban osztva a magasság négyzete méterben...

#5
micike

micike

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 405 posts


vagy vedd meg az én elado lakásom (ujpalota 6.7 mill) és az
még közelebb van a tescohoz. és még én is boldog leszek. :)

#6
TrollEmber

TrollEmber

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 905 posts
jaja, tescoba csak nagy töltetért érdemes menni
ill. Újpestrõl könnyû elérni a Pólus Centert, ahol is van Tesó :)
a 96-os busz vonala..

Ras:
BMI-t hogy számolsz?!

#7
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16,879 posts
Még annyit, hogy ha van ~7 millio, amit csak lakásra szántok, akkor érdemes lakásvásárlásra kölcsönt felvenni, venni egy jobb lakást (~11-12 millio), és a havi 40-50-et meg akkor a banknak fizeted ki, nem valakinek albérletre. És ha szerencséd van, találsz egy albérlõtársat, aki beszáll a rezsibe, meg fizet valamennyit. Szóval így már nem is olyan gáz. Lakásra úgy is lehet 4-5 % kamattal hitelt felvenni, aminél még a banki betéti kamat is több...

#8
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16,879 posts
Hát én azért elég sovány vagyok, (és egyáltalán nem hízékony, sajnos) de nekem heti 2000 csak akkor elég, ha viszek otthonról kaját még pluszba. Minden napra... És így is csak 5 nap/hét-tel számolok.
Az Auchan messze van, a belvároshoz legközelebb a Pöttyös utcai metrómegállónál levõ Tesco van. Igaz, az már XIV kerület, azt hiszem. Budáról talán közelebb az Auchan, vagy a kinti Tesco, azt hiszem 40-es busz visz ki, de van valahonnan Tesco járat is. De annyi utazást szvsz nem ér meg. Csak akkor spórolsz sokat, ha sokat is vásárolsz. 10-20 forintokért én már rég nem járok ki a Tescoba. Szerintem semmivel nem drágább a boltok árszínvonala, mint Pécsett. A bulizás lehet drágább, az albérlet költsége is (Debrecenben 4-en laktunk, és 7500+rezsit fizettem, itt Pesten 3-man lakunk, és 20.000+rezsit fizetek....) de a kaja szerintem nem.

#9
Ras

Ras

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4,021 posts
akkor már éhenhaltam volna... (20e/hó az átlag... :D)
BodyMassIndex... testtömeg index...

#10
TrollEmber

TrollEmber

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 905 posts

de azért a BMI megvan 20 felett

na az meg mi ???

ahogy elnéztem (valahova beírtad) a bringás költéseid MAGUKBAN 40e/hó fölött vannak ;) ;D

#11
lensver

lensver

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5,944 posts

. volt egy osztálytársam gimiben, aki 17X centi volt és 50 kiló (BMI: 17,3) természetesen bringás a gyerek ;D


Hú, az ilyenek mindig olyan jól nyomják fölfele. Nézed ôket, és nem tudod elképzelni, hogy mibôl is, hol is vannak azok az izmok!?

#12
Ras

Ras

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4,021 posts
no azért ebédre mindig egy tál (nem tányér! ;)) csilisbab/tészta/toroskáposzta/egyéb befigyel, meg este is 4-5 szelet kenyér jól megrakva... és akkor ott a nasi: mogyoró/dió/mazsola/ropi...meg gyümölcsök...

amúgy meg a soványság a szexepilem....
najó nem is, csak a pajzsmirigyem még kicsit meg van zavarodva sajnos, meg sohasem voltam egy hájas típus...

de azért a BMI megvan 20 felett szóval semmi vész... volt egy osztálytársam gimiben, aki 17X centi volt és 50 kiló (BMI: 17,3) természetesen bringás a gyerek ;D

#13
lensver

lensver

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5,944 posts
Ras, hát ezért vagy te olyan csontsovány! ;D

#14
Ras

Ras

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4,021 posts
én speciel kb havi 40bõl oldom meg magamnak a koleszt/Bpre barátnõhöz-haza járkálást/bringás cuccaimat/kajálást...
van hogy csak havi 10-12-t költöttem kajára (TESCO/SPAR feeling) és ebben volt gyümölcs is bõven meg hasonlók... szóval a heti 2000 nem is olyan fogyókúrás...

#15
micike

micike

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 405 posts


napi 1000-2000 ft?????? :o
elég fogyókúrásan hangzik.

#16
Vinyisoft

Vinyisoft

    vendég

  • fórumtag
  • 133 posts
Azért nem vagyok Címeres paraszt, csak sokan tömik a fejem azzal itt PÉCSEN (Falúú) hogy Pesten drága az élet.

#17
lensver

lensver

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5,944 posts
Ja, meg a Tesco.

De olyanokat kérdezel, mintha külföldrôl jönnél ide lakni ;D No nem baj. Még egy ötlet:
ha csak vizet vagy teát iszol és nem reggelizel, akkor kb. 2ezerbôl ki lehet jönni egy hét alatt. Ez azt jelenti, hogy olcsó élelmiszereket veszel, úgy mint krumpli, tészta, olcsóbb zöldségek, zacskós olcsó kaják.

Egyébként többen akiket én ismerek itt úgy étkeznek, hogy napi 1000-2000Ft-ot költenek kajára, mert ebédre rendelnek pizzát, kinait, este is esznek valamit a gyorsétekben.

#18
Vinyisoft

Vinyisoft

    vendég

  • fórumtag
  • 133 posts
Hát, én sem álmodozok, de azért egy fél évet kihúzok albiban 40-50+rezsiért,de aztán már kell vennem egy lakást (van 7-8 millánk, 7 körül láttam pár kéglit budán meg békásmegyeren az expresszben). De mennyi a napi megélhetés? Az élelmiszer gondolom elég olcsó is tud lenni ilyen Auchan féle nagybevásárlókban nem?

#19
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16,879 posts
A pesti átlag lakásárak 200-250 e HUF/ nm. Ez azért elég sok, mikor a biztosító a mi lakásunkat 9.5 millióra értékelte (kb két éve), de az 130 nm. Igaz, Törökszentmiklóson van.... ugyanez a kertesház Pesten laza 20 millió, de inkább több. Az a lakás, amiben én most lakom (XIII kerület Árpád hídnál) egy 1+2 félszobás 7.-ik emeleti panel, és a tulaj 10.5 millióért vette. (64 nm azt hiszem)
Ami meg az albérletet illeti: 50 + rezsitõl a csillagos égig.

#20
lensver

lensver

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5,944 posts
Ugyan mért? Mostanában ilyenek az árak, és egyre nônek, mint ahogy a többi ár is.