Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Novatec agy & egyenes küllõ

- - - - -

  • Lezárt topik Lezárt topik
19 hozzászólás a témában

#1
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
David: használtad mindkettõt? Mert ha nem, akkor egy "szerintem"-et odabiggyeszthettél volna... ::)

MG: 36-os biztosan van, normál peremesben.

#2
David007

David007

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 970 hozzászólás
azért még mindig nem lesz olyan erös ELMÉLETILEG! (;)), mint egy egybefüggö agyperem. ami még vastagabb is... de tök 8 ,mert olyat mostanában nem lehet majd kapni..

#3
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24.199 hozzászólás
david az egyenes kullo nem beleakasztos hanem ugyaanugy bele kell fuzni mint a sima kullot! tehat nem gyengebb!
csak a shimnoek csinalnak ilyen 'hulyeseget'!

#4
Morty_Mike

Morty_Mike

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 529 hozzászólás
Ezek szerint van hátsó is normál küllõperemmel? Mert nekem nagyon fáj a fogam egy ilyen "drágaszágra"! Szerintetek 2,35mm-es küllõ fúrás-faragás nélkül beleapplikálható? Ja és 36 lukas a cucc?

#5
David007

David007

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 970 hozzászólás
MG: jelenleg a nagykerben csak
normál küllöhöz valo agy van!!! szerintem érdemesebb ilyet venni, mert ez erösebb mint a küllöbeakasztos.
ja és nagyon tuti ez a boltonos! nemrég vettem ilyet!

#6
Shaggi

Shaggi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 403 hozzászólás
A DT AlpineIII asszem 70 FT!
Ezt ajánlják dh-ra és tárcsás kerékhez a DT oldalán!

#7
Ras

Ras

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.021 hozzászólás
tamaskaa:
155Ft a fekete DT darabja... ;)

megéri... persze csak az ilyen állatoknak mint én vagyok ::)

#8
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
van benne zsír rendesen, de ha kitakarítod belõle, rakhatsz bele sajátot. Te dolgod. Küllõbõl én fekete színû B+ csomagolásból kiszedett ismeretlen eredetû "S" betûs küllõvel fûzettem, 3 keresztre. 55FT volt darabja, plusz 15 a küllõanya. A DT olyan 40 FT körül van (a champion 2.0 natúr színû, a legegyszerûbb) de még soha senkitõl nem hallottam panaszt róla. Ajánlom. 8) 100 Ft/db-nál drágábbat asszem sose vennék, pedig biztos van annak is elõnye.... :)

#9
Shaggi

Shaggi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 403 hozzászólás
Most Deore agyam van ami kb 100grammal könnyebb!Nállam ez a 100gramm nem nagyon számít mivel nem cc-zek vele!
És vásárláskor nem igényel egy szétszedést és kenést??

Vagy ebbõl nem spórolták ki a kenõanyagokat!?
Milyen küllõket érdemes venni DT-bõl ami megéri az árát a teljesítményéhez képest!?

#10
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
Az elsõt én 7ezerért vettem, a hátsót 12 ezerért, de nekem elég érdekes árszabásom van a helyi kerékpárüzletben. ;) Szal lehet, hogy kicsit drágább Pesten. Sokkal nem.

Ha nem zavar a súly csak akkor vedd meg, leginkább a hátsó a gázos, kicsit pontatlan konyhai mérlegen 570 grammot mértem gyorszárral. Az elsõ nem húzós. De a kidolgozás... ::) hát az nem akármi. A hátsó agyban 4 csapágy van, 2 az agytestben, 2 a racsni alatt, 12mm-es a tengely és alumíniumból van. Ha a racsni felõli porvégõ gyûrût leveszed, akkor a racsnit simán kézzel le lehet húzni a tengelyrõl. Tiszta Hügi megoldás. Három kalapács teszi benne hangtalanul a dolgát, de lehet, hogy csak idõlegesen ilyen halk, amíg friss a zsír benne.

#11
Shaggi

Shaggi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 403 hozzászólás
Most építek kereket és még nem tudom milyen aggyal legyenek szerelve!Ugyhogy épp kapóra jött ez a topic és az agy!

Akkor azt mondjátok hogy ez elég minõségi agy?!
Nekem a sima küllõperemes tárcsás agyakra lenne szükségem!
Milyen árba van ennek az elsõ illetve hátsó változata!
A Neuzer honlapján említést se tesznek a forgalmazásról >:(


#12
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
MG: Vegyél inkább normális küllõhöz való Novatec agyat, az is legalább olyan jó, és kapsz hozzá emberi áron küllõt. Igaz így elvész a májerfaktor, és a DeeMax érzés, de gazdaságosabb, és kevésbé rohangálás-igényes megoldás. :D Amúgy nekem is Novatec van elöl-hátul, és meg kell mondjam el vagyok ájulva tõlük. Van bennûk anyag rendesen, (kõõõõ nehezek) de szerintem sosem fogok a határaikra érni... ;D mindenkinek ajánlom.

#13
TOM

TOM

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 836 hozzászólás
Apropo, nem tudjatok hogy alla Karcsi az uj egyeneskullos tfekes agyaival? ? ?
Mert tavaly koranyaron rendeltem tole, aztan kozben meg a trialagyaival foglalatoskodott, igy idokozben inkabb vettem masikat... de ez meg nehez.... ugyhogy csak kell egy e-h, de min egy elso :>

#14
Ras

Ras

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.021 hozzászólás

yasec lehet tud neked szerezni dt-t.


Zügn Károly :D

amúgy meg ha nagyon akarod megpróbálhatod a máliban is... bár nagyon ne reménykedj... ::)

#15
MG

MG

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 970 hozzászólás
Lehet hogy a kerék erõsebb de az agy gyengébb.
Biztos nagyon nagy erõk lehetnek ott.
Egyébként inkább küllõ törjön mint az agy.
Honnan szerzek egyenes küllõt????????

#16
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24.199 hozzászólás
az egyenes kullo annyiban kulonbozik a szokvanyostol, hogy nincs behajlitva a vege csak siman egy fej van rajta kikepezve. tehat ugyanolyan befuzos mint eddig csak nincs behajlitva a fej!
erosebb! most mar valszeg a kulloanya a gyenge pont!
yasec lehet tud neked szerezni dt-t.

#17
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás
a küllõ biztos, hogy erõsebb, mert a hajlatnál nem fog feszültséget gyûjteni - ellenben az agy, szinte biztos, hogy gyengébb, mert marha nagy erõk ébrednek majd a menetnél - feltételezem a küllõ az agyhoz is menettel kapcsolódik, hasonlóan mint a felnihez stb.

persze egy agyonméretezett agynál ez olymindegy

még egy érdekes elgondolás - az ilyen kereket sokkal nehezebb centírozni, szóval nemtom megéri-e

#18
MG

MG

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 970 hozzászólás
Nekem ilyen lex:
Feltöltött kép

#19
MG

MG

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 970 hozzászólás
Feltöltött kép

#20
MG

MG

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 970 hozzászólás
Most fogok venni egy átütõs novatec agyat ér kifigyeltem hogy egyenes küllõ kell hozzá. Néztem a sapim honlapját és nem gyárt egyenes küllõt. Hol lehet venni? Sokkal drágább? Tényleg erõsebb? Jók a novatec agyak?