Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Author

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
1285 hozzászólás a témában

#761
ultio

ultio

    TARC

  • fórumtag
  • 1.169 hozzászólás
Én is itt vagyok még ;D ;D! Csak sok a munkám >:(, ezért nem tudtam még leírni a húsvéti tekerésemet. Majd talán holnap lesz rá idõm! Miért ennyire széles ez a topik?

#762
Zak McKracken

Zak McKracken

    vendég

  • fórumtag
  • 70 hozzászólás
meg husvet elott voltam :)

http://zak.webdream....gallery/album08

Kisinoci vagason lefele felodbta a bicaj a hatat ugz 50km/h-nal, es a hatso tarcsa bekapta a bowdenveget.
kerek blokkolt, epphogy kordaban birtam tartani a gepet. Persze egybol letepte a bowdent, a tarcsanak semmi baja nem lett, a pofaban lett egy szep melyedes, de ez van :)

ha minden jol megy lesz USAbol vadiuj Black Comp-om, piros 55000-ert postakoltseggel.

ha nem, akkor lesz mas :)

Zak




#763
dhgyurma

dhgyurma

    vendég

  • fórumtag
  • 69 hozzászólás
Mi történt gyerekek?
Nagyon kihalt ez az oldal, már a második lapon találtam rá csak!
Nehogy már lakat alá kerüljon ez a topic is!!!!! >:(

Húsvéti tekergés volt valaki részérõl?
Ja utólag is mindenkinek kellemes ünnepeket!
Tojt a nyuszi? ;D
Nekem csak a kisfiam, de az jó büdi volt ???

#764
TrollEmber

TrollEmber

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 905 hozzászólás
emberek!
Ma láttam vkit a Margit-szigeten úgy 17:30 körül:
Sárga Author váz (márkát nem láttam), feket Judy XC-vel.
Az illetõnek rövid (kopasz) haja volt.
Valaki magára ismer?

Csak szeretném megdícsérni a szép bringáját :)

#765
Zak McKracken

Zak McKracken

    vendég

  • fórumtag
  • 70 hozzászólás
Bajom semmi nincs vele, mukodik nagyon szepen, de pl. tegnap a kisinoci vagason lefele egy kicsit kevesnek ereztem,
eleg bosszanto volt hogy amig hatul a shock works minden buckat es vizmosast legyalult, addig az eleje neha elkezdett pattogni, meg nagyokat rugott vissza. Szoval hianyzik a csillapitas, na. :)
Meg hat ugy erzem hogy egy 260000-es bicajnak egy kicsit tobb jar osztalyreszul mint egy 35000-es telo. :)
Persze ez az egesz telohistoria penzkerdes, de valoszinu osszejon egy Axel Elite, esetleg egy Black Comp. Maximum nem megyek olyan messze nyaralni :)

Az meg hogy a CC all a legkozelebb hozzam az ugy nez ki hogy imadok maszni, de lefele is szeretem nagyon megereszteni. Amit utalok az az egyenes. Szoval nekem mindegy hogy fel vagy le, de a meredeksege legyen nagyobb mint 0 :)




#766
dhgyurma

dhgyurma

    vendég

  • fórumtag
  • 69 hozzászólás
Zak!
Lat!
Lak!
Mond!
mi !
bajod
a
6
sportal!
talán, nem csak dh. zni akaresz vele?hogy kicsi lett?
A cc ami a legközelebb áll hozzád! Akkor + miért?
A multkor, vmelyik nap láttalak a városban ( budán!) tekerni az új mezben!,
csaK az a baj, hogy nem vesznek be a buszsofõrök közé, mert nem tudott a busz utol érni!



#767
dhgyurma

dhgyurma

    vendég

  • fórumtag
  • 69 hozzászólás
Én is tekergek!!!
+ tekeregek
betekeredek
+ fer dekek
tekek
regek
tekg
én
ny
e
r
t
e
m
!
v
a
gy

n
e
m
?
tekeredtem
rekedtem
be
+
te
ááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááá
ááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááá
áááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááá
????????
mijez?


#768
Forrest GTi

Forrest GTi

    vendég

  • fórumtag
  • 200 hozzászólás
Zak! A teló topicba írd be, meg hirdesd meg az aproneten! Ott elég sok mindent keresnek. Hétvégén mi megyünk fel a HHH-ra a versenyre. Szóval mindenki teker, csak másfele :)

#769
Zak McKracken

Zak McKracken

    vendég

  • fórumtag
  • 70 hozzászólás
Haliho!

En holnap megyek Borzsony turara, tegnapelott Nagy-Kevelyt masztunk.

meg mindig minden szuper, de lassan kozeleg a telocsere ideje, mert szeretnek bele egy jobbat, es most lesz nemi extra penz ra.
Pontos elkepzeles meg nincs, de jelolt van egy par, az arkategoria 50-70k kozott valahol.
Persze sokkal egyszerubb lenne, ha el tudnam adni a mostanit :(

Nem tudtok valakit akinek kene egy alig hasznalt Manitou Six Sport? Olcson.

Zak


#770
ultio

ultio

    TARC

  • fórumtag
  • 1.169 hozzászólás
Dhgyurma!
Viszem a csomagtartót pénteken, mert bár összeraktam, nem vízszintesen áll, lejt a nyeregcsõ felé. Vagy nem raktam össze jól >:(, vagy meg kell még hozzá valamilyen alkatrész. Mondjuk mire ezt olvasod, már remélhetõleg a bicajon lesz a tartó. ;D :D
A versenyekre kaját szoktam vinni, csokit, banánt, meg van olyan, mikor pl. pénzt, iratokat, telefont is magammal kell vinni, mert csak aznapra megyek a versenyre, bár amikre ebben az évben szeretnék menni, azok 2 naposak lesznek, tehát nem lesz ilyen probléma. Amúgy a váztáska nagyon tetszik, ezt fogom használni, kockáztatva a kiszáradást ;D ;D ;D. Akkor te most hol laksz Dhgyurma? Én Authoros taliban nagyon benne lennék, vagyok, szeretném már együttlátni a sok Author bicajt, kipróbáni õket ;D ;D ;D, és megismerni a társakat, akik hasonló márka mellett döntöttek, mint én. Én szeretem a Mátrát, voltunk néhányszor arrafelé. Ha jól megismered, mutatsz majd klassz kis helyeket, aztán adunk a bicajoknak. 8)
Lovas Gabi!
Hát igen, zavaró tud lenni mindenféle nem szokványos hang, ezért viszem én is vissza az Opust, mert hát a tökéletességre törekszik az ember fia. Én is mentem már nagyon köves szakaszon, a Pilisben. Dobogókõtõl indultunk, a Rám-szakadékhoz mentünk, és ekkor jött be egy köves rész. Még a Caprinommal voltam. Én nem ültem a nyeregben :D, és inkább csak csordogáltam :(, mint száguldoztam volna. De azért élveztem! 8) 8) Ekkor volt az, hogy egy nagyon meredek lejtõn mentünk le egyik haverral, néhány tíz méter volt csak, de tényleg meredek, én mentem elõl, leérkeztem, hátranéztem, és egy szép bukfencet láttam. Nem történt sem a havernak, sem a bicajának semmi baja, mivel nagyon lassan jött.
Forrest Gti!
Még veszek lámpát, meg pumpa is kéne, aztán akkor már mindent magammal fogok cipelni. Én hétvégén, ha az idõ is engedi, viszem a gépét Salgótarjánba, azzal megyek locsolni, aztán megejtek néhány kisebb túrát a környéken, a neten találtam frankó leírásokat. Készülök a május 1-4 szilvásváradra. Még 12 nap!

#771
Lovas_Gabi

Lovas_Gabi

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.725 hozzászólás
Ultio!
Semmi pánik, itt vagyok, csak sajnos mostanában nagyon zajlik az élet körülöttünk és nem jó dolgok történnek.
De remélem, már vége és többet leszek veletek.


#772
Forrest GTi

Forrest GTi

    vendég

  • fórumtag
  • 200 hozzászólás
ultio, ez igen! Jól feldíszítetted a bicajod ;) Gabi, egy ilyen technikás lefelét már én is kipróbálnék... Kelly's-szel a libegõ alatt elég félelmetes volt, kiváncsi vagyok, az A-zone mennyivel könnyíti meg a dolgom...
Vasárnap 10kor indul el a HHH-n valami verseny, megyünk fel egy páran. A budai bolt elõtt lesz majd találkozó, érdekel valakit?

#773
Lovas_Gabi

Lovas_Gabi

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.725 hozzászólás
Nekem is service-time van!
A legutóbbi tekerésem közben a hátsó agyból valami borzastzó hang jött, idõnként egy kemény fémes kopogás is. Mûködik, de nem tetszik a hangja.
Hétvégén meg megyek ezerrel tekerni, be kéne már lépnem az 1000 fölöttiek clubjába!
Kipróbáltam a gépet a Száraz-Szinván lefelé.
2,5 km lefelé baromi köveken. Jó technikás szakasz.
Végig ültem a nyregben, a rúgózás kiváló volt, igaz, nem DH tempóban jöttem, de egy élmény.

#774
dhgyurma

dhgyurma

    vendég

  • fórumtag
  • 69 hozzászólás
Ultio!
Ha végképp nem tudsz zöldágra vergõdni a csomagtartóval, hozd azt is magaddal pénteken. Egy kis ráolvasás meg 2-3 varázsige tutira segít ;D.
Ja a versenyeken nemhiszem, hogy bármiféle táskára is szükséged lehet. Ha csak nem futárversenyrõl vam szó! ;) Amúgy meg van olyan kormánytáska a boltban, ami tutira stabil és még a bovdeneket sem nyomja.
+ tervezem, hogy ha majd egy kicsit jobban megismerem a Mátrát (most költöztünk ide), akkor szervezhetnénk ide is 1 author talit! 8)
Na mit szólsz?

#775
TrollEmber

TrollEmber

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 905 hozzászólás
Ha a nyeregcsöved ki van húzva legalább 20cm-t szerintem tuti elfér a táska+villogó (persze ez függ a táska méretétõl, láttam már elég batár darabokat is)
De ha mégse, akkor teheted (a villogót) pl. a támvillára is. Tutttttti jól néz ki ;D és nekem is ott van 8)

#776
ultio

ultio

    TARC

  • fórumtag
  • 1.169 hozzászólás
Nagyon kihalt mostanában ez a topik >:(.
De én írok, hogy legyen mit olvasni ;D ;D.
Na visszavittem az Opust felülvizsgálatra. Teló zsírzása, centírozás, hajtókar meghúzása meg a többit nem tudom mi történt még vele. A középrészrõl hallható recsegés nagy részben megszûnt, de azért még hébe-hóba hallható, fõleg hegymenetben, szóval még pénteken (ekkor van rá idõm) emiatt visszaviszem. Ettõl eltekintve tovvábbra is nagyon megy, meg vagyok vele elégedve.
Kedden még kicsit felmentem a HHH felé, legalábbis szerintem, mert még nem voltam ott soha :(, nem vagyok gyökös bp.-i, (valaki egyszer megmutathatná a klassz kis helyeket arrafelé) szóval ott kicsit próbálgattam hegymenetben, frankóul megy, felmegyek vele mindenhová, kihasználva a 27 sebességet, meg azt, hogy milyen gyors maga a bicaj. Na ilyen meneteknél lehet néha még hallani a recsegést, már felfelé tekerve. Lefelé meg aztán száguldoztam. A teló nagyon tetszett, ugye nekem ez az elsõ teleszkópom, nincs összehasonlítási alapom, de szerintem jól mûködik. A hétvégén megyek Salgótarjánba, megküldöm keményen a hegyekben, meglátom mit bír, meg én is ;D, inkább ettõl félek. :D
Vettem kedden egy csomagtartót, meg egy váztáskát.
Hát a csomagtartót szerintem nehéz összeszerelni, mármint nekem, a fene se tudja, melyik csavar hova való. Külön részekbõl kell összerakni, állíthatós a magassága, szóval a sok alkatrész csak úgy keringett a szobában velem együtt, míg valamire jutottam, de csak addig, hogy kb. megvan minden csavarnak a helye, a bicajra még nem raktam rá, csak próbálgattam. Hát így elsõre úgy áll, mint tehénen a gatya, ahogy mondani szokták. Nem tudom mi lesz belõle. Meg aztán a bicajt is sajnálom, félek, hogy lemegy a festék a rögzítési pontoknál. A csomagtartó néhány részérõl már lement, ahogy bénáztam vele, de az mindegy. Na majd meglátjuk, mi sül ki belõle, azért az biztos, hogy ezeket a bicajokat azért nem igazán erre találták ki. Még jó, hogy nincs tárcsfékem, mert akkor aztán már tényleg nem tudnám, hogy tegyem fel a tartót.
Arra is rájöttem, hogy nem tudok annyi mindent felrakni a bicajra, amennyit én akarok. Feltettem a váztáskát, nagyon szuper, a középsõt vettem meg, kb. 1,2 liter ûrtartalommal, egyik oldalán hálós zseb is van, meg szép is nagyon, csini Author logóval. De ha fennt van a váztáska, akkor nem tudom feltenni a második kulacstartót. Na bumm. Van nekem kormánytáskám is, azt meg azért nem szeretem, mert nyomja a vezetékeket, meg ugratásnál nagyon rázkódik, és vissszafordul a kormányra, illetve versenyeken nem tudom jól rögzíteni a rajtszámot, alig lehet látni. A nyeregtáskát még nem próbáltam, de azon gondolkodom, hogy fér meg egy nyeregtáska és egy villogó a nyeregcsövön. Persze, most mondhatjátok, miért kell nekem olyan sok mindent vinnem, de én úgy szeretem, ha van elég csoki, banán, víz nálam, mikor egész napra megyek a hegyekbe. Amúgy a váztáskánál maradok, mert nagyon szép ;D, és ez a legpraktikusabb. Legalább kevesebbet iszok, eddig is csak egy kulacsom volt, meg forrást könnyebb találni a hegyekben, mint boltot, ahol csokit tudok venni.
Vettem még egy Penco csokit, azt nem tudom, hogy jobban bírtam-e, mert én mindig jól bírom ;D ;D ;D, de nem voltam éhes, ez tény. Valami turbó italt is kaptam a kulacsomba az Author boltban, ízlett, meg pörögtem tõle ezerrel. Hát ennyit akartam elmondani.
Dhgyurma!
Nagyon szép az Azone, kezdem megszeretni a narancs színt ;), de azért az Opusnál jobb a fekete-piros párosítás ;D :D ;). A lábad is klasszul néz ki, régebben nekem is volt hasonló balesetem, mikor még a Simson S51-semmel nyomtam. Ezeket a helyeket én is bevállanám szívesen!
Minden jót mindenkinek, kellemes tekerést.


Ui.: Lovas Gabival mi történt? Nem ír mostanában. Elhagyott bennünket? :'( :'(

#777
DM

DM

    vendég

  • fórumtag
  • 52 hozzászólás
Ahoj lajos!
Ha a dh váz az A-zone, akkor az 160000
ha a dual az A-gang, akkor a.m. :49000
P.m. :51000
fejcsapággyal, nyeregcsõbilinccsel, és 3 db a-head alátéttel.
Bõvebben: www.author-hungary.com
és ott a vázak menüpont
(javaslom a P.m.-et, nekem is illen van és nagyon tökre jó. Meg az ára is.)
Üdv:
DM

#778
lajos

lajos

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 244 hozzászólás
Halihó!

Hosszas habozás után bedobem a közösba a kérdésem! Mennyi az a HUF amennyiért lehet kapni egy Author DH vázat? És ugyan ez a kérdés csak az Author Dual vázra! ;)

Köszönettel lajos!

#779
ultio

ultio

    TARC

  • fórumtag
  • 1.169 hozzászólás
Na megyek a bicajomért ;D+ veszek egy csomagtartót is, készülök a májusi szilvásváradi túrára. Utána meg megyek tekergõzni egy kicsit. ;D

#780
Forrest GTi

Forrest GTi

    vendég

  • fórumtag
  • 200 hozzászólás
gyurma: láttam a képet, tényleg gázos a lábad :) Tudsz már járni? Viszont amit a Penco mûvelt Veled, az nem normális! Ennyivel nem tekerünk, világos?? Pláne nem mást tolva... Beszélj a kezelõorvosoddal vagy gyógyszerészeddel! ;D

DM: Helyes! Karbantartás fontos is ám!

ultio: Hétvégén alig tudtam tekerni. Szombaton nem voltam túl jól, vasárnap meg nem volt kivel, hova... Úgyhogy egy 20ast raktam csak bele, de azt is élveztem azért... Hogy milyen és mennyi Author van az utakon? Az üzletben vezetik az eladásokat, kérdezd meg.