Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Görgõ vs. szobabicikli

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
899 hozzászólás a témában

#21
Mars

Mars

    vendég

  • fórumtag
  • 519 hozzászólás

Tud valaki ajánlani fix görgőt, ami elsősorban nagyon csendes (panelszobában használnám) másodsorban nem baj, ha okos, és harmadsorban nem az ár a fő tényező, inkább az, hogy megbízható, és sokféle váz/kerékszabványt befogadjon? 

Illetve jelenleg a legegyszerűbb mágnesfékes tacx-ot használom (17 éve) és nem halk. Van módja a halkításnak? 

Ugyanakkor a különböző pályákon/domborzatokon való végigtekerés eléggé érdekel, szóval nem gond, ha újítanom kell. (néztem már pincefalat évtizedekig, és nem untam meg sosem a görgőzést, de ma már motiválóbb lenne kicsivel több inger és kreatívabb lehetőségek) 



#22
Giordano

Giordano

    fórumtag

  • fórumtag
  • 30 hozzászólás

Jol gondolom, hogy a szabadgorgovel nem kell speci trenergumi a bringara?

Continental grand prix 4000 sII van a bringan.

 

Vagy kinyirom vele a gumikat?

 

Koszonom

JG



#23
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1.257 hozzászólás

ha nincsenek határok, a tuti egy saját beltéri pálya lenne nem ?-)

 

Saganhoz betársulni hogy együtt edzenek fel/vissza a montizásra :lol:



#24
Giordano

Giordano

    fórumtag

  • fórumtag
  • 30 hozzászólás

ha nincsenek határok, a tuti egy saját beltéri pálya lenne nem ?-)



#25
petter78

petter78

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 625 hozzászólás

ÜDV,

 

Szabadgörgő témában mit ajánlotok? Eladok éppen egy tacx görgőt, mert nekem az nem jött be és szabadgörgőt akarok (elsősorban azért, engedjen egy kis mozgást a bringának). Milyet ajánlotok egy kezdőnek? A Tacx Galaxiát néztem, megettem az előre-hátra mozgást engedő mechanika marketing dumát. Van értelme annak, vagy csak kompenzálnak vele valamit, ami a konkurenciánál működik anélkül is?

 

Tudom, hogy ezzel nem fog menni zwift meg hasonlók, de az most kevésbé fontos nekem.

 

Köszönöm,

JG

Hát, pedig a Tacx pont most találta fel a "melegvizet"

Vagyis a futópadra tett bringát, potom 7000 Ercsi az ára, ez mindet tud amit szeretnél, csak egy kb. 1 szoba kell neki

 

http://www.bikeradar...-trainer-47787/



#26
Giordano

Giordano

    fórumtag

  • fórumtag
  • 30 hozzászólás

ÜDV,

 

Szabadgörgő témában mit ajánlotok? Eladok éppen egy tacx görgőt, mert nekem az nem jött be és szabadgörgőt akarok (elsősorban azért, engedjen egy kis mozgást a bringának). Milyet ajánlotok egy kezdőnek? A Tacx Galaxiát néztem, megettem az előre-hátra mozgást engedő mechanika marketing dumát. Van értelme annak, vagy csak kompenzálnak vele valamit, ami a konkurenciánál működik anélkül is?

 

Tudom, hogy ezzel nem fog menni zwift meg hasonlók, de az most kevésbé fontos nekem.

 

Köszönöm,

JG

 



#27
QuQa

QuQa

    fórumtag

  • fórumtag
  • 46 hozzászólás
Sziasztok,

Elkezdtem gorgozni, de nincsen egyelore semmi koncepciom. Olvasgattam a neten a temaban, de csak osszezavarodtam a sok infotol. Jo lenne ugy csinálni a dolgot, hogy a legtobb haszna legyen. Tudnatok ajanlani 10-12 hetes edzés tervet ami esetleg nektek bevallt?
(Pulzusmerom van, watt merom az sajnos nincsen ha ez fontos)
Elore is koszi!

#28
torma99

torma99

    vendég

  • fórumtag
  • 182 hozzászólás

Zwiftet próbáltam egy 5 dolláros ANT+ stickel, nem rossz, de smart trainer és állandó edzőtársak nélkül inkább csak érdekesség. Illetve van összesen egy útvonal...nekem egyszer ki is fagyott...

Köszi, azóta már RTM-mel sikerült 1600+ km-et beletenni a Zwiftbe. Ha még nem vagy tag, ott az FB csoport (Zwift Hungary - Official)


alkdefohij.png


#29
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.811 hozzászólás

Ha valakinek van tapasztalata a mostanában egyre népszerűbb Trainerroad, Zwift, Kinomap, Virtualtraining stb. ne tartsa magában. A marketing ezeknél az oldalaknál/szoftvereknél nagyon erős, a kérdés, hogy az ingyenes zárt (Elite,Tacx) változatokhoz képest járnak-e bármi előnnyel a csillogáson kívül?

 

Zwiftet próbáltam egy 5 dolláros ANT+ stickel, nem rossz, de smart trainer és állandó edzőtársak nélkül inkább csak érdekesség. Illetve van összesen egy útvonal...nekem egyszer ki is fagyott...


  • torma99 kedveli ezt

#30
Sly78

Sly78

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.513 hozzászólás

sziasztok!

 

tudom, hogy távszerelni képtelenség, de hátha vki találkozott hasonlóval. egyre hangosabb a görgőm, zúgva-búgva rezonál ha elkezdem kőkeményen meghajtani az intervallokban. ez egy Minoura B60. Két éves, de nyilván csak télen fut, akkor sem olyan elképesztően sokat, szóval nem nagyon lenne még itt az idő, hogy tönkremenjen. elvileg ez egy nagyon jó kis gőrgő, bikeradaron öt csillag :)

előre is kösz


Sly78 módosította - 2015. december 09. - 09:24


#31
h_geri

h_geri

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 459 hozzászólás

Létezik, hogy ezeket a görgőket csak gyorsszáras bringákhoz gyártják, vagy Én bénázok el valamit? 

Eleve jobb, ha görgőzős gumit teszel fel a kerékre, így én azt javaslom, hogy pár ezer ft-ért vegyél egy gyorszáras hátsó kereket. Berakhatsz 26-os kereket is, ha az van otthon vagy ismerősnek.... Én úgy használtam 27,5-es meg 29-es montival. 


h_geri módosította - 2015. október 28. - 17:56


#32
ZolkoW

ZolkoW

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.681 hozzászólás

 

Sziasztok,

Készülve a téli latyakos időre ma beruháztam egy Decathlonos görgőre (INRIDE300), amit egy csepel royalla és egy 28"-as trekkinggel használnánk itthon.
A gond csak az, hogy egyik bringát sem tudom befogatni a rögzítő szárakba méretprobléma miatt, ui a szorítógyűrűk kisebbek mint a bringák tegelyén lévő csavaranyák. DE! a dobozban adtak is hozzá egy gyorsszárat és írja is a használati, hogy a gyári gyorsszárat vegyem ki a hátsó kerékből és a felfogatáshoz használjam a dobozban lévőt, azonban egyik bringa hátsó kereke sem gyorsszáras.
Létezik, hogy ezeket a görgőket csak gyorsszáras bringákhoz gyártják, vagy Én bénázok el valamit? 
Van ötlet az átalakításhoz, esetleg konkrétan ezzel a görgővel tapasztalata valakinek? Előre is köszönöm!

 

nem tudom, hogy hívják azt az anyát, aminek domború, zárt az egyik fele, de ha olyat rátekersz a kilógó tengelyvégekre, szerintem működni fog..



#33
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

 


Létezik, hogy ezeket a görgőket csak gyorsszáras bringákhoz gyártják, ? 
 

és itt is igen


Bikertigger módosította - 2015. október 25. - 11:04

  • gonger kedveli ezt
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#34
gonger

gonger

    újonc

  • fórumtag
  • 2 hozzászólás

Sziasztok,

Készülve a téli latyakos időre ma beruháztam egy Decathlonos görgőre (INRIDE300), amit egy csepel royalla és egy 28"-as trekkinggel használnánk itthon.
A gond csak az, hogy egyik bringát sem tudom befogatni a rögzítő szárakba méretprobléma miatt, ui a szorítógyűrűk kisebbek mint a bringák tegelyén lévő csavaranyák. DE! a dobozban adtak is hozzá egy gyorsszárat és írja is a használati, hogy a gyári gyorsszárat vegyem ki a hátsó kerékből és a felfogatáshoz használjam a dobozban lévőt, azonban egyik bringa hátsó kereke sem gyorsszáras.
Létezik, hogy ezeket a görgőket csak gyorsszáras bringákhoz gyártják, vagy Én bénázok el valamit? 
Van ötlet az átalakításhoz, esetleg konkrétan ezzel a görgővel tapasztalata valakinek? Előre is köszönöm!


#35
torma99

torma99

    vendég

  • fórumtag
  • 182 hozzászólás

Ha valakinek van tapasztalata a mostanában egyre népszerűbb Trainerroad, Zwift, Kinomap, Virtualtraining stb. ne tartsa magában. A marketing ezeknél az oldalaknál/szoftvereknél nagyon erős, a kérdés, hogy az ingyenes zárt (Elite,Tacx) változatokhoz képest járnak-e bármi előnnyel a csillogáson kívül?


alkdefohij.png


#36
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1.257 hozzászólás

Mondjuk én ebből a direct driveból is valam 5-600 wattos okosnak örülnék, ami akcióban lemehet 400 euró alá

 

http://www.powercurv...m/files/51c.png



#37
torma99

torma99

    vendég

  • fórumtag
  • 182 hozzászólás

De nem is azért 400 Euro, hanem mert nagy terhelést bír és csöndes. Láttam 1000+-ért is "okos"-t, az nekem valahogy nem tűnik okos döntésnek :)

1000+_ért nem is, de ha valahol kifogsz egy valós akciót, mondjuk 799-ért megéri. Az elite-hez még ingyen jár a gmapsos támogatás, míg a tacxnál fizetned kell érte. A Myrealvideóval meg szinte végtelen számú és jónéhány jó minőségű videóhoz juthatsz. Mondjuk én ebből a direct driveból is valam 5-600 wattos okosnak örülnék, ami akcióban lemehet 400 euró alá


alkdefohij.png


#38
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1.257 hozzászólás

Az is egy megoldás, bár ahhoz képest, hogy nem okos picit sok az a 400 euró.

 

De nem is azért 400 Euro, hanem mert nagy terhelést bír és csöndes. Láttam 1000+-ért is "okos"-t, az nekem valahogy nem tűnik okos döntésnek :)



#39
ncc1701

ncc1701

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 580 hozzászólás

Egy kérdésem lenne:melyik görgő a jobb?A fém görgős vagy a müanyag bevonatos (pl.TACX) a kopás szempontjából?

 

Minél nagyobb legyen a görgő hengerének az átmérője.



#40
torma99

torma99

    vendég

  • fórumtag
  • 182 hozzászólás

A legjobb a lánchajtású, pl. Elite Turbo Muin, annál edzőgumit se koptatsz (mert nincs).

Az is egy megoldás, bár ahhoz képest, hogy nem okos picit sok az a 400 euró.


alkdefohij.png