Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Digitalizálásban profik segítsenek!!

- - - - -

  • Lezárt topik Lezárt topik
8 hozzászólás a témában

#1
roobi

roobi

    vendég

  • fórumtag
  • 102 hozzászólás
Kösz Shaun de ha átírom Betára akkor már ott meg is vágom az egészet lévén, hogy lehetõségem is van rá de az egészben az a fontos, hogy otthon az én két szép kis kezemmel csináljam meg a montírozást hangutómunkával együtt. Egyébiránt már mûködik a rendszer a kártya volt a hibás mintmár írtam.
Vagy arra értetted, hogy a kész terméket - vágott videót- átírom betára és abból te egy DVD -t tudsz csinálni? Ez érdekelne mert így mindenhol le tudom játszani.
üdv:roobi
UI: Mennyibe kerül ez a kis tranzakció??

#2
Shaun_Palmer

Shaun_Palmer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.323 hozzászólás
Ha átmásolod BETA kazira akkor átírom neked DVD-re, így megtudnám csinálni:)

#3
roobi

roobi

    vendég

  • fórumtag
  • 102 hozzászólás
Csak azért írok mert ennyi idõ után végül is de a végére jártam a dolgoknak. Jelentem nem bennünk/bennem volt a hiba. A helyzet az, hogy ez a kártya gyári hibás és a hibája a fekete-fehérben való capture. Egy megadott honlap alapján letöltöttem egy patch-et amit egy másik letöltött progival kicsomagoltam majd ezt a kis 12Mb-os cuccost installáltam. Ez aztán helyretette a kártyát és színesben mûködik.
Köszönöm mindenkinek a segítséget, külön köszönet Trancernek - õ sokáig tartotta bennem a lelket.
Tanulságok:
Ha valaki ilyen típusú kártyát vesz forduljon hozzám bizalommal mert én megjártam a poklok-poklát, neki már nem kell.
Üdv:roobi

#4
vendég_Charon_*

vendég_Charon_*
  • vendég
VirtualDub 1.4.11 download
Még nincs két hetes sem. 8)

#5
trancer

trancer

    vendég

  • fórumtag
  • 50 hozzászólás
A Virtual Dub-ot próbáltad már? Mert én eddig ezzel digiztem mindent, kameráról, videóról. Kis, 1,5 MB os progi, de nagyon sokat tud és jó.
A fekete fejér kép lehet attól is hogy nincs normálisan beállítva a video rendszer, PAL-BDGHI -t kell beállitani.

Ha gondolod akkor segithetek... irj mailt vagy privit.

#6
Ras

Ras

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.021 hozzászólás
az anyaqg minõségét nem beflyásolja csak a hosszát... hát esetleg másik gépben is ki kellene próbálni a kártyát... vagy pedig gariban vissza...

#7
roobi

roobi

    vendég

  • fórumtag
  • 102 hozzászólás
Nos Cyberlink törölve ezzel még ugysem csináltam értelmes dolgokat csakhát adták hozzá.
Javaslatod alapján érdemes garanciában visszavinnem a gépet és megnézetni a kártyát? Lehet, hogy csak a kártya rossz?
Gondolom a 2 gigás korlát a bedigizett anyag nagyságára limit , ezt a folyamat elején ki is kell választanom s az anyag minõségét ez nem befolyásolja?!!

#8
Ras

Ras

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.021 hozzászólás
sajna kéglire nem tudok menni, de így innen arra gyanakodnék, mivel már láttam szar 3DClub ATI kártyát hogy a bemenet szar vagy pedig maga a kártya vhol másutt...
esetleg összeakad valami szoftverrel, pl egyszerre szerintem ne legyen fent mindkét digizõ progi, elég az adobe...

egy nem konkrétan ide kapcsolódó jótanács: vedd figyelembe a Fat32 fájlrendszer 2Gbyteos korlátját amikor digizel.. ebbõl adódhatnak kellemetlenségek

#9
roobi

roobi

    vendég

  • fórumtag
  • 102 hozzászólás
Nos a társaság segítségét kérném.Annak a gurunak vagy guruknak segítségét kérném akik értenek a video bedigizéshez. Ez még nem olyan nagy nehézség, de azért mondom a problémát. A gépemen3D Club ATI Radeon 8500 LE VIVO analóg videókártya szolgál a videójel digitalizásásához. A kamera Sony pal és composit (RCA) módon csatlakozik a géphez/kártyához. Van a drivernek saját capture szoftvere (Cyberlink Power Director
ME) de a gépemen Premier 6.0- val is tudnám fogadni.
Eddig nincs is problem.
Ámde sajnos a capture kép nem színes viszont vannak benne piros , kék, zöld harntcsíkok valamint erõsen félképes. Hang egyébként oké.
Sajnos én nem igazán értek a codekekhez és beállítási dolgokhoz mert valszínüleg abban van a hiba. A kártya analóg és gyárilag Pal, tehát nem az NTSC/Pal probléma van vele. Olyan vállalkozó szellemü kolléga jelentkezését várnám aki tudja mirõl van szó és adott esetben néhány hektoliter sör elfogyasztása mellet hajlandó kéglire jönni vagy fogadni valahol a gépemet és jó doktorbácsi módjára elmulasztani kehességét.
Nos azért lenne jó, mert sokat forgattam már amit szeretnék megvágni tisztességesen, ráadásul már dolgoztam is a Premierrel de valahogy ezzel a kamerával nem boldogulok.
Paraméterek: lakás: Budapest XIII, kerület
Mobil: 30-9338-991
Forraltbor mindenkor. keró és kéró: jeligére
Ha tudtok segítsetek !!!! Köszönettel: roobi