Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Ki hová tud bringával menni?

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
20 hozzászólás a témában

#1
Coldhead

Coldhead

    vendég

  • fórumtag
  • 29 hozzászólás
Egyszer nekem is volt egy jó sztorim. Pénteken úgy terveztem, hogy csak beugrok az irodába anyagokért, aztán megyek tekerni. Délre beérek, titkárnõ mondja, hogy a munkatársam ma nem tud bejönni, és 1-re jegy jön az irodakellékes. Mondom nem baj mondja le. Nem tudta elérni. Teszek-veszek, már indulnék, erre megjön az ember. Gondoltam ne jöjjön hiába, mivel úgyis én döntök beszéljük meg. Így leültünk tárgyalni, én sztreccsnaciba, bringásmezbe, a manusz ölönybe. Remélem realizálta, hogy azért így dumáltam vele, hogy ne kelljen kétszer jönnie. Szóval azért figyelni kell.

#2
lensver

lensver

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.944 hozzászólás
Hú, ez jó!  ;D ;D ;D
Vajon mikor jött rá, hogy csak szivattad?

#3
vendég_Charon_*

vendég_Charon_*
  • vendég
Egyszer beadtam egy takarítónõnek, hogy azért van rajtam sisak, mert már egyszer leszakadt a lift. (A bringa nem volt velem.)
Másnap gyalogolt a lépcsõn!  ;D

#4
templar

templar

    vendég

  • fórumtag
  • 129 hozzászólás
Nekem a liftben a bukóra szoktak ránézni hogy jééé...de voltak abszolút pozitiv megnyilvánulások is. A többség nem igazán tudja, hogyan is reagáljon.



#5
findli

findli

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 663 hozzászólás
Jorus: Újpest-Deák 50 perc ???,Miért, merre mész? ;D ;D

#6
findli

findli

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 663 hozzászólás
Templar: és téged is megnéznek a liftben, hogy ez meg mit keres itt? Meg hát jól nézhetek ki, amikor esõtõl áztatva megérkezem és egésznap valahol száritanom kell a ruháimat.



#7
templar

templar

    vendég

  • fórumtag
  • 129 hozzászólás
Findli: én is bank... hál isten, egyelõre úgy néz ki, talán megúszom, hogy (persze fekete) farmerben vagyok napközben. Mondjuk van egy tarcsi öltöny is, ha nagy gáz lenne...

#8
lensver

lensver

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.944 hozzászólás
Trifó és más reménykedõk! Ne reméljetek: nincs olyan lakat (legalábbis, ami könnyû, és olcsó), amit nem tudnak szétvágni max.5 perc alatt. Ez Tolvajéknál az idõhatár. Az U-lakatot is gyorsan kinyitják most már. Ha meg nem tudják, akkor bosszúból is jó nagy kárt tudnak okozni. Például hallottam,hogy valakinek jól összeverték valamilyen vasrúddal a bicóját, másnak a kerekeit szúrták ki. Vagy elvitték a nyergét, kerekét, stb... Nagggyon, nagggyon vigyázzatok emberek, mert ebben a városban sok tolvaj van. Az én kis bringámat is ellopták egyszer, de hála a Pedalománnak, meglett. De ez  már egy másik történet.


#9
findli

findli

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 663 hozzászólás
melózni én is bringával járok: Újpest-Dózsa György út, ami 5 km, és hamarabb beérek, mint metróval. A hátrány: hogy mindig kell vinnem csinost, azaz olyan öltözetet, amiben a bankban vagyok. A tárolást szerencsére megoldottam, mert a mélygarázsba levihetem (bár igen sokáig tartott, hogy megkapjam az engedélyeket) és neki támaszthatom a falnak.

#10
Coldhead

Coldhead

    vendég

  • fórumtag
  • 29 hozzászólás
Én is melózni járok bringával, az alábbi kondícióban: bevittem 2 farmert, meg cipõt (azok nehezebek), a többit hátizsákban viszem. Bent le tudok zuhanyozni, átöltözni, a bringatárolás az irodában megoldott (van egy tároló). A menetidõ nagyjából annyi mintha autóval mennék. (18km-en). A gond az hogy sokszor megyek a városba kisebb ügyek miatt, vettem egy brutál kinézetû fémhuzalt zárral, azt hittem biztonságos. Múltkor megtudtam hogy nem az. Van olyan kombinált fogó méretû erõvágó, amivel az edzett lakatot!!! el lehet vágni. Ezekután a huzal gyerekjáték. Szóval szerintem olyan helyen érdemes hagyni, ahol látja az ember. Személy szerint a Liszt Ferenc téren a kávézóknál szeretek megállni így  nyáron, ott mindíg tudok olyan helyet találni ahol le lehet ülni. A Lurdyba mindenhová be lehet menni bringával? Én a Pólusban is voltam, ott se szóltak miatta, és elég jól felügyelhetõ.

#11
thommey

thommey

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.344 hozzászólás
Halihó!
Hát én a munkahelyemre járok be elég soxor brinyóval.IBM fehérvár:)
Itt van egy elkerített bringatároló,és csak egy ki/bejárata van,amit kamera figyel.Remélem ez elég ahhoz,hogy ne vigyék el a lovat.
Üdv:Thommey

#12
Wickee

Wickee

    vendég

  • fórumtag
  • 106 hozzászólás
Budapesten belül én is szívesebben közlekedek kerékpárral, de amint ezt már mondtátok, a tárolás bizonytalan. Vannak olyan helyek, ahova be lehet vinni a bicót (pl Lurdy-ház) ami pozitív, de vannak olyan helyek, ahol egyszerûen csak hülyének néznek, amiért merek biciklivel közlekedni, és ha már eltekertem az adott helyig, akkor pedig szeretnék hazafelé is a sajátommal menni. De ha ezt nem engedik meg? Eddig abban az iskolában, ahová elõkészítõre járok, egy normális és jó fej portás volt aki mindig megengedte, hogy felvigyem a másodikra a bicót, ahol egy méretes fûtéscsõhöz lakatolva tároltam órákon át a folyosón. Aztán jött egy nagy felhõszakadás... szóval letiltották a bicót a portásfülkébe, amiben már nem bíztam annyira, de egye fene, bevittem. 2 hónapja portáscsere történt, tehát arra gondoltam, hogy új portás, vissza az emeletre. AHA! Hazafele menet megállított az új portás és életveszélyesen megfenyegetett, hogyha mégegyszer megpróbálom az épületbe bevinni a bicót (tehát mostmár a portásfülkébe sem) akkor kivágja a gumikat. CSODÁLATOS! Mit tehet ekkor a biciklista? Dünnyög egy sort az orra alá és belátja, hogy mindaddig amíg meg nem lesz oldva városszerte az emberhez/biciklihez méltó kulturált tárolási mód, addig marad a BKV-s lilajegyes utazás, a tömegnyomor, a mozgáshiány, az egészséges emberszag a villamoson/ metrón/ trolin/ buszon. Nem is részletezem tovább...

#13
templar

templar

    vendég

  • fórumtag
  • 129 hozzászólás
Én most kezdtem a munkábajárást  - Pesterzsi Margit-híd budai hídfõ vonalon. Mondjuk a szélirány jelentõsen "mozgatja" a menetidõmet... 45-60 perc.
A tárolás nekem elsõ osztályú... A pincegarázs ugyanis kódkártyás, és a csoda az, hogy van benne egy sarok kialakítva kp. számára... Az is igaz, hogy egyedül használom. Mondjuk nekem inkább az öltözködés okoz gondot. (a kerékpáros és a napközbeni öltözet közöttti antagonisztikus ellentét)


#14
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11.799 hozzászólás
Van, aki így: http://www.bikemagaz...&num=1016379456

:-*

#15
trifo

trifo

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.175 hozzászólás
Hali!

Tetszik ez a téma. Én is járok bringával melózni, illetve még jobban fogok ezután, mert messzebb lesz a munkahelyem (több, mint 2km) és azért már érdemes felülni.

Nos, engem leginkább a technikai részletek érdekelnének pl Bevásárlás, bolt, kávézó.

Most egy régi spirállakatom van a nyeregcsõre tekerve, ilymódon mindig kéznél. De erre nem bíznám a gépet 5 percnél tovább. Most akarok venni egy rendesebb lakatot, talán azzal nem félnék annyira kint hagyni az utcán a kedvest.

Well, ti hogyan csináljátok?

--Trifo

#16
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11.799 hozzászólás
Én dolgozni járok vele Újpest-Deák tér útvonalon, 50 perces menetidõvel.  :D A tárolás megoldott, mivel itt van az asztalom mellett.

#17
lensver

lensver

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.944 hozzászólás
Aki az ELTE angol, vagy amerikanisztika szakára jár az Ajtósi Dürerre, az vigyázva hagyja kinn a cangáját. Igaz ugyan,hogy belsõ udvar van, és a portás félig rálát a cangákra, de már többször is volt lopás, igy a látszat ellenére sem biztonságos!

#18
vendég_Charon_*

vendég_Charon_*
  • vendég
Felénk a TTK-n egy belsõ udvar van kialakítva bringatárolásra, elektromosan zárt kapuval, szóval még egy Killer-V-t is bent mernék hagyni.
De azért jobb felhozni a laborba. (Fel lift, le lépcsõ-DH  ;) ;D)

#19
Warhog_Goa

Warhog_Goa

    vendég

  • fórumtag
  • 194 hozzászólás
én péel suliba is cajgával megyek, föleg mosmá hogy kezd melegebb lenni, persze ha negyon fos idö van akkor meggondolom, szerencsére a tárolás alég kulturáltan meg van oldva. 8)

#20
Begbie

Begbie

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.228 hozzászólás
Én mostanában az egyetemre járok vele (BME), és itt megengedik (legalábbis még nem szóltak egyszer sem), hogy bevigyem magammal az elõadóba, terembe!
"Olcsóbb" gépeket udvaron vagy a folyosón hagyják!

Ja. és a kilométerekre lévõ épületek közt jól lehet idõt spórolni.   :)


Beg