Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Balesetben mit kell tenni...

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
42 hozzászólás a témában

#1
Astro

Astro

    vendég

  • fórumtag
  • 69 hozzászólás
Az új téma:
Ki az a lepke :)
Most láttam a mountainbikesport.hu -n a z.eg.-i képeket, úgy kezdõdik, hogy két csaj (csapattársaim, ikrek :) ) közül az egyiknek be van ragasztva a feje (mondták a többiek, akik voltak, hogy össze akarták varrni :)

#2
tr

tr

    vendég

  • fórumtag
  • 227 hozzászólás
nm

#3
ruff

ruff

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 784 hozzászólás
kössz !

#4
tr

tr

    vendég

  • fórumtag
  • 227 hozzászólás
igen o az
ruff itt olvass :

http://www.bikemagaz...&num=1022423383



#5
ruff

ruff

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 784 hozzászólás
Glazer György ?!

#6
tr

tr

    vendég

  • fórumtag
  • 227 hozzászólás
de igen o az

#7
ruff

ruff

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 784 hozzászólás
kijaza lepke ? nem György a keresztneve ?

#8
tr

tr

    vendég

  • fórumtag
  • 227 hozzászólás
lepke balesetenel tortent :
egy ember fogta a fejet es tartotta kicsit a fold felett oldalt tartva hogy a ver az orrabol a kifollyon
[ koponyatores ]
mi meg ketten fogtuk hogy ne mozogjon a testet szinten kicsit oldalra forditva.
aztan negyed ora es ott voltak a mentok.
szal ha koponyatores van vagy olyan agyrazkodas ahol elvesztheti az eszmeletet [ verzik pl az orra ] akkor kell az st. oldalfekves tenyleg megfulladhat.

#9
Gabi07

Gabi07

    vendég

  • fórumtag
  • 156 hozzászólás
Amikor legutóbb buktam, két haverom ment a dokiért a közeli rendelõbe (nem találtak senkit...), egy másik meg hívta a mentõket, aztán a szülõket, közben mindig volt mellettem vki. Az okos járókelõk állítólag léptennyomon "beszóltak" , hogy mit kell csinálni. Tenx az okosságukat!  ;D  (az egész sztorit csak elbeszélések alapján tudom...)

A telefon sosem árt!

#10
ruff

ruff

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 784 hozzászólás

A vérzést is mindenképpen csillapítani kell és ha nem lehet a sérültre bízni, akkor ne hagyjuk magára semmiképpen, mert lehet, hogy egy óra múlva megérkezünk a segítséggel, de addigra kivérzik, sokkot kap, elveszíti az eszméletét és mire visszaérkezünk, akkor felesleges a segítség.

És ha ott maradsz vele ? max 2 órával később vérzik el, mert ébren tartod.De nem vagy orvos és kórház egyben,hogy ott ellátsd.

lehetõségek mérlegelése nagyon fontos

Ez viszont határtalanul igaz. Először mindneképpen fel kell mérni a helyzetet.

#11
FP

FP

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 249 hozzászólás
Bocsánat, lehet hogy félreérthetõ volt a hozzászólásom. Nem azt akartam írni, hogy mindenképpen a sérülttel kell maradni, hanem azt, hogy HA LEHET, akkor a sérülttel kell maradni és ha nem elérhetetlen távolságból lehet segítséget kérni, akkor szerintem is azt kell megpróbálni.
kiscsango: a stabil oldalfekvés valóban jó megoldás amennyiben nem áll fenn a gerincsérülés lehetõsége, de jelen voltam egy esésnél, amikor is a sérült az esést követõ fél óra múlva kapott epilepsziás rohamot. A vérzést is mindenképpen csillapítani kell és ha nem lehet a sérültre bízni, akkor ne hagyjuk magára semmiképpen, mert lehet, hogy egy óra múlva megérkezünk a segítséggel, de addigra kivérzik, sokkot kap, elveszíti az eszméletét és mire visszaérkezünk, akkor felesleges a segítség. A helyes döntés bizony nagyon nehéz, de a lélekjelenlét megõrzése és a lehetõségek mérlegelése nagyon fontos, hisz emberélet múlhat rajta. Bízom benne, hogy senki sem fog ilyen helyzetbe kerülni.
Vigyázzatok magatokra és egymásra!  ;)

#12
kiscsango

kiscsango

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 715 hozzászólás
A stabil oldalfekvést arra találták ki, hogy ne fulladjon meg. ;) A vérzést persze csillapitanám elõtte, de kb. ennyi amit tenni tudok. Volt már közületek valaki, aki élesben is "vizsgázott"? Mert én igen, és nem tudsz segiteni, hiába is akarsz.

#13
ruff

ruff

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 784 hozzászólás
Ott lehet hagyni, ha nincs nagyobb gond ... sõt ott kell, ha pl a lába törik. Meg köll mondnai neki, hogy csináljon vmi, hogy ne aludjon vagy ájuljon el, bár valószínûleg nem fog elaludni, mert errõl vannak tapasztalataim. Ha meg nagyobb gond van, még mindig meggondolandó - legalábbis, ha nincs telefon,kapcsolat a külvilággal és csak ketten vagytok -.Tegyük fel, igen , ömlik a vér a fejébõl ...ott maradsz és megoprálod ? ha nem kap segítséget meghal. Ott maradsz és ölelgeted , vagy elmész segítségért ? Persze olykor ez is megfontolandó, mert elég nagy gondokat okozhat, ha elveszíti az eszméletét , ha meg már eleve elvsztette, akkor sprint ... De szerintem még akkor is célszerû elindulni, ha nem vesztette el, mert úgysem tudod egy - két napig, vagy akár egy-ét óráig életben tartani, tehát ha maradsz biztos meghal, ha mész van esély ...

#14
lensver

lensver

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.944 hozzászólás
Ez mind igaz, de akkor ott ücsörögve várjuk be a halálát? Vannak olyan esetek, ahol pont a gyorsaság ment életet.
Ez jó kis rejtvény: ülsz egy isten háta mögötti ösvényen, fejsérülést kapott társaddal, és mit csinálj? Hagyd ott, és száguldj le cangáddal a legközelebbi településre, hogy segitséget hivj, vagy maradj mellette, de akkor meddig...? Amig arra nem sétál valaki? Szóval ez tényleg jó kérdés.

Akkor könnyebb dönteni, ha az ember egyedül van, és úgy szenved balesetet. Egyszerûen addig fekszel ott, mig valaki arra nem jön, mert mást úgyse tehetsz, hacsak nem tudsz telefonálni!

#15
FP

FP

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 249 hozzászólás
Micsoda? Magára hagyni??? Ez a lehetõ legnagyobb butaság! Mi van ha agyrázkódása, belsõ sérülése van és elveszíti az eszméletét és esetleg háton fekve megfullad a saját nyelvétõl, vagy nyálától? Egy sérültet ha lehetséges, akkor SOHA NEM SZABAD magára hagyni! Az egyedülléttõl sokkot, vagy rohamot is kaphat!

#16
iljicS

iljicS

    zsonglõr

  • fórumtag
  • 6.613 hozzászólás
És ha esetleg neadjisten Te ott fekszel a sárban szétnyílt fejjel, dõl a vér, mit szeretnél ? Menjenek el, vagy foglalkozzanak veled ?

#17
kiscsango

kiscsango

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 715 hozzászólás
A Kresz-ben elég jól ki van dolgozva a mentési stratégia. Bár ott arra alapoznak, hogy van forgalom. Mi általában legalább 3-an járjuk az erdõt, ott könnyû beosztani a teendõket. Szerintem nem érdemes a sérülttel maradni, úgysem tudsz érte tenni sokat (alapesetben nem mindenki orvos).

#18
FP

FP

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 249 hozzászólás
A 112-t mindenféleképpen lehet hívni, kártyával, kártya nélkül, még úgy is, hogy a billentyûzetzár rajta van a telefonon!  ;) Látszólag nem történik semmi, de amikor begépeled, akkor megjelenik a Nokia-kon (a többi márkát nem tudom, hogy müködik-e) a hívás opció.

#19
iljicS

iljicS

    zsonglõr

  • fórumtag
  • 6.613 hozzászólás
Magára hagyni semmiképpen sem szabad, mert csúnyán besokkolhat egyedül a hegyekben.
Ha kell a helikopter tényleg jön, tanúsíthatom. Vagyis én nem, nekem csak mesélték, hogy jött... ;)
Ahol meg nincs térerõ ott célszerû inkább félgõzzel menni, és kevesebbet kockáztatni.
Telefont -aki teheti- vigyen magával, életet menthet!

#20
Astro

Astro

    vendég

  • fórumtag
  • 69 hozzászólás
Attól még nincs 1800-as térerõ a soproni heccségben :)
(az ericsson r250 nem mûholdas?)