Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Folding bike - összehajtható bringak?

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
79 hozzászólás a témában

#1
ridelife

ridelife

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.636 hozzászólás
erosen gondolkodom hogy lecsereljem a mostani foldingom (auto mini) egy modernebb kisebb-konyebb modellre mert rengeteg hatranyaba utkoztem a ven csatalonak.
bar elege pang a tema azert tudna valaki linkelni 20'' alatti megfizetheto foldingot.olvasgatva a temat ilyen 100 feletti bringak uraljak a piacot.en ennek az ar feleben gondolkodom.persze csak is hasznaltat.

regi/hibas agyvaltokat veszek.


#2
Exile

Exile

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 888 hozzászólás
Ez max arra lehet jó, hogy a reptéren gyorsabban kijuss a terminálhoz. Esetleg a q... nagy amerikai plázák bejárására. De már egy szokványos, nyugat-európai térköves kerékpárúton használhatatlan lenne, szvsz.
Nyekereg a láncom, mint egy részeg kórus, nem segíthet rajta, csak a tribológus!

#3
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás
Sinclair Research
Sir Sinclair tervezte akinek a személyi (kézi) számológépet, digitális karórát és a ZX sprektumot köszönhetjük.
Feltöltött kép
És az elektromos :) na milyen különbséget látsz?:)
Feltöltött kép
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#4
kiscsipás

kiscsipás

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 329 hozzászólás
Sziasztok!
Össze csukható bicót szeretnék venni!Lehetõleg 12" vagy 16" kerék méretût.Használtat!
Esetleg ha valakinek volna eladó vagy tudna eladót, légyszi jelezze!KÖSZI!

#5
Torpedo

Torpedo

    vendég

  • fórumtag
  • 61 hozzászólás
Igen , a kemping olyan 40-50e körül van, a háromfokozatú. Én csak régi kontrással járok néha, de teljesen univerzális, és elnyûhetetlen! Ugyan még sose hajtogattam, és a súlya sem elhanyagolható, viszont hazai!
Napi hajtogatós, vonatra pakolós használatán azért gondolkoznék, mert õt arra találták ki anno, hogy a Lada csomagtartójába is beférjen, ha a család a Balcsira megy, bár lehet, hogy csak fizikum kérdése a pakolása.

#6
gren_tamas

gren_tamas

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 696 hozzászólás

Találtam egy használt, de újszerû cyco bicajt is. 85e kérnek érte, alu, nagyon kicsire összehajtható, de csak 20as kereke van. A netten nem találtam róla információt, ismeri vki ezt a típust?


Nem (egy indiai biciklis céget találtam ilyen néven, de csak a nevet). A 20-as keréktõl viszont ne félj, ha visszaolvasol s megnézed a linkeket, a legjobb márkák is 16-20 hüvelykes ráffal mennek. Az enyém (régi) 22-es, ez ritka. A többi (alkatrész stb.) a fontos, korábban e témában vannak tippek, leírások, olvasd az elejétõl. A cyco ?-tól nem várnék sokat; ha ismeretlen, akkor nyilván nem is megbízható, egy jó márka viszont újonnan sokkal drágább. A magyar "camping" miért rossz? Váltója is van...

#7
Gzl975

Gzl975

    újonc

  • fórumtag
  • 3 hozzászólás
Találtam egy használt, de újszerû cyco bicajt is. 85e kérnek érte, alu, nagyon kicsire összehajtható, de csak 20as kereke van. A netten nem találtam róla információt, ismeri vki ezt a típust?

#8
Gzl975

Gzl975

    újonc

  • fórumtag
  • 3 hozzászólás
Sziasztok!
Egy összecsukható bicajt szeretnék venni, mert már a második bringámat kötötték el az isaszegi vasútállomáson. Hiába volt a drága abus zár, éjszaka az sem jelentett akadályt. :(
Szal úgy döntöttem, hogy mindennapos használatra, egy strapabíró nagyobb kerekû összecsukós lenne az ideális, amit vonaton is bármikor magammal tudok vinni. Korábban ált. napi 2x5km mentem vele, ennek fele rossz minõségû úton, de most már akkor városban is fogok vele rendszeresen tekerni, így simán a duplája lesz.
Én, a 20-as vagy annál kisebb kerekeket kicsinek találom, és árba is max 80e-t tudnék majd rászánni. Találtam egy campinget, (http://sportvilag.addel.hu/detailproduct.php?productid=245441 ) ami váltóval van szerelve, és 40e kérnek érte a boltban. Szerintetek ez megfelelõ lenne erre a célra, és a 24", valóban a kerékre vonatkozik, ill. van más típus, amit még érdemes megnézni?
Üdv, Zoli

[IMG]http://sportvilag.addel.hu/product_picture.php?product=Camping bevásárló kerékpár&url=http://www.addel.hu/store/termekfotok/1790/nagyarufotok/245441_nagyarufoto.jpg[/IMG]

#9
gren_tamas

gren_tamas

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 696 hozzászólás
Kedvemre való, részletes és alapos összehasonlítást találtam a fõ svájci kedvenc öszehajtható biciklikrõl. Pl. tól-ig áttétel, váltó típusa, ár, csomagolási méret és idõ, váz anyaga stb. A kínálat nem meglepõ, Birdy, Brompton, Dahon, Bike Friday... Hátha segít, íme:
http://www.topten.ch...e=velos_pliants
http://www.topten.ch...?page=faltvelos
Ugyan csak három svájci nyelven van, de elég egyértelmû (no meg szótár is létezik). Más termékeket is lehet itt találni, amelyek környezetbarátok stb.
Mellesleg épp a múlt pénteken be is tettem a csomagtartóba a sajátom (régi Peugeot Nouveau Style) és Genfbe kirándulván a nap felében a családnak hagyva az autót azzal közlekedtem. A városközpontban különösen gyorsabb, mint a négykerekûek.

#10
Torpedo

Torpedo

    vendég

  • fórumtag
  • 61 hozzászólás
Igen, az embernek van egy olyan érzése,
hogy egy különleges kerékpár még különlegesebb
kiegészítõje csak nagyon speciális esetben lehet
hasznos (hordtáska). Kell hozzá még autó, szép idõ,
tiszta út ...
Gyakran járok gyalog, sok helyre a belvárosban,
mindezt a külvárosból jõve, ez pedig csakis
tömegközlekedéssel teljesíthetõ számomra.
Sokáig törtem a fejem egy összecsukható rolleren,
amely pár száz méteren kiválthatja a gyaloglást,
aztán rájöttem, hogy a roller nem minõsül jármûnek, nem véletlenül.
Elektromos roller sem tud nálunk elterjedni általános használatra.
Olyat is csak egyszer láttam, hogy egy profi az Alkotás úton
felfelé görkorizott a két sáv között valahol.

#11
colos2m

colos2m

    újonc

  • fórumtag
  • 4 hozzászólás
Hegyvidéken Strida esélytelen! Felfelé a váltó hiánya miatt nem mész vele, lefelé pedig egy kis kavicson fejreálsz a súlypont miatt. Igazából eddig akárhányszor és akárhogyan estem vele, mindíg fejreáltam...(kátyúba hajtottam, padkának mentem, pedál beakadt valami karóba) nem is értem némelyiket .:) (hozzátartozik, hogy mivel görbített kormányt raktam fel a hosszú lábam miatt, ezzel a súlypontom még elõrébb került, és az ülésem szinte a háromszög csúcsán van, szóval 170 centis embernél vszinû nincs ilyen gond)

A javasolt bromptonos hordtáskáról csak az jut eszembe, hogy egyszer kell kipróbálni egy esõs, latyakos napon a Stadionok metró lejárónál elkezdeni a Bromptont összehajtogatni, majd táskába rakni úgy sarasan, persze öltönyben, majd a táskát válra akasztva lemenni (és hol volt addig a táska?) :) Nem erre van kitalálva, ez csak lászat megoldás. csak azok a használhatók erre, amit kézben tudsz tolni, vinni, táska nélkül. Az összes többi folding csak arra jó, hogy a csomagtartóban elférjen, meg otthon kevesebb helyet foglaljon.
A STRIDA-t hat másodperc összecsukni. Összecsukva is gurul, és csak kilenc kiló. 30*80*114 az összecsukott mérete.

#12
Torpedo

Torpedo

    vendég

  • fórumtag
  • 61 hozzászólás
Találtam egy brompton tesztoldalt,
ahol a mi kedves kempingünk (túrázni is
szoktam vele) negatív összehasonlítási
alapként szerepelt, ezek szerint nagyon
méltatlanul.

Stridán már ültem boltban,
a designja nagyon bejön,
egyedül az a pici gömbcsukló
aggaszt a háromszögváz felsõ
csúcsán. Gondolom,
hogy a budahegyvidéki utakon
lefelé csak óvatosan tesztelhetõ.

#13
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
volt szerencsem bromptonokhoz szervizben, es az ellensegemnek nem kivannam. strapabirosagarol csak ez jutott eszembe. attol hogy acel a vaz csak nehezebb lesz [ja lehet venni konnyebb - titan verziot egy kisebb auto araert] tartosabb nem. a kullok tornek, a felnik elkopnak a fekezestol ultra gyorsan, a gumi kb 2 honapot bir, de addig is osszeszed 23defektet, a bovdenek eltornek a hajtogatastol, es elallitodik az agyvalto. jo volna 5-600 fontos bringan nem muanyag pedalt latni, a nyereg muanyag sinje szinten kritikan aluli es a fekek nem fognak. most igy hirtelen ennyi.


hmmm... most igy visszaolvasva.

regen jartam erre, es nem vettem eszre, hogy par hozzaszolassal ezelott leirtam kb ugyanezt. es nem lattam az azota erkezo hozzaszolasokat.

nem akarok a hajogatos biciklik ellen szolni, nem mondom azt hogy nem jok, vagy kerulendok. sot. van akinek ez az egyetlen modja hogy biciklizhessen, meg mindig jobb mintha nem lenne szamara semmi alternativa.

csak azt kell az embereknek leszurni a mondandombol, hogy a meretuk es a hajtogato mechanizmusuk miatt tobb problema fordulhat veluk elo mint egy normalis biciklivel. ha olcso is a bringa akkor foleg [lasd Phillips, Raleigh, stb hulladek-kategorias folding bikeok]

amikor valaki megvesz egy ilyet, ezt kell eszben tartania, hogy elkepzelheto hogy gyakrabban fognak meghibasodni, gyorsabban kopnak dolgok, stb. de itt londonban meg mindig kb 10x dragabb metroval jarni egy evig mint megvenni egy £400 biciklit, es azt evkozben 2x szervizelni plusz kopo alkatreszeket cserelni rajta.
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#14
Torpedo

Torpedo

    vendég

  • fórumtag
  • 61 hozzászólás
Sokan a bromptonra esküsznek, úgy vettem
észre, a strapabírósága az egénye, ami az árához
mérten el is várható. Ezt ajánlják emberesebb
alakú felhasználóknak, és praktikusnak tûnõ
táskája is van. Persze a 8-as agyváltós modellbõl
sem válik az országúton egy országúti, de városba
egy jó luxusjárgánynak tûnik.

#15
yokayee

yokayee

    újonc

  • fórumtag
  • 3 hozzászólás
Köszi, hogy elmondtad a tapasztalataidat!

Bár én nem Stridára pályázom (pályáznék, de a pénz az nagy úr), még nagyobb kedvet kaptam a folding bicajhoz.

Üdv:
Yokayee

#16
colos2m

colos2m

    újonc

  • fórumtag
  • 4 hozzászólás
Hmm... kényelmes? Praktikus! :) Hozzátenném, hogy 2 méteres vagyok, és ütöm a súlyhatárt is eléggé. Nekem még a 3-as szériából van, de nem mondanám kényelmetlennek. Mivel nekem nagyon magasra kell tenni az ülést (még külön rendelt ökörszarv kormány mellett is) így a súlypontom érdekes pozícióban van. Hozzájön még az egyedi kormányszerkezet (nincs külön persely, az egész elsõ "fél-villa" fordul, szóval meg kell tanulni vele manõverezni. Én egy távon 10-12 kilómétert is letekerek vele munkába (úgy vettem, hogy csak metróig, de annyira élvezem a biciklizést, hogy csak ritkán szállok fel bármire), és mondjuk 8 km után már érzem, hogy egy normál kényelmesebb lenne talán. Nagyobb hátrány, hogy nincs váltó, és mivel az áttéte jó nagy sebességre (15-20 km/h) van méretezve, hídra, dombra fel, már kell az erõ...
BKV-sok hogy szóltak-e? Soha! A leggorilább ellenõr is mosolyogva ad utat, és sokszor még a jegyem sem nézik, ingább a Stridát :) Mindenképpen egy életérzés a városban bárhol a folding, még ilyen zimában is felettünk süt a nap :)
A STRIDA-t hat másodperc összecsukni. Összecsukva is gurul, és csak kilenc kiló. 30*80*114 az összecsukott mérete.

#17
yokayee

yokayee

    újonc

  • fórumtag
  • 3 hozzászólás
A vázra öt év garanciát adnak, a többire kettõt. Elvileg ezt is lehet az elsõ kerekén gurítva húzni/tolni. Elõbb-utóbb beszerzek egy ilyet, ha lesz tapasztalat, megosztom. Ha másnak van, szívesen fogadnám.

A Strida mennyire kényelmes?
Nekem a furcsa nyeregrögzítés miatt nem tûnik túlságosan annak, persze ez csak egy benyomás a képek alapján.
Metrón nem szóltak még be érte? Én ha megveszem az enyémet, kifejezetetten a metróig tekernék vele, onnantól már úgyis az a gyorsabb.

#18
colos2m

colos2m

    újonc

  • fórumtag
  • 4 hozzászólás

Épp ma jártam a Decathlonban, és egy Strida-hoz nagyon hasonló kis kerékpárra bukkantam. Az árkategória jóval lejjebb van, .....


Ha a B14-re gondoltál, valóban hasonlít, bár más rendszer az összecsukása. Igazából itt nem jön elõ a Strida nagy elõnye, méghozzá az, hgy nemcsak kocsiban, vagy kézben (válon), hanem magad elõtt tolva is viheted összecsukott állapotban.

Metrón, aluljáróban, mozgólépcsõn pótolhatatlan.... De azért valóban a harmad akkora ár meggyõzõ lehet, ha valóban minõséget takar, és nem roskad össze az ember alatt...
A STRIDA-t hat másodperc összecsukni. Összecsukva is gurul, és csak kilenc kiló. 30*80*114 az összecsukott mérete.

#19
yokayee

yokayee

    újonc

  • fórumtag
  • 3 hozzászólás
Épp ma jártam a Decathlonban, és egy Strida-hoz nagyon hasonló kis kerékpárra bukkantam. Az árkategória jóval lejjebb van, viszont nem is láttam rajta Nexus cuccot. mentem egy kis kört vele, a méretéhez képest egyész gyors. Ha igaz, amit a honlapon állítanak, ezt egy mozdulattal össze lehet csukni.

#20
hajthato

hajthato

    újonc

  • fórumtag
  • 2 hozzászólás

Tamaska egy szóval se mondta, hogy ne vegyenek folding-ot, csupán elmondta a tapasztalatát (tudnivalókat) egyes márkák iránt.
Tudod elmegy az egyszeri ember, vesz egy móntenbájkot 16ezer forintért - mondván - kiszállok végre az autóból, aztán amikor jönnek a problémák elõ a gépegységen, akkor gyönyöûen elveszti a lelkesedését. Ugyanez igaz az összehajtható bringákkal kapcsolatban is.

Persze egyszerûbb lenne két sorban lerni, hogy : "fúúú tök jó mind! vegyétek és egyétek!"

De a hozzászólásodból, illetve nevedbõl kiindulva, baromira nem tudod független emberként szemlélni a dolgot. Megkockáztatom, hogy összehajtható bringák forgalmazásával foglalkozol?

Sziasztok,
Nem számítottam rá, hogy ilyen aktívak vagytok, és örülök, hogy sikerült gyors reakciókat kiváltanom.
De komolyra fordítva, tényleg érdekelt vagyok az összecsukható kerékpárok jövõbeni hazai elterjesztésében. Nem is akartam álnév mögé bújva óvatosan dicsérgetni portékámat.
Viszont független embernek tartom magam és a hozzászólásom sem dicsért (és nem is szólt le) egyetlen márkát sem. Ha a weboldalamat megnézitek, nehéz lenne rájönnötök melyik gyártótól nem vagyok független.
Úgy gondolom, Tamaska idealizált modellt kerestet veletek, ami nincs és nem is lesz.
Ha autót veszel lehet Ferrariban gondolkodni, csak nem lesz rá pénzed. Inkább vállald a szerényebb, de pénztárcádnak még, igényeidnek már megfelelõ modellt. Kevésbé leszel frusztrált egy megvásárolt termékkel, mint a vágyak kergetésével.
De, a www.hajthato.hu oldalamon összegyûjtött modellek közül a kb. 12 db tesztgépemet kipróbálhatjátok, sõt kölcsön is adom néhány napra bárkinek, hogy tesztelje magát az elképzelt élethelyzetet is.