Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

BÜKK MARATHON

- - - - -

  • Please log in to reply
438 replies to this topic

#321
Zöld

Zöld

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 579 posts
Hey Paraferee!

Ha megadod akkor keresni foglak az akkor már "megadotton"!
Csak add meg! ;D
Tapasztalt pályabejáró? ::) A remény éltetett, hogy több helyismereted van és tapasztalt térképolvasó vagy? Ha rám hagyatkozunk akkor.......... Fel vagy készülve új eddig ismeretlen helyek felfedezésére?  ;D
Van már terved a BMF Team összecsõdítésére szolgáló figyelemfelkeltõ, tekintetet odavonzó, megahipergiga hatású lobogójára?

Zöldfülû

#322
Paraferee

Paraferee

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7,001 posts
Zoldfulu kollega!
;D
veled, mint tapasztalt pályabejáróval ;D nagyon xeretnék majdan akkor találkozni...

úgy hogy várom majd a jelentkezésed a majd megadott... etc... etc..
;D

HAJRÁ BMF TEAM!!! ;D
cs&h!+többiek... ;D

#323
Zöld

Zöld

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 579 posts
Kislust: Szerintem az, hogy nem találtátok meg a helyes utat az még nem minõsít benneteket! ;)
Én elvittem magammal Paraferee itinerjét (még1x thanx) onnan tudtam, hol kell lefordulni. De kicsit bizonytalan voltam az elején. Szal boksákat kerestem de csak a nyomaikat találtam meg. Utána nem voltam biztos benne, hogy jó helyen járok mivel azt hittem, hogy mindjárt a második után kell lennie az útnak ami kb. 2-300 méter után volt ott. A legközelebbi pályabejárás alkalmával tekerhetünk együtt amíg szét nem válik a két táv!

Zöldfulu

#324
Kislust

Kislust

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,507 posts
Bruce: Azért én egy kicsit kijavítanám Zöldfülü kollégát, mert mi még az olasz-kapuig sem jutottunk el. ;D ;D ;D
Egyébként biztos egyértelmû, csak mi voltunk bénák. :P

kislust

#325
Paraferee

Paraferee

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7,001 posts
Hy Dear! ;D

Mobilizém számát még nem tom meg adni, mert...

szal amit most kaptam, az ideiglenesen van Nálam... majd e hét csütörtöktõl lesz elméletileg végleges... akkkor majd ide vésem... ;D

annak hogy esetlegesen lejössz pályát bejárni nagyon felvidult az arcbõröm... ;D

No, csõváz és hátszél gyerekek...
Joghurt barátom is nagyon várja már a szabit... Paraferee voltam... kicsit fáradtan... ;D

#326
Zöld

Zöld

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 579 posts
Üdv!

Bruce: Olasz-Kapuig teljesen nyilvánvaló el sem lehet tévedni!
Utána én valószínüleg rossz irányba folytattam ezért nem lenne baj, ha pontosabban ki lenne jelölve! De lehet, hogy csak én nem vettem észre a jelöléseket és jól követhetõ a pálya! Amerre én mentem szrencsére nem volt olyan szörnyû sár (néhány helyet leszámítva), csak puha volt a talaj de sokszor jobban örültem neki mint a köves részeknek!
Ha többen megyünk jobb több szem többet lát talán kisebb az esélye az eltévedésnek!

Paraferee: OK én benne vagyok! 27.-én hazajövök és kitalálom, hogy mikor tudnék lemmeni. De az még nagyon messze van úgyhogy biztosat nem tudok! Azért a mobilod száma nem lenne, hátrány mivel gondolom Lilafüreden nem leszel online!  ;D

Zöldfülû

#327
burce

burce

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8,694 posts
Dear Mindenki, de leginkább Zöldfülü és Kislust (no meg Feri, a Para, tudjátok..., vagy nem ismeritek??? :D )

Szal én is gratula ...fülünek, és kislustnak is (meg kislust autós haverjának). Én nagyon sajnálom, hogy nem tudtam menni (  :'( ), de azért egy picit örülök, hogy kimaradtam a sárdagasztásból.
Lényegében ennyi amit mondani akartam...

DE:
A pályabejárás továbbra is érdekel, de lehet, hogy jobb, ha egyedül tekerem, mert így nem kell senkinek sem várnia rám...
És egy kérdés, hogy végül is összességében mennyire jól jelzett az egész?

Üdv:
BRUCE

#328
Kislust

Kislust

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,507 posts
Balra mentünk, mert túl meredek volt a jobboldali, de nem tudom, hogy miért nem vettük észre a leágazást. Az is lehet, hogy megnéztük, de valamilyen okból kifolyólag úgy döntöttünk, hogy az biztos nem jó.
Eleinte nekem is lassú volt a srácok tempója, de 20 km emelkedõ után már nem volt különösebb kifogásom az egyre gyakoribb pihenõkkel. ;D

#329
Paraferee

Paraferee

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7,001 posts
Hy Dear!

Ha úgy jön össze akkor akár 3szor is letekerném a távot... ;D

Úgy hogy ha van valami konkrét, ÍRJ! ;D

Szal a kõ nyilak meg sehol?
grrrrr....
az elég ciki lesz akkor...

nnnna... maj' kitalálunk valamit... ;D

Csõváz és hátszél...
Joghurt legyen Velünk majd... Paraferee voltam...

#330
Zöld

Zöld

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 579 posts
Kislust: Ezek szerint ti a jobboldali ágat választottátok? Vagy lehet, hogy olyan gyorsan mentetek, hogy nem vettétek észre a "lehajtót" a szénégetõ után?  ;D ;D ;D

Zoldfulu


#331
Kislust

Kislust

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,507 posts
Zöld: Mi teljesen belefeledkeztünk a beszélgetésbe, s azon kaptuk magunkat, hogy mér megyünk már egy órája betonon?! >:(
Viszont akkor elég jók vagyunk, mer ezek szerint már az elején eltévesztettük az utat, s ennek ellenére néhány kanyart sikerült felismernünk a térképen. ;D

Ez azért elég gáz, hogy amint elváltál tõlünk, egybõl eltévedtünk!! ;D ;D
kislust

#332
Zöld

Zöld

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 579 posts
Hello Paraferee!

Nálam volt az az itiner amit bevéstél valamelyik topicba! A kõnyilakat nem találtam de azok attól még ott lehettek! Egyébként a hivatalos térkép és egy Bükk térkép is volt nálam! Nem vagyok túlságosan jól tájékozódó egyén valószínüleg ezért is nem születtem költözõ madárnak!  ;D ;D
Aug. 20-27 között nyaralok de nem arrafelé, így sajnos nem tudom, hogy tudjuk összehozni. Gondolom nem akarod egy hét alatt kétszer letekerni a távot!  ;) Ha igen akkor benne vagyok (ha meg tudom oldani)!

Zöldfülû

#333
Zöld

Zöld

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 579 posts
Hello Kislust!

Nincs harag! ;D
A mindjárt a bánya után volt egy Y elágazás a jobboldali ága felfelé (rossz irány) baloldali ez is aszfalt az erdõbe be (jó irány). Ha ezen mész kb. 2-3 km-t akkor a második szénégetõ után a elsõ baloldali út (ahogy Paraferee írta) a bringaút. Nem erre mentetek?

Zoldfülu

#334
Paraferee

Paraferee

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7,001 posts
Dear Zolfulu! ;D

Gratula a pálya "bejárás" sikerességéhez... ;D

nem tom segítség-e így utólag, de állítólag Olasz-kapu után a második háznál kell valahogy letérni balra, onnantól a földön kirakott kõnyilak vezetnek...

szal állítólag Bánkútra nem kell bemenni...

ha összetudod hozni, Én aug 21tõl a versenyig Lillafüreden leszek, szal ha összetudod hozni találkozhatnánk, és megtróbálhatnánk ... ;D

ha komolyabbra fordul a helyzet, hogy esély lenne rá, akkor esetleg smsben tárgyalhatnánk... ;D

No cs&h!
Paraferee voltam...

u.i
kircsi kis sárdagonya, semmi más... hmmmmmm... ;D

#335
Kislust

Kislust

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,507 posts
Zöldfülü: A bánya után a betonútról kellett volna lekanyrodni a szénégetõknél?

kislust

UI: ugye nincs harag a késés miatt? Tényleg szégyellem! :-[ :-[

#336
Zöld

Zöld

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 579 posts
Üdv MIndenkinek!

Azzal kezdeném, hogy sajnos nem sikerült maradéktalanul teljesíteni a kitûzött célt! :'(

A lényeg a második szénégetõ után tényleg van egy bringaút. A pici piktogrammok is megvoltak, ezen szépen el lehet tekerni Olasz kapuig! A talaj kicsit fel volt ázva ezért nehezebb volt tekerni. Folyamatosan emelkedik, vannak benne nehezebb és könnyebb szakaszok! Lejtõ kb. 3x100 méter aminek az alján összegyûlik a sár, lendületbõl mész tuti bukta én is alig úsztam meg. Késõbb köves lesz a talaj és egy szakasz elég durva!
Jó hír a bringát még nekem sem kellett tolnom sehol.  ;)  Kb. 25 km de 12-13 kms átlagot lehet menni! Olaszkapuig teljesen egyértelmû az út el sem lehet tévedni. Nem tudom, hogy innen a helyes utat választotam e de feltekertem Bánkútra (továbbra is a kerékpár úton) és innen próbáltam eljutni a Bálványhoz és le a Nagyvisnyói völgybe! A Bálványhoz vezetõ ösvény elég vadregényes bringával! Úgyhogy végül nem mentem el odáig! Visszagurultam Bánkútra 300m! Elkezdett dörögni és villámlani, csúnya felhõk jelentek meg és néhány csepp esõ is esett. Ez volt az a pont amikor a megfutamodást választottam! Az elsõ váltóm nem volt teljesítõképessége csúcsán (kistányért nem tudtam használni), én pedig belegondoltam abba, hogy ha terepen megyek tovább és ott ér az esõ akkor az amúgy is felázott talajon vasárnap reggelre keveredek vissza Egerbe! Ezután a panziós javasolta útvonalon (aszfalt)indultam vissza. Aki egyébként 1000 Ft-ért akart adni 2 liter ásványvizet. Szerinte 30 km az út de inkább 53 km volt. Bánkútról 12 km-t gurulhattam le. Erdõ aszfalt kicsi pára az esõ miatt, már ezért megérte felkûzdeni magam! A maradék 40 km-t aszfalton hegynek fel, hegyrõl le tekertem. A táj szép volt és az esõbõl végül nem lett semmi, tûzõ nap 31 fok! A Bálványtól vezetõ utat így sajnos nem ismerem, odáig viszont nem teljesíthetetlen! Szal ha valaki szeretne végig menni akkor jelezze. Mennék én is!

Zöldfülû

Ui: Ha a Maraton elõtt többször esik az esõ akkor nem biztos, hogy elindulok mert az igazi sárdagasztás lesz! De remélem nem így lesz!

#337
Paraferee

Paraferee

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7,001 posts
Oki Doki! ;D

Akkor várom a jelentkezésed e témában...
;D meg esetleg a másikban... ;D

Csõváz...etc...

#338
Kislust

Kislust

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,507 posts
Üdv!

Nem tartom hülyeségnek ;D ;D ;D!

De komolyra fordítva a szót, semmit sem tudok még az augusztusról, csak annyit, hogy 3-10-ig SZABIRA MEGYEK :D :D :D :D :D :D !
Egy kicsit pihentessük a dolgot, még gondolkozom+meglátom, hogy mennyi pénzem marad a szabi után.(próbálok szervezni haverokat is).

kislust

#339
Paraferee

Paraferee

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7,001 posts
Hmmm...

Nem tom, mentek/mész (és nem cement... ;D ) fel még körbejárni?

csak mert Én jómagam, augusztus 21tõl fenn leszek egészen a versenyig Lillafüreden...

esetlegesen járhatnánk... ;D ;D ;D
már mint körbe a pályát... ;D

No, csõváz és hátszél...
Joghurt segíteni fog Nekünk megigérte... ;D Paraferee voltam...

#340
Kislust

Kislust

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,507 posts
Szerintem se találtuk meg a helyes utat, mert nagyon sokat kellett betonon menni. Az emelkedõ elég fárasztó volt, de szerencsére a haverjaim kriplibbek mint én, így sokat lehetett pihenni. ;D

kislust