Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Teló tuning

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
986 hozzászólás a témában

#761
Ranger

Ranger

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 748 hozzászólás
Dani: Most inkább ne vitatkozz.Rasnak igaza van...

#762
Ras

Ras

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.021 hozzászólás
én is a saját összekuporgatott pénzembõl vettem építettem a bringám ::)
szóva ez ügyben talán ne nekem adj tanácsot... a másik akkor hogyan sikerült 170 rugót, ami azért nem kis pénz!!!, összeszedned csak azért hogy bizniszelj egyet... ::) szóval a fal dumákkal le lehetne állni..

szerinted én mier alapoztam véleményem?! mondom véleményem... ésahhoz képest hogy 50ért tavaly olajcsillis Marzót lehetet kapni igenis visszalépés 60ért az EXR...
RSTbõl pedig már Aerosát kapsz 32ért ami nem is olyan rossz...
60ért tavalyi Judy SLt ami szintén helybõl nyomja le az EXRt (olajcsill és a többirõl még nem is beszéltünk...)
és most csak hirtelen néztem körül a neten...

#763
vendég_vdani_*

vendég_vdani_*
  • vendég

a Black tényleg ér 60at de az EXR szvsz valahol 30 köré és az már nagyon a max ára... (mármint amit én adnék érte...
de ha van 170et kölcsönkérni egy bringára szvsz egy telóra is simán megérné...

Nem kell úgy kezelni mintha én 170-t kölcsönkérnék lazán. :o
Nekem 2-3 évig kellet könyörögnöm, hogy legyen egy jó biciklit és NUNU-t is úgy vettem, hogy a régi bringám eladtam a bátyámnak összes pénzem beleadtam és aszülinapomra pénzt kértem!
30-ért gagyi RST-ket kapsz nem Marzot! Lehet, hogy nem 60 ezer de nem is harminc. Szerintem az teló azért megér ötvenezret. Az eddigi tapasztalataimra, telóismeretemre építve ezt.

VDaNi

#764
Ras

Ras

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.021 hozzászólás
a Black tényleg ér 60at de az EXR szvsz valahol 30 köré és az már nagyon a max ára... (mármint amit én adnék érte...
de ha van 170et kölcsönkérni egy bringára szvsz egy telóra is simán megérné...

#765
Begbie

Begbie

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.228 hozzászólás
Miért nem tartottad meg a Blacket a Bear-bõl? ::)

#766
vendég_vdani_*

vendég_vdani_*
  • vendég
Osztom Bagi véleményét elég jó villa, masszív soha egyet nem reccsen vagy akármi még ugratás után se. És most hogy már szétszedtem én is tudom, hogy mit kell tenni, hogy jó legyen. Már kiszedtem az egyik rugót és így olyan szépen mozog mint a DJ3.Csak egy kicsit kevesebbet. :-[
De ettõl függetlenül nagyon tetszik. Én imádom ezt a biciklit és a telót is benne. Eszméletlenül tetszik, hogy a minõségi dolgok miatt sokkal kissebb erõvel tekerek és az is repít. Meg, hogy a teló is már nagyon szépen mozog.
Tudom, hogy nem egy Super t pro, DE:
És itt a lényeg szerintem: nekem nincsen pénzem venni egy telót 100 ezresért. Elég ez a (Mali szerint) 60 ezres teleszkóp ami szépen mozog nem koppan fel és jól hárít. Eddig nem koppant fel pedig direkt próbáltam, hisz a telót teszteltem, hogy megfelel e.

Sziasztok

VDaNi

#767
vendég_vdani_*

vendég_vdani_*
  • vendég
Sziasztok!

Nem disznózsír nugyi! :)
Van már nagyon rég ilyen piros színû zsír ami viszonylag lágy. Nem fogok háromezerért manitou zsírt venni.
Kiszedtem mindkét rugót csak ezért és megnéztem, hogy mennyire megy be a teló. Kb. 1-1,2 centit maradt ki akkor egy gumi szerû valaminek ment neki gondolom az védi, hogy ne ártson ha picit felkoppan. Nagyon jó így a teló, igazán tetszik. Most kicsit úgy érzem mintha új teló lenne a biciklimen! :) :) :)
Nagyon jó direkt belemegyek minden gödörbe és vigyorgok, hogy a telóm mindent átvesz.
Köszi a tanácsot. Bezsíroztam belül is végig. Igazán akkor volt válozás mikor fentebb is bekentem.

Sziasztok

VDaNi

#768
Ras

Ras

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.021 hozzászólás

mindegy milyen zsírral kenem be a telót.


azért ne disznózsírral ;D ;D ;D ;D ;D
komolyra fordítva.. azért nem árt ha valami lágyabb fajtával próbálkozol.. a Manitou zsírjára itt sokan esküdnek ;)

#769
vendég_vdani_*

vendég_vdani_*
  • vendég
Jó, jóó tudom, hogy nem olyan lényeges, hogy melyik oldalon szedem ki de józan paraszti ésszel ;D azt gondolom, hogy ahol a tárcsafék van azon az oldalon legyen ott a rugó. Hogy ha fékezek nehogy csavarodjon vagy akármi. Nagyon jó lett így szinte hivnak a gödrök, hogy belemenjek és érezzem, hogy a teló átveszi a gödröt. Nagyon tecc.
Köszi a tanácsot, örülök Neki! Majd veszek még zsírt és bezsírzom. Factort felhívtam aszonták a gari nem veszik el ha kiveszem az egyik rugót. Ennek örülök és azt is mondták, hogy mindegy milyen zsírral kenem be a telót.

Sziasztok

VDaNi

#770
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
Tyito

Próbáldd megy kevesebb levegõnyomással használni.

#771
Ras

Ras

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.021 hozzászólás
rob: ez mindössze elméleti fejtegetés volt... ::)

#772
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
Persze. Pár száz méter ereszkedés után a tárcsa olyan forró, hogy nem lehet kézzel megérinteni.

#773
Tyito

Tyito

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.067 hozzászólás
Ha már volt róla szó, CSOB!
Kérdésem lenne. Adott egy Rock Shox SID Dual Air.
Mit lehet azzal tenni, hogy NE csak 4! centit mozogjon?
Nem tudom mit csináltak vele, de a harmonika hosszát kivülrõl nézve cca.10 cm is mozoghatna, habár Én egy 8assal is megelégednék!

#774
eric

eric

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.147 hozzászólás
Na jó,de azért nem egyfolytában fékezel elsõfékkel... Átmelegszik egyáltalán az egész t.fékrendszer?

#775
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
Ennek van ugyan igazság alapja, de szerintem nagyon extrém esetnek kell ahhoz felmerülnie, hogy a külsõ szár melegedése zavarja az olaj csillapítási taulajdonságait, és azt a felhasználó észre is vegye.... ;)

#776
Endroo

Endroo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.030 hozzászólás
És a zárt olajpatronosoknak sem tesz/tett jót a melegedés.

#777
Ras

Ras

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.021 hozzászólás
ja de az a hõterjedés következtében átterjed a teló lábaiba is megh az agyba, és az olaj hõmérsékletétõl függ a viszkozitása tehát a csillapítása...

#778
eric

eric

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.147 hozzászólás
Dehát a melegedés mért zavarná a cuccost? Mikor csak a tárcsa meg a pofa melegedik...?! Javítsatok ki ha rosszul mondom...

#779
Endroo

Endroo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.030 hozzászólás
Jól van no, tudom, hogy nincs benne, de hátha van aki sima exr-t szed szét apró fecnikre.

#780
Ras

Ras

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.021 hozzászólás
mivel nincs benne olajcsill. így ez jelen esetben nem játszik... ::)