Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Teló tuning

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
986 hozzászólás a témában

#341
vendég_gunit_*

vendég_gunit_*
  • vendég
xian: köszi szépen ,közbe már rájöttem hogy ezek a tuning dolgok nem valami kifizetõdõek,mert amennyit ráköltök a tuningra, abból már szinte kapok egy normális telót,najó még mondjuk hozzácsapok+20e-ret ,egyébként már asszem ki is választottam azt a durvulós telót egy Marzocchi Drop Off Triple (170mm) személyében.Már csak némi anyagiak választanak el tõle:)

#342
xian

xian

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.280 hozzászólás
  • LocationTahitótfalu (ritkán Ózd)
visszatérve a témához:

gunit: TUNING-olni lehet, és néha (pl. amikor a telóban lévõ zsírt zsír-olaj pépre cseréled) meg lehet úszni a dolgot pár forintból.
a te esetedben azonban a legjobb lenne egy ÚJ, durvulós (ebben a témában nem vagyok képben) teló, de egy HASZNÁLT, de arra tervezett darabbal is jobban jársz. meg a pénztárcád is

Vegyipari Technikus, Biológia Tanár, Specialized Epic Marathon, Lumix G80, Golden retrievers


#343
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
csinálni kell egy másik nyomórudat, aminek a végén van csillapitófej, aztán ki kell szedni a szimmeringeket, és olajzárót venni helyettük, és azt tenni bele.
10-15 ezerbõl megvan, ha jót akarsz.
ha csak gányolni akarsz, akkor meg 5 ezerbõl.

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#344
ZoomUSD

ZoomUSD

    újonc

  • fórumtag
  • 3 hozzászólás
Sziasztok!

Magtudja vki mondani nekem hogy hogyan célszerû a Zoom 1100Force USD telóba olaj csillapítást rakni???És, hogy ez kb. mennyibe kerülne??
Elõre is köszi.

Csá!

#345
Endroo

Endroo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.030 hozzászólás
a topik címe pedig: Teló tuning ;) köszi

#346
vendég_gunit_*

vendég_gunit_*
  • vendég
Ezek szerint akkor a marzo 1 megbizhatóbb teló lehet.Bár nekem szimpi a stance kingpin is,igaz abba nem nyilt olajos csili van,azt hogy érted hogy sok a gond velük?

#347
rocsipeti

rocsipeti

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.770 hozzászólás
kimozogják. marzo az nyílt fürdõs, manitou az nem. mozgásra biztos,hogy a marzo a jobb. a csillapítás talán okosabb a manitouban, viszont azzal több a gond.

#348
vendég_gunit_*

vendég_gunit_*
  • vendég

igazából? tényleg az a legjobb,ha gyûjtesz egy újra. a manitou-marzo párosból meg inkább a marzo. szerintem.

Egyértelmûen szerintem is a marzo a jobb villa,már csak ha a márkát nézzük is.De ezek a villák az utjukat 100%-ig kimozogják vagy csak odaírják hogy170mm?csillapításuk(nyiltolaj) meg hasonlítva 1 xc-s villához ugyanolyan,mert az kircsi.:)

#349
rocsipeti

rocsipeti

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.770 hozzászólás
igazából? tényleg az a legjobb,ha gyûjtesz egy újra. a manitou-marzo párosból meg inkább a marzo. szerintem.

#350
vendég_gunit_*

vendég_gunit_*
  • vendég

de,nekem (is) volt. mi kb. 1994-5-ben csináltuk ezeket a mókákat, az akkor még elasztomeres telókkal. azokon sokat segített akár egy légpuskarugó is. most már azért ennél jobb megoldások is vannak.

igazából mit ajánlanál.Megéri belekezdeni 1 gyenge teló tuningolásába vagy inkább gyûjtsek 1 jobbra(manapság).Ez a légpuskarugó...ez komoly,hogy néz ki 1 ilyen?:confused:

#351
vendég_gunit_*

vendég_gunit_*
  • vendég
cuncuska & gunit: ettõl sokkal egyszerûbb venni egy JÓ villát, ami arra van tervezve amire használni akarod.
mozog, csillapít, stb.[/QUOTE]
Xian:Ebbe neked teljesen igazad van,már nem 1szer gondoltam rá hogy kéne gyûjteni 1 jobb telóra.Igaz manapság már talán lejjebb mentek 1 kicsit az árak pl. mi a vélemnyed errõl:Marzocchi '05 Drop Off Triple 170mm.És még az ára is kitûnõ(67900ft-ebike) persze attól függ kinek,mert nekem még sajnos ez is sok pénz.Szerintem emellett azért a Manitou '05 Stance Kingpin se rossz ha az árát nézzük(59999ft).De kiváncsi lennék szerinted melyik mennyivel jobb,mert én nem igen értek hozzá.Természetesen valmi fr,dh szerûségre használnám.köszi

#352
rocsipeti

rocsipeti

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.770 hozzászólás
de,nekem (is) volt. mi kb. 1994-5-ben csináltuk ezeket a mókákat, az akkor még elasztomeres telókkal. azokon sokat segített akár egy légpuskarugó is. most már azért ennél jobb megoldások is vannak.

#353
vendég_gunit_*

vendég_gunit_*
  • vendég

gunit: próbáld meg a motorosboltokban valami motorrugót. ja, és a hõskorban mi még légpuskarugóval is tuningoltunk. a csillapításról meg majd jön Pézsé,aztán elmeséli,hogy csinálta.

Rocsipeti:Hello,nem neked volt 1 eladó rst sigmád?Kösz az infót, amugy biztos nem jó mondjuk bele 1 manitou rugó vagy met tom én.A motorba valók
szerintem mind túl kemények,meg nem bringába tervezték,legalábbis a haver valami brutális motorba tervezett rugóstagot vett 1 csináltatott vázba, és abba minden rugó túl kemény volt.

#354
rocsipeti

rocsipeti

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.770 hozzászólás
gunit: próbáld meg a motorosboltokban valami motorrugót. ja, és a hõskorban mi még légpuskarugóval is tuningoltunk. a csillapításról meg majd jön Pézsé,aztán elmeséli,hogy csinálta.

#355
xian

xian

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.280 hozzászólás
  • LocationTahitótfalu (ritkán Ózd)
cuncuska: ha van minõségi alapanyagod, megfelelõ berendezésed és néhány év tapasztalatod a teleszkóp-készítésben és tuningban biztosan össze tudsz hozni egy remek villát. de ez sok idõ és sok pénz. gondolom apádnak is belekerülne néhány sörébe a dolog.

cuncuska & gunit: ettõl sokkal egyszerûbb venni egy JÓ villát, ami arra van tervezve amire használni akarod.
mozog, csillapít, stb.

Vegyipari Technikus, Biológia Tanár, Specialized Epic Marathon, Lumix G80, Golden retrievers


#356
vendég_gunit_*

vendég_gunit_*
  • vendég
:bell: Help!

Lenne1 zoom1100-as duplavállas telóm.a helyzet az hogy használtan vettem,és csak most jött ki hogy kicsit keveslem a teló utját(ugy 10cm körül van csak(elvileg 20-at mozog) akárhogy tekergetem az elõfeszítést rajta,igaz gumiharanggal használom,elvleg ez is hátráltat az utból.Namost milyen puhább rugót lehetne beletenni(akár más telókban használt rugót is,ha ebbe jó),és hol lehetne ebbe a telóba kapni,amitõl a 20cm-t kimozogná?Ja igen, esetleg tud valaki valamit zoom1100-as csillapítási tuningról,hol lehetne ezt megcsináltatni,és milyen áron?Ezenkivül szeretnék venni rá 1 hayes hfx9 tárcsát csak nem tom milyen adaptert vegyekk rá(IS,PM,20mm,vagy amit a boxxerhez) Ha valaki errõl tud valami infot légyszi írja meg nekem:tamas@g-unit.com mailre,köszi.

#357
cuncuska

cuncuska

    újonc

  • fórumtag
  • 7 hozzászólás
akkor nem érdemes?soha nem lesz olyan jó? akár milyen jót rakok?(mert teflonozzni is tudnék)....kösz a segítséget(majd akkor ezzel kísérletezgetek:)

#358
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
azoknak a villáknak a perselye, amik jól mozognak, nem rézbõl van, hanem teflonozott bronzból, meg ilyenekbõl...
azon a rézen soha nem lesz belül olyan sima a felület, hogy jó legyen. inkább tönkreteszi a becsúszót.

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#359
cuncuska

cuncuska

    újonc

  • fórumtag
  • 7 hozzászólás
rob és mért nem?scak tudni szeretném mért rosszab az rst a többinél(csak annyit tok hogy rosszabb)köszi...

#360
cuncuska

cuncuska

    újonc

  • fórumtag
  • 7 hozzászólás
apám csináltatja egy autóipari beszállító cégnél....szal csak annyit szeretnék tudni hogy bírni fogja e így a hidraulikus tárcsát...mert eredetileg 2 napig bírta...komoly..