Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Teló tuning

- - - - -

  • Please log in to reply
986 replies to this topic

#321
Xabi

Xabi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 751 posts
Hát, szerintem rakd be a telót, menj vele pár kört, és majd meglátod, ízlik vagy nem ízlik. Ha nem tecc', akkor majd ráérsz azon agyalni, mit tudsz vele kezdeni. Szvsz 1-2 centit vagy megérzel vagy nem.

X.

Merida Speeder__________________________Magellan Serpens --> Merida XC-Mission
Járt utat járdáért el ne hagyj!



#322
Dagi

Dagi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 836 posts
Akkor azt mondod, hogy ne foglalkozzak vele? Mondjuk sztem ez a 2 centi nem kevés, de akkor várok más véleményt is...:P
Péter
Már nem keresek 13-15 centi körül mozgó, könnyû, tekerhetõ össztelós vázat...íme;)

#323
Endroo

Endroo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7,030 posts
nekem mondjuk kb. 4 hiányzik ... de azért nem esem orra vele :)

#324
Dagi

Dagi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 836 posts

ha nem szorul rá, akkor a kcs. lötyögni fog alul (és akkor jön a sörösdobozzal kihézagolom címû mutatványok :P)

mondjuk ha esztegálunk akkor inkább nyomórudat hosszabbítanék, ha elég hosszú a becsúszó. de ennyit számít az a 1-2 centi? mert sokkal többet egyikkel se fogsz tudni nyerni.

Akkor vázolom a szitut: Elvileg vázat fogok cserélni (merev CC-rõl össztelós Mission-re). Most egy '01-es Sid XC-t használok, aminek a beépítési hossza 46 centi (80 milcsit mozog). A Mission meg elvileg 100 milcsis telókhoz van, ezt a két centit kéne áthidalni átmenetileg. Mivel kell vennem tárcsaféket is (+kerekek), ezért pár hónapig csúszna a bele való teló megvétele.
Sztem sok lenne az a minusz 2 centi....de ha azt mondjátok nem, akkor átgondolom újra. :wtf:
Péter
Már nem keresek 13-15 centi körül mozgó, könnyû, tekerhetõ össztelós vázat...íme;)

#325
Endroo

Endroo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7,030 posts
ha nem szorul rá, akkor a kcs. lötyögni fog alul (és akkor jön a sörösdobozzal kihézagolom címû mutatványok :P)

mondjuk ha esztegálunk akkor inkább nyomórudat hosszabbítanék, ha elég hosszú a becsúszó. de ennyit számít az a 1-2 centi? mert sokkal többet egyikkel se fogsz tudni nyerni.

#326
Dagi

Dagi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 836 posts
Mindenképpen rá kell szorulnia? Tehát ha mondjuk egy hézagolót rakok a váz alá (és arra azt az alátétszerû valamit), akkor az nem jó!? Vagy?
Már nem keresek 13-15 centi körül mozgó, könnyû, tekerhetõ össztelós vázat...íme;)

#327
Endroo

Endroo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7,030 posts
rob: és ilyenkor a kcs. alsó központosítója mire szorul rá fixen? mert a villanyak-váll találkozásánál ugye vastagabb a nyak ...

#328
Dagi

Dagi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 836 posts

a villa beépitési magasságát egészen egyszerûen, és olcsón lehet növelni:
esztergáltatni kell egy olyan gyûrût, ami a villanyakra huzol rá mielõtt a kormánycsapágy rámegy. csak magasabb legyen, mint a gyári, és kész is :) annyit emelsz vele, amennyit csak akarsz, és bizonyos magasságig nem is randa, és nem is feltûnõ.

Kösz, valami ilyesmire gondoltam...amíg lesz gempa egy másik telóra...remélem a nyakhossz enged annyit...:chin:
Péter
Már nem keresek 13-15 centi körül mozgó, könnyû, tekerhetõ össztelós vázat...íme;)

#329
Endroo

Endroo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7,030 posts
manitou prep m aka. motorex telózsír

#330
Wackor

Wackor

    vendég

  • fórumtag
  • 40 posts
@Spalya

Vedd ki mind két rugóból a rugóstoppot (ez nem elasztomer).

Húúú, sorry,ezek szerint én valamit nagyon félre olvastam az elõzõekben, azt hittem ,hogy az a hosszú gumirúd az is egyfajta elasztomer, de ezek szerint nem az. Mindenesetre köszönöm a tanácsot ,megnézem mit tehetek. Az még megkérdezném, h a rugóhosszt (csak) nézzem, vagy számoljam bele az alján és a tetején lévõ kis mûanyag izéket is (az is van pár milliméter)

@rob

Miért nem ajánlasz nekem drága zsírt ? Gondolom, mert nem tul minõségi a teló, de nem számít, ha úgy gondolod, hogy mégis mersz, akkor érdekelne a típusa! :D Ja, van nekem otthon asszem B+ lítiumos zsír, az jó bele ?

#331
Spalya

Spalya

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 301 posts
Xcp75 villa. Tuningold! Vedd ki mind két rugóból a rugóstoppot (ez nem elasztomer). Ha igy is összecsukod, akkor vágj a rugóstoppból akkorát, hogy pont a rugó hossz minusz 70mm legyen. Érted, a végén ezen ütközik majd fel.
Ha gondolod, a rugóutat is növelheted, mert a csillapítószár hosszabb mint a rugózó szár (nyomórúd). Kis ügyes közdarabot beiktatva, meghosszabíthatod a nyomórudat, és evvel a rugóutat is. :D Sok sikert!

"A patentzár nem 1 erõviselõ szempont" Semetei Rándor


#332
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16,879 posts
nem figyeltem.
ha nincs benne olajcsillapitás, akkor már nem fog sokkal jobb lenni
esetleg a valag zsirt kiszeded belõle, és egy kis olajjal összekevered, és ugy teszed vissza. (hogy higabb legyen)
azt nem merem javasolni, hogy drága zsirt vegyél bele :)

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#333
Wackor

Wackor

    vendég

  • fórumtag
  • 40 posts

valószinüleg az olajat kellene kicserélni benne, mert erõsen tulcsillapitottak (az rst-k is és a suntour-ok is) persze ha nem szerelhetõ a patron, akkor felejtõs.


ööö, akkor hogy is van ez? Én az elõfeszítõ felõl szedtem ki a rugót. Ott nem találtam semmiféle olajat, csak egy raklap zsírt. Ezek szerint még alulról is meg kellene próbálnom szétszedni ? Azt hittem ez csak olyan egyszerû teló...

#334
pézsé

pézsé

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,333 posts
gyakran járok erre :)

#335
pézsé

pézsé

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,333 posts

csinálni kell egy másik nyomórudat, aminek a végén van csillapitófej, aztán ki kell szedni a szimmeringeket, és olajzárót venni helyettük, és azt tenni bele.
10-15 ezerbõl megvan, ha jót akarsz.
ha csak gányolni akarsz, akkor meg 5 ezerbõl.


én a régi rudrakra tettem fel a csillapító és a kompresszió-fejet, +2 szimering a rúdra, 2 a becsúszóhoz.

#336
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16,879 posts

Sziasztok!
A kérdésem a következõ: Hogyan lehet (ha lehet) egy '01-es Sid XC-nek legalább 1, de inkább 1,5-2 centivel megnövelni a beépítési hosszát? A rugóutat nem akarom (feltétlenül) növelni, a hossz lenne a lényeg. Elõre is kösz!
Péter

a villa beépitési magasságát egészen egyszerûen, és olcsón lehet növelni:
esztergáltatni kell egy olyan gyûrût, ami a villanyakra huzol rá mielõtt a kormánycsapágy rámegy. csak magasabb legyen, mint a gyári, és kész is :) annyit emelsz vele, amennyit csak akarsz, és bizonyos magasságig nem is randa, és nem is feltûnõ.

Wackor: valószinüleg az olajat kellene kicserélni benne, mert erõsen tulcsillapitottak (az rst-k is és a suntour-ok is) persze ha nem szerelhetõ a patron, akkor felejtõs.

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#337
Wackor

Wackor

    vendég

  • fórumtag
  • 40 posts
Üdv !

Végigolvasva a topikot, arra az elhatározásra jutottam, h megbütykölöm az egyébként alig mozgó XCP-75ös telómat. 80mm-re van írva ,de a 74 kilomnak nem nagyon sikerül 30nál többet kihozni belõle. Nos, a jobboldali szárból kivettem az elasztomert, igy puhább lett joval ,de még nem az igazi. Most azon tanakodok kivegyem -e a másikat is, vagy esetleg van még más lehetõség arra ,h kicsit puhábbá tegyem, de ne is koppanjon le. Nagyrészt városban és cc-re használom. Van valami ötletetek, konkrétan erre a telóra ? Elõre is kösz,

Wackor

#338
PTamás

PTamás

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,695 posts
Mit jelent a progresszív kifejezés?
White Horse

Nothing is impossible. _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ Cipõ!!! :)_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ Minden jóban van valami grammánia.

#339
peppe

peppe

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 312 posts
Ide kellett volna tennem elsõre...

Rugóproblémám van. Apróba is írok, de...RS Pilot XC -be kellene kemény rugó.(2003-as, csak levegõ ráfújás van benne, de azt meg nem szeretem, és már ereszt is)

Otimális megoldás a csere lenne közepeset tudnék adni, az van benne. Na ez volt az off.
Vennék, kiskerben nagykerben, de úgy tudom horror idõt kell várni rá. Meg nem is olcsó. Tud vki gyorsan...
Csináltatott vki rugót amivel meg volt elégedve? Hol? Esetleg titánból?
Néztem eBike-on csak Manitouk-vannak de abból elég sok és mintha hallottam volna vhol, h Marzókhoz lehet kapni mindent. Más típusnak a rugója nem jó bele? Esetleg egy 100mm-s belepréselve (telónak vmi 65/80 az útja), és így mindjárt jó kemény lenne.

Ja, és még: titán rugó karakterisztikája miben tér el acélétól? Bármilyen anyagból lehet jó progresszív rugót csinálni? Mer az optimális ilyen lenne... Segítsetek! Köszi!
__________________
a második p néma!

#340
Dagi

Dagi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 836 posts
Sziasztok!
A kérdésem a következõ: Hogyan lehet (ha lehet) egy '01-es Sid XC-nek legalább 1, de inkább 1,5-2 centivel megnövelni a beépítési hosszát? A rugóutat nem akarom (feltétlenül) növelni, a hossz lenne a lényeg. Elõre is kösz!
Péter
Már nem keresek 13-15 centi körül mozgó, könnyû, tekerhetõ össztelós vázat...íme;)