Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

ZOOM teleszkóp

- - - - -

  • Lezárt topik Lezárt topik
20 hozzászólás a témában

#1
Pull

Pull

    vendég

  • fórumtag
  • 198 hozzászólás
CSá All!

ZOOM 550DH  110 mm út....  Lemérte már valaki, vagy csak elhiszitek? Én is vettem egy ilyet de én tudtam hogy csak 60 mm-t moccan! :o  Ami a boltokban van az egy 510DH  :( ! 550DH AMS létezik de az állítható.
Sz'al átbaszás az egész.

Viszont könnyû belõle 100 mm-est csinálni. Nekem is így van. (lásd "ki milyen bicóval.... " témakörben. Csak egy teflon betét, hosszabb rugó, meg egy hosszabb pálca kell (a mi összetartja a becsúszószárat a lábbal).

Bõvebben a ZOOM telókról itt:
http://www.hlcorp.com.tw/hlcorp-p2.htm
http://www.hlcorp.com.tw/hlcorp-p2.htm

Azér egy CH-800DH-t elviselnék  ;D

#2
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Ne haragudj Martinus de szerintem a dupla váll annyira nem terheli a vázat.
Nekem egy Mali Viperem van egy duplavállas villával 150 mm es úttal(a villát én csináltam többek között motor alkatrészekbõl).
Én most törött kulcs csontal írok mert a villa tesztelésekkor nem gondoltam a villa súlyára(megrázó)és egy ugratónál orra estem.
Láts csodát a váznak semmi baja a duplavállas 150 mm es villa sértetlen,és nem tépte le a fejcsövet annak ellenére , hogy ez nem egy Hardcore váz.





Egyébként én egy Metrós össztelósba (1"os fejcsõ)úgy raktam be egy Judyt(1 1/8 "os nyak),hogy a fejcsõ aljára és tetejére rakattam kívülröl egy persejt ami rászorult a fejcsõre és a belsõ átmérõje a kkora volt,hogy a csapágy passzolt bele.
Meghúztam a csapágyat , nem kotyogott,nem szorult és jó volt .Esetleg be lehet hegeszteni egy két pöttyel a persejt és jó lessz.

#3
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Pontosan. Duplavállas városba nem való, fõleg nem szar vázba. Az embernek esetleg elszáll az agya és elugrik DH-zni 1et vele. Utána meg csodálkozik az ambulancián.  ;D

#4
MaRTiNuS

MaRTiNuS

    vendég

  • fórumtag
  • 30 hozzászólás
Tudni kell mi mire való!

#5
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Tennap mondta a boltos ismerõsöm hogy egy srác nemrégiben zúzott lefelé a Bükkben és némi nem részletezett technikai zûr miatt a fejébe állt a stucni és meghalt.
Egy másik meg vett egy 50ezres bringát a miskolci Excelsiorban, amivel aztán elment zúzni, majd a villa beleállt a srácba miután eltört. Most hiábavalóan perlik az Excelsiort mert hát ugye egy 50ezres bringa nem arra való hogy zúzzunk vele. Ez a srác talán tútélte.

#6
GerMan

GerMan

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 445 hozzászólás
gyaci, mi volt ez a bükki sztori ???
súlyos...

#7
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Hát ha városban akarsz duplavállassal menni akkor az má arcolás semmi más. Nem ismerem aszt aki a Schwinnekbe dugdossa a duplavállasokat de elég homály lehet belülrõl, bazze tudod milyen könnyû megölni magadat egy váztöréssel? Észre se veszed és máris az arcodban a teló, kormány, stucni, jó esetben nem halsz meg mint egy srác a Bükkben nemrégiben. Neki csupán a stucni állt bele a fejébe valahogy. De végül is a te dolgod...

#8
MaRTiNuS

MaRTiNuS

    vendég

  • fórumtag
  • 30 hozzászólás
Aki hozza nekem a telót mondta most szerelnek majd SchwinCsepel bringákat dupla vállas telóval és kb. 100mm-s rugóuttal és normál 22.*-es átmérõvel és még olcsóbb is, mint a ZOOM 10 alatt lesz :)

Én inkább csak városba fogom használni meg kicsit terepen semmi extra.

#9
GerMan

GerMan

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 445 hozzászólás
Martinus,
én a helyedben 2x meggondolnám, hogy ezt a telót belerakjam-e ebbe a vázba. a duplavállas telókat csak a kimondottan arra tervezett vázakba ajánlják, mert a merevségük és a nagy hosszuk miatt jobban igénybeveszik a vázat. lehet, hogy nekimész valaminek, vagy ugratsz egyet, aztán reccs..
amúgy meg egyszerûbb betétekkel leszûkíteni a fejcsövet, nem ? mármint, hogy szerzel egy 22-es fejcsövet és ahol a teló vállai közrefogják, oda a résbe raksz még pont odaillõ betétgyûrûket. tekintve, hogy a duplavállas telókba általában csavarozva van a fejcsõ, nem préselve, ezt meg lehet csinálni könnyen.
bocs, ha ez mind világos volt eddig is.


#10
vendég__*

vendég__*
  • vendég

Gyaci!

Nem akarok hülyeséget írni, de a 6061 aluminiumot sejtet. 8)

legalábbis asszem.

kislust


Nem írtá hüjeséget mer az télleg alu. Csak éppen a crown szó a korona és a fej jelentés mellett itt a teló vállát jelenti.

#11
MaRTiNuS

MaRTiNuS

    vendég

  • fórumtag
  • 30 hozzászólás
Gyaci küldött nekem egy táblázatot:
Magnesium and Silicon alloys
Itt van még a teherbírása is.

#12
Kislust

Kislust

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.507 hozzászólás
Gyaci!

Nem akarok hülyeséget írni, de a 6061 aluminiumot sejtet. 8)

legalábbis asszem.

kislust

#13
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Heheh, ez most mi?? Ideírtad a váll anyagát?

#14
MaRTiNuS

MaRTiNuS

    vendég

  • fórumtag
  • 30 hozzászólás
Az anyaga megvan ezt megkérdezem a suliba a tanártól, hogy lehet-e és mivel azt kész: Double Forged 6061 T6 AL crown

#15
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Már ha hegeszthetõ. Ha nem akkor is összehegged nagy nehezen, csak asztán annyi zárvány lesz benne hogy egy idõután szerte-szét reped a hegesztés, végül megadja magát. Aztán meg bekövetkezik az hogy a legkritikusabb pillanatban elengedi magát. Én nem tenném helyedben, ill. ha mégis akkor egy szagemberrel megállapíttatni hogy hegeszthetõ-é.

#16
MaRTiNuS

MaRTiNuS

    vendég

  • fórumtag
  • 30 hozzászólás
Szerintem, ha sikerül áthegesztenem akkor cool lesz fõleg arra, hogy suliba járok vele, tehát városba meg néha kis terep, de én nem vagyok olyan komoly terepes (heti egyszer ki a CC és DH pályára, de nem vadálatkodok :).

#17
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Jó választás! Én láttam ilyent élõben, persze nem az a DH villa, de egész jó! Sok sikert!!  ;D

#18
MaRTiNuS

MaRTiNuS

    vendég

  • fórumtag
  • 30 hozzászólás
Úgy döntöttem tárcsafék nem lesz, de a ZOOM CH-550 DH villa nagyon megtetszett, mert dupla vállas 110mm-t rugózik és 13370Ft. www.velotrade.hu http://www.hlcorp.com.tw/new-sus.htm

#19
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Ha 22-es a villanyakú kell+nagy rugóút, akkor frankón nem fox találni tárcsafék rögzítõset. Esetleg a Logan-nek lehet ilyenje mert azok minden szemetet csinálnak, még mechanikus tácsaféket is. Láttam egyet tennap: borzadály.... A telóik pedig... :-/ Túrára és városban okés, dehogy valaki terepre menjen vele?!

#20
MaRTiNuS

MaRTiNuS

    vendég

  • fórumtag
  • 30 hozzászólás
Valaki tudna ajánlai olcsó teleszkópot aminek viszonylag nagy a rugóútja és 22.x-es a csõ átmérõje ami belemegy a vázba plusz van rajta tárcsafék felrögzítõ hely?