Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Fox 36 fit rc2 2014 Kashima villanyak

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
1 válasz erre a témára

#1
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.836 hozzászólás
Szia!
Ez lett volna a megfelelő topic:
https://forum.bikema...2/#entry1241104

Kérdésedre reagálva pedig azt tudom javasolni, hogy vegyél egy másik villát. Ha ennyire komolyan használod (a leírásodból nekem úgy tűnik), nem érdemes toldozással kockáztatni. Én legalábbis nem merném és másnak sem ajánlanám.
Alternatívaként lehet vadászni bontott, vagy bontásra ítélt felsőrészt vagy villát.

A meglévő villát pedig add el, ennyivel is kevesebb a csere költsége.

Kisherceg módosította - 2020. november 22. - 14:11

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#2
oge

oge

    újonc

  • fórumtag
  • 2 hozzászólás

Sziasztok ! 

 

Nemrég vettem egy bringát a fent említett villával. Csak sajnos valamelyik előző tulaj túlfürészelte a nyakat. Neki(k) nem tűnt fel, nem voltak extrém felhasználási  területek. A bringa nagyon jó állapotú, a villa is. Nálam pár hónap után kezdődtek a problémák az egyre nagyobb letörések, ugratók után. Néha picit elmozdult a kormányszár egy nagyobb érkezés után pár fokot oldalirányba.  Amikor szétszedtem akkor szembesültem vele, hogy igazából erősen csak a stücni alsó csavarja és a felső kupak csavarja tart.A stücni felső csavarfülei majd összeérnek. Ha az egész rendszert nyomatékhatárig húzogattam akkor fog rendesen, az utóbbi időben így használtam, de nem egy életbiztosítás, ezért komolyabb ugratókat már nem vállaltam be. Kérdés, van ötletetek mit tehetnék hogy nyerjek plusz 1 cm-t kb. a villanyakon. Van aki hegesztést ajánl, próbálok alacsonyabb kcsapágyat találni ez sem egyszerű, tapered nyak, felső csésze 47 mm (Cannondale Moto3 alu) eddig nem találtam ami most van benne fsa 16 mm magas, illetve láttam villanyak toldót, szerintem ez utóbbi freeride enduro felhasználásnál elég rizikós lehet.

Segítséget, válaszokat előre is köszönöm üdv