Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Dunamenti túra

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
20 hozzászólás a témában

#1
LawrenceDesign

LawrenceDesign

    vendég

  • fórumtag
  • 121 hozzászólás
Tudom ez örök vita de én nem a sisak miatt aggódnék hogy bünti lesz Ausztriában hanem a vadkemping miatt. De ez én vagyok... nem általános a para :D
Térképnek segítség: gpsies.com ... nagyon hasznos kis oldal.
-----------------------------------
"És olvastam, hogy az út a fontos, hogy soha ne legyen vége
De szerintem a cél is az útnak a része"

#2
kaffa

kaffa

    újonc

  • fórumtag
  • 9 hozzászólás
sziasztok!

Mi pénteken indulunk egy Passau - Budapest tekerésre már alig várom:)
tavaly Bécstõl jöttünk Soltig nekünk az is csodálatos volt ,kivéve Ráckevétõl mert, onnantól már eurovelo 6 is csak egy birkaszaros földút volt..
Bács-Kiskunban kifejezetten rossz minõségû a töltés..
Akkor és most is a legköltséghatékonyabb formát választottuk autó kivisz letesz ...felcuccolás sátor stb ahol ér az este ott táborozunk ez nagyon természetközeli és egyszerû kalandtúra..
Valaki esetleg térképpel kapcsolatban tudna segíteni?
Ausztriában kötelezõ a sisak?

üdv

#3
zor19

zor19

    vendég

  • fórumtag
  • 29 hozzászólás
Szia!

Mi is a Bécs - Hainburg - Szigetköz vonalon jöttünk haza a Dunamenti túráról, de szerintem kihagyható. Bécstõl Hainburgig abszolút egyhangú az út, 95%-ban murvás töltésen megy, teljesen nyílegyenesen. Bécs után kicsivel ráadásul van egy 150-200m-es szakasz, ami egy Duna-holtágon visz át és amikor ott voltunk (pár éve augusztus), víz alatt volt. Mivel nincs alternatív út, át kellett kézben vinni a bringát+csomagokat. Legmélyebb részén combig ért a víz. Szóval én vagy a vonatot választanám vagy megindulnék dél fele Sopron/Fertõ-tó irányába. A kempingek a Duna-mentén viszonylag olcsóbbak, mint az osztrák átlag, 5-8€, sok helyen viszont úgy volt, hogy recepciózárás után értünk és nyitás elõtt indultunk, úgyhogy nem tudtunk fizetni sem.. Meg úgy általában, nem nagyon láttunk személyzetet, ez furcsa volt, viszont nagyon igényes kempingek voltak.

#4
LawrenceDesign

LawrenceDesign

    vendég

  • fórumtag
  • 121 hozzászólás
A Fertõ tavat én nem hagynám ki iszonyat szép vidék már kétszer körbe tekertem. A kempingekrõl itt nagyon jó dolgokat találsz: Online kempingkalauz - kemping keresése és értékelése
Szlovákiába mi túrázni járunk nagyon sokat de még SOHA semmilyen gond nem volt. Ha találtok normális utakat térképen stb. akkor nyugodtan vállaljátok be. Egyébként szerintem a kempingek ára szinte mindenütt ugyanannyi ... ahogy közelítesz valami fontos turisztikai dolog felé (tenger, tó, látványosság) úgy drágul. 1000Ft - 5000Ft / fõ éjszaka általában.
-----------------------------------
"És olvastam, hogy az út a fontos, hogy soha ne legyen vége
De szerintem a cél is az útnak a része"

#5
Robert83

Robert83

    újonc

  • fórumtag
  • 4 hozzászólás
Sziasztok!

Idén júliusban tervezünk egy Duna-menti kerékpártúrát a párommal, Passau és Bécs között. Szerintetek érdemes továbbmennünk a magyar határig, vagy jobban járunk, ha Bécsbõl vonattal hazajövünk? Szlovák oldalon milyen a magyar biciklisek fogadtatása? Nem szokott gond lenni, vagy inkább kerüljük el messzire? Osztrák részen átlagban milyen árban van a kemping? Külföldön nem igazán mernénk vadkempingezni... :S

#6
LawrenceDesign

LawrenceDesign

    vendég

  • fórumtag
  • 121 hozzászólás
Végül más lett a terv, a németet nem az éven csináljuk meg. Hanem ez éven Horvátország és Szlovénia marad. Zágrábig vonattal és onnan egy körút, plitvicei tavak , tenger stb. Jut eszembe a Tavakról valaki tud infót mennyire lehet bicóval megközelíteni?
-----------------------------------
"És olvastam, hogy az út a fontos, hogy soha ne legyen vége
De szerintem a cél is az útnak a része"

#7
Tankos

Tankos

    vendég

  • fórumtag
  • 52 hozzászólás

Nem hiszem, ha összeverõdik öt-hat ember egy ilyen több ezer km-es közös tekerésre, ott valaki tapló lenne. Valahol egyforma gondolkodásúnak kell lennie (egy kicsit flúgos) mindenkinek a csapatban, hisz akkor el sem indulna egy ilyen szervezés, majd a túra sem. Személyes tapasztalat. :-)


tapasztalat, hogy egy dolog, ha valaki jó arc itt ott, de lakva ismerszik meg...:D


... de legalábbis Mo-ig, mert imádom azt a tájat!


ebben érzek egy kis kritikát...:D
Az élet kemény! :)

#8
Sengakov

Sengakov

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 476 hozzászólás
A német szakaszt tavaly megcsinálta Buch kollega a családjával, írt róla a blogjában, érdemes elolvasni, jó kis olvasmány:

A mi Dunánk 1. // Marosffy Dani blogja

Egyébként pár nap tömény együttlét után simán kijön hogy vlalkik egymással nem értenek egyet és megtudják keseríteni egymás élletét, de jogos hogy lehet utánna külön menni!

Szerintem egy ilyen túrán a szállás a szûk keresztmetszet, pár éve volt az egyik haverom aki szinte bringán sem szokott ülni, egy 15 éves montival a vaterjával Passautól - Movárig, és igazából az a szopáás, hogy te mész a cuccaiddal a sátraddal stb, és tök jól érzed magad, melletted viszont ott az osztrák túrázó bringás aki, visz egy kis bringás tatyót belerak egy két nacit meg egy két felsõt, azt jól van. Megáll enni, kivesz egy szobát éjjelre, aztán másnap megy tovább és mindezt 25-45E/éjjért, te meg csóringer magyarként kempingezel 15E-ért, vagy vadkempingezel ingyé ha van rá lehetõség! A kocsi kísérõ meg + költség, fõleg úgy hogy az sógoroknál van egy vonat akció, ami szerint pár euróért 5 ember 5 bringával egy napig oda vonatozik ahova akar, persze csak személy vonattal, õk így mentek fel Passauig!

Mindenesetre egyszer szeretnék én is letekerni a forrástól Pestig, de legalábbis Mo-ig, mert imádom azt a tájat!

#9
simon23

simon23

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 948 hozzászólás

mivel nem vagyok az agyonszervezés híve, két dolog biztos: a kocsi és a szállás. a többi részletkérdés...:) ha közben kiderül, hogy nem bírja valaki valakinek a pofáját, lehet külön is menni, nincs elcse4szve senki túrája...

Nem hiszem, ha összeverõdik öt-hat ember egy ilyen több ezer km-es közös tekerésre, ott valaki tapló lenne. Valahol egyforma gondolkodásúnak kell lennie (egy kicsit flúgos) mindenkinek a csapatban, hisz akkor el sem indulna egy ilyen szervezés, majd a túra sem. Személyes tapasztalat. :-)

Ridley Noah Fast 


#10
Tankos

Tankos

    vendég

  • fórumtag
  • 52 hozzászólás

Osztom a véleményed!!
...én benne vagyok. :-)


mivel nem vagyok az agyonszervezés híve, két dolog biztos: a kocsi és a szállás. a többi részletkérdés...:) ha közben kiderül, hogy nem bírja valaki valakinek a pofáját, lehet külön is menni, nincs elcse4szve senki túrája...
Az élet kemény! :)

#11
simon23

simon23

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 948 hozzászólás

ha 5-6 emberke összefog, már nem irreális... én az a fajta vagyok, aki nem élvezi a nagy pakkos tekerést...:)

húúú, cimbora, az szép lenne...:D:D

Osztom a véleményed!!
...én benne vagyok. :-)

Ridley Noah Fast 


#12
Tankos

Tankos

    vendég

  • fórumtag
  • 52 hozzászólás

de az még jobb,ha a bringásokat is egy autó viszi...akkor már a tekeréssel sem kéne bajlódni:D


ha 5-6 emberke összefog, már nem irreális... én az a fajta vagyok, aki nem élvezi a nagy pakkos tekerést...:)

...Erdõtõl a Tengerig?, cc2900km! ;)


húúú, cimbora, az szép lenne...:D:D
Az élet kemény! :)

#13
simon23

simon23

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 948 hozzászólás

kéne szervezni valami ilyet, de úgy, hogy a cuccokat valami gépjármû vigye...:)


...Erdõtõl a Tengerig?, cc2900km! ;)

Ridley Noah Fast 


#14
cobranco

cobranco

    vendég

  • fórumtag
  • 533 hozzászólás
de az még jobb,ha a bringásokat is egy autó viszi...akkor már a tekeréssel sem kéne bajlódni:D

Túráim,videók itt: http://cobranco.hu


#15
Tankos

Tankos

    vendég

  • fórumtag
  • 52 hozzászólás
kéne szervezni valami ilyet, de úgy, hogy a cuccokat valami gépjármû vigye...:)

#16
LawrenceDesign

LawrenceDesign

    vendég

  • fórumtag
  • 121 hozzászólás
Köszönöm Mindenkinek a válaszokat! Szétnézek a weboldalakon.
Egyébként zor19 az hogy hol megy az út annyira nem zavar, mert úgyis saját magam tervezem majd meg ezek az információk alapján az utat. Ha valahol akarunk úgyis letérünk az útról és megnézünk pár szép várost vagy ilyesmit. :) Köszönöm még egyszer.
-----------------------------------
"És olvastam, hogy az út a fontos, hogy soha ne legyen vége
De szerintem a cél is az útnak a része"

#17
gazloman

gazloman

    vendég

  • fórumtag
  • 109 hozzászólás
  • LocationVeszprém
Pedig van használható anyag a neten. A német szakaszhoz itt, az osztrákhoz itt. Én is hazajöttem már a forrástól, de leírást azóta sem készítettem, és a képtár sem készült el egészen, de azért megnézhetõ.
gazloman
www.gazlo.hu
"Ésszel bele, ész nélkül kifele..."

#18
zor19

zor19

    vendég

  • fórumtag
  • 29 hozzászólás
Szia!

Mi Ingolstadt - Gyõr szakaszon mentünk végig. Létezik egy olyan kis turistakönyv, hogy "Duna menti kerékpárút", nagyon hasznos volt nekünk. :) A terep nagyon könnyû volt végig, néhol azért akadtak unalmasabb szakaszok. Németország pénzügyi szempontból sokkal kellemesebb volt, mint Ausztria, de a bringautat sokkal unalmasabb helyeken vezették, sokszor kukoricatáblák között bolyongtunk. A másik hiányérzet a német szakasszal szemben, hogy volt egy nap, amikor annyira kívül estünk a civilizáción, hogy nemhogy ivókúttal, de bolttal sem találkoztunk, ezért tettünk egy kitérõt Straubingba. Az osztrák szakasz szinte végig izgalmasabb volt, viszont Bécs után valami hihetetlen unalmas, murvás szakasz következett. Ha tehetitek, menjetek Bécsbõl egybõl dél fele, ennél csak jobb lehet. Az útminõség egy-két nagyon rövid szakaszt kivéve kifogástalan. Kempingek is folyamatosan vannak, ahol mi éjszakáztunk, az sorrendben: Vohburg - Regensburg (vadkemping) - Deggendorf - Passau - Schlögen - Mauthausen (vadkemping, a túlparton az Enns torkolatánál, nagyon jó hely) - Pöchlarn - Krems - Klosterneuburg - Dunakiliti

Egy kis galéria, válogatás nélkül: ITT

Ha valami kérdésed van, nyugodtan írd meg! A túra nekünk nagyon tetszett és a terep profilja miatt mindenki bevállalhatja, aki tud biciklizni. :)

#19
LawrenceDesign

LawrenceDesign

    vendég

  • fórumtag
  • 121 hozzászólás
Odébb van :D Jövõ nyáron valamikor amikor szabadság, stb.-k engedik. 3-an megyünk. Családi "pihenés" :)

Azért köszönöm hogy megnézegetted!
-----------------------------------
"És olvastam, hogy az út a fontos, hogy soha ne legyen vége
De szerintem a cél is az útnak a része"

#20
olaf

olaf

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 718 hozzászólás
Szia!
Átnéztem némi anyagot, de sajna semmi használhatót nem találtam. Mikor tervezed megcsinálni?
OLAF vagyok a legnagyobb KIRÁLY!