Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Alacsony-Tátra gerinctúra bringával

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
21 hozzászólás a témában

#1
manston91

manston91

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.013 hozzászólás
Sziasztok!
A dedinky-i víztározó környékén tudnátok mondani olyan helyet ahol ott lehet hagyni a kocsit egész napra? Akár fizetõs is jó lenne.
"Ride today, heal tomorrow"

#2
fabian cancellara

fabian cancellara

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 501 hozzászólás

Mi is örülünk ha nagyobb a társaság tehát csak szóljatok nyugodtan ha mentek.Áprilisig érdemes tájékozódni a hóhelyzetrõl.A napokban megyünk oda sítúrázni,majd írok egy jelentést.


Szerintem május környékén megelythetnén ezt a túrát még megbeszélem a srácokkal ki mikor ér rá adigra remélhetöleg a bringám és kész lesz és némi anyagi is marad:)
mert -20 fokba fél méteres hóba nincs értelme fölmeni biztos gyönyörû úgy is a tátra de nikább rövidnacis idõt elönybe helyezném vagy max egy hosszu nadrág tavaszi fölsõ:D

#3
fabian cancellara

fabian cancellara

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 501 hozzászólás
Rendbe Köszönöm remélem adigra a térdem is rendbejön tegnap este szétment de iszony modon lábra nem birtam álni a lehetõ leghamarabb megprobálok dokihoz meni hogy a szezonom ne uszon el tulságosan
de amit jóbb lesz a térdem és lesz +10-15 fok tölem mehetünk nagyon fázos vagyok:D
Üdv Imi

#4
salyiferi

salyiferi

    vendég

  • fórumtag
  • 73 hozzászólás
Mi is örülünk ha nagyobb a társaság tehát csak szóljatok nyugodtan ha mentek.Áprilisig érdemes tájékozódni a hóhelyzetrõl.A napokban megyünk oda sítúrázni,majd írok egy jelentést.

#5
fabian cancellara

fabian cancellara

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 501 hozzászólás
köszönöm a választ Ha ugy van tavaszal ilyen egynapos tátrai kirucanás engem, is érdekelne egyik klubtársamal beszélek és ha érdekelne téged is akkor mehetnénk együtt te ismered az utatt és nekünk is lenne társaságunk:)
év elején egy kis szintgyüjtés nem hátrány;)
Köszönöm
Imi

#6
salyiferi

salyiferi

    vendég

  • fórumtag
  • 73 hozzászólás
Szia !Dózer-föld-aszfalt.Végig jól járható szervízút.Ezenkívül van két jelzett turista ösvény a hegyre Sumiacból és Telgárt felõl,de ezek szerintem csak lefelé jöhetnek szóba.Nyáron ki akarunk menni mi is terepezni,de most az idõ rövidsége miatt(reggel mentünk,este jöttünk)ezt tudtuk bevállalni.Sumiac alatti vasútállomásról indultunk ez kb 800 m-en van.Az út szépsége az hogy egyfolytában emelkedik 1200 métert,de ez visszafelé is igaz.Montizni mi is indultunk már egyszer Szlovákiába,ha lejjebb olvasol megtalálod a leírásokat.Nem egyszerû a Tátrákban bringázni.Üdv

#7
fabian cancellara

fabian cancellara

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 501 hozzászólás
Szia érdekelne enneka turának az utvolana és végig dozeruton ment vagy van jó gyökeres ösvény is benne;(?
mert idén szeretnék párszor kimeni vagya magas vagy az alacson tátrába:)
van egy országutis cimbim kai most vet montit õ is szeretne jönni azért kérdezném hogy milyen a terep
szfaltot melözni szeretnénk de ha van helyete v mi dózerut szivesen veném:)

#8
salyiferi

salyiferi

    vendég

  • fórumtag
  • 73 hozzászólás

idõ cseppet zimbizombi sztem...
vhol van webcam, nézzétek meg


Kösz a tippet srácok.Pénteken voltunk,hibátlan õszi bringásidõben tekertünk.Esõre álló idõben érkeztünk meg a Poprádi elágazónál lévõ településre.Innét indultunk.Sumiac fölött sûrû ködben 7 fokban mentünk,de 1600 m után kiértünk a felhõbõl és ragyogó napsütés,csodálatos panoráma fogadott.A csúcson elég nagy 90km szél volt,viszont kellemes 13 fok.Érdekes volt lefelé 50-60-nal a nagy szélben.Képek TestBike Fot - Alacsony-Ttra Kirly-Hegy - kerkpr kp, fot

#9
savanyugabi

savanyugabi

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.707 hozzászólás
idõ cseppet zimbizombi sztem...
vhol van webcam, nézzétek meg

#10
salyiferi

salyiferi

    vendég

  • fórumtag
  • 73 hozzászólás

én a "rendes" utat mondtam, az könnyen járható akár sima fitneszbicajjal is, szvsz. Egyszer találkoztam egy szlovák sráccal, õ egy Fort outival jött fel.
DE alant az aktuális állapot, deviantéktól, épp' ma böngésztem az oldalukat ;-)

A nemzetközi helyzet fokozódik - VPXC és UNIT késõ õszi kalandjai az Alacsony-Tátrában | deviantmtb - egyszeregy


Kösz a tippet,a héten belevágunk.

#11
vendég_fac€_*

vendég_fac€_*
  • vendég
én is a rendes betonútra gondoltam magasságadatoknál, az indul Sumiac faluból. Csak megemlítettem,
hogy Garamfõrõl milyen a terep :) de akkor nem voltam egyértelmû, de a linkelt térkép remélem tisztáz.
Egyébként van több erdészeti út is, ami montival járhatónak túnt és a gyalogút keresztezi, szóval gps-szel
be lehet vállalni a betonon kívül mást is.

#12
savanyugabi

savanyugabi

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.707 hozzászólás
én a "rendes" utat mondtam, az könnyen járható akár sima fitneszbicajjal is, szvsz. Egyszer találkoztam egy szlovák sráccal, õ egy Fort outival jött fel.
DE alant az aktuális állapot, deviantéktól, épp' ma böngésztem az oldalukat ;-)

A nemzetközi helyzet fokozódik - VPXC és UNIT késõ õszi kalandjai az Alacsony-Tátrában | deviantmtb - egyszeregy

#13
vendég_fac€_*

vendég_fac€_*
  • vendég
880m-en van Sumiac nevû falu, a rádióadó meg 1946m-en, a hosszát nem tudom,
Én Garamfõrõl (Telgárt) voltam gyalog zöldön fel piroson le. A zöld bicajjal a betonút
alatt tuti nem járható, gyalog is küzdelmes volt a törpefenyõk miatt.
A piros nagyon meredek és hóval,jéggel volt borítva, lehet járható de nem láttam mennyire köves :)

TuristickaMapa.sk :: turistická mapa Slovenska ezen a honlapon rajta van az összes túristaút, és a betonutat is megtalálod, ha sokat nézed, le tudod mérni a távolságát is :)

#14
savanyugabi

savanyugabi

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.707 hozzászólás
királyhegyi kaptató ha jól emléxem 15~~m /van ott egy kisebb, fa chata /magasság körül kezdõdik, s a csúcsig tart, elõtte egészen a flauig széles murva az út, de vékonyabb gumival is tekerhetõ, csak lefelé vigyázós
km-re nem emléxem, de sumiac falucska olyan 990m magasan van, király hegy meg 1948? asszem egyik legjobban árható alacsony-tátrai csúcsocska
vhol pinkbájkon van egy popradi arc, aki nyomat fotókkal egy király hegyi trailt, asszem talán a zóld jelzést sumiac felé

#15
salyiferi

salyiferi

    vendég

  • fórumtag
  • 73 hozzászólás
[QUOTE=fac€;1035032]A Késmárki-völgyben vezet mbt út a Zöld-tóhoz, de az nagyon köves.
A Koprova-völgyben is lehet tekerni, de ott még nem jártam.
Hát igen hasznos infok.A Királyhegyi beton milyen hosszú idõben és távban?

#16
_Alex_

_Alex_

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.086 hozzászólás

És nektek hogy sikerült?

Frankón!

Balance a bike right, keep the pedals turning, forget about everything except right now...
Picasa _Alex_


#17
vendég_fac€_*

vendég_fac€_*
  • vendég
A Késmárki-völgyben vezet mbt út a Zöld-tóhoz, de az nagyon köves.
A Koprova-völgyben is lehet tekerni, de ott még nem jártam.
A Sziléziai házhoz vezetõ úton autóval azok mehetnek fel akik ott szállnak meg és a hegyimentõk,
de az meglepõ, hogy bicajosok nem, két térképemen is kerékpárútnak van jelölve.
Ráfeküdhetnének a szlovákok a kerékpáros túrizmusra, jókat lehetne tekerni, csak sehol sem szabad,
ahol meg ki van jelölve az vagy beton vagy nem igazán élvezhetõ köves út mint a zöld-tavi.
Az Alacsony-Tátrában a Király-hegyre vezet betonút és onnan biztos el lehet menni a gerincen nyugatra,
mert arra a kutya se jár, biztos nem zavar senkit se.
A Szlovák Paradicsomban Podlesokból lehet beton felmenni a fennsíkra és ott erdei úton a Vörskolostorhoz.

#18
salyiferi

salyiferi

    vendég

  • fórumtag
  • 73 hozzászólás

Szia Feri!

Mimost mennénk Donovalyba,tudnál valami jókis útvonalat ajánlani? Nektek hogy sikerült a túra?


És nektek hogy sikerült?

#19
salyiferi

salyiferi

    vendég

  • fórumtag
  • 73 hozzászólás
Sok jót nem tudok mondani,meg azt sem milyen a terep.Tátra atlasz szerint lehet bringázni a turistautakon de kiderült hogy mégsem.Trangoska parkolóba érkeztünk reggel,a Chopok alá.Beöltözés,turistaútnál nagy tábla,nem lehet kerékpárral használni.Nem kenõdtünk el,irány a Magas-Tátra.Térképrõl kinéztük a kerékpáros utakat.Az elsõnél ami egy aszfaltos erdei út a Sziléziai házhoz a Gerlach alá,nem engedtek fel.Sorompóõr és szintén tiltó tábla fogadott.Érdekes hogy a mellettünk elhúzó füstölõ Zilnek felnyílt a sorompó.Kérdeztük az õrt de azt mondta megpróbálhatjuk de biztos büntetés a vége.Még a Szlovák bringás kollegák is értetlenkedve fordultak vissza.Átkerekeztünk a fõúttal párhuzamosan futó bicikliúton Stary Smokovecbõl Csorba tóig,onnét sikerült feltekernünk a Poprádi tóig 1500m-re egy szintén aszfaltos úton.Itt ebédetünk a hegyi szállóban,majd legurultunk,tettünk egy kis túrát a Csorba tó körül majd irány haza.Hát ennyi.Nem egy bringás paradicsom,de ezt betudom annak hogy bár sokszor járok erre,bakancsban meg jégcsákánnyal,de a monti útvonalak ismerete hiányos a számomra.Ami utat ismerek abból meg ennyit tudtam kihozni.Ha valakinek ötlete van,meg útismerete,azt szivesen veszem a következõ szezonra.Egyébként az idõ csodás volt,a Tátra pedig mindig szép.Képek a Testbikon Kellys Heves vagy Sályi Ferenc néven.

#20
vendég_fac€_*

vendég_fac€_*
  • vendég
Ez nagyon jó túra lehetett! :)
Én Pol'ana és a chata gr M.R. Stefanka közt jártam gyalog, de ott végig kövekbõl kirakott út volt, azon milyen tekerni?
Menedék házban aludtatok vagy vadkemping? A fõgerincre fel és levezetõ út tekerhetõ volt?
Szabad ott bicajozni? Találkoztatok parkõrrel?
Egyébként Chopok északon van bikepark :)
A túrista út, az általam leírt szakaszon kívül, milyen? Kõbölrakott gyalogossztráda vagy földes ösvény?
Jövõre lehet ki kéne próbálni.