Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Monor - Pilis - Abertirsa tengely

- - - - -

  • Please log in to reply
4671 replies to this topic

#4281
sasi123

sasi123

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,969 posts
Robi ma is voltál erre?

#4282
sasi123

sasi123

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,969 posts
Na az jó!!!

reméltem is, hogy nem csak a igazán látvány dús Monor - Nyár1háza - Monor távot nyomtátok le:D

Ferivel még elugrottam Tszentmártonig. 150 km a mai .

#4283
robko66

robko66

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,317 posts
gomba karikát kipréseltünk 25-ös átlag pfff

#4284
sasi123

sasi123

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,969 posts
Hú de jó volt, nyomtam ma egy 90 kmes nagy részt sík karikát, Jó volt. 32,5km/h átlag lett:D

#4285
robko66

robko66

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,317 posts
oki:)

#4286
sasi123

sasi123

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,969 posts
Nem kell, tényleg nem fontos. Majd elugrunk érte vmikor. Nem is tudom hol leszek akkor:D, vszínû jó messze, úgy megörültem ennek a jó idõnek.

#4287
robko66

robko66

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,317 posts
sasi ma megyek tekerni ha nem esik,3kor indulok,csak nyházáig megyek,kb fél 4 re érek oda,ha kell viszem a pedált,2 fele még felnézek

#4288
Kei22

Kei22

    új vendég

  • fórumtag
  • 9 posts

Szia Kei.szerintem nem kell térkép,apránként ugyis felfedezed a környéket és egyre tágabb világ nyilik meg elötted,de google biztos kidob valami térképet.mi országuton toljuk és nincs semmi baj a közutakal.milyen bringád van és mik azok a nagy tervek?:)


Üdv Robko
Nem a közutakkal van a bajom( hanem az autósokkal...), és szeretem az országutat, de kalandvágyóbb vagyok annál, amit az aszfalton száguldás ki tud elégíteni :)!
Ezért is vettem egy Merida montit (juliet), tele vagyok normál térképekkel, de szinte sehol olyan térkép, ami jól jöhetne földutakon itt az Alföldön! (nyúzom a google-map-okat, de nem az igazi...)
A száguldás mellett a felfedezés öröme(hobifotós is vagyok), az eldugott szép tájak is vonzanak, és szeretem tudni, hogy épp hol járok, hogy másokkal is megoszthassam!
Ó és a nagy tervek... nagyon szemezek a bringás tájékozódási versenyek világával, de ahhoz még sok-sok felkészülés kell! :D

#4289
Kei22

Kei22

    új vendég

  • fórumtag
  • 9 posts

Majd egyeztetünk Robi, nem sürgõs.

Üdv Kei,
Szerintem sincs nagy szükség térképre a barangoláshoz. Viszel elég kaját magaddal és mész:D. Én is így fedeztem fel a környéket, elég terjedelmes föld út rendszerrel rendelkezik ez a környék. Leginkább télen látogattam a környéket íly módon.
maps.google.com
azért szokott segíteni.
És tényleg milyen bringára tettél szert? korod?


Üdv Sasi! :)
Eleddig térkép nélkül kóboroltam(mert azért úgy is izgi), de anno egy szép borús napon úgy elvétettem az irányt, hogy zavarbaejtõen eltévedtem a nagy semmi közepén... aztán került betonút meg busztábla, mert föltalálom magam, de mégis ciki volt :/!
Amúgy az új hátasom egy Merida Juliet, alapgép!(és 26 éves vagyok :P)
Nem akartam nõi bringát, de nagyon meggyõzõ a vázszerkezet merevítése, kezdõ bringának pöpec, késõbb építhetek a vázra, ha komolyodik a dolog!
Fõleg terepfanatikus vagyok, de aszfalton is könnyen elkap a hév a sebesség iránt, fõleg az új géppel..elsõ aluvázasom, azt hiszem érthetõ!
Találtam egy turistautak.hu olalt... egész biztató

#4290
robko66

robko66

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,317 posts
megint esik..csak tiszta dzsuva lenne a gép,kis lakotelepi kéglibe nehezkes letakaritani...

#4291
sasi123

sasi123

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,969 posts
Menjé tekerjé!!!

Ne foglalkozz azzal mit mondanak a lusta emberek. Lenyomod a Gombai karikát, haza, kádba, forró fürdõ és nincs semmi baj.

Szerintem nem veszélyesebb, mint a csobánkai 16-18%os ahol szintén sikerült ezt megcsinálni lekerülve néhány igen komoly bringást. Csak mégis:D, elég szar ott az út. Elején van egy komolyabb szintemelkedés

#4292
robko66

robko66

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,317 posts
már 5 napja nem tekertem...gombai szurdik hány %-os?

#4293
sasi123

sasi123

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,969 posts
Szép idõjárási reményekkel telve toltam ma ki a bringát, esõkabát azért a hátsó zsebben.
Határozatlan voltam mere is , hogyan. Gyömrõig mentem majd mivel ott elkezdett esni az esõ, lefordultam 31-re , és Sülysápnál megfutamodtam Úri felé, majd Gomba Káva, Pilis. Így is meglett a 70es karika.
Nagyobb körre vágytam, de sajnos alá vágott az idõjárás. Rettenetesen csúszott néhol az út.
Gombán mentem fel a szurdikon szakadó esõben, nézem elég nehéz hajtani, de azért haladok felfele mi az isten van.. defekt vagy mi?? fog a fék??
Megállok a tetõn, megnézem semmi probléma, indulok el , akkor látom , hogy nagy tányéron mentem fel:D Azért volt kicsit nehéz.
Nagyon jó dimbes dombos edzõ kör lenne, ha nem lenne ilyen szar az út Sülysáp- Gomba szakaszon.

#4294
sasi123

sasi123

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,969 posts
Majd egyeztetünk Robi, nem sürgõs.

Üdv Kei,
Szerintem sincs nagy szükség térképre a barangoláshoz. Viszel elég kaját magaddal és mész:D. Én is így fedeztem fel a környéket, elég terjedelmes föld út rendszerrel rendelkezik ez a környék. Leginkább télen látogattam a környéket íly módon.
maps.google.com
azért szokott segíteni.
És tényleg milyen bringára tettél szert? korod?

#4295
robko66

robko66

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,317 posts
sasi nem tudom mikor megyek tekerni de ha ferinek sürgös a pedál ugorj le érte valamikor.stoplit nem találtam.

#4296
robko66

robko66

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,317 posts
Szia Kei.szerintem nem kell térkép,apránként ugyis felfedezed a környéket és egyre tágabb világ nyilik meg elötted,de google biztos kidob valami térképet.mi országuton toljuk és nincs semmi baj a közutakal.milyen bringád van és mik azok a nagy tervek?:)

#4297
Kei22

Kei22

    új vendég

  • fórumtag
  • 9 posts
Üdv mindenkinek!!
Remélem Cegléd is belefér a topic paraméterei közé!
Pár éve fordult meg elõször a fejemben, hogy komolyabban foglalkozzam a bringázással a napi suliba-boltba tekerésnél, de csak idén ruháztam be egy igazán túraképes kétkerekûre!
Egyenlõre még a teljesítõ képességemet (és a gépét) tesztelgetem, sajna fizikailag messze elmaradok az ideálistól de a gyors délutáni 20-30 km-ek meg sem kottyannak(terep és masszív dülõutak...)! Nagyobb túrára még (társaság hiányában)nem vállalkoztam eddig, de épp most készülök!
Szó mi szó, igazi lelkes amatõr vagyok! :) Komoly tervekkel!!!
Érdekelne a véleményetek, hogy megyeszinten egyszerûen nem lehet olyan térképet kapni, ami átfogó képet adna az alsóbbrendû dûlõ és erdészeti utakról...(közutakon picit parázok)
Én imádok ilyen helyeken barangolni, de elkélne egy térkép... tudom hogy turisztikailag ez a régió ilyen szempontból nem lényeges, de tényleg nincs semmi olyan kiadvány vagy weboldal, ahonnan ilyesmit beszerezhetek?
..a vége az lesz, hogy elkezdhetek barkácsolni google-earth-õs mûholdas térképekbõl...kicsit gáz
elõre is köszi!

#4298
sasi123

sasi123

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,969 posts
Igazából nem, Ferinek lenne a pedál, mert vettem új cipõt és neki adom az elõzött ahhoz.. Ezért mondtam a jó szélárnyákot.

#4299
robko66

robko66

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,317 posts
Legalább házi süti?:D stopli benne van a cipömben...de lehet van még külön is,majd felturom a dobozokat.

#4300
sasi123

sasi123

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,969 posts
Ezt azért nem gondoltam volna, ha nincs stopli az sem baj..

Egy tálca sütit azért feltudok ajánlani:D
Ma csak gomba kör volt..
Olyan szél volt felfele Gombán, hogy majdnem megszültem.