Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

XII. Specialized Maraton | Szilvásvárad

- - - - -

• Lépj be és szólj hozzá
3183 hozzászólás a témában

grigorow

grigorow

vendég

• fórumtag
  • 65 hozzászólás

Szia!

A Jávorkútról feltérés Csipkéskút felé az egyetlen kis szakasz ami tolós lehet.

Az első felét tavaly már kivették a kidőlt fák miatt. Ha most is így lesz, akkor ez a helyzet m

Mindenhol máshol nincs olyan fogós sár, hogy lábon kelljen emiatt haladni.

Köszönöm szépen! :- )

kzkvh2

kzkvh2

vendég

• fórumtag
  • 90 hozzászólás

Eladó hosszútávú M2 nevezés, gondolom átírható.
6000ft.

kzkvh2@gmail.com

+36 hetven 9358558

Macikutya

Macikutya

vendég

• fórumtag
  • 75 hozzászólás

Kedves Sporttársak,

Idén középtávon indulok Szilváson és ez ügyben kérnék segítséget Tőletek.

Jó pár éve nem voltam ezen a versenyen és érdekelne, Ti hol tudtok nagyon saras részt vagy akár járhatatlant is ebben az esős időben.

Nekem a Jávorkútra lefele menő erdei csapatás rémlik sárosnak és az utána aszfaltos emelkedő amikor bemegy az erdőbe és jó meredek lesz, na ott is mindig tolás volt... :- )

Előre is köszönöm!

Üdv: Grig

Szia!

A Jávorkútról feltérés Csipkéskút felé az egyetlen kis szakasz ami tolós lehet.

Az első felét tavaly már kivették a kidőlt fák miatt. Ha most is így lesz, akkor ez a helyzet még javult is.

Mindenhol máshol nincs olyan fogós sár, hogy lábon kelljen emiatt haladni.

A Szilvás marci ilyen szempontból jó adottságokkal rendelkezik.

Ha van is sár az nem fogós, hanem fröccsenős pofán vágós. Különös tekintettel az utolsó 7 km-es lefelé száguldásra.

Üdv!

Vigyázz magadra, mert mások sokan vannak, Te pedig csak egyedül!

grigorow

grigorow

vendég

• fórumtag
  • 65 hozzászólás

Kedves Sporttársak,

Idén középtávon indulok Szilváson és ez ügyben kérnék segítséget Tőletek.

Jó pár éve nem voltam ezen a versenyen és érdekelne, Ti hol tudtok nagyon saras részt vagy akár járhatatlant is ebben az esős időben.

Nekem a Jávorkútra lefele menő erdei csapatás rémlik sárosnak és az utána aszfaltos emelkedő amikor bemegy az erdőbe és jó meredek lesz, na ott is mindig tolás volt... :- )

Előre is köszönöm!

Üdv: Grig

matej84

matej84

vendég

• fórumtag
  • 58 hozzászólás

Sziasztok!
Van valakinek eladó nevezés? Közép, vagy rövid táv.
Köszi: Máté

TheKop

TheKop

törzsvendég

• fórumtag
  • 273 hozzászólás

Hosszútáv nevezést vennék!

You'll never walk alone!
„A fájdalom elmúlik, a gyõzelem örökké megmarad."

jatson2

jatson2

újonc

• fórumtag
  • 5 hozzászólás

Elkelt.

jatson2

jatson2

újonc

• fórumtag
  • 5 hozzászólás

Sziasztok,

Szilvás nevezés eladó, 6000 Ft.

Csak május 5-ig lehet átnevezni (díjmentesen), utána már egyáltalán nem.

tmobile ötvenhat 743 ötven

embé

embé

fórumtag

• fórumtag
  • 57 hozzászólás

2019. május 26. XVIII. Specialized Maraton Szilvásvárad

:)

http://www.szilvasva.../page/index.php

Pettersson

Pettersson

újonc

• fórumtag
  • 11 hozzászólás

Szeptember végén lehet esetlegesen friss infó. Úgy tudom, hogy akkor lesz Top Maraton rendezői - évzáró értekezlet. Akkor talán okosabbak leszünk.

Spirite

Spirite

vendég

• fórumtag
  • 127 hozzászólás

És a visszaszámláló sem megy a honlapjukon, hogy hány nap van még a következő versenyig, pedig eddig volt...

SWirl

SWirl

vendég

• fórumtag
  • 125 hozzászólás

Sziasztok!

Mi igaz abból, hogy nem lesz több Szilvás Marci?

Én is hallottam most olyat áttételesen, hogy Speci és önkormányzat kihátrálhat.

Pettersson

Pettersson

újonc

• fórumtag
  • 11 hozzászólás
Sziasztok!

Mi igaz abból, hogy nem lesz több Szilvás Marci? 😶😣😣

apapp

apapp

vendég

• fórumtag
  • 32 hozzászólás

https://index.hu/bel...atoni_strandon/

Fifty

Fifty

vendég

• fórumtag
  • 23 hozzászólás

Durvább még nem volt, (középről beszélek) szerintem, amikor eleve esik úgy öltözik az ember, ha van egy csepp esze, de hogy sanszos egy nyári zápor ami eleve meleg, és erre lesz egy 3/4 órás felhőszakadás jéggel és 5 fokkal, na az,  kicsit más. Félre értés ne essék, nincs nekem ezzel semmi bajom, engem annyira nem zavart, még a jégnek is tudtam örülni, mármint annak, hogy csak borsónyi méretű esett, ha dió méretű lett volna, na akkor nem tudom mi van.

Ahogy írtam, az öltözék is mindenkinek legyen saját tapasztalataként megválasztva. Engem jobban zavar az elázott ruha, mint a kevés, közép/hosszú távon már biztos gázabb ha sokáig kapod, röviden egy-két óra belefér, mert mindjárt itt a vége, de ha még van hátra 40-50-70 km persze hogy más a helyzet. Ha valaki fázik öltözzön fel, nem röhögünk azon sem, mikor 30 fokban hosszú mez van valakin, sőt elég sokan szoktak komplett hosszú öltözékben menni. Amúgy diónyi jégről annyit, hogy az fáj. Túra során elkapott egy puszta közepén...olyan erővel esett, hogy lábon/karon széttört szóval jó hogy volt sisak is éppen. A fura ezzel kapcsolatban annyi, hogy elvileg az egész ország fedve van jégágyúval ;)

gaboca1

gaboca1

törzsvendég

• fórumtag
  • 2.305 hozzászólás

Szilváson volt már ennél szarabb idő is, mikor eleve esőben kezdtük és a pálya felső részén volt +4 fok, ami menetszéllel együtt igencsak didergős...igazából a leejtő fázós, ahol nem teker bele az ember, ott hűl vissza kicsit, de mászásnál nem fáztam. A rajtnál meleg cuccban álltam be (pulóver, bő nadrág) és mikor fújták a párperces figyelmeztetést lekaptam minden feleslegest. Az, hogy X százalék esély van egy durvább eseményre, míg nem 100% addig az a kevés is bejöhet és megúszhatjuk. Most a 60% bejött...máskor 80% valószínűségnél sem volt egy csepp eső sem. Szóval ilyesmin kár gondolkozni. Mindenki vigyázzon magára és döntsön saját belátása szerint.

Durvább még nem volt, (középről beszélek) szerintem, amikor eleve esik úgy öltözik az ember, ha van egy csepp esze, de hogy sanszos egy nyári zápor ami eleve meleg, és erre lesz egy 3/4 órás felhőszakadás jéggel és 5 fokkal, na az,  kicsit más. Félre értés ne essék, nincs nekem ezzel semmi bajom, engem annyira nem zavart, még a jégnek is tudtam örülni, mármint annak, hogy csak borsónyi méretű esett, ha dió méretű lett volna, na akkor nem tudom mi van.

Fifty

Fifty

vendég

• fórumtag
  • 23 hozzászólás

Srácok!

Csak egy kérdés egy rövidestől, amikor állsz bent a rajtban, a pulzusod kezd felmenni és mondjuk bemondja a hangos, hogy vihar készül, akkor mit tesztek? Kiálltok, gyorsan kértek egy kabátot, vagy nyomni fogjátok mint süket a csengőt?

Aztán mi van akkor, ha mondjuk lószar sem lett volna és te meg kiszállsz még a rajt előtt? Szóval nehéz kérdés ez. Emlékezetes volt.

Szilváson volt már ennél szarabb idő is, mikor eleve esőben kezdtük és a pálya felső részén volt +4 fok, ami menetszéllel együtt igencsak didergős...igazából a leejtő fázós, ahol nem teker bele az ember, ott hűl vissza kicsit, de mászásnál nem fáztam. A rajtnál meleg cuccban álltam be (pulóver, bő nadrág) és mikor fújták a párperces figyelmeztetést lekaptam minden feleslegest. Az, hogy X százalék esély van egy durvább eseményre, míg nem 100% addig az a kevés is bejöhet és megúszhatjuk. Most a 60% bejött...máskor 80% valószínűségnél sem volt egy csepp eső sem. Szóval ilyesmin kár gondolkozni. Mindenki vigyázzon magára és döntsön saját belátása szerint.

Pettersson

Pettersson

újonc

• fórumtag
  • 11 hozzászólás

Srácok!

Csak egy kérdés egy rövidestől, amikor állsz bent a rajtban, a pulzusod kezd felmenni és mondjuk bemondja a hangos, hogy vihar készül, akkor mit tesztek? Kiálltok, gyorsan kértek egy kabátot, vagy nyomni fogjátok mint süket a csengőt?

Aztán mi van akkor, ha mondjuk lószar sem lett volna és te meg kiszállsz még a rajt előtt? Szóval nehéz kérdés ez. Emlékezetes volt.

Fifty

Fifty

vendég

• fórumtag
  • 23 hozzászólás

Én is rövidezek, az itt olvasottak szerint kb pont a felhővel haladtam, mert az első meredek kaptatónál még örültem, hogy van pár csepp eső (akkor még tényleg annyi volt), legalább elveri a port meg nem fővök meg a levemben...utána jött az első rövid leejtő és onnantól végig vert az eső, hol jobban, hol kevésbé.
Jobb félni, mint megijedni alapon erőteljesen kinyújtottam a perifériás látást konkrét nézelődésre, hogy a villámláskor dől-e fa, mert szinte azonnal kaptam a hangját is. úgy fele után már a csattogás abbamaradt, a víz persze nem, de sokkal jobban tudtam így figyelni. Ahogy elfordultam az utolsó hajtűkanyaron, meg mintha elvágták volna.
Fent úgy félút körül van egy párszáz méteres aszfaltos szakasz, enyhe leejtő, lehet tempót tolni nyélen. Aztán műút meg zúzott kereszteződése ahol tolunk egy jobbost enyhe emelkedőre.

Meglepi: 40+ tempónál alig látva az esőtől bejön szembe egy lovasszekér -.- fékezni nem mertem, mert elég üvöltős lett a hangja a víztől, de NEMÁR !!! biztos jó ötlet egy szűk útra ráfordulni szembe egy többszáz fős suhogó, hirtelen zajoló bringás mezőnnyel, villámlás, dörgés kíséretében, olyan állattal, ami az ilyesmikért nincs odáig meg vissza? Tuti nem csak nekem volt para, mert körülöttem többen is szóvá tették...szemtakaró nuku... valahogy nem éreztem tutinak hogy egy méter van csak mellette, ahol elférek és ha belefékezek felüvölt a fék, vagy csak elveszem a "gázt" és felzajdul az egyébként is hangos racsnim.

Szóval szeretem én az extrém időjárást, de tényleg kb csak azért nem volt indokolt visszafordulni, mert a villám nem válogat.
Fóbiás sem vagyok, de a látótávot korlátozó szintű eső meg a villámlás-dörgés kezdett kicsit bezártság érzetet kelteni.

Az utolsó 10 km lefelén eresztettem 30-40 között, a totál sár ellenére a bringa egész jól tartott. Előttem mögöttem nem voltak, máskor utálom az ilyet, de most gurultam egy biztonsági tempót, mígnem olyan 5km-el a vége előtt valaki olyan szintű sebességtöbblettel ment el mellettem, hogy két opció volt:
-vagy őrült
-vagy tud valamit, ismeri a pályát/szakaszt.
Ha az első jött volna be az sem baj, én is az vagyok, de felvettem a tempóját és tisztes távból mögé álltam, így húzott rajtam annyit, hogy pár embert fogtunk is a célig, de ahogy a befutó előtti fák között játszott szlalomba érkeztünk kicsit túlkaptam és a korrigálás miatt leszakadtam, mikor kiértem a fák közül, már fordult a célra. Így egy percen belül ketten is voltak előttem, pedig jó lett volna egy 2-3 versenytársas sprint befutó.
Grat mindenkinek!

embé

embé

fórumtag

• fórumtag
  • 57 hozzászólás

01:30-01.45 között voltam az ördög oldal aljánál és sípálya teteje között.

Szintén.

Uluwatu: én 1ó10p-re emlékszem ami a szakadó eső volt. Utána mondjuk érdekes volt ráfordulni arra a száraz útra (nem tudom hol volt), majd megint a vízben mászni.