Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Az Év Kerékpárja 2006-2008

- - - - -

  • Please log in to reply
1835 replies to this topic

#1581
Chris8

Chris8

    vendég

  • fórumtag
  • 50 posts
Neveznék én is, de az újságosoknál ahol kérdeztem, már elfogyott a bikemag, itthon meg csak tavalyit találtam..., honnan szerezzek 2007-es bikemagot?!

#1582
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6,811 posts

Háát igen. A kép mérete több mint 4 Megabyte (Mb). Minek tömörítsem ha van nagy sávszélességû net :). Akinek nincs az várhat egy picit a jó minõség érdekében.


off

hát nemtom, nálunk a legrosszabbul sikerült családi fotól színvonala is megüti a bringádról készült képed minõségét, pedig ne mvagyunk egy fotós család, és nincsen, csak egy 2 megás automata kompaktunk.

nekem az itthoni szélessávú net bevezetésétõl kezdve van szélessávú netem (512-vel kezdtem, most olyan 9-10 megabit van, de ebbõl eléggé sok elmegy IPTV-re), mégis: ha bármilyen állományt töltök fel a világhálóra, mindig az a legelsõ szempont, hogy a méretét annyira lecsökkentsem, amennyire lehet, észlelhetõ minõségvesztés nélkül, és mindezt úgy, hogy a másik is ugyanazt lássa, mint én.

szóval ez egy nagyon rossz hozzáállás, arról nem is beszélve, hogy a lassúbb netkapcsolatok általában nem korlátlan adatforgalmaúk, illetve mondjuk mobilnetnél a letöltött adatmennyiség alapján is számlázhatnak.

márpedig lásd be, hogy 10 emberbõl 9 valószínûleg nem fog se a számára drága havi X megájából 4 megát, se 5 percet és X forintot rád szánni csak azért, mert te ilyen {&@{&{&mód jól élsz, és mert emiatt rohadt lusta vagy, hogy átméretezd a feltöltött képeid. szállj már le a földre, ez nem Japán, ahol még az utcasarkon is találsz egy 10 megabites netvonalat - sok ember örül, ha 2 megás nettel rendelkezik. és különben is: ha valamit a netre felteszel, akkor mindig a másik fejével gondolkozz, és a létezõ legjobban optimalizálj és tömöríts. (a halálom az, amikor egy hotel weblapja egy darab 5 megás flashfile, aztán van benne 3 kép meg 1 telefonszám...)

de majd legközelebb én is egy 2.5 gigás kódolatlan AVI fileban teszem fel a bringás videómat - tárhelyem van, nekem lejön 2 perc alatt a közvetlen 100 megabites kapcsolaton, te meg le vagy tojva magasról a 4 megabiteddel.

on

#1583
vendég_Track7_*

vendég_Track7_*
  • vendég
Háát igen. A kép mérete több mint 4 Megabyte (Mb). Minek tömörítsem ha van nagy sávszélességû net :). Akinek nincs az várhat egy picit a jó minõség érdekében.

Gondolom tig nem arra lakik mint én, ráadásul a nevezéshez bikemagot kell fényképezni ami nekem most nincs, mert kidobom ha már elolvastam.

egyelõre uff, azaz off-olom magam

#1584
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,267 posts

track,

szép bicó, de mintha Tignek hasonló lenne a váza....:)

melyik ?

nekem nem jeleníti meg a linket
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#1585
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6,811 posts
track,

szép bicó, de mintha Tignek hasonló lenne a váza....:)

a legújabb, fekete alapon fehér csíkos össztelós Speci.

#1586
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10,714 posts
Berki
én is csak a megfelelõ pillanatra várok :)
bicaj összerakva, fényképezési koncepció megvan...

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu



#1587
koca

koca

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5,107 posts
hajrá berki
én szurkolok neked ;)

#1588
BBerki

BBerki

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,724 posts
legjobb védõburkolat az a sar, mindentol megvedi a tagot. amugy lassan neekm is kene kepet csinalni hogy nevezni tudjak. nem akarom lekesni az utolso par percet :D:):D
"Minden hülyeség" by Tomidny

#1589
vendég_Track7_*

vendég_Track7_*
  • vendég
most unatkozok és fáradt vok, ami rossz párosítás nálam. Felteszek 1 képet, megnézhetitek a bringám, de azóta már néhány kisebb dolgot feketére és korszerûbbre cseréltem rajta :)

http://kepfeltolto.hu/i/?8251

OFF:
ez pedig most karácsonykor bringával a közeli erdõben, tárcsafékek olvasztották a havat rendesen, csak a bringáról felejtettem el fényképet készíteni :(

http://kepfeltolto.hu/i/?8252

Mellékesen fényképezõn több beállítás van mint a bringán összerakáskor, lehetett volna jobb is.

majd ha eszembe jut akkor törölni fogom.

És ha tudja valaki hol lehet a rugóstgra valami védõburkolatot szerezni, szóljon pls.

#1590
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10,714 posts
off
akkor valóban megérte ide beírnod ezt :)

errõl az a vicc jut eszembe, amikor a 90 éves bácsi elfut a paphoz meggyónni, hogy tegnap este szexszelt...

on

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu



#1591
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6,811 posts
thez:

mitcsinál a ctrl r ctrl s? :D ^^ amúgy már egyszer régen leírtam egy másik oldalra, most kimásoltam onnan, csak átírtam az értékeket.

track: felvágsz, meg dicsekedsz, de nevezni nem mersz? ez szánalmas. (vagy tied a 21 centit mozgó bányarém vega?:D)

#1592
vendég_Track7_*

vendég_Track7_*
  • vendég
ego: enyém a legjobb :), de nem mutiból raktam össze:):).
amúgy tényleg jól sikerült a színösszeállítás, és neveznék is, csak nem akarom hogy felismerjenek :) sajnos a környéken senkinek nincs hasonló.

#1593
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26,354 posts
Úristen, KOCKA!!!! :D

egy sima ctrl+R ctrl +S helyett ennyit írni...:D

#1594
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6,811 posts
jannusz: akárhány megapixeles lehet, akár 10 is (de mondjuk az ajánlott az a 2 megapixel, ez közelítõleg akkora, mint a kívánt értékek) - most leírom pár sorban, hogy hogy is kell átmértezni egy freeware programmal a képeket.

1. töltsd le a következõ programot:

http://bluefive.pair.../PIXresizer.zip

2. kitömörítés után telepítsd fel (setup.exe), majd indítsd el a programot.

3. ha csak egy képet szeretnél átméretezni, akkor válaszd a work with single file fület, de ha egy egész mappányit, akkor a work with multiple filest.

3A. egy kép esetén válaszd ki a képet (load image gomb, majd kitallózod), majd válaszd a custom sizeot. (maintain aspect ratio kipipálva)...fekvõ képnél az elsõ mezõbe írd be, hogy 1280, míg álló képnél a másodikba. (illetve lehet 1600 is) a másik dimenziót automatikusan kiszámítja a program.

3B. mappa esetén válaszd ki a forrás-(source), illetve a célmappát (destination). a csúszkával állítsd be, hogy mekkora lehet a képek nagyobbik oldala, pixelben. itt a maximum érték 1200, ez most jó lesz nekünk. szóval húzd a csúszkát teljesen jobbra, equal width és equal height nincs kipipálva.

4. a select file format alatt válasz JPEG-t, majd kattints a mellett lévõ feliratra (joint photographic experts group), ekkor feljön egy csúszka, ahol a minõséget állíthatod be. ezt olyan 75-85 körülire érdemes állítani - próbáld meg elõbb a 85-el, ha így túl nagy fileméretet kapsz, akkor csökkentsd az értéket. nyomj OK-ot.

5. a 4., save picture mezõben pipáld be az output grayscalet, amennyiben szürkeárnyalatos képeket akarsz, majd indítsd el az átméretezést a "save picture" gombbal. ezután végigfut egy számláló, majd a folyamat végén egy kis ablak jelzi, hogy a folyamat sikerült.

megj.: egy mappa feldolgozásánál elõfordulhat, hogy egy vagy több forrásfile mérete eleve kisebb, mint a beállított maximális érték - ekkor ezeket a program nem tudja átméretezni (illetve tudná, csak akkor pixeles edne a kép), és egy jelzést küld, melyet csak simán el kell fogadni - ekkor a program figyelmen kívül hagyja ezeket a fileokat, és csak átmásolja õket a célmappába.

#1595
jannusz

jannusz

    vendég

  • fórumtag
  • 67 posts
Inkább akkor tisztelettel átküldeném :)
Nincs türelmem az ilyesmihez.

#1596
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26,354 posts
ha átküldöd a legnagyobb képeket, akkor átméretezem Neked.

Amúgy tölts le egy infranview nevü programot, full minimál, és amikor mentenéd az 1600*1200-as felbntásban, a minöségen ronts kicsit. 70%ig észrevehetetlen a különsbég, alatta sem számottevõ romlás - és el is érted a lehetõ legjobb minõséggel a kért méretet:)
http://www.irfanview.com/

#1597
jannusz

jannusz

    vendég

  • fórumtag
  • 67 posts
Segítsetek má! Átméretezés után 450-500kB között vannak a képek, de így csak 850 X 637 a szélte-hossza. Mennyi megapixellel kell fotózni, hogy az ideális tartományba essen? Meg most nem jól van ez így? Elég macerás lakótelepi 4. emeletrõl elvinni a bringákat valami ízléses környezetbe néhány kép erejéig...

#1598
albertfish

albertfish

    Posztolányi Dezső

  • fórumtag
  • 8,749 posts
  • LocationPécs
én valmit kaptam,de nem tudom az-e :)

szal plíz csekk itt szúún

Egy Házam van, annak az Égbolt a teteje,padló a végtelen Föld, falak nincsenek.Apám a Nap, Hold Anyám, Csillagok a gyermekek,határtalan horgolják illatok a kertemet.Óceánkád, láng a lámpa, arcom tóban mosom,hegytetõ az irodám, ottan, józan gondolkozom..

BDPST melókeresés in progressz..ha tudsz valamit ne titkolózz! 


#1599
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19,996 posts
en kaptam visszaigazolo emailt a nevezesrol
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#1600
Sakic

Sakic

    vendég

  • fórumtag
  • 203 posts
Bocs egy hülye kérdés: ha nem válaszoltatok a levelemre akkor nem kaptátok meg?
Speed has never killed anyone.
Suddenly becoming stationery, now thats the killer.