Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Beac Maxi

- - - - -

  • Please log in to reply
58 replies to this topic

#21
Bigtibi

Bigtibi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 392 posts
Irigyellek! Tudom, hogy gyenge vagyok meg a technikámmal is baj van de el nem tudom képzelni, miként lehet feltekerni a Nagy-hideg-hegyre, a Török mezõ utáni dzsindzsás benõtt alig férek el meredekre, a Nagy-villámra a jelölt kéken, vagy a Paprét elõtti nem tudom hogy hívják, de a bringát is alig tudtam feltolni utakon :-(

Egy nagyon köves szakaszt elrontottam, és nem tudtam elindulni, odébb kellett menni 15 métert, hogy újra el tudjak, azt leszámítva igen.

Hegyes-tetõ az más tészta volt :). Ott még tolni is alig bírtam, de hajtott, hogy elérjem az 1es kompot.



#22
Bigtibi

Bigtibi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 392 posts
Röviden? Nem. Pedig most elõször valószínûleg világosban beérhettem volna. Valahogy egész nap nem esett jól a tekerés, ennek ellnére 08.05-ös indulással valami rejtélyes módon elértem az 1 órás kompot itt hárman voltak elõttem, 15.00 Kisrigó, a leves isteni volt, de a sörbe esett darázs megcsípte a nyelvemet, 16.38 Dobogókõ, 18,05 Csikóvár. Dobgókõn megtudtam a pecsételõs embertõl, hogy v.színûleg a többi ponton nem lesz senki. Ezen jól felbosszantottam magamat, meg mi tagadás igen fáradt voltam, szóval mire a Bécsi útra értem elszállt az összes lelkesedésem. Így gondoltam egyet és visszatekertem az autómhoz a Ny.i Pu.-hoz. Így már csak 110 km-t kellet vezetnem hazáig...

Te végig a teljes szakaszon feltekertél? Nekem azért volt pár tolattyú benne. (ez persze nem mérvadó, csak meglep)
BigTibi te végignyomtad?



#23
Hurka

Hurka

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 279 posts
Dante, olvastam a beszámolód. Kár. Mikor indultál? Nem láttalak a túra során. Melyik komppot érted el?

#24
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7,199 posts
Én balsikerû voltam, napszúrást kaptam, s zárszóra leszakadt a hátsóváltóm, szóval Dobogókõrõl 4 óra után nem sokkal a "lefelé a szar is gurul" elv szerint autós mentést kértem. Kicsit elbagatelizáltam, szóval elõtte legközelebb nem tekerek 55 km-t...:D
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#25
minuvtcr

minuvtcr

    vendég

  • fórumtag
  • 66 posts

Te végig a teljes szakaszon feltekertél? Nekem azért volt pár tolattyú benne. (ez persze nem mérvadó, csak meglep)
BigTibi te végignyomtad?

Egy nagyon köves szakaszt elrontottam, és nem tudtam elindulni, odébb kellett menni 15 métert, hogy újra el tudjak, azt leszámítva igen.

Hegyes-tetõ az más tészta volt :). Ott még tolni is alig bírtam, de hajtott, hogy elérjem az 1es kompot.

#26
Hurka

Hurka

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 279 posts

A Foltánra menõ kék tekerhetõ volt, a tetejénél lévõ dzsindzsa sem volt vészes. Mondjuk a térdkamásli jól jött.

Te végig a teljes szakaszon feltekertél? Nekem azért volt pár tolattyú benne. (ez persze nem mérvadó, csak meglep)
BigTibi te végignyomtad?

#27
Hurka

Hurka

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 279 posts
Hello!
Foltán elõtt valamint a török mezõ utáni vadkerítéssel körbevett rész gusztustalan volt. Magamtól nem mennék arra, vérfürdõ az egész. Sajna egy csipkebokort is tekibenyomtam. Bringatársamat várva elleptek a legyek-böglyök, ez sem volt egy felemelõ érzés. Párszor menet közben is megcsíptek a valagamon. Grrr.
Amúgy Pilisborosjenõig a hardcore-on voltam, ott viszont hegynek felfelé is sikerült elestem, s már az amúgy is megcsappant harci kedvem tökéletesen elillant. Van ez így.
Itt az írományom:
http://forum.index.h...87685&t=9085550

#28
minuvtcr

minuvtcr

    vendég

  • fórumtag
  • 66 posts

Mit jelent az, hogy "megfürödtél"??

Nem volt sehol senki, aki bélyegzett volna.

A Foltánra menõ kék tekerhetõ volt, a tetejénél lévõ dzsindzsa sem volt vészes. Mondjuk a térdkamásli jól jött.

#29
lensver

lensver

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5,944 posts
Mit jelent az, hogy "megfürödtél"??

Meséljetek, várom a többiek beszámolóját is. Ha egyszer már én nem lehettem ott, legalább hadd olvassak a kalandjaitokról.

Ki az, aki végigment a teljes útvonalon, értem ezalatt a hardcore-os szakaszokat?
Milyen volt Börzsönyben a Foltán-keresztre vezetõ ösvény? Nagyon be volt nõve a teteje?
Kérlek SEGÍTSETEK!!! Ellopták Giant Anthem 1 (2008-as) 18 colos bringámat. Fekete/bronz színben - ebbõl csak ez az egy volt MO-on! Ez a bringa volt az: http://bikemag.hu/teszt/giant-anthem-1 Ha láttok ilyet apróban, légyszi szóljatok! Megtalálónak jutalom.

#30
minuvtcr

minuvtcr

    vendég

  • fórumtag
  • 66 posts
Én is megfürödtem a túl korai érkezésekkel az ellenõrzõpontoknál, és mivel elsõ maxim volt, nem igazán tudtam mit kellene tenni. Nagy-Villámnál vagy 40 percet kolbászoltam, aztán Charon telefonon azt javasolta, üttessek bele kéktúrás pecsétet. Ilyet nyomtam bele Dobogókõn is, Lajosforrásnál meg fényképezkedtem a forrással a háttérben, hátha kell alapon. A Kevély-nyeregnél se volt senki, de ott már leszartam, gondoltam ha nem hiszik el, hogy jártam ott, rájuk borítom az asztalt :). Pilisborosjenõn rám sötétedett, a Köves-bércen már gyalogtúráztam lefelé, a csúcs-hegyi mászásnál meg 500 méterenként álltam meg görcsöt kiütni a combomból. Sötétben amúgy is drasztikusan leesett a tempóm, a Virágos-OPNI 45 percig tartott, végülis 21:30-ra futottam be. Asszem elkél majd egy Hozé-lámpa.

#31
Bigtibi

Bigtibi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 392 posts
Pl. hozzám, ha még olvasod ilyen késõn. Kék Giant trance, marzo telóval az elejével indulok 20 9517429

#32
Samorost

Samorost

    vendég

  • fórumtag
  • 24 posts

Samorost, a Happy Bikeres csapattal indulsz?

Külön "nyugdíjas" brigáddal megyek. :)

#33
PTamás

PTamás

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,695 posts
Holnap kihez lehet csapódni? Aki ismeri is az utat.
Persze a 110km-re.

Jelige: SOS
White Horse

Nothing is impossible. _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ Cipõ!!! :)_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ Minden jóban van valami grammánia.

#34
lensver

lensver

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5,944 posts
Én mentem volna...És erre 1 nappal indulás elõtt ellopják a bringámat. Úgyhogy már megint stornó. Pedig már évek óta próbálom ezt végigcsinálni. Marad a jövõ év, akkor talán szerencsésebb leszek! Nektek jó Beacozást, aztán majd regéljetek!
Kérlek SEGÍTSETEK!!! Ellopták Giant Anthem 1 (2008-as) 18 colos bringámat. Fekete/bronz színben - ebbõl csak ez az egy volt MO-on! Ez a bringa volt az: http://bikemag.hu/teszt/giant-anthem-1 Ha láttok ilyet apróban, légyszi szóljatok! Megtalálónak jutalom.

#35
Hurka

Hurka

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 279 posts
Samorost, a Happy Bikeres csapattal indulsz?

#36
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7,199 posts
Én is megyek úgy néz ki, lámpát nem viszünk, bár a 9:15-ös rajt ilyen szempontból nem szimpi.
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#37
Samorost

Samorost

    vendég

  • fórumtag
  • 24 posts
Mi úgy néz ki, megyünk. Hatan-heten. Többség a 70-es távra. Talán ketten bepróbáljuk a 110-et. De csak papásan (és lámpásan). Remélem, éjfél körül beérünk, de majd meglátjuk. Nekem ez lesz az elsõ BEAC. A 40 fok elõnye, hogy éjszaka is lesz vagy 20, úgyhogy túl sok meleg ruha nem nagyon kell.

#38
vendég_Charon_*

vendég_Charon_*
  • vendég
a lényeg, hogy elõtte ne fürgyé'le
mer' ugye szeretjük, ha büdös egy kicsit
:D

#39
zsizsi

zsizsi

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4,939 posts
Nyeregben leszek, még az is lehet, hogy a Börzsönyben, de nem a BEAC-on.
Aztán ismétlés másnap, szintén Börzsöny, de gyalogosan. :)
Bár amilyen "kellemes" meleget ígérnak, lehet, hogy beválik VV jóslata.

#40
Hosi

Hosi

    törzsvendég

  • jóváhagyásra váró
  • 431 posts
Ejj, ez pont nekem való meghalós, ujjászületõs túra lenne, de sajnos nem érek rá