Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj

Nevesincs maraton 2006. augusztus 12.

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
20 hozzászólás a témában

#1
Cykebona

Cykebona

    vendég

  • fórumtag
  • 35 hozzászólás
Most látom, hogy mire készültetek... Mi lett belõle? Túra? Tapasztalatok, tervek a jövõre nézve? ...arrafelé lakom én is, és csak hobbiból bicajozgatok, de érdekel a dolog, és tudok még pár embert akit szintén érdekelne, ráadásul egyik meg is nyerné...
Kerékaláteszlekvárosmajorrsövénynélküliliputcaseprõzsehordóanyókalács:lick:

#2
Tuki:)

Tuki:)

    vendég

  • fórumtag
  • 125 hozzászólás

de ha túraként valósul meg a dolog, abban is résztvennék.

Én sztem is túl rövid az idõ és ha már megszerezted ugyis az engedéjeket, és nem jönne össze a 100 ember akkor elmehetnénk mindenképpen túrázni egy jót!

Nemtudom hol hirdetitek, de eddig csak 6 ember regelt! Jobban járnátok egy jövõ évi szervezéssel és akkor versenynaptárba is belehetne tenni a versenyt!
:P


#3
flow

flow

    vendég

  • fórumtag
  • 156 hozzászólás
Helló!

Végre itt a környéken is lenne valami! Sajnos az egész Dél-Dunántúli régióban ritkaságszámba mennek a MTB események. Jó, tudom, régebben itt volt a Mecsek Maraton, és bár nem vettem rajta részt, de az elmondások alapján mindig nagyon sárosra sikerült (az idei marcik alapján el tudom képzelni, milyen lehetett).

Én szervezésben és bringázásban is szívesen benne lennék. A tervezett augusztus 12-i idõpont szerintem túl közeli, hogy egy igazán jó versenyt lehessen szervezni. Az ötletet mindenképpen nagyon jónak találom, de várni kéne ezzel jövõre. Valószínüleg nem jön össze a 100 érdeklõdõ, de ha túraként valósul meg a dolog, abban is résztvennék.

Igazából én is gondolkodtam már valami lightos maraton szervezésében itt, Tamási környékén, és az ötlet még mindig motoszkál a fejemben...

#4
lensver

lensver

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.944 hozzászólás
Node az érdeklõdõ nem egyenlõ a nevezõvel. Még a nevezõ se biztos, hogy eljön! Mi van, ha csak 15-en jönnek el a versenyre?
Kérlek SEGÍTSETEK!!! Ellopták Giant Anthem 1 (2008-as) 18 colos bringámat. Fekete/bronz színben - ebbõl csak ez az egy volt MO-on! Ez a bringa volt az: http://bikemag.hu/teszt/giant-anthem-1 Ha láttok ilyet apróban, légyszi szóljatok! Megtalálónak jutalom.

#5
vendég_feczo_*

vendég_feczo_*
  • vendég
Nos kérem az van, hogy megkezdõttek a munkálatok és már tisztábban látok. Sajnos a chipes idõmérés jóval költségesebb, mint hittem, úgyhogy ezt csak igen bõkezû, vagy sok szponzorral lehet megvalósítani, a versenyzõkre ekkora összeg nem hárítható. Hogy lesz-e ilyen szponzor, az ennyi idõ alatt valóban kétséges. Ennek ellenére van ötletem olyan számítógép segítségével végzett költséghatékony mérésre, ami azért, ha közel nem olyan pontos, mint a chipes, de mégiscsak korszerûbb és hatékonyabb, mint a stopper+toll kombináció. Az erdészettõl már szóbeli beleegyezésem van, amint megvan a pontos útvonalterv jövõ héten lehet egyeztetni, ennek munkafolyamatát itt lehet látni : http://www.tablo.hu/...onalbejaras.jpg
Az Endréd-Kõröshegy közti erdõrész még visszavan, remélhetõleg hétvégén az is meglesz és be lehet húzni egy elsõ közelítésû vonalat. A szintek még kisebbek, mint gondoltam, de lesz szintvonalas térképem, akkor ez növelhetõ. Mindenesetre nem lesz sétagalopp, mert nem döngölt földutakról, hanem ritkán járt befüvesedett gazdasági és mély avaros tanosvényekrõl van szó, így a pulzus így is rendesen dolgozik síkon is.
Az emelkedõk nem meredekek, inkább hosszú egyenletes felfelék, az erdõsávokban, majd keresek a kollégákkal jó technikás részeket, bár van már egy-két ötlet :)
Zed: nem elõnevezõ, hanem érdeklõdõ, bár nem volna baj, ha egybeesne a kettõ. Más fórumokba is feldobtam, illetve környezõ bringaboltokba, élelmiszerüzletekbe lesz szórólap, plakát. Van médiafelelõsöm is, habár csak a regionális tv, rádióba van ismerõs.

#6
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

:D Ez tetszik, bár nem tészta lesz, hanem vmi pörkölt, ha lesz de arra is rá lehet húzni :)

.


ezzel vigyázz....én ugyan abszolút támogatom, de maratonokon elõfordulnak emberkék akik nem szeretik az emberi fogyasztásra alkalmas táplálékot, hanem állandóan tésztát ennének,,,,, :)
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#7
Zed

Zed

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.693 hozzászólás
Hogy akarsz 100 elõnevezõt összeszedni egy olyan versenyre, ami nincs meghirdetve? Egyet értek, hogy 100 fõ alatt nem érdemes versenyt rendezni. Még több nagy maratonnak sincs 100 elõnevezõje, pedig az õ versenyük benne van a versenynaptárban már januárban, meghirdetik mindkét szaklapban, és szórólapokat osztogatnak más versenyeken.
Azzal, hogy nyitsz a Bikkmakk fórumon egy topicot, kb 15 elõnevezõd lesz.

#8
vendég_feczo_*

vendég_feczo_*
  • vendég

Lehetne a neve 'Nagytányéros' is. Szint ugye kevés, de attól még lehet húzós. És utána nagytányéros tésztaparti.


:D Ez tetszik, bár nem tészta lesz, hanem vmi pörkölt, ha lesz de arra is rá lehet húzni :)

Bikertigger: Ha minden igaz hétfõn lesznek pontosabb infóim, természtesen csak akkor kerül megrendezésre a dolog, ha az idõ elegendõnek tûnik rá és gazdaságos kivitelezni. Elõször is viszont látni kell mekkora rá az érdeklõdés, mivel 100 fõ alatt szerintem nem nagyon lehet, hacsak tényleg egy nagyon erõs szponzorral a háttérben, ahogy te is írod.

#9
peppe

peppe

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 312 hozzászólás
Lehetne a neve 'Nagytányéros' is. Szint ugye kevés, de attól még lehet húzós. És utána nagytányéros tésztaparti.
a második p néma!

#10
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás
én drukkolok nektek, de csináltatok már egy elõzetes költségvetést ? vagy van 1-2 millával beszálló szponzor akinak nem számit mennyit bukik ?

utána néztetek hány engedélyt kell beszerezni ? stb

szal nem akarnám a lelkesedésetek lelohasztani, de sztem ha komolyan gondoljtok, inkább célozzátok meg a jövõ évet vele....addig akár össze is hozható egy jó szinvonalas maraton....
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#11
Tuki:)

Tuki:)

    vendég

  • fórumtag
  • 125 hozzászólás

leginkább azzal segítesz elsõ körön, ha regisztrálsz :)

Már regeltem!:) Igazából elõkészületekben segítenék! Pályakijelölés pályabejárás! Hogyha esetleg igény lenne rám! Aznap inkább versenyeznék! Ha megbocsájtod!:)
:P


#12
vendég_feczo_*

vendég_feczo_*
  • vendég

Hali!
Engem érdekelne! Ha szeretnétek, még a rendezésben is segítenék! Balatonakarattyán lakom, úgyhogy nem lenne gond lejárnom Siófokra!


leginkább azzal segítesz elsõ körön, ha regisztrálsz :)
Mondjuk el kell dönteni, hogy indulsz a futamon, vagy szervezésbe folysz bele, mert a kettõ szerintem kizárja egymást. Ötletet, építõ kritikát mondjuk szerintem mindenkitõl szívesen fogad a csapat, de aki a derbi napján is segédkezni kíván az nyílván nem indulhat...

Hétfõn beszélek a szántódi erdészettel, mert addig szabadságon van az igazgató, aztán a többit majd meglátás ...

#13
Tuki:)

Tuki:)

    vendég

  • fórumtag
  • 125 hozzászólás
Hali!
Engem érdekelne! Ha szeretnétek, még a rendezésben is segítenék! Balatonakarattyán lakom, úgyhogy nem lenne gond lejárnom Siófokra!
:P


#14
vendég_feczo_*

vendég_feczo_*
  • vendég
ok, megvolt

#15
gabri

gabri

    új vendég

  • fórumtag
  • 9 hozzászólás

olvashatatlan ekezetek eseten a bongeszodben:
nezet menu / (karakter)kodolas -> automatikus
esetleg ez megoldja a problémát ?


nekem csak a kódolás -> UTF8 segít
de sztem, ha átírod ezt: charset='utf-8', erre: charset=utf-8, akkor jó lesz

#16
vendég_feczo_*

vendég_feczo_*
  • vendég

jó ötlet.

de a betûtípuson módosíthatnál, mert nekem nagyon sok ismeretlen karaktert adott be, és nehezen tudom olvasni. vagy ez a probléma csak engem érint?


olvashatatlan ekezetek eseten a bongeszodben:
nezet menu / (karakter)kodolas -> automatikus
esetleg ez megoldja a problémát ?

#17
lensver

lensver

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.944 hozzászólás
Bár így kevesebb mint 2 hónappal a maraton elõtt kicsit furcsa azt olvasni, hogy "Az elõnevezés 2000 Ft körül lesz +-X, mivel még nincs konkrét költségvetés", de azért sok sikert hozzá. Versenyt rendezni nem könnyû, s még nehezebb kielégíteni az örökké elégedetlen bringások igényeit. Szóval hajrá, csináljatok valami jó versenyt!
Kérlek SEGÍTSETEK!!! Ellopták Giant Anthem 1 (2008-as) 18 colos bringámat. Fekete/bronz színben - ebbõl csak ez az egy volt MO-on! Ez a bringa volt az: http://bikemag.hu/teszt/giant-anthem-1 Ha láttok ilyet apróban, légyszi szóljatok! Megtalálónak jutalom.

#18
gabri

gabri

    új vendég

  • fórumtag
  • 9 hozzászólás
Sok sikert! Én mindent megtettem a nevesincs maratonért. ;)

#19
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10.714 hozzászólás
jó ötlet.

de a betûtípuson módosíthatnál, mert nekem nagyon sok ismeretlen karaktert adott be, és nehezen tudom olvasni. vagy ez a probléma csak engem érint?

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu



#20
Brick

Brick

    vendég

  • fórumtag
  • 86 hozzászólás
Rám számíthatsz :) sok sikert hozzá!