Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Pécsiek ide! #3

* * * * - 7 votes

  • Please log in to reply
60704 replies to this topic

#1441
tomidny

tomidny

    maximus

  • fórumtag
  • 13,954 posts

Annak idején a Coilerben nem tudom hány év után vettem egy komplett gyári csapágyszettet, aztán a régit úgy bombázták ki a Pedálban. A legtöbb könnyen kijött, de a középcsapágy felett lévő fő forgáspontban 4db csapágy volt, és nagyon ragaszkodtak a megszokott helyükhöz.

Az egyértelmű, hogy a sikló csapágy jobb lenne a forgáspontokba, de egy jó siklócsapágy kivitelezése drágább, mint a szabvány golyósok alkalmazása. Persze a golyósok rohadtul nem szeretik, ha egész életükben max 10 fokot fordulnak el. Még a tűgörgős lenne talán jó, de ahhoz meg szélesebb forgáspontok kellenének.

Amúgy a rugóstagok rögzítési pontjainál csúszócsapágy van, és az is meg szokta adni magát. Bemegy a kosz, berágódik, és már kotyog is...

 

Amúgy micsoda akciók vannak! A Strava prémium egy hónapig ingyenes, a Borderlands 2 is gombokért megvehető.

 

Kínában meg egy hétig be vannak baszva most az emberek, nem jön semmilyen csomag...

 


Bûnözõ vagyok.
Ordítok Füstölök

#1442
Magoo

Magoo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7,014 posts

végül is most, hogy kurvára ráérek és még sokáig nem bringázok lehet én is szétkapom. de a csapágyakat azért nem ütöm ki, csak akkor ha gebasz van vele.


  • mozsafsik likes this
__________________

#1443
mof

mof

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,297 posts

Gabesz nekem megoldotta a Vanish-ben a csapágycserét kb 12ezerből. cserébe szopott egy keveset a ki-beütésükkel, de a sör enyhítette fájdalmát(remélem:D). kíváncsi vagyok, hogy az Uzzi mennyit bír. ogye nálam az alsó linkeknél van zsírzószem, már töfködtem is bele szép fehér finishline genyót. Mettyú enduro-ján egy év után berágódott csapágyak voltak.. hajtásban szerintem shimano, bár a kcs itt is szopó lehet. 


  • mozsafsik likes this

#1444
albertfish

albertfish

    Posztolányi Dezső

  • fórumtag
  • 8,749 posts
  • LocationPécs

Kész a vázban a csapágyak cseréje. Még nincs öszserakva a bringa, mert a középcsapágy is elég gyalázatos, gondolkozom Hope rendelésén és adapterrel tudnám használni a GXP-s hajtókart. Szóval ez így kb 42.000Ft csak alkatrészekre (csapágyak+középcsapágy+adapter). Állítólag a Hope középcsapágy tartós és ha mégis kell csapágyat cserélni, nem kell az egészet csapágyházzal. Viszont 106€ a középcsapágy adapterrel.

Fújok a kerékpár iparra rendesen. Elég trágya téma, hogy úgy össze voltak rohadva csapágyak csavarokkal, hogy nagyon... És ez egy 2 évet használt bringa. És minden mérnök ember, aki egyébként bringa témában nem jártas, azt mondta forgáspontba sikló csapágy lenne való, nem golyós (Rocky Mountain?)

 

Szóval nem vagyok boldog, de örülök hogy komoly rongálás nélkül lezárhatom a projektet. Csak egy elnyalt csavar fej bánta (Specialized "prémium" alu).

Részvétem, aki még nem járta meg ezt a kört. Nem kívánom senkinek. Inkább ezentúl évente/félévente szétborítom.

ez eléggé kellemetlen-e

 

hajtást ha már cserélsz, akkor lehet hogy nem ragaszkodnék ehhez a rendszerhez.. fene tudja mi jó most hajtásban...xt vel szemezek egyenlőre, ha már az "ocsó" e13-ról lecsúsztam 


Egy Házam van, annak az Égbolt a teteje,padló a végtelen Föld, falak nincsenek.Apám a Nap, Hold Anyám, Csillagok a gyermekek,határtalan horgolják illatok a kertemet.Óceánkád, láng a lámpa, arcom tóban mosom,hegytetõ az irodám, ottan, józan gondolkozom..

BDPST melókeresés in progressz..ha tudsz valamit ne titkolózz! 


#1445
toronte

toronte

    vendég

  • fórumtag
  • 446 posts
  • LocationPécs

Kész a vázban a csapágyak cseréje. Még nincs öszserakva a bringa, mert a középcsapágy is elég gyalázatos, gondolkozom Hope rendelésén és adapterrel tudnám használni a GXP-s hajtókart. Szóval ez így kb 42.000Ft csak alkatrészekre (csapágyak+középcsapágy+adapter). Állítólag a Hope középcsapágy tartós és ha mégis kell csapágyat cserélni, nem kell az egészet csapágyházzal. Viszont 106€ a középcsapágy adapterrel.

Fújok a kerékpár iparra rendesen. Elég trágya téma, hogy úgy össze voltak rohadva csapágyak csavarokkal, hogy nagyon... És ez egy 2 évet használt bringa. És minden mérnök ember, aki egyébként bringa témában nem jártas, azt mondta forgáspontba sikló csapágy lenne való, nem golyós (Rocky Mountain?)

 

Szóval nem vagyok boldog, de örülök hogy komoly rongálás nélkül lezárhatom a projektet. Csak egy elnyalt csavar fej bánta (Specialized "prémium" alu).

Részvétem, aki még nem járta meg ezt a kört. Nem kívánom senkinek. Inkább ezentúl évente/félévente szétborítom.



#1446
albertfish

albertfish

    Posztolányi Dezső

  • fórumtag
  • 8,749 posts
  • LocationPécs

 

ilyet nem lehet!!!!! főleg nem ösztelóssal, vizes cipőben...


Egy Házam van, annak az Égbolt a teteje,padló a végtelen Föld, falak nincsenek.Apám a Nap, Hold Anyám, Csillagok a gyermekek,határtalan horgolják illatok a kertemet.Óceánkád, láng a lámpa, arcom tóban mosom,hegytetõ az irodám, ottan, józan gondolkozom..

BDPST melókeresés in progressz..ha tudsz valamit ne titkolózz! 


#1447
deathcode

deathcode

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,220 posts

Hárman a taxiban, egyikőnk: - Nagyon lehet rajtunk érezni a szalonna szagát?

Taxis: - Meghatározónak mondanám.

 

Nincs is jobb, mint egy geci nap után Égerben vacsizni. És most sör.


  • mozsafsik likes this

You're doing what any sane man in your appalling circumstances would do. You're going mad.


#1448
dhog

dhog

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4,151 posts

http://www.brescello.hu

nem egy díjnyertes lap, de működik 

és lehet rendelni róla:)

szóval hajrá


Edited by dhog, 2014. October 01. - 17:26.

I don't care how it pedals

#1449
Magoo

Magoo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7,014 posts

Copy-of-creation7-780x520.jpg


  • mozsafsik likes this
__________________

#1450
albertfish

albertfish

    Posztolányi Dezső

  • fórumtag
  • 8,749 posts
  • LocationPécs

megcsípett egy méh lefelé a bokámnál, akkorára dagadt a lábam most mint egy háziparadicsom..faszom..


Egy Házam van, annak az Égbolt a teteje,padló a végtelen Föld, falak nincsenek.Apám a Nap, Hold Anyám, Csillagok a gyermekek,határtalan horgolják illatok a kertemet.Óceánkád, láng a lámpa, arcom tóban mosom,hegytetõ az irodám, ottan, józan gondolkozom..

BDPST melókeresés in progressz..ha tudsz valamit ne titkolózz! 


#1451
mof

mof

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,297 posts

kedves tudós kollégák: 150mm rear end+73mm bb mennyire kompatibilis? okéoké, az alsó fokozatokat használva kissé szopódik a láncvonal, de vajh' mennyire halott az ötlet? 



#1452
albertfish

albertfish

    Posztolányi Dezső

  • fórumtag
  • 8,749 posts
  • LocationPécs

http://velvet.hu/cel...ca_bellucci_50/

 

eh..


  • Shoshi likes this

Egy Házam van, annak az Égbolt a teteje,padló a végtelen Föld, falak nincsenek.Apám a Nap, Hold Anyám, Csillagok a gyermekek,határtalan horgolják illatok a kertemet.Óceánkád, láng a lámpa, arcom tóban mosom,hegytetõ az irodám, ottan, józan gondolkozom..

BDPST melókeresés in progressz..ha tudsz valamit ne titkolózz! 


#1453
Magoo

Magoo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7,014 posts

utols%C3%B3forr%C3%B3%C3%A9jszaka.gif


__________________

#1454
mof

mof

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,297 posts

őstehetség! szerződtetném!



#1455
Magoo

Magoo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7,014 posts

mindenképpen figyelemre méltó:

 


  • Chicken and mof like this
__________________

#1456
mof

mof

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,297 posts

naugye, ha megy a terminus technicus, akkor azt tessék használni!


  • Shoshi likes this

#1457
deathcode

deathcode

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,220 posts

Totál jogos! Meglapogatom a náci válladat! :D Legközelebb "csálé picsát" írok :)


  • Shoshi likes this

You're doing what any sane man in your appalling circumstances would do. You're going mad.


#1458
mof

mof

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,297 posts

bocs, de erre muszáj náciskodnom: van, a kétoldali egyformaság, a szimmetria. és ebből következik, ha valami a hossztengelyére tükrözve nem önmagával azonos, akkor abból lesz az Aszimmettria. 



#1459
deathcode

deathcode

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,220 posts

Láttam egy asszimetrikus tevepatát, de miért ó miért?


  • Chicken likes this

You're doing what any sane man in your appalling circumstances would do. You're going mad.


#1460
albertfish

albertfish

    Posztolányi Dezső

  • fórumtag
  • 8,749 posts
  • LocationPécs

kutyásoknak meg a terhes nőknek is sziasztokot köszönnek midnnig


Egy Házam van, annak az Égbolt a teteje,padló a végtelen Föld, falak nincsenek.Apám a Nap, Hold Anyám, Csillagok a gyermekek,határtalan horgolják illatok a kertemet.Óceánkád, láng a lámpa, arcom tóban mosom,hegytetõ az irodám, ottan, józan gondolkozom..

BDPST melókeresés in progressz..ha tudsz valamit ne titkolózz!