Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Gyerekbicaj, gyerekülés

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
38 hozzászólás a témában

#1
DannyL81

DannyL81

    Dancó a hegyről...

  • fórumtag
  • 1.373 hozzászólás
  • LocationVeresegyház
Köszi!

"Olcsón, könnyűt, erõset. De csakis kettőt választhatsz!" - Keith Bontrager


#2
kenguru

kenguru

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 472 hozzászólás
Ahogyan löpapp is írta, ez kell neked Decathlon - biciklik - kerékpárok kerékpár kiegészítők ülés HAMAX - Kiss Silver 2009 gyerekülés HAMAX - a gyermek biztonságos szállításához (9 hónapos kortól 4-5 éves korig, 22 kg testsúlyig).

#3
löpapp

löpapp

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 406 hozzászólás

Sziasztok!

Kellene egy-két ötlet, hogy mibe ültessem a kisfiam, ha el akarok menni vele tekerni.

1. Ami tuti: nincs csomagtartóm, tehát valami olyan megoldás kéne amihez nem is kell.
2. Karbon nyeregcsövem van, nem tudom hogy ez szempont -e, de gondolom ha nyeregcsõre csatlakozik valami, akkor igen.

Mit javasoltok, merre induljak a nézelõdéssel? Utánfutós dolgok nagyon gázak?


A nyeregcsõre nem szabad rakni, még ha alu, akkor sem.A gyereküléskonzol a nyeregvázcsõre rögzül.A legjobb (és persze az egyik legdrágább) a Hamax márkájú, aminek a konzolját 4db imbuszcsavarral kell felerõsíteni.A gyereküléssínt csak bele kell pattintani és egy gombnyomással le is tudod venni.Jobb, mint a csomagtartós, mert van némi rugózása, így a gyerek is egyben marad, ha véletlen kátyuzol vagy ilyesmi.Vannak olcsóbbak is pl.: Belelli vagy Polisport, amik szintén nem rosszak csak a konzol általában nem egy darabból áll, hanem össze kell rakni, ellenben a Hamaxéval.22kg-t bírnak és vannak dönthetõ verziók, amik persze még drágábbak.A Decathlonban egész jó árban vannak a Hamaxok vagy használtat is lehet venni sztem.
Ja amúgy a legtöbbhöz lehet kapni pótkonzolt, ha több bicón is akarod használni és nincs kedved bütykölgetni.

#4
DannyL81

DannyL81

    Dancó a hegyről...

  • fórumtag
  • 1.373 hozzászólás
  • LocationVeresegyház
Sziasztok!

Kellene egy-két ötlet, hogy mibe ültessem a kisfiam, ha el akarok menni vele tekerni.

1. Ami tuti: nincs csomagtartóm, tehát valami olyan megoldás kéne amihez nem is kell.
2. Karbon nyeregcsövem van, nem tudom hogy ez szempont -e, de gondolom ha nyeregcsõre csatlakozik valami, akkor igen.

Mit javasoltok, merre induljak a nézelõdéssel? Utánfutós dolgok nagyon gázak?

"Olcsón, könnyűt, erõset. De csakis kettőt választhatsz!" - Keith Bontrager


#5
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9.274 hozzászólás

A Hamax Kids Basic gyerekülés adaptere elég vacak. Már a másodikat kell visszavinnem, mert a rögzítõ csavar menethibás és gyakorlatilag másodszorra már nem tehetõ fel az adapter a vázra. A Decathlonban azt mondták típushiba, szóval én elfelejtem ezt a fajtát, persze lehet hogy csak én fogtam ki a kettõ rosszat a szállítmányból


Amit a vasárnapi túrán említettem neked: Bellelli (-- Bikemarket.hu -- Kategria : Gyermekls)

Amennyiben szimpatikus, nálunk meg tudod nézni "élõben" is.:)


#6
Hosi

Hosi

    törzsvendég

  • jóváhagyásra váró
  • 431 hozzászólás
A Hamax Kids Basic gyerekülés adaptere elég vacak. Már a másodikat kell visszavinnem, mert a rögzítõ csavar menethibás és gyakorlatilag másodszorra már nem tehetõ fel az adapter a vázra. A Decathlonban azt mondták típushiba, szóval én elfelejtem ezt a fajtát, persze lehet hogy csak én fogtam ki a kettõ rosszat a szállítmányból

#7
Bigtibi

Bigtibi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 392 hozzászólás
Ami itthol kapható annak a lábtartója lefelé néz. Mielõtt megvennéd próbálj ki egy ilyennel szerelt bringát. Én megtettem. Szerintem szörnyû kényelmetlen tekerni. !!! a gyerekek viszont szeretik.

találtam egy ilyet:

valaki nem csatlakozik egy rendelésbe? Vagy itthon kaphato hasonló?
http://astore.amazon...9039633-6275356

Feltöltött kép



#8
Bigtibi

Bigtibi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 392 hozzászólás
Nekünk is ilyen van, a kisfiam két éves, szeret benne üldögélni, õ nem panaszkodott még. Ami nekem nem tetszik benne:
-Nem dönthetõ a háttámla. Ha most vennék nem spórolnék azon az 5000 forinton, olyat választanék. Amikor a gyerel elalszik (ebben) az ülésben, a feje dülöngél minden irtányba, hogy rossz nézni :-(, a dönthetõ ilyenkor sokkal kényelmesebb.
-Ha biztonsági övet be akarod kapcsolni, és a sisak rajta van a gyereken, elég izgalmas feladat, mert a feje fölött kel hátulról elõre húzni a hevedert, aminek a csatja ugye elõl van. Ilyenkor a sisak nagyon útban van
-a rögzítõ sín rugózó elemként viselkedik, az ülés emlékeim szerint 18 kilóig jó, de az én tíz kilós fiam alatt egy -egy döcinél több centiz rugózik, fel is ütõdik vagy csomagtartóhoz vagy a kerélhez.
Ezektõl eltekintve tök jó ülés. Mi vettünk mozzá egy másik dokkoló egységet is , így mindkettõnk bringájára feltehetõ az ülés.
Amikor mi vettük a dechatlonban volt a legolcsóbb.
http://picasaweb.goo...081637546695426

Gyerekülést keresünk, kb. 10-15eFt között. Szeretném lehetõség szerint "olcsón" megúszni, de az olcsóság ne menjen a minõség,tartósság, használhatóság rovására. Eddig ezt sikerült kinézni:
http://bikemarket.hu...eszlet&tid=1261

Tapasztalatra, véleményre lennék kíváncsi, de ha van jobb alternatíva, azt se tartsátok magatokban! :)

Köszonöm!



#9
sala

sala

    Telóguru

  • fórumtag
  • 13.237 hozzászólás
  • LocationSvájc
találtam egy ilyet:

valaki nem csatlakozik egy rendelésbe? Vagy itthon kaphato hasonló?
http://astore.amazon...9039633-6275356

Feltöltött kép
fuck me, i'm famous!
-- Go ahead, Droids! --->

#10
trifo

trifo

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.175 hozzászólás
Kisherceg: Nekünk pont ilyen van, kettõ is. Az egyiket csak úgy kaptuk, a másikat meg kb féláron vettük alig használtan, gyakorlatilag karcmentesen. Javaslom, hogy tegyél pár próbát te is az Apronet-Expressz-Vatera-Teszvesz körben. 1-2 hét alatt szerintem simán találsz megfelelõ darabot.

--Trifo

#11
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.890 hozzászólás
Gyerekülést keresünk, kb. 10-15eFt között. Szeretném lehetõség szerint "olcsón" megúszni, de az olcsóság ne menjen a minõség,tartósság, használhatóság rovására. Eddig ezt sikerült kinézni:
http://bikemarket.hu...eszlet&tid=1261

Tapasztalatra, véleményre lennék kíváncsi, de ha van jobb alternatíva, azt se tartsátok magatokban! :)

Köszonöm!

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#12
_kz_

_kz_

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.374 hozzászólás
Hááát, leginkább oda kéne próbálni. Nekem anno a Hamax bilincsei között átfûzve épp elfért a szem és a bowden, de sztem ez bringától és bilincstõl függ.
People should know when they are conquered.
Would you, Quintus? Would I?

#13
exxpert

exxpert

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.288 hozzászólás
Sziasztok!

A segítségetekre lenne szükségem, mert gyerekülés terén nincs tapasztalatom. Szóval felülhúzós váltóval szerelt montira menne rá egy Bellelli ülés.
Ilyen: http://www.bikefun.h...fox_clever.html
Ez vajon kivitelezhetõ felülhúzós váltónál? Valakinek van tapasztalata ilyen esetben?

[highlight] The bike way of life [/highlight]


#14
_kz_

_kz_

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.374 hozzászólás

1 ismerõsnek kéne gyerekülés, én full tájékozatlan vok (õ is).

Hol érdemes szétnézni és milyen jó/rossz márkák vannak?
3 éves a gyerkõc.


Hamax bírja a gyûrõdést. Decathlon pl.
People should know when they are conquered.
Would you, Quintus? Would I?

#15
LóFarkas

LóFarkas

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.721 hozzászólás
1 ismerõsnek kéne gyerekülés, én full tájékozatlan vok (õ is).

Hol érdemes szétnézni és milyen jó/rossz márkák vannak?
3 éves a gyerkõc.

#16
ggx

ggx

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.613 hozzászólás
Köszönöm a részletes választ!

#17
_kz_

_kz_

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.374 hozzászólás
Nálunk van egy kis méretû 3 éves, meg egy átlagos méretû 5 éves. :) A nagyobbik 1 éve kapott egy 16-ost, a kisebbiknek most rendeltem egy 12-est. Mindkettõ támaszkerekes, kontrás, a kifutásukra még két évet számolok. Nagyobbik fiam fél éve leszereltette a támaszkerekeket. Most úgy gondolom, hogy 20-ast 7-8 év alatt nem vennék, fõleg váltósat nem, elõtte tanuljanak meg biztonságosan közlekedni, a technikával szívni ráérnek utána is.

Márka fronton sem egyszerû a helyzet, sok az ipari hulladék. Kb. a Malinál húznám meg az alsó határt. Ott egy 12-es 18-20, egy 16-os valahol 20-30 között van. Az idei, itthoni Merida kínálatban is megjelentek jó minõségû gyerekbringák, 30 és 40 közötti árfekvésben. Szívemnek a Specialized kedves, sajnos Magyarországra a 20-as a legkisebb beérkezõ méret. Ezért tavaly is, idén is Ausztriából rendeltem meg, interneten. Raktárról hozzák, házhoz, külön szállítási költség nélkül. www.mountainbiker.at

Dechatlont nem néztem közelrõl, mert - teljesen szubjektív módon - nem tetszenek a gyerekbringáik.

#18
ggx

ggx

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.613 hozzászólás
Sziasztok, valaki meg tudná mondani, hogy melyik kerékmeretû gyerekbringa nagyjából milyen kor/magassághoz illik? A 12", 16" és 20"-os kerekû gyerekbringák esetében érdekelne, csak hogy nagyjából milyen magas gyereknek való.
Ha már itt tartunk ajánlhatnátok is márkát/üzletet, amit/ahol érdemes keresni.
thx

#19
sikambria

sikambria

    újonc

  • fórumtag
  • 1 hozzászólás
Sziasztok!
Segitsegre lenne szuksegem!
9 eves gyerekemnek szeretnek valami jobb bicajt venni, de nem tudom, h milyet. Lenne egy csapat, akik osszeraknanak egy jo bicot, ha megadnam, h milyen reszei legyenek. En viszont nem tudom, h mi lenne jo a gyereknek.
A vaz unisex kellene, mert ketten is hasznalnak. A valtokrol hallottam, h jo a Shimano. A kormanyon a valtas markolatvalto legyen? Es a fek milyen, mert eleg gyonge a keze, a regi bicojat azert kell cserelnunk, (20") mert nem tudja a feket behuzni es allitolag vacak lemez feke van, ami nem is fog. ( Raemond -Tesco) Most igazan jo fek kellene. Es a meretet sem tudom. A gyerek 134 cm magas. A 24" mar jo lesz neki? Koszonom a segitsegeteket elore is.

#20
mount

mount

    vendég

  • fórumtag
  • 27 hozzászólás
[7honapos csemete]
7honaposan inkabb az lehet a gond, hogy hamar elfarad, elalszik, es akkor meg mar csak mint egy babzsak ul az ulesben. Szerintem meg egy picit kicsi. De persze minden gyerek mas. Ha ugy latjatok, hogy eleg eros hozza, akkor vigyetek. :-) De en nem vinnem 1-2 oranal hosszabb utra semmikepp. (akkor mar etetni kell, tisztabatenni, ilyesmi...)
Nalunk most 1.5eves a csemete, o mar azert eleg jol birja. De 1-2ora utan mar szivesen leszallna szaladgalni egy kicsit. Ha meg elalszik, az o feje is lecsuklik, hiaba dontheto az ules. (Vettunk nyaktamaszt, de meg nem tudtuk kiprobalni.)

Amugy azt mondjak, hogy ha mar rendesen ul, akkor annyi idore, ameddig az ucsorgest birja, addig lehet vinni is. Tehat, ha pl fel ora ucsorges utan, mar nem birja magat, akkor fel ora menetido. (Ez egyebkent egy hati hordozo kezelesi utasitasban volt, gondlom ide is hasonloak vonatkoznak.)
Ami a bicajos dologban mas, hogy azert itt elegge zotykolodik az ules, meg van menetszel (szemuveg ajanlott), illetve sisak, amit ki hogy visel el...
Ja meg ott van a nap-faktor... Nalunk voroshaj, feherbo"r bejatszik, tehat deli orakban kerulendo minden, azon tul is csak ovatosan. 7honaposan meg meg sokkal erzekenyebb a bore...

[ossztelos]
Akkor sikerult mar felapplikalni valahogy az ulest? Nyergcsore pl?