Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Debreceniek ide! #2

* * * * * 2 votes

  • Please log in to reply
34283 replies to this topic

#33441
nefraz

nefraz

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 821 posts
oké tudok egy pár útvonalat meg szoktam böszörménybe is járni az is egész jó. Józsán sok erdõs homokos út és ösvény van. majd összejövünk.

#33442
tody

tody

    vendég

  • fórumtag
  • 62 posts
Nos, az ígért Pinarello 50cm-es (hmû középtõl a nyeregcsõ-bilincsig), egy-két dolgot kell rajta cserélni, viszont a szett nagyon jó, így 12ezer.
Érdeklõdni nálam. (:

#33443
szaBike

szaBike

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 302 posts
Pécsújváradon nem voltam, de elõtte Kazincbarcikán igen.
Majd mutathatnál valami jó kis útvonalat a környékeden.Múltkor is csak úgy elindultam erdõben Józsából és Bocskai kertben kötöttem ki.

#33444
nefraz

nefraz

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 821 posts
oks azt az útvonalat én is ismerem szoktam arra tekerni. voltár váradon? sajna én nem tudtam menni.

#33445
szaBike

szaBike

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 302 posts

Edzõtársat keresnék aki hajlandó lenn egy kezdõ ccsel tekerni itt a környéken.Józsán lakom.

Debrecen-Nagyerdõ-Pallag-Józsa-Böszörmény-Józsa-Debrecen útvonalon szoktam eddzeni, terepen.Ha kipihenem a Szilvás fáradalmait és rendberakom a gépet akkor majd szólni fogok fórumon és józsai csatlakozással tekerhetünk egyet.

Akik voltak szilváson, kivakarták már magukat a sárból?

Magamat igen de a bringámra alig merek ránézni.Tegnap már megtakarítottam a kerekeket nyerget, láncot, de még most jön a java...
+ nagy valószínûséggel monobokk csere:(

#33446
nkarcsik

nkarcsik

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,226 posts
Akik voltak szilváson, kivakarták már magukat a sárból?

#33447
elasottegertetem

elasottegertetem

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 956 posts
Én csak nézõ leszek :) Tavaly is az voltam, de két verseny közt kipróbáltam a pályát, nem volt 1 sétagalop az biztos :D
Lassan járj, ugyanoda érsz :)

#33448
Coldrock--->NRS

Coldrock--->NRS

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,291 posts

Június 3-án Robinson Kupa Nyíregyházán (Május 1. tér). XC verseny egy lakótelepi dombon, 15 kör, tombola (fõdij: MTB), triál bemutató, nevezés 800 Ft, rajt 10:30 kor. Ki jön?

Helloka ! Gyertek minnél többen, nemjó az, ha kevesen vagyunk :) Ma amúgy terepszemlét tartottunk Mazsolával, és úgy tûnik, hogy nem lesz ez olyan könnyû mint hittük. Sanyi gyere teis, hogy valaki legyen kategória ellenfél. Kicsit félek tõled Nitr-okám, de hazai pályán csak nem leszel jobb:D
Skareb-odra vigyászhacc, én ma majdnem kitörtem a villámat (õstörténeti karbon korból származó RST :D)
Nem csak a deszkásoké a világ !
Amíg a Föld kerek,éljenek a rájderek !

Izé


#33449
nefraz

nefraz

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 821 posts
Edzõtársat keresnék aki hajlandó lenn egy kezdõ ccsel tekerni itt a környéken.Józsán lakom.

#33450
BCI

BCI

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 522 posts
Maratonisták! Néhány kép! http://pix.bikemag.h...ppaction=albums

#33451
szaBike

szaBike

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 302 posts
Köszönöm a segítséget!
Igen, én is elõször a mászófalat szerettem volna kipróbálni, majd benézek a tk-ba. Egyszer már másztam falat Szilváson, azóta szeretném ezt csinálni.

#33452
burce

burce

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8,694 posts
ide írom mert lusta vagyok privátot írni meg lehet mást is érdekel meg mittomén :)


szóval:
elõször szerintem ne a sziklával kezd, jó a mûfal is. kétségtelenül más a kettõ, de jó az, ha az ujjak, karok hozzászoknak kicsit a terheléshez (ismerek olyan mászó(nõ)t, aki utálja a termet, csak sziklán mászik..). ehhez tul.képpen elég egy tesicucc, és el kell menni a tk -ba (tanítóképzõ gyak. ált iskolájának tornatermébe). aztán ha konkrétan sziklára szeretnél menni, akkor mindenképpen keress fel egy társaságot. ha eleinte megelégszel azzal is, hogy a szikla aljában mászol vízszintesen, nem nagy magasságban (~1m), akkor kötél sem kell, de a társaság ilyenkor is hasznos, mert hangulat, és mert meg tudják mutatni, hogy hol van a szikla, továbbá nézed õket, hogy hogyan másznak és ezzel is tanulsz. ha nem elégszel meg ennyivel, és felfelé is szeretnél mászni, akkor meg azért kell a társaság, hogy elmondják hogyan. a tanfolyam ezért jó, mert ott megmondják, de nem ez az egyedüli mód, pl a tk-ban is össze lehet ismerkedni olyanokkal, akik néha szívesen mennek sziklára kezdõkkel.
azt javaslom, hogy amíg nem vagy benne biztos, hogy érdekel-e, ne vegyél semmi felszerelést. késõbb meg rájössz majd, hogy mi hiányzik (pl: nem tudom meglépni a kis lépéseket, kéne egy cipõ...). egy debreceni egyesület a Deke, ha itt megkeresed Pistabá' -t, õ is tud segíteni, tavaly nyáron pl csinált ilyen kezdõknek való tanfolyamot (olvashatod, hogy melyik tanfolyam milyen papírt ad -- na õ semmilyet, csak elmondja, hogy hogy kell csinálni, a többi tanfolyás árának töredékéért).

Asszem így egyelõre ennyi, remélem segítettem, ha érdekel még vmi kérdezz nyugodtan.

Sok sikert meg izomlázat :-)

b.

"Milyen állat, aki bennem él?
Aki helyettem élvez, helyettem fél
Aki helyettem fázik, ha hideg a tél"


#33453
szaBike

szaBike

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 302 posts
Én csak most szeretném kipróbálni, felvilágosítanál a témáról?Gondolom kell hozzá egy alap tanfolyam, hogyan lehet ezt elsajátítani, meg hogy hol tudnám kipróbálni, stb.

#33454
burce

burce

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8,694 posts

Van közületek valaki aki szokott sziklát mászni?

én néha picit.

"Milyen állat, aki bennem él?
Aki helyettem élvez, helyettem fél
Aki helyettem fázik, ha hideg a tél"


#33455
[Manitou]

[Manitou]

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 554 posts

Ezek most férfiak vagy nõk?:scared:


Photoshop:)

#33456
szaBike

szaBike

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 302 posts
Van közületek valaki aki szokott sziklát mászni?

#33457
enté

enté

    titanium freak

  • fórumtag
  • 7,605 posts

Ma kiment a bokám, de tekerni még tudok, bár a tolos részeket tolás nélkül kell megpróbálnom abszolválni... Az Ördögoldalon valakinek sikerült már feltekernie közületek?

Szerintem most azonnal zárd magadra az ajtót és vasárnap reggelig ne menj sehova. Eddig egyszer sikerült végig bringán ülve megmászni a falat. Azt hiszem a tavalyi Bükk Maraton volt. Az eleje nem vészes, csak az utolsó 50 m. Nyugi, lesz aki már az aszfaltos rész utáni földúton sem tud felmenni.

"Some people say I'm a titanium freak - it's okay... I am."

"The titanium is the nicest way to reducing the carbon bikeprint."
[ˈeərəspeɪs tekˈnɒlədʒi]


#33458
Nitr-O

Nitr-O

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,122 posts
Ma kiment a bokám, de tekerni még tudok, bár a tolos részeket tolás nélkül kell megpróbálnom abszolválni... Az Ördögoldalon valakinek sikerült már feltekernie közületek?

"De én most megiszom a sörömet és vidám leszek!!"
/Fabian Cancellara/


#33459
szaBike

szaBike

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 302 posts
Ezek most férfiak vagy nõk?:scared:

#33460
Nitr-O

Nitr-O

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,122 posts
Kösz Karcsi, vacsi közben jól jött...

"De én most megiszom a sörömet és vidám leszek!!"
/Fabian Cancellara/